Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli 2020 - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
strašně :cry: tři hodiny trápení, těžká noc:(:down:
dnes (jestli budu mít sílu) se chystám na drill s ručníkem a jen hoďku :cool:https://nabednu.home.blog/2020/01/11/rychle-ruce/
Na rychlé ruce stačí začít pohyb nohama ;)
Alespoň u mne to tak funguje.

A drill? Dej si pod levou patu (pro levoruké hráče pod pravou patu) něco měkkého (cover, houbičku na nádobí, starou rukavici ...). Pak jdi normálně do nápřahu a soustřeď se na to, abys jako první při zahájení pohybu zpět „sešlápla” pomůcku pod tou levou patou. Tím docílíš toho, že pohyb začne od nohou, přidá se trup a nakonec se zpožděním (což ti pomůže mimo jiné i vygenerovat vyšší rychlost hole) i paže. Můžeš to trénovat i bez míčku doma (jen pozor na lustr).
Golfový švih se totiž „hraje nohama” ;)
 
chlapci to je tím, že hraješ domácí hřiště , máš ho nachozené , jinak těch cca200 m je na začátek fw, druhou nehraješ jako normálně ze žlutých 9i , ale 5i nebo h či 5w a potom už je to normální , nic to nechce jen hrát lehce a netlačit na pilu, poslouchat, nebo číst příspěvky na jamce, pravidelně provádět dechové cvičení před jednotlivými odpaly, vizualizovat a potom vám to přijde easy.
Ano , @Mirek_62 má pravdu kombinace GT a tenké zateplené neopremové rukavice v tom počasí bylo TOP, příjemný pocit, teploučko, nic neklouzalo a až překvapivě rovné a dlouhé jednotlivé údery, prostě parádní začátek sezóny.
ono kdyz ted koukam na skorekartu, tak to neni nijak zvlast dlouhe, jen je to par 38 :D
 
dle tréninkového zápřahu, který tu už nějaký čas popisuješ, bych řekla, že se chystáš přinejmenším na PGA :D
Myslím, že tak vysoko zatím @NaBednu nemíří, že ji pro začátek bude stačit LPGA 🤭 😂
 
vidíš.... :oops:
čekala jsem na 19 jamce podporu
nebo pochopení
nebo palce nahoru
a i když vlastně nedělám nic, co by bylo k smíchu...
tak ...

svým úsilím a snahou jsem k smíchu
Je to diskuzní fórum, ne instagram...
 
vidíš.... :oops:
čekala jsem na 19 jamce podporu
nebo pochopení
nebo palce nahoru
a i když vlastně nedělám nic, co by bylo k smíchu...
tak ...

svým úsilím a snahou jsem k smíchu
Nebuď hnedle dotýkavá, ale ty tréninkové dávky, které tu popisuješ, předčí i všechny chlapy. Každý k tomu golfu přistupujeme jinak, někdo to má prostě jenom zábavu, někdo to bere víc "vědecky", někdo hodně sportovně a chce dosáhnout maxima svých nejlepších výsledků. Já na tebe nijak neútočila a nebyl to záměr, prostě nad tím jenom kroutíim hlavou. A za lehké pošťuchování se hned urážíš. Mohla jsi nás klidně odpálit s tim, že budeme mrkat , až na té LPGA budeš ;) A já bych ti napsala, že ti tam pojedeme fandit.:up:
 
vidíš.... :oops:
čekala jsem na 19 jamce podporu
nebo pochopení
nebo palce nahoru
a i když vlastně nedělám nic, co by bylo k smíchu...
tak ...

svým úsilím a snahou jsem k smíchu
Je to „špičkování” a je to myšleno v dobrém ;)
Naopak ti určitě fandíme, tvůj zápal a úsilí je pro většinu z nás motivující:up:
 
Spíš jsem od tebe @NaBednu čekal nějakou reakci ohledně mého tipu na drill v reakci na „rychlé ruce”. Tak snad si to pro smutek a slzy nepřehlédla 😉
Slovy klasika „Vydržaj pijaněr” 👍
 
Tak dnes krásný golf v Benátky nad Jizerou, krásný především tím, že se mnou hrála moje žena.

Divil jsem se, že vydržela celých 18 jamek a dokonce málem zahrála pod kilo (102). Hřiště je ve velmi dobrém stavu na tuto roční dobu a snad jen ty žížaly, ty opravdu zimu také nemají, tudíž vozíky a boty fakt tuna bláta. Co jde k dobru pro resort je, že mají funkční vzduch a místo k očistě výstroje a výzbroje.

Fakt jsme se divili, kolik lidí dnes hrálo, nebojím se říci "opravdu plno".

Hrací fee za 600,- Kč je v pořádku a hra na letní grýny ještě víc.

Doporučuji!
 
Upraveno:
Spíš jsem od tebe @NaBednu čekal nějakou reakci ohledně mého tipu na drill v reakci na „rychlé ruce”. Tak snad si to pro smutek a slzy nepřehlédla 😉
Slovy klasika „Vydržaj pijaněr” 👍
přehlédla :rolleyes:
co píšeš, to hlava věděla, ale prostě se to nevedlo
ty poslední tři hodiny byly UKRUTNÝ a já byla fakt na dně (no z golfu ne poprvé :p)
 
Je to „špičkování” a je to myšleno v dobrém ;)
Naopak ti určitě fandíme, tvůj zápal a úsilí je pro většinu z nás motivující:up:
jasně :D ber to jako povzdech momentální zdechliny;)
 
přehlédla :rolleyes:
co píšeš, to hlava věděla, ale prostě se to nevedlo
ty poslední tři hodiny byly UKRUTNÝ a já byla fakt na dně (no z golfu ne poprvé :p)
Proto ta „pomůcka” pod patu a soustředění se na její „sešlápnutí”. Důležité je si najít „spouštěč” akce, ostatní pak jde tak, jak se to tělo naučilo.
A pokud budeš muset nejdřív „sešlápnout”, tak abys to vůbec mohla udělat, musíš nejdřív začít přenášet váhu zpět (takto na to nemusíš myslet, mozek to zařídí sám, protože bez toho prostě nemůžeš „sešlápnout”).
A čím začíná zpětný pohyb při golfovém švihu? No přeci přenosem váhy zpět ;)
Klidně si to zkus doma bez míčku a uvidíš, že to funguje. Až to dostaneš „pod kůži”, tak už na to nebudeš muset myslet. Tělo naučenou sekvenci provede automaticky a ty se můžeš soustředit na vzdálenost a směr k jamce či jinému cíli.
 
dnešní trénink s ročníkovým drillem byl zlomový ✌
asi nějaký poslední kamínek do ⛳ mozaiky ...
vzala jsem ručník přes hruď do obou podpaží a železo 9 a už první rána cvakla a já zůstala v předpisovém úklonu
a pic druhá, třetí...
dala jsem ručník pryč a fungovalo to stejně 🏌️‍♀️
beru železo 7 a ... to samý ✌
bez ručníku ? zase super 🤞
a rány " lískaly " jak od sousedů z dalších kójí 😲🤪😆
jo se železem 5 trochu potíž ale nechtěla jsem to drát jako včera

připomnělo mi to, když mě bratranec v šesti učil plavat, pořád jsem se plácala a najednou bylo ticho, mým pohybem se jemně čeřila voda a já jsem se pohybovala vodou jako její součást a pozorovala vážku, která si sedla na vodu kousek před mým nosíkem
od té doby plavání zbožňuji a myslím, že plavu dost dobře
a taky okamžik, kdy táta přestal držet kolo a volal "jedeš sama" ... a já jela
a myslím, že jezdím dost dobře

mám za sebou krutou štreku, fakt krutou, a golfovej pánbůh se smiloval a ukázal mi konečně, źe to můžu dávat 🙂
i kdybych už nemohla vzít hůl do ruky (a že by mě to hodně ranilo) tak tahle jízda stála za to 🙂 :up:
 
Proto ta „pomůcka” pod patu a soustředění se na její „sešlápnutí”. Důležité je si najít „spouštěč” akce, ostatní pak jde tak, jak se to tělo naučilo.
A pokud budeš muset nejdřív „sešlápnout”, tak abys to vůbec mohla udělat, musíš nejdřív začít přenášet váhu zpět (takto na to nemusíš myslet, mozek to zařídí sám, protože bez toho prostě nemůžeš „sešlápnout”).
A čím začíná zpětný pohyb při golfovém švihu? No přeci přenosem váhy zpět ;)
Klidně si to zkus doma bez míčku a uvidíš, že to funguje. Až to dostaneš „pod kůži”, tak už na to nebudeš muset myslet. Tělo naučenou sekvenci provede automaticky a ty se můžeš soustředit na vzdálenost a směr k jamce či jinému cíli.
díky, vyzkouším zítra :up::D
páč jdu na trénink :D
poreferuji
 
Spojil jsem dnes trening s hrou v Hodkovičkách, počasí o fous horší než včera,ale stejně bylo fajn.Kdysi jsem četl v nějakém článku,že je
slušná výkonost,když hráč zahraje výsledné skóre,které je rovno jeho věku.Tenkrát popisovali situaci,kdy Arnold Palmer zahrál ve svém věku
83 let hřiště v BayHill za 83 ran. A něco "podobného" se mě povedlo dnes.11 zimních jamek s parem 41 jsem obešel za 46 ran,takže tuhle
výzvu mám už splněnou.Jinak jak referují ostatní,golfisté v zimě nezahálejí a vyráží na hřiště ve velkých počtech a teetimy jsou docela plné.;)
 

Přílohy

  • IMG_20200111_140428[1].jpg
    IMG_20200111_140428[1].jpg
    93 KB · Zobrazení: 237
  • IMG_20200111_140439[1].jpg
    IMG_20200111_140439[1].jpg
    138,5 KB · Zobrazení: 230
  • IMG_20200111_141617[1].jpg
    IMG_20200111_141617[1].jpg
    49,2 KB · Zobrazení: 234
  • IMG_20200111_145332[1].jpg
    IMG_20200111_145332[1].jpg
    86,9 KB · Zobrazení: 236
  • IMG_20200111_140944[1].jpg
    IMG_20200111_140944[1].jpg
    126,7 KB · Zobrazení: 240
Dneska zas.. :D :D :D , oblíbená druhá devítka Radecký, 4°, krásný sluníčko.. Inspirován ze South Afrika Open, kde komentátor chválil Big Easy švih jihoafričanů, jsem se je pokoušel napodobit.. Nevím jak jsem u toho vypadal, ale měl jsem neskutečně čistý kontakt s míčem a na mě vynikající metry (5i 150m a 3h kolem 180m, to nehraju ani v létě..;)), takže nezbývá než si to narvat do tý palice a vydržet...:D
12R.jpg

13R.jpg
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom