Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli 2020 - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Včera 4 bogey, z toho 3 trojputty. Takže: Prodám putter pro praváka. Zn. okamžitě.. :D
Nechci se nikoho dotknout, ale u mě je ten problém spíš v greenech, někdy rychlém, někdy pomalé, někdy hrbolaté :D :D :D
 
Nechci se nikoho dotknout, ale u mě je ten problém spíš v greenech, někdy rychlém, někdy pomalé, někdy hrbolaté :D :D :D

A když nezaberou tahle vysvětlení, tak pak je na řadě vlhkost vzduchu, blbě navrtáno, sešlapáno kolem jamky, pozice slunce a nakonec se hodí i info, že tajou ledovce a @mkopcak někde kýchnul. :) Je potřeba mít slušnou zásobu zdůvodnění dopředu naučenou!
 
Upraveno:
A když nezaberou tahle vysvětlení, tak pak je na řadě vlhkost vzduchu, blbě navrtáno, sešlapáno kolem jamky, pozice slunce a nakonec se hodí i info, že tajou ledovce a @mkopcak někde kýchnul. :) Je potřeba mít slušnou zásobu zdůvodnění dopředu naučenou!

My třeba včera sundali greeny o 1 mm dolů, takže jsem šel otestovat. Hrál jsem 1, 2, 3, 9 s výsledným score -2. Takže děkuji pěkně, u nás je vše v pořádku:-D.
 
My třeba včera sundali greeny o 1 mm dolů, takže jsem šel otestovat. Hrál jsem 1, 2, 3, 9 s výsledným score -2. Takže děkuji pěkně, u nás je vše v pořádku:-D.
Ale jo, souhlasím, že se někdy zadaří, já třeba včera na Líšnici první tři jamky za -1 (mohlo být i -2, kdybygolf), ale pak začalo to správné peklo, divné greeny, divná odpaliště, řvoucí sekačka atd. :D :D :D
 
Dnes po třech týdnech domovské Beřovice. Greeny rozpíchané a za celou hru jsem se na nich nemohl chytit. Za první devítku jsem nezkazil ránu v poli, vše jsem poztrácel na greenech. Na druhé jsem pokazil i něco v poli, nakonec 98, což je pro mě v normě ale žádná radost. Zítra uberu 10 ran a budu spokojen.
 
Dnes Kácov z černých, všude mi chybělo 30m a někde i balon..
Palec je za to,že jsi se do toho vůbec pustil z černých kamenů.A vidím,že se junioři prosazují na úkor dlouholetých a ostřílených hráčů.Snad se někdo z nastupující generace dokáže protlačit tou obrovskou zahraniční konkurencí na golfové výsluní.
 
Poslední dobou je golfových příspěvků ode mě méně,než bývalo zvykem.Podílí se na tom více faktorů,od rodinných až po časté výpadky místního poskytovatele připojení k internetu(budu muset přejít na silnější připojení od kvalitnějšího operátora).Na golf je potřeba více než co jiného dostatek času,a ten se teď opravdu nedostává.Sem tam 50 balonů na drivingu,alespoň krátká hra a patování stále drží z minulých sezon.Ale full swing není optimální a už jsem přešel plynule na 2/3 intenzitu a beru prostě o hůl víc.
No,ale aby to nebylo takové posmutnělé,tak jsem si dal dnes krásnou letní a ranní procházku po docela volném hřišti,a musím potvrdit,že také začínám více vnímat ten podvečerní "rachot",který tam poslední dobou stále narůstal.Dnes ráno ticho,po hřišti proběhli dva zajíci a dokonce se mihnul u jamky č.7 mladý srnec.A to jsme jen kousek od Barrandovského mostu a Jižní spojky.Místo rozveselených vodáků a hlučnějších návštěvníků u místní osvěžovny se u Vltavy ráchali tři krásní koníci,asi také měli ranní vyjížďku.Hra na pohodu a výsledek zachraňovala tradičně krátká hra a patování a to na výsledek přijatelných +4.Na jamce č.5,tedy na delším tříparu,se už nenachází docela vzrostlý strom,který z bílých částečně zasahoval i do dráhy letu.Po nedávných intenzivních bouřkách musela údržba odstranit několik rozštípnutých nebo nalomených stromů a větví.
 

Přílohy

  • IMG_20200613_101611[1].jpg
    IMG_20200613_101611[1].jpg
    111,6 KB · Zobrazení: 172
  • IMG_20200622_092029[1].jpg
    IMG_20200622_092029[1].jpg
    131,6 KB · Zobrazení: 185
  • IMG_20200622_094342[1].jpg
    IMG_20200622_094342[1].jpg
    189,8 KB · Zobrazení: 171
  • IMG_20200627_102120[1].jpg
    IMG_20200627_102120[1].jpg
    128,9 KB · Zobrazení: 169
Palec je za to,že jsi se do toho vůbec pustil z černých kamenů.A vidím,že se junioři prosazují na úkor dlouholetých a ostřílených hráčů.Snad se někdo z nastupující generace dokáže protlačit tou obrovskou zahraniční konkurencí na golfové výsluní.
Chlapci, vždyť jste v nejlepších golfových letech vyzrálí , výhraní a dostatečně teoretický vybaveni NATO abyste hráli s vašimi hi z jakýchkoli odpališť.(na nějaké dispoziční omezení to je jen a jen výmluva , úraz to je něco jiného)
Jestli se budou prosazovat mladí , myslím si , že ne . Proč? Podívejte se na poslední trendy v našich sportech , aby byly výsledky tak raději angažují skušené zahraniční ( z rozvojových zemí) viz fotbal a nebo ty co se neuchyti v NHL hokej. A naši mladí sedí a nehrají v takovém počtu jako to bylo za P. Nedvěda nebo JJ68.
Takže pokud se tady rozjede Top liga golfu myslím si, že bude následovat ostatní sporty( mecenáš golfu už je i v hokeji). Stejně ti nejlepší ve většině případů odchází za studiem na univerzity ( viz poslední prohlášení tady na jamce od CGF).
 
Chlapci, vždyť jste v nejlepších golfových letech vyzrálí , výhraní a dostatečně teoretický vybaveni NATO abyste hráli s vašimi hi z jakýchkoli odpališť.(na nějaké dispoziční omezení to je jen a jen výmluva , úraz to je něco jiného)
Jestli se budou prosazovat mladí , myslím si , že ne . Proč? Podívejte se na poslední trendy v našich sportech , aby byly výsledky tak raději angažují skušené zahraniční ( z rozvojových zemí) viz fotbal a nebo ty co se neuchyti v NHL hokej. A naši mladí sedí a nehrají v takovém počtu jako to bylo za P. Nedvěda nebo JJ68.
Takže pokud se tady rozjede Top liga golfu myslím si, že bude následovat ostatní sporty( mecenáš golfu už je i v hokeji). Stejně ti nejlepší ve většině případů odchází za studiem na univerzity ( viz poslední prohlášení tady na jamce od CGF).
Asi máš pravdu,moje reakce byla dána tím,že jsem si rozkliknul výsledkovou listinu a viděl na prvním místě silně obsazeného turnaje juniora za 66 a teprve za ním Mrůzek,Matuš,Tintěra za 68-69.Ale ještě se na to poptám,jestli je to shoda okolností nebo se opravdu dere mládí vpřed.A ty černý odpaliště prostě jinak než z velkou zkušeností nezvládneš,protože ta délka ran opravdu chybí.
 
Dnes opět Beřovice. Nesundal jsem ani ránu navíc, výsledek stejný jako včera. Stačily dvě úplně pokažené jamky a stejné trápení na greenech a kolem. O 2 STB víc (38).
 
Dnes opět Beřovice. Nesundal jsem ani ránu navíc, výsledek stejný jako včera. Stačily dvě úplně pokažené jamky a stejné trápení na greenech a kolem. O 2 STB víc (38).
Chystám se tam. Prosím, jak vypadá okolí fw? Raf a heavy raf. O co ta uzavírka, pojedu od Mělníka? Díky za info! A greeny už byly dnes lepší?
 
.A ty černý odpaliště prostě jinak než z velkou zkušeností nezvládneš,protože ta délka ran opravdu chybí.
Dokud jsem nechodil sem tam z černých tak jsem si ani neuvědomoval uctívat driver a hrát s ním s pokorou . Klidným , necukajícím ladným pohybem dosáhneš trefení míče Středem impaktové plochy a to se ti odmění délkou a přesností.
Dnes opět Beřovice. Nesundal jsem ani ránu navíc, výsledek stejný jako včera. Stačily dvě úplně pokažené jamky a stejné trápení na greenech a kolem. O 2 STB víc (38).
To znám , toto je rozdíl mezi hráči ti do HI 8 mají výkony cca konzistentní, kdežto ostatní sem tam výkyv, tj uleví ti jedna až dvě jamky. A když se vše sejde hraješ jako “ bůh”.
Chystám se tam. Prosím, jak vypadá okolí fw? Raf a heavy raf. O co ta uzavírka, pojedu od Mělníka? Díky za info! A greeny už byly dnes lepší?
proč se ptáš na rafy , jako bys nechtěl hrát fw. Uklidní mysl a chtějí hrát pouze fw a ono to půjde, věř si.
 
Chystám se tam. Prosím, jak vypadá okolí fw? Raf a heavy raf. O co ta uzavírka, pojedu od Mělníka? Díky za info! A greeny už byly dnes lepší?
Raf je hratelný, heavy je ztráta času i hledat míč. Greeny jsou stejné jako včera, ale kdo není kopyto jako já, bude na nich v pohodě.
Uzavírka netuším, jezdím od Slaného a tam nic zavřené není.
Kdy tam jedeš?
 
Raf je hratelný, heavy je ztráta času i hledat míč. Greeny jsou stejné jako včera, ale kdo není kopyto jako já, bude na nich v pohodě.
Uzavírka netuším, jezdím od Slaného a tam nic zavřené není.
Kdy tam jedeš?
Na webu gc je info z března o uzavírce, tak už je to snad bez uzavírky, díky. Budu tam hrát teprve potřetí, naposledy 2018, tak abych zbytečně nebloudil.
 
Dneska [HASH=1]#Hořehledy[/HASH]. Než to místní velkostatkář na grýnech rozbije. Prý zítra se bude prořezávát. Ale zpět k dnešku - za mě hřiště bylo v nejlepším stavu za poslední dobu, grýny docela svižné, jak jsou vyschlé. Ferveje ale ještě zelené, viz foto, a je to pořád na nich i hratelné a příjemně měkké. No a na trojce a na šestce jako vždy to už skáče nahoře do vody.

Já dva pary, nějaké to bogey a spoustu trefených vod a outů - bohužel většinou z odskoků. Ale i tak jsem vyhrál nad @kristyna plus Honzík jamkovku. Na poslední Jamce. :) Vyhraný cheesburger u MC Donald cestou domů jsem ale daroval synovi. Kdo má ty slzy na krajíčku vydržet....

Bylo to dnes super. :) Ať žije léto!

08B8826B-C446-4374-92F1-5859B5D692DD.jpeg
4C92715A-02D9-48ED-9EAC-5AB28AD00DFC.jpeg
C2AB6252-D483-49C2-B1CD-1A6A0196DF52.jpeg
995060E4-ACE0-49C1-BAEF-ACCFEF8B902C.jpeg
3F6C8FDD-F6F5-4D22-94B2-48D0AEED3320.jpeg

9BBD2B0D-624E-45C0-8087-F2960D50C0C7.jpeg
 
Upraveno:
Má krásná žena vzala dnes hole opět po roce do ruky. Na 1ce to hvízdla první ranu 10m před green, na 2ce lehce zaváhala, ale s citem jogýna (pravou nohu měla asi o 1,5 m níž než levou) to flákla i z vody na pár kroků od tyče. A pak ji to přestalo bavit. Tak jsem se připojil k Honzovi a obešel s ním zbytek 9ky. Celkem 4 putty kratší než 3m do birdie, nedal jsem ani jeden. Ale greeny jedou luxusně a za score 37 se furt ještě můžu pochválit...

6E661A5D-91E3-44B4-ADBB-5E4DD1E46FF8.jpeg
 
Víkendová kombinace Mstětice, Grabštejn, Terezín
Mstětice - hřiště díky dešťům v super kvalitě. Místo rafů jsou občas džihády plné nějakého špenátu. Bouřka nám zkrátila turnaj na 9 jamek, ale druhou devítku jsme došli kvůli spoluhráčům, co si zaplatili fee. Pokud si chcete zahrát dobré hřiště, kde normování přidává neskutečně moc ran k dobru, tak doporučuju
Grabštejn - hřiště se chystá na ligu a tůru mládeže. Hodně zapískované grýny, na první pohled nás vyděsily. Ale aspoň všechny stejné a asi stejně rychlé, jako Poděbrady v obvyklé kvalitě. Zvykali jsme si na to pár jamek. Ale pokud si Grabštejn chcete užít, tak doporučuju až tak za dva týdny
Terezín - kvalita super, posekáno hodně daleko od fervejí (nicméně i tak jsme několikrát hledali v džihádu, ale vždycky jsme míček našli). V sekaných rafech hodně míst bez trávy, míček se často zatoulá mezi drny nebo se musí hrát z hlíny. Tady by asi bylo dobré stavět na trávu, v turnaji to povolené nebylo. Grýny tvrdé a rychlé. Zato forgrýny neskutečně měkké. Když jsem trefil forgrýn, tak se míček hned zastavil na místě, ale o půl metru delší rána skákala a jela po grýnu klidně dalších 10 metrů. Nicméně Terezín doporučuju.
 
Včera Osyčina. Dvakrát 9 jamek oddělených obědem a návštěvou bazénu. Dopoledne strašné vedro a příšerná hra. 5 autů na jedné jamce mě fakt rozlítilo, až jsem z toho ohnul sedmičku, jak mě to ..... Poté si hřiště ode mě odpočinula, prošlo přívalovým lijákem a já to zkusil znovu. Hra o malinko lepší. Ale bylo spíše dusno, takže taky paráda. Výsledek ale skutečně nestojí za prezentaci :cry:
Ale bohužel se mi stále stávala stejná chyba. Musím nad tím popřemýšlet. Teď už je to dobré, ale včera jsem zase prodával hole :D
Dopoledne jsem šel se ženou, tak jsem si to i přes tu hru užíval, odpo sám, tak jsem popřemýšlel o blbostech (jako vždy).
Hřiště mokré, odpo to bylo horší, greeny dobré bez vody. Je to krátké hřiště par 31, rovné bez jakéhokoliv převýšení (dobře asi tři metry odpaliště fairway), jamky od 70 m do 300 m, moc hezké ubytování a neskutečně rodinný přístup. Dovedu si představit tam jet, ale hrát bych musel jezdit jinam.
No a dneska by se to nedalo už vůbec díky nočnímu dešti laguna na dvou jamkách jak Lamanšský průliv, paní na recepci nám ukazovala fotku. Lituji je. A to jim tam ještě spadl strom u drivingu.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom