Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2021) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
31.5.2021 • 9j. Zbraslav: 49 ran (by mGolf)

Ale jo. 18 stb a další malý krůček s HI o desetinky dolů. To mě těší. Dva pary, škoda toho bogey na posledni Jamce, tam jsem nedal metr do paru. Nevadí. Konečně jsem letos zažil dokonalé golfové počasí. Sluníčko, teplo ale ne vedro a skoro bez větru. Parťáci ve flajtu taky fajn - táta ze synem, moc pohodoví a milí kluci. Oba. Zbraslav prima - jak jinak. Jen mi přišly trochu pomalejší grýny na tohle hřiště - loni byly určitě rychlejší. Dnes se aerifikovala druhá devítka, někde jsem zaregistroval i ceduli, že zítra by se měla dělat devítka první. Tak snad jsem to nepomotal. Kdyžtak pokud se někdo tam teď chystáte, ověřte si to raději na recepci. :up: Jinak zásobu míčků - džihády jsou šťavnaté a výživné. V některých místech by se nedal najít ani kopačák 😢

Jednu velkou fotku, protože to byla nádhera :)
37110FA1-AD08-41BE-A67B-B720178C530F.jpeg


Je potřeba, aby už dorazil @Ferrry a @TP_79 na sunset. Potřebuji parťáky na zhoršení. :)
 
V některých místech by se nedal najít ani kopačák 😢
na druhou stranu nechces jit hledat a tam by na tebe vykoukl Kop(a)čák :D
 
31.5.2021 • 9j. Zbraslav: 49 ran (by mGolf)

Ale jo. 18 stb a další malý krůček s HI o desetinky dolů. To mě těší. Dva pary, škoda toho bogey na posledni Jamce, tam jsem nedal metr do paru. Nevadí. Konečně jsem letos zažil dokonalé golfové počasí. Sluníčko, teplo ale ne vedro a skoro bez větru. Parťáci ve flajtu taky fajn - táta ze synem, moc pohodoví a milí kluci. Oba. Zbraslav prima - jak jinak. Jen mi přišly trochu pomalejší grýny na tohle hřiště - loni byly určitě rychlejší. Dnes se aerifikovala druhá devítka, někde jsem zaregistroval i ceduli, že zítra by se měla dělat devítka první. Tak snad jsem to nepomotal. Kdyžtak pokud se někdo tam teď chystáte, ověřte si to raději na recepci. :up: Jinak zásobu míčků - džihády jsou šťavnaté a výživné. V některých místech by se nedal najít ani kopačák 😢

Jednu velkou fotku, protože to byla nádhera :)
Zobrazit přílohu 24475

Je potřeba, aby už dorazil @Ferrry a @TP_79 na sunset. Potřebuji parťáky na zhoršení. :)
Njn, chystám se, jen se potřebuji vyhrát, abych to vám dvěma nekazil (že by mi to třeba pár jamek i šlo ;))
Odhaduji, že tak v druhé polovině června už to půjde. A přijdu si pro cenu za minulý rok (doufám, že si @Marklar neušpiní od toho prachu auto) :D
 
31.5.2021 • 9j. Zbraslav: 49 ran (by mGolf)

Ale jo. 18 stb a další malý krůček s HI o desetinky dolů. To mě těší. Dva pary, škoda toho bogey na posledni Jamce, tam jsem nedal metr do paru. Nevadí. Konečně jsem letos zažil dokonalé golfové počasí. Sluníčko, teplo ale ne vedro a skoro bez větru. Parťáci ve flajtu taky fajn - táta ze synem, moc pohodoví a milí kluci. Oba. Zbraslav prima - jak jinak. Jen mi přišly trochu pomalejší grýny na tohle hřiště - loni byly určitě rychlejší. Dnes se aerifikovala druhá devítka, někde jsem zaregistroval i ceduli, že zítra by se měla dělat devítka první. Tak snad jsem to nepomotal. Kdyžtak pokud se někdo tam teď chystáte, ověřte si to raději na recepci. :up: Jinak zásobu míčků - džihády jsou šťavnaté a výživné. V některých místech by se nedal najít ani kopačák 😢

Jednu velkou fotku, protože to byla nádhera :)
Zobrazit přílohu 24475

Je potřeba, aby už dorazil @Ferrry a @TP_79 na sunset. Potřebuji parťáky na zhoršení. :)
Já se hlásím. 🙋 Ale až bude ve středu. 🙂
 
Tak konečně se to snad začíná rovnat, dnes po dlouhé době 9ka v Molitorově s nejhorším výsledkem DB(no dobře, hned 4x:D), ale proti té bídě posledního měsíce předělávání roviny švihu, kdy jsem nechal na hřišti pravidelně 5-10 míčků v těch nejnepochopitelnějších místech, je to balzám na duši.
 
Je potřeba, aby už dorazil @Ferrry a @TP_79 na sunset. Potřebuji parťáky na zhoršení. :)
Jako že se všichni vrátíme na 54? Aspoň pak bude zase šance někde něco náhodně vyhrát. 😂
Potřebuju už buď prázdniny, nebo rotační výuku, jinak jsem stále vychovatel. 👧 Ale neboj, dorazím brzy... ;)
 
Čtyři dny na jihu.
Sobota Hluboká, 95 ran, na rozehrání, pršelo foukalo. Hospoda u chaty zavřená.
Neděle Český Krumlov, 94 ran, foukalo, z důvodu malých krizových zásob moc krve v alkoholu.
Pondělí Český Krumlov, 86 ran (vyrovnaný osobák), po 7 jamkách +1 a otrávenej, nepadalo to do birdie a pak se to pokazilo ještě víc, den předtím doplněno pivo a objevena slivovice, poměr krve a alkoholu v rovnováze.
Úterý Český Krumlov po 3 jamkách +3, na 17 konečně birdie asi z dvacáté šance a nakonec 84 ran a novej osobák. Vše vypito.
Vydařený výlet.
 
Dnes s @requo Albatross. Vedle výborné společnosti Michala jsme si užili perfektně připravené hřiště, hlavně grýny jsou pekelně rychlé a po ránu (šli jsme první teetime) absolutně vyžehlené.
Přesto si nemůžu pomoct, to hřiště si mě pořád nezískalo... jamky mi přijdou vcelku fádní.
Po hře výborný oběd na terase.
A také oceňuji velkorysé šatny, kde jsou zdarma k dispozici ručníky, mýdlo...

20210602_084905.jpg 20210602_082011.jpg 20210602_092623.jpg
 
Včera Srbsko - podvečerní hra na 18 jamek. První devítka docela dobrá +11 ran . Druhá devítka místy až katastrofa (hlavně 5 pary 12 a 18).
Celkový výsledek 102 ran. Potěšilo birdie na 6, par na 13. Jinak ještě 9 bogey. Ostatní nestojí za řeč.
Hodnocení hřiště: grýny docela tvrdé,odpaliště a ferveje odpovídají standartu tohoto hřiště.N ahřišti je vidět že se provádí úpravy.
Ze hřiště jsem odešel lehčí o 4 míčky (1 utopen ,ostatní skončili v džihádu za ohradníky)
 

Přílohy

  • IMG_20210601_172331.jpg
    IMG_20210601_172331.jpg
    124,3 KB · Zobrazení: 134
  • IMG_20210601_172248.jpg
    IMG_20210601_172248.jpg
    143,5 KB · Zobrazení: 128
Mé 70. odehrané ČR hřiště a na toto hezké číslo jsem si nemohl myslím vybrat lépe, než Albík. A jsem moc rád, že jsem tam měl průvodce v osobě skvěle hrajícího @Romano, i když jsem ho ke konci neúmyslně nakazil antipatovacím chorobákem. Ale nemám obavy, že by se ho držel. Nechápu, jak někdo na tak rychlých grýnech dokáže si z libovolné vzdálenosti přihrávat do metru. Ještě, že jsme nehráli jamkovku, bych mu jamku daroval při jakémkoli jeho zásahu grýnem... inspirativní to bylo. :)

Výsledkově to u mě moc na chlubení není, i když pár parů jsem zahrál, ale taky tam byly nějaké kiksy a pak příliš mnoho patů... nebyl jsem schopen najít rytmus. Už velmi dlouho jsem nehrál na tak rychlých grýnech. Kdy sledujete, že míček prostě jede, jede a jede. Hřiště se mi poměrně líbilo, už dlouho jsem nehrál na nějakém hřišti "poprvé" a uvědomil jsem si, jak je to vlastně pro mě obtížně a nekomfortní. Povrchy byly nádherné, layout mi přišel poměrně fádní a takový stejný, žádné moc výrazné prvky... asi to ocením až při své příští návštěvě. To ale neznamená, že bych byl nespokojen... spíš, jak je hřiště povrchově dokonalé, nemůžu se vymluvit na nic jiného, než jen sám na sebe a svoji neschopnost hrát konzistentně. Ale tak strašné to nebylo, pár ran jsem měl luxusních - bohužel skore jsem si nepoznamenával, protože jsem se spolehl na automatický záznam hodinek a po hře jsem zjistil, že mi napočítaly asi odhadem deset ran méně, především na grýnech a v rámci duševního zdraví si to svoje bruslení na zeleném pažitu nehodlám zpětnou opravou připomínat. :-D

Chtěl bych ještě pochválit vyjma maršala i velmi usměvavou, příjemnou a ochotnou obsluhu, jak dole na recepci, tak v restauraci a potom i na drivingu (vždy rozdílná osoba), kam jsem šel po obědě to očíhnout a trochu poladit, co mi nešlo. Ze cvičných ploch jsem nadšený, prostorné, upravené, čisté... za 40 míčků stovka, takže pohoda. Tohle mít kousek, tak nejezdím jinam.

Díky @Romano za skvělou společnost a pomoc při hledání mých míčků. :up:

A počasí... to nemohlo být lepší. Doplním ještě pár momentek z Albíku z ranku kýčovky.

D54CE87E-C423-48BA-A95E-D58EB4CDA6C1.jpeg BF4EAE07-25D5-4E2B-AA6A-5F58E483514F.jpeg 95C4D7D0-DDFB-4293-BAB0-5CB2BB272C76.jpeg 10D9AC37-D3D2-4B34-BF72-2E4F91FF57B1.jpeg
 
Upraveno:
Přesto si nemůžu pomoct, to hřiště si mě pořád nezískalo... jamky mi přijdou vcelku fádní.


Zobrazit přílohu 24505Zobrazit přílohu 24506Zobrazit přílohu 24507
přesně znám tvoje pocity..... nakonec jsme se po letech s kamarádama shodli, že Albatross pro nás nemá ten správnej golfovej sex-appeal,
něco jako krásná 20tka, mulatka s perfektní postavou, krásnejma přírodníma 3kama ale s nepřítomným a unuděným pohledem skrze tebe....:up::up:;);)
 
přesně znám tvoje pocity..... nakonec jsme se po letech s kamarádama shodli, že Albatross pro nás nemá ten správnej golfovej sex-appeal,
něco jako krásná 20tka, mulatka s perfektní postavou, krásnejma přírodníma 3kama ale s nepřítomným a unuděným pohledem skrze tebe....:up::up:;);)
No jo, ale ona kouká skrz tebe, protože nemáš ten sex appeal ty, a ne vona!:-D
 
Tak mám za sebou "seniorský dvojboj", včera Beroun a dnes Č.Lípa. Oba dva dny za překrásnýho počasí (daň za to jsou ale připálený ruce a lýtka:)).
Beroun - hrál jsem tam po 2 letech a hřiště je v perfektním stavu, greeny zatraceně rychlý. Je fajn, že už se tam nemusí jezdit přes část města, ale rovnou lesem nahoru (od Prahy teda)
Česká Lípa - hřiště rovněž paráda, sem tam ještě trochu mokro. Greeny zde tradičně pomalejší i když tak nevypadají. Moc se mi líbilo to nový velký jezero, sice není prakticky ve hře, ale dalo tomu hřišti nový šmrnc.
A že jsem se nezmínil o své hře?.....no věřte, že je to tak lepší:down:..............ale přesto to byly supr dva dny:D
 
Včera po práci Mladá Boleslav, letos podruhé...předně od 16:00 fee za 600 Kč, což je příjemné oproti 1 500 Kč ve všední den...fairwaye delší, přijde mi že nesekali nebo to je schválně, kvůli očekávanému teplu, nevím...ale v pohodě, trochu řidší, ale OK...greeny vypadají na pohled dost blbě, ale jsou poměrně rychlé, skočilo mi jen jednou a byly měkké...šlo přede mnou asi dost jelit, protože pitch marků jsem opravil na každém greenu tak pět, opravdu nechápu...vždyť je to tak krásný pocit, jít si opravit pitch mark...hřiště tedy ještě není MB standard známý z předchozích let, ale v klidu mohu doporučit...mezi odpalištem 15 a greenem 12 něco kutali buldozerem, tak uvidíme o co jde...moje hra - šel jsem z bílých neb jsem sebemrskač, v poslední době prasím driverem a když jsem dal na jedničce birdie, po krásném drivu, hned jsem věděl, že to nedopadne dobře :) od té doby jsem dal tak 3 drivy, které byly k přežití...ale na greenech nádhera, dal jsem v první devítce 4 jednopaty nad 4 metry...celkem 90, ale frustrace z první rány převálcovala ostatní...bylo krásně, chvílemi až moc, potil jsem se jak Hamáček na interpelacích...od 12tky jsem čekal, tříflajt slimáků se rozhodl mě nepustit, na 14tce jsem se s tím smířil a sledoval je dálkoměrem, jak jsou póóóóómalýýýýýýýý a tomu nejpomalejšímu to ještě nešlo, tak jsem se aspoň škodolibě zatlemil a vůbec mi nevadilo, že na patnáctce čekám pět minut než to na greenu došudlaj a nejpomalejší superslimák si pak ješte vedle greenu počítá rukama rány (vypadalo to, že navyguje Tupoleva na přistání - fairway je dlouhá)...fyzicky jsem odcházel hodně unavený, psychicky jen ten driver, ale jak prasení přišlo, tak odejde (otázkou jest ovšem, KDY???)
 

Přílohy

  • 20210602_184226.jpg
    20210602_184226.jpg
    122 KB · Zobrazení: 107
  • 20210602_184218.jpg
    20210602_184218.jpg
    166 KB · Zobrazení: 98
přesně znám tvoje pocity..... nakonec jsme se po letech s kamarádama shodli, že Albatross pro nás nemá ten správnej golfovej sex-appeal,
něco jako krásná 20tka, mulatka s perfektní postavou, krásnejma přírodníma 3kama ale s nepřítomným a unuděným pohledem skrze tebe....:up::up:;);)

přesně znám tvoje pocity..... nakonec jsme se po letech s kamarádama shodli, že Albatross pro nás nemá ten správnej golfovej sex-appeal,
něco jako krásná 20tka, mulatka s perfektní postavou, krásnejma přírodníma 3kama ale s nepřítomným a unuděným pohledem skrze tebe....:up::up:;);)
Tak ono asi každé hřiště zevšední, když jsem na něm řekněme dva roky obden! Možná by se to stalo i Augustě National nebo Old Course v St.Andrews. Že není Albatross vizuálně nejpřitažlivější hřiště u nás dokumentují i různé ankety. Jsem asi divnej, ale já Albatross miluju, protože tam cítím genia loci. Když jdu po hřišti a představím si, kdo všechno už tam přede mnou hrál. Nebo Mariánky. Hrál jsem tam jen jednou a bylo to v době totálního sucha, takže kvalita hřiště a pastva pro oko = nula! Ale ta historie! Před pár lety jsem měl možnost hrát za hodně slušnou cenu celoročně Ypsilonku. Byl jsem tam fakt často a skoro nikde jinde jsem ten rok nehrál. Ale následující rok už jsem si roční fee neobnovil. Byla to už taky trochu nuda. Omluva! Sem to asi nepatří!
 
Včera hra na Slapech po první hodině u trenéra, který má za úkol trochu „konsolidovat“ můj vytříbený švih. Tělo mi navíc stále připomínalo včerejší trénink. Na prvním týčku si nepamatuji, že bych kdy byl více v absolutní nejistotě, jak ta rána dopadne a zda nepřizabiju někoho v perimetru 200 m, včetně mne samého.
Nakonec to byl 3hybridem trochu vyhozený gagarin, ale dobrým směrem :) Druhá rána, opět 3h, rovná a dlouhá, ale vyhozená 45° ke grýnu č. 3. Až na první grýn jenom vyhozené rány, záchrana dabláče a hurá na dvojku. Nejistota vzrůstá, kam to pošlu tentokrát. Nakonec Péčkem 1,5m od fangle a bedřich se na mne usmál. Tak to by šlo. Na 3. jamce 3 dřevo, brutální vyhazov na fervej 1. jamky.
Tý kráso, to bude dneska dlouhej golf (se mi honilo hlavou). Ale nějak si to sedlo. Před každým odpalem jsem si provedl rutinu, co mi ukázal trenér a velmi pomalu si zkusil švihnout s myšlenkou na pozici pravého loktu. A ono to nějak fungovalo. Tam, kde jsou širé lány vedle hrané jamky, jsem zkoušel 3 dřevu (většinou push 30-40° a na skórkartě doublebogye), 3hybrid se pohyboval mezi mírným pushem a lehkým draw. S železy jsem si nebyl jist délkou a vlastně ani směrem. Snaha dodržet rad trenéra, co se týče změny postoje a trochu jiné práce rukou, mne zcela zbavila jakési automatiky, se kterou ty krátka železa a wečky hraji. Ale po včerejšku, jsem z toho zmaten, a to v dobrém slova smyslu. Jen dvakrát přitoplá 9ka, jinak rovné rány a trochu delší než jsem zvyklý. Ty přitoplé 9ky nakonec skončily jednou chip-inem (béďa) a podruhé příhrou pod vlajku a patem do paru. Přitoplé rány na týčku také byly jen dvě – 3h (9ka a 11ka) a vždy zachráněn par.
Musím ještě zmínit patování. Poté co jsem pořídil nový putter, trochu se tomu pověnoval a striktně začal používat “zaměřovací čárku“ na míčku, se zdá, že se začíná blýskat na lepší časy :) a to sakra blýskat :))

Celkově fakt dobrý pocit ze změn, které si budou určitě ještě dlouho sedat. Ale to že to jde, člověka neuvěřitelně nabíjí. Samozřejmě nechci chválit dne před večerem. To že přijde nějaká přeháňka či bouřka, tak “vo tom žádná“.
I přes bolavá/unavená záda a výlety po okolních fervejích, je z toho nejlepší výsledek, co jsem asi na Slapech zahrál: 80 ran (včetně jednoho čistýho luftšlágu na 10 jamce), 30 patů, FIR 7/13, GIR 5/18, 2x birdie, 9x par, 4x bogey a 3x dabláč (tam co jsem do toho šel na odpališti 3 dřevem).
 
Dnes seniorka na Machníně. Hned na první jamce jsem prokázal psychickou odolnost - 1. rána 3h do autu vpravo, 2. trestná, 3. rána 3h do autu vpravo, 4. trestná, 5. rána 5i střed ferveje, 6. rána 52° chip na grýn 7. rána 3m pat do jamky 🙈
Trošku jsem měl „rozlítané” rány z týčka - jen 2x FIR, ale rafy celkem přívětivé, takže v podstatě bez problémů. Co celkem fungovalo byly čipy a paty (29 patů) - i když 2paty cca 1,5m jsem těsně minul. Ale nakonec jsem se i trošku rozehrál, takže 2. devítka byla za +3. O první taktně pomlčím 🤭
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom