Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli 2019 - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Já dneska Beřky s Honzou , Fandou a @JardaK . Hřiště v naprosté pohodě až na trochu chlupaté greeny. Občas to vypadalo, že hrajeme i golf. Spousta úchvatných, ale na druhou stranu i strašných ran, ale vypořádali jsme se s hřištěm tak nějak ve svém páru. Počasí super, já jen kraťasy, nálada ještě lepší. Prostě super den na golfu. PS: už asi deset her, několik hřišť, hraju furt jedním a tím samým míčkem. Mám ho už konečně vyhodit, vždyť už je jak šutr, nebo si ho mám nechat?
Když přežil dvojku, devítku i šestnáctku na Beřovicích, nezaslouží si vyhodit. Spíš mu kup polštářek a buď rád, ze ho máš...
 
Právě jsem se vrátil z hřiště , GR LIPINY, úplná pohodička 18C dva úplně neznámí spoluhráči “ Tomášové” připsal jsem se, hřiště kupodivu skoro plné, hrajeme letní jamky, jeden ze spoluhráčů je místní druhy ze Šilheřovic, shodli jsme se, že na to kterého je , je hřiště v super stavu. Mírný vítr, místy nárazový, ferveje měké takže, když si člověk nedá pozor , nezkráti úchop o 1/2 cm nebo nedá nohy cca 5 cm k sobě oproti zvyklému, vysekne “ vídeňský” tlustší řízek a zkrátí délku rány o dvě hole, nesourodě proschlé a rozpíchané grýny znesnadnovaly patování , Drivery lítali obstojně takže výsledek obstojný +5/43 zakončený krásným patem ze 4 m na par. Shodli jsme se , že to jsou podmínky ideální k hraní nejen golfu a kdo nejde hrát může jen litovat.
 
... vysekne “ vídeňský” tlustší řízek a zkrátí délku rány o dvě hole ...
Musíš trefit nejdřív míček, pak teprve zem. Pak ani videňský řízek, tlustý jako bůček, ránu nezkrátí 🤭
 
Musíš trefit nejdřív míček, pak teprve zem. Pak ani videňský řízek, tlustý jako bůček, ránu nezkrátí 🤭
Rady a porady, když neznáš místní podmínky 😳🤔, měkký podmáčený až blátivý podklad tak s takovou radou polámeš hole nebo si zlomíš ruce.
 
Rady a porady, když neznáš místní podmínky 😳🤔, měkký podmáčený až blátivý podklad tak s takovou radou polámeš hole nebo si zlomíš ruce.
A jak tedy hrát na takovém terénu, když čistý kontakt s míčem je špatně? 😂
 
Pamatujete si ten texas, co sem na konci zari vyhral s Romanem s vysledkem 68? Tak dneska jsme si na horehledskem “Mame hole v ruce” dali repete. A @Trenér byl u toho!

D90A31FB-D2C8-42AB-8E0D-EEB56E46A98E.jpeg
9F517E59-2C46-40CB-A3E5-E69F8FA343BC.jpeg
 
Dneska Kunětická Hora. Stihl jsem jenom druhou devítku. Kamarád šel celé hřiště, takže jsem se přidal na 10.
Ale o co se chci podělit.
- krásné hřiště - fairway jak koberec, greeny propíchané a zapískované
- počasí - 11 stupňů, sluníčko, žádný vítr
- nikde nikdo (kromě nás dvou)

Golf hraju sice jenom pár měsíců, ale takhle jsem si představoval, že se chodí na golf. Domovské hřiště mám Hostivař, mám to tam rád, vždy je perfektní stav a marshal/ky v pohodě, atmosféra super. Ale pořád tam jsou nějací lidé. Tady klid, pohoda a to hřiště je takové.... Jiné, větší, klidnější.

A nikdy bych nevěřil, že v půlce listopadu se dá hrát venku golf.

Prošli jsme se, probrali spoustu věcí, u toho mlátili do míčků. Já jsem dal i birdie, to mi udělalo radost. Celkově krásný pocit že hry.

Určitě se tam brzo vrátím.
 
S @Jirka 4 jsme dali ráno Hostivař. Hráli jsme jamkovku. Nakonec jsem vyhrál o jednu jamku. Ty zimní grýny mě nebaví. Je to takové poloviční. Ale když jsem uvažoval,že bych místo toho ráno šel běhat... Tak jsem raději napsal Jirkovi. :)

Šli jsme se podívat i na nové jamky, pořád se pracuje. Těším se. Viz foto

BA427CB3-2798-4D0A-83EC-AF73E0EC7FA2.jpeg 941BE473-F5FA-422A-904B-DF39F98DDB2F.jpeg B798B8DF-B1F0-4409-9DF3-CB3D18929F08.jpeg D1CA772F-0E6F-4767-A2D0-1D2A3B0EF789.jpeg 2CDBBAC3-FDAF-44E7-95D0-60DDEF0CE21D.jpeg FC37E2A5-D078-4508-968C-1C3D0929ADE4.jpeg 4375304B-0FFA-42C4-A9D6-E959477786DD.jpeg
 
Dnes Hodkovičky teetime ve 12:40h, hrál jsem sám,a jelikož kdesi daleko za mnou
plný flajt,tak jsem dal hru se dvěma míčky Bílý versus Žlutý ( skore 41 v 43 ) jenom
pary a bogie, berdík se nekonal. Ale golfu bylo docela dost. Jen marně jsem čekal,
že alespoň na chvilku vysvitne slibované slunce,ale nic. Udělal jsem pár fotek na dokreslení stavu hřiště. Ferveje pěkně zelené mokřejší, grýny asi před 14 dny lehce
provzdušněné,ale ve slušném stavu.Připraveny jsou už i zimní,zaležet bude samozřejmě na počasí,ale do konce listopadu snad nebudou potřeba.
Zítra probíha na hřišti CrossCountry na 12jamek jako závěrečný pohodový turnaj.
A v nejbližším okolí se vesele staví nové a nové bytové domy.
 

Přílohy

  • IMG_20191123_125631[1].jpg
    IMG_20191123_125631[1].jpg
    123,8 KB · Zobrazení: 270
  • IMG_20191123_130738[1].jpg
    IMG_20191123_130738[1].jpg
    118,4 KB · Zobrazení: 281
  • IMG_20191123_131551[1].jpg
    IMG_20191123_131551[1].jpg
    109 KB · Zobrazení: 286
  • IMG_20191123_130754[1].jpg
    IMG_20191123_130754[1].jpg
    90,3 KB · Zobrazení: 293
Dneska se @smidke Molitorov. Trosku blato, fairwaye nic moc, greeny pekny! Za 300,- bych pochopil, kdyby se hralo jen z hliny. 😉 Zahrali jsme si dobre, sady zkontrolovali i nejaky pary probehly. Klubovnu i zazemi udelali v Molitorove fakt paradni!
 

Přílohy

  • CollageMaker_20191123_210045560.jpg
    CollageMaker_20191123_210045560.jpg
    167,2 KB · Zobrazení: 292
  • IMG-20191123-WA0004.jpg
    IMG-20191123-WA0004.jpg
    152,6 KB · Zobrazení: 315
  • IMG-20191123-WA0008 (1).jpg
    IMG-20191123-WA0008 (1).jpg
    223,7 KB · Zobrazení: 307
  • IMG-20191123-WA0007.jpg
    IMG-20191123-WA0007.jpg
    68,2 KB · Zobrazení: 309
Vcera Zbraslav s @macdav a jeho trenerem. Hriste v prima stavu, greeny trosku pisku, ale slusna rychlost. Ma hra na prvni devitce byla radove lepsi, nez posledni utrpeni s @requo v Hostiku. 49 ran je dokonce 2 pod plan... ale na druhe se ukazala v prave nahote a domu jsem si odnasel 107 (2 jamy jsem proste musel skrtnout). Celkove par-free round, ale bylo tam par slusnych ran, ktere davaji nadeji do budoucna. A putting stal za uplne prd. :D
 
Upraveno:
V sobotu Zbraslav, spocitalo mi to 95 ran, s dopocetem kdyby na dvou skrtlych jamkach:). sel jsem s kibicem(trenerem, nic ve zlym:) takze nejake rany jsem hral co bych ja nehral. Celkove spokojen, dokonce birdie na 9. Pak i nejake pary.
diky @jan za hru. Ve flightu s nama sli otec a syn, kdy otcovi bylo 75. To kloboucek.
 
V sobotu Zbraslav, spocitalo mi to 95 ran, s dopocetem kdyby na dvou skrtlych jamkach:). sel jsem s kibicem(trenerem, nic ve zlym:) takze nejake rany jsem hral co bych ja nehral. Celkove spokojen, dokonce birdie na 9. Pak i nejake pary.
diky @jan za hru. Ve flightu s nama sli otec a syn, kdy otcovi bylo 75. To kloboucek.
Poteseni na me strane... jinak otec opravdu kloboucek. Skolil nas jak male haranty :D
 
Podařilo se mi předposlední listopadový víkend zajet na Hazlov.
Jela jsem do předadventních Františkových Lázní. Ani jsem původně nechtěla na golf jít. Jen po nákupech, do fitka.... prostě relaxovat.
Jenže v sobotu se vybralo počasí a já nemohla odolat. 🏌️‍♀️⛳
A tak jsem jela. V autě jen 3 hole (driver, 5 a putter). Lenka na recepci mi dobila elektrický vozík, půjčila bag. Přidala jsem ke svým holím ještě další tři (9, 7 a S). V levých není výběr a u mě je fitting zatím stejně jen zbytečný luxus.
Nevím, jak by kdo hodnotil hřiště.... za mě oerfektní a já beztak koukala na barvy, nebe, podzimní zelenou... těžká romantika.
Abych tam netrajdala jen tak, tak jsem si dala za cíl především zkoušet na ferveji švih 5 železem, co se na něj teď soustředím v indooru. Musím se pochválit, že sice rány nelítaly extra daleko ale dařilo se mi správně dojít k míčku, projít a protahovat ruce. Technicky to musím o hodně zlepšit, ale nejobávanějši hůl bagu mě tentokrát už alespoň trochu poslouchala! Další rány jsem trénovala: chipíky 7 a pitche 9. Na zimních jamkovištích mi stačilo přijít k jamce, nedohrávala jsem pár centimetrů.
Závěr:
Byl to nádherný kus odpoledne. Prošla jsem celou devítku, přidala jako bonbonek osmnáctku, utřela hadrem hole (voda byla venku už zavřená).
A pak jsem (blaženej blázen) po rozloučení odfrčela do sauny.
Takovej krásnej den bych přála každýmu živáčkovi. 👍
fotky :)
 
Upraveno:
Podařilo se mi předposlední listopadový víkend zajet na Hazlov.
Jela jsem do předadventních Františkových Lázní. Ani jsem původně nechtěla na golf jít. Jen po nákupech, do fitka.... prostě relaxovat.
Jenže v sobotu se vybralo počasí a já nemohla odolat. [emoji2146][emoji466]
A tak jsem jela. V autě jen 3 hole (driver, 5 a putter). Lenka na recepci mi dobila elektrický vozík, půjčila bag. Přidala jsem ke svým holím ještě další tři (9, 7 a S). V levých není výběr a u mě je fitting zatím stejně jen zbytečný luxus.
Nevím, jak by kdo hodnotil hřiště.... za mě oerfektní a já beztak koukala na barvy, nebe, podzimní zelenou... těžká romantika.
Abych tam netrajdala jen tak, tak jsem si dala za cíl především zkoušet na ferveji švih 5 železem, co se na něj teď soustředím v indooru. Musím se pochválit, že sice rány nelítaly extra daleko ale dařilo se mi správně dojít k míčku, projít a protahovat ruce. Technicky to musím o hodně zlepšit, ale nejobávanějši hůl bagu mě tentokrát už alespoň trochu poslouchala! Další rány jsem trénovala: chipíky 7 a pitche 9. Na zimních jamkovištích mi stačilo přijít k jamce, nedohrávala jsem pár centimetrů.
Závěr:
Byl to nádherný kus odpoledne. Prošla jsem celou devítku, přidala jako bonbonek osmnáctku, utřela hadrem hole (voda byla venku už zavřená).
A pak jsem (blaženej blázen) po rozloučení odfrčela do sauny.
Takovej krásnej den bych přála každýmu živáčkovi. [emoji106]
fotky :)
Hazlov mám hodně rád, s parťákem jezdíme západní čechy každý rok a Hazlov nesmí chybět, klidně dva dny.
Co mi prosím vysvětli je to "po nakupech", to myslis ve Františkových lázních? Protože po dvou zkušenostech s pobytem tam už nikdy víc. Tam není ani pořádná hospoda, kde tam nakupovat? Radši budu na Hazlov dojíždět z Mariánek...
 
Hazlov mám hodně rád, s parťákem jezdíme západní čechy každý rok a Hazlov nesmí chybět, klidně dva dny.
Co mi prosím vysvětli je to "po nakupech", to myslis ve Františkových lázních? Protože po dvou zkušenostech s pobytem tam už nikdy víc. Tam není ani pořádná hospoda, kde tam nakupovat? Radši budu na Hazlov dojíždět z Mariánek...
shopping v Selbu 🤠 především https://www.rosenthal.de/en/cms/company/rosenthal-outlet-center/ ad. zábava: pro seniory a seniorky super - divadlo, koncerty + další (pro někoho z centra Prahy nadto ve velmi uvolněném stylu - no dresscode atp.) ad ubytování: Pawlik - super soušelajzing + bufet jídlo = celkově super+++ :up::cool::up:
 
Upraveno:
Ahoj,

dneska poprvé Písek. Stihl jsem jenom první devítku.

Info pro všechny
- poprvé letos hřiště jede celoročně
- zimní fee je za 50% 👍
- zimní greeny i odpaliště

Můj pocit
- hřiště super (trochu více vody, ale v pohodě)
- super počasí - dokonce svítilo sluníčko
- pozor na elektrické ohradníky u outů (Martin měl míček blízko a dostal slušnou ránu 🙃 )
- určitě se vrátím na jaře/létě

Moje hra ??
- začal jsem PARem 👍 a pokračoval velmi slušnou hrou (už jenom jeden PAR a potom pár bogey)
- moc mně to bavilo
 
Tak dnes asi naposledy Hodkovičky na letní grýny, za mnou už údržba zasypávala
odpaliště pískem a celkově je vše připraveno na zimní provoz.Krásná odpolední
hra i se sluníčkem se celkem vydařila.Nakonec se povedl i berdík a tak poslední
letošní skóre je 39.
 

Přílohy

  • IMG_20191128_122719[1].jpg
    IMG_20191128_122719[1].jpg
    121,6 KB · Zobrazení: 272
  • IMG_20191128_124219[1].jpg
    IMG_20191128_124219[1].jpg
    116 KB · Zobrazení: 260
  • IMG_20191128_125546[1].jpg
    IMG_20191128_125546[1].jpg
    113,2 KB · Zobrazení: 274
  • IMG_20191128_130852[1].jpg
    IMG_20191128_130852[1].jpg
    130,6 KB · Zobrazení: 274
Tak dnes 18 jamek na Kaskádě - Železná a Dřevěná - poslední den co se hrálo ještě na letní greeny. Nikdy by mne nenapadlo, že 29.11. budu hrát celou osmnáctku a ještě na letních greenech :D To se prostě muselo využít. Navíc dnes jsem měl i křest svého nového bagu a vozíku 😎 Hřiště v super stavu, počasí taky skvělé, jen v jednu chvíli začalo jemně pršet, ale to mi náladu nijak nezkazilo. Bohužel berdík dnes nepadl, ale i tak jsem byl spokojen :)

A jak jste se mohli při mém představení zde dozvědět jezdím na golf vlakem a nebo autobusem. A dnes jsem si potvrdil, že to jde i s vozíkem :D Ladně jsem prošel i uličkou mezi sedadly, takže mé cestování bez auta může pokračovat nadále :D Pro představu jak to vypadá, když se na golf vydáte bez auta přikládám i foto.

PS: Pokud by jste někdy cestou autem zahlédli něco podobného, věřte, že to budu nejspíš já :D
 

Přílohy

  • IMG_1325.JPG
    IMG_1325.JPG
    172,4 KB · Zobrazení: 277
  • IMG_1326.JPG
    IMG_1326.JPG
    159,8 KB · Zobrazení: 291
  • IMG_1327.JPG
    IMG_1327.JPG
    158,2 KB · Zobrazení: 284
Dnes Beřovice, 1xpar, 9xbogey, 2xdabláč, zbytek fuj. Hráno jen železy z tréninkových důvodů. Se tu 4i prostě naučím a hotovo.
Greeny letní, chlupaté, pomalé. Fairwaie pořád ok.
Původní teetime v 9.10 nevyšel, nakonec 11.15 cca, když rozmrzlo. Na hřišti náš trojčlenný flight a jeden osamělý strejda kdesi daleko za námi. Za to na indooru plno, nějaký turnaj nebo co. Nechápu...
Parádní den, občas dokonce prokouklo sluníčko. Doufám, ze příští týden to vyjde taky. Otevřeno být má..
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom