Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli 2020 - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Mám zasebou golfovej trojboj (cihelny, albatross a darovansky dvur) a musím bohužel konstatovat, že jsem si to golfově úplně neužil, protože jsem se trápil celý tři dny... Hrál jsem úplně příšerně a navíc jsem ještě každej den dostal nakládačku v jamkovce. :)

Pátek Cihelny - zvládli jsme pouze 9 jamek, pak nás vyhnala bouřka, poslední 3 jamky jsme navíc šli v pěknym slejváku. Od hřiště jsem upřímně čekal daleko víc. Jamky jako takový se mi líbily, ale stav hřiště mě trochu překvapil. Greeny byly ve strašnym stavu, pomalý, mechovitý a celkem na některých místech i dost hrbolatý. Fairwaye ok, servis na hřišti žadný - nešlo si koupit ani vodu. Driving velmi daleko, což mi osobně nijak nevadí, ale vypadalo to tam, jak kdyby se o to dlouho nikdo nestaral... Do toho před námi velmi pomalý flight, čekali jsme na každou ránu, přesto nás před sebe flight nepustil a marshal nikde. Takže pátek stál vlastně úplně za prd :/ mych 49 ran ani nebudu komentovat...

Sobota Albatross - úplný opak, hřiště ve skvělý kondici, servis na jedničku, marshall kontroloval tempo hry, z recepce přijela slečna s občerstvením a driving za mě perfektní. Škoda jen, že jsem hrál zase kopr a hřiště si proto neužil o trochu víc... Určitě se sem rád podívám v trochu lepší formě!

Neděle Darovanský dvůr - za mě velký překvapení, moc jsem od toho nečekal, ale musím říct, že hřiště oproti cihelnám v super kondici, fairway jako koberec a greeny krasny a pomerne i rychly. Hráli jsme Jezírka a Sv. Annu a za mě asi Jezírka lepší. Mínus za driving, kde nefungoval automat na míče, takže se nešlo rozehrát. Nečekaně jsem hrál ale zase úplně blbě (98 ran) 😁

Golfově tedy hrůza děs, ale pro mě tři nový hřiště a hlavně super spoluhráči ve flightu, takže v tomhle směru super!
 
Tak včera první letošní turnaj. Šli jsme společně s @Radim a @PavkazBrna trochu nás to na první devítce spláchlo, ale zvládli jsme to statečně :D Jinak hra nebyla až tak zlá, když pominu některá špatná rozhodnutí a šílených pět třípatů :( @Radim hrál svůj první turnaj a zhostil se toho statečně, hrál fakt super na 54, jen škoda, že jsme dopředu nevěděli, že 54 hrají s omezením na 36, jinak by skončil na bedně. Tak jsem ho musel zastoupil já a se žalostnými 40 stb skončit druhý a zlepšení na 21,9 :D @PavkazBrna tam sázel krásný příhry přímo k vlajce. Škoda jen toho, že se včera jamky rozhodly, že nebudou darovat jednopaty :D Pánové díky za hru bylo to super a brzy opět na dalších turnajích. Kde to tam již zkušeně nasázíme a budeme na bedně všichni tři společně :D

Golfu zdar :D
 
Tak jsem včera šel devítku s půjčeným driverem M1 stiff 10,5. Nevím, esli to máte taky tak, ale budu muset rozbít prase.. Upa jinej sport. Netuším proč, ale mám pocit, že ten driver to snad vždy udrží na FW. A metry? Myslím, že kolem 240 to padalo.. :oops: Narozeniny se blíží a žena je zatím v nevědomosti... Tak držte palec, ať to doma projde. :p
 
Včera jsem se taky účastnil RequoCupu na Grabštejně. Šel jsem ve flajtu s @HonzaS a dvěma místňákama. Honzu Husáka znám už dlouho, kdysi (4 nebo 5 let zpátky) v akci HrejGolf, změn život trénoval na Grabštejně @kristyna a Fandu a ukazoval jim jedny z prvních krás golfu. Naši čtveřici doplnil mlaďoch Matěj, který z nás hrál řekl bych nejlépe. Samozřejmě patřičně jsme mu udělili všichni lekce do života - ženský, golf, výmluvy, proč co nejde a tak. Moudře mlčel a nasával informace - tak doufám, že to padlo na úrodnou půdu. :-D No, spíš nás dokázal vyignorovat, dědky jedny. Hrál parádně.

Co já? Výsledkově spokojený nejsem. 31 stb a něco přes 100 ran a jeden škrt mě rozhodně neuspokojí. Tentokrát mě trápila krátká hra - k čemu pilovat švih a snažit se mít dlouhé a rovné, když pak dokážu předvést tanečky kolem několika grýnů. Potěšily dva pary, jamka č. 1 a č. 10. Počasí proměnlivé, hřiště bez problémů. Grýny vcelku logicky podmáčené - asi jako o víkendu všude, předpokládám. Nezáviděl jsem flajtům po nás. Někde to šlápoty drželo už u nás, v půlce startovního pole. 17. škrt, že se vydýchám a koncentruji na longesta na 18. Někdy i i železem se zadaří (driver sice na drivingu piluju, ale soutěžně ho beru pořád jen na vycházku, aby to okoukal co a jak). Tak mi udělala první rána pětkou železem radost. Skončil jsem o metr kratší za ženským longistem. Krásnou ránu jsem měl - musím se pochválit. Druhá rána nic moc, sice dlouhá sedmička, ale pod borovičku vlevo a před grýnem. A pak pěkně tři rány po deseti metrech. Ach jo. K čemu mi je překonat 340 metrů dvěma ranami železem, když jsem pak vemeno, které neumí z 50 metrů zahrát na poslední jamce klidně na grýn wedgí... Kryndapánacipísek, to jsem ale poleno!

Byl to ale jinak skvělý den. :) Miluju golf.

Výstřižek.JPG

---

jamka143.jpg
 
Upraveno:
Ty voe to jsem zase předved ródeo, že by se za něj Dolly Buster nestyděla! Dneska ráno druhá jamkovka co letos hraju, v rámci Pošumavské golfové ligy se hraje s vyrovnáním 2/3 HCP. Takže na mě měl Radek celkem 4 rány a to na jamkách 7 a 8 v obou kolech - na mých 2 nejméně oblíbených jamkách a přesně tam, kde potřebujete finišovat. První 9ku jsem šel +3 a po obě "jeho jamky" jsem zvládnul půlit, takže na druhou devítku se šlo 1/0 pro mě. No a po 13. jamce to bylo 1/0 pro Radka a já šel + 10. Zvládnul jsem tři trojputty, @requo byl proti mě Mistr patr! Tak jsem to rozdýchal a umínil si, že 5 ku vyhraju. Takže jsem ji horko těžko squaroval. Na 6ce jsem si říkal, že není na co čekat, protože pokud na mě má na poslední 3 jamkách 2 rány, musím zabrat. Takže drive přes lesní školku, 100 m od greenu. Lehce zatažené Pko doleva, ale druhou ranou jsem byl na PARu 5 na greenu a do jamky 10 metrů. A já, kráva nebeská, jsem z toho vysmolil 4 putt.

Skoro to se mnou švihlo, ale k mému překvapení jsem se nepoložil. Na 7ce jsem si čipnul na metr k tyči a dal první slušnej putt na druhý devítce a Radek to zvoslil, takže square. Na 8ce třetí ranou 4 m od jámy a padlo tam první birde, takže o 1 vedu. A na 9ce jsem to pojistil pohodovým PARem, takže vítězství 2/0. Hra naprosto šílená a za puttování bych zasloužil koule do svěráku na 14 dní, ale těší mě, že jsem se nepoložil. To bylo snad poprvé, co jsem psychicky ustál velmi nepříznivý stav, jsu na sebe pyšné!

Jo a většinu doby chcalo jak z ryby (fotka je z 1. jamky) a vůbec se mi to nelíbilo!

IMG_0455.JPG
 
Obdivuji všechny,co umí hrát v dešti.Mě to upřímně moc nesedí.Tak že jsem se po pracovním víkendu(dělám krátký/dlouhý týden) a deštivém pondělí dostal na golf až dnes.Byla to vlastně rozlučka s @NaBednu ,která zařizuje a plánuje přesun do Západních Čech,kde hodlá nějaký čas setrvat.Tím jak po deštích povyskočila tráva a celkově se zahustila,tak mohu konstatovat,že rafy koušou jak pes.Já hrál svých tradičních 42 a @NaBednu se dostala na 54 ran.;)
 
Dnes Hluboká. Hřiště po deštích v úžasném stavu, především grýny. Hru mi jako každý rok zpříjemnil uvítáním maršál "v nejlepším věku". Nová klubovna se mi moc líbí...šatny s ručníky zdarma. A výborná španělská restaurace. Tady je prostě všechno dobře 👍

20200527_113920.jpg 20200527_114013.jpg 20200527_113720.jpg 20200527_113634.jpg
 

Přílohy

  • 20200527_113550.jpg
    20200527_113550.jpg
    214,4 KB · Zobrazení: 181
Upraveno moderátorem:
Dneska Roudnička.

Lítalo to krásně doleva, doprava. Jenom rovně se tomu moc nechtělo.

Hřiště jinak v pohodě (taková klasika), jenom dneska greeny byly nějaký divný. Prostě stav, kdy rád jdeš po hřišti a nic nevadí.

A taky mi šli dneska bunkery (2, 4, 6, 7, 8)- ale každý byl jiný. Jeden plný vody, druhý krásně suchý a nadýchaný. Vše jsem po sobě uhrabal.

8ACBAA9E-1139-4A52-8C1C-A65D1EE41E59.jpeg

Tohle je na druhé jamce. Míček se zavrtal, ale nebál jsem se, prošel jsem a míček vyletěl na green 😉.
 
Prošel jsem si sám Lázně Bohdaneč. Když jsem tam byl poprvé, tak jsem odjížděl a byl nasranej ještě u Poděbrad. Ovšem dneska?! Můj rekord v počtu ran, na trojce skoro HIO a celkově velmi spokojenej. Hřiště v super kondici a i když mě sympaťanda na recepci upozorňovala, že včera pískovali a upravovali greeny, tak byly parádní. A zjistil jsem ještě jednu věc. Už mě moc nebaví chodit 18 jamek sám (9 mi neva), ale když ti to jde, tak i těch 18 se dá obejít sám s úsměvem. 😂 Jak psal náčelník, miluju golf! 😉
 

Přílohy

  • CollageMaker_20200527_220528426.jpg
    CollageMaker_20200527_220528426.jpg
    57,5 KB · Zobrazení: 188
  • IMG_20200527_122732.jpg
    IMG_20200527_122732.jpg
    91,4 KB · Zobrazení: 178
  • IMG_20200527_150425.jpg
    IMG_20200527_150425.jpg
    171,8 KB · Zobrazení: 205
  • IMG_20200527_131317.jpg
    IMG_20200527_131317.jpg
    223,8 KB · Zobrazení: 184
  • IMG_20200527_150425.jpg
    IMG_20200527_150425.jpg
    171,8 KB · Zobrazení: 207
  • IMG_20200527_145741.jpg
    IMG_20200527_145741.jpg
    86,4 KB · Zobrazení: 192
  • IMG_20200527_143117.jpg
    IMG_20200527_143117.jpg
    132,8 KB · Zobrazení: 168
Prošel jsem si sám Lázně Bohdaneč. Když jsem tam byl poprvé, tak jsem odjížděl a byl nasranej ještě u Poděbrad. Ovšem dneska?! Můj rekord v počtu ran, na trojce skoro HIO a celkově velmi spokojenej. Hřiště v super kondici a i když mě sympaťanda na recepci upozorňovala, že včera pískovali a upravovali greeny, tak byly parádní. A zjistil jsem ještě jednu věc. Už mě moc nebaví chodit 18 jamek sám (9 mi neva), ale když ti to jde, tak i těch 18 se dá obejít sám s úsměvem. 😂 Jak psal náčelník, miluju golf! 😉

@requo musíme si tam ten výlet zopaknout. Dáme si to super pivo a tatarák v tom sklepě a ty srovnáš účty s 1kou!

Btw @Ferrry, proč maj ty červený vlaječky na tyčích?
 
@Romano a @Izanagi , takže čím výš je ta malá červená vlaječka na tyči, tím víc vzadu je jamka na greenu? To je zajímavá fíčura. Zajímalo by mě, jak moc je to blbu a přírodě vzdorné...
 
@Romano a @Izanagi , takže čím výš je ta malá červená vlaječka na tyči, tím víc vzadu je jamka na greenu? To je zajímavá fíčura. Zajímalo by mě, jak moc je to blbu a přírodě vzdorné...
Ta vlaječka „sedí” díky gravitavci na takovém „O” kroužku, kterým se pohybuje po tyči podle potřeby.
Takže proti přírodě vzdorné dost, ale pokud půjde nějaký „vtipálek” tak to klidně může posunout.
Ale jinak je to řešení jednoduché, byť na větší vzdálenost či na grýny, kde není vidět celá tyč (např. při hře do kopce) už to tak efektivní není.
To už se mi líbí víc systém barevných vlajek - i když to je pro manipulaci údržby časově náročnější.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom