Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli 2019 - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Pročetl jsem příspěvky @NaBednu,kde popisuje určité "obtíže",které Ji provázejí v Jejím golfovém vývoji.A musím velmi kvitovat odpovědi pánú @Mirek_62 ,@Romano a @Zdeněk,kde naprosto věcně a správně popsali směr kudy se ubírat,aby se to zlepšilo.Je to i mé poznaní z poslední dekády,kdy se golfová výuka a problematika
obrovsky posunula,nejen z pohledu materiálního(vybavení,pomůcky,oblečení),ale především tím,že se posoudí dané individuální schopnosti jedince a "nafituje" se mechanický proces švihu na jeho možnosti.Přidá se mentální koučing a podpora a pokud je na straně nového golfisty určitá míra motivace a snahy,tak se poměrně snadno dospěje k progresivnímu zlepšení jeho výkonosti.
Naprostý souhlas s tím, že musí být splněno vše současně.
Nevím, kolik lidí golf vzdá a za jak dlouho. Anebo kolik lidí se rozhodne se v něm tak nějak neangažovat, brát ho jako procházku a příležitost pokecat. Důvod ale nebude jen u nich.
Když někdy koukám na poznámky o málo lidech na hřištích, o malé účasti na turnajích, tak si říkám, že "ryba smrdí od hlavy".
Kolik trenérů tě seznámí hned na začátku se současnými možnostmi tréninku? Kolik se zamyslí nad tvojí individuální dispozicí? (nevykládá jen o tvé indispozici). A kolik tě v tréninku opravdu podpoří? Kolik jich zkouší, co tě namotivuje pokračovat? Vždyť je to i v jejich zájmu!

Příklad toho, o čem mluvíš, je ve všem, co se týká golfu.
Třeba včerejší diskuse.
Mohla jsem být ignorovaná, zesměšňovaná atd., protože mi nebylo jasné, co je ostatním jasné. Můj dotaz mohl být smeten s tím, že se zajímám o něco, co mě nemá zajímat (že to nrodpovídá mým schopnostem), že to je pouze věc trenéra, a že já tomu nerozumím a dokud nebudu mít HCP pod 10 tak budu mimo apod.
Pozn. I kdyby to byla 100% pravda, tak můj pokus v téhle oblasti není přeci zbytečný. A určitě si tím nevyrobím chyby, když současně chci švih konzultovat... Podpora, kterou jsem tu měla, mi dala kus síly snášet nápor, kterému objektivně čelím.
Díky těm golfistům, co se včera angažovali (především @Mirek_62 ) mám další obrovský kus motivace.
Tuhle podporu totiž nemůže poskytnout nikdo, kdo nehraje golf!
 
A to je přesně to, o čem @Romano psal. Tvoje komunikační schopnosti musí dříve či později odradit většinu klientů.
Takže trenér, který učil jen podle příručky a nepřihlížel k pohybovým schopnostem a jeho nadání „naučit tělo” pro ně nepřirozenému pohybu byl „přísný” a jedině on byl schopen něco naučit?
Zatímco trenér, který zhodnotil jeho fyzické možnosti a tomu přizpůsobil švih i když to prezentoval slovy „hraj tak, aby ses cítil dobře” je individum (čti blbec), co nic nenaučí, protože je hodný?
Možná ti to uniklo, ale přísný neznamená na žáka řvát, nadávat mu do neumětelů (nebo hůř), nutit ho k něčemu, co jeho tělo není schopno zvládat či akceptovat a nutit mu svou pravdu, která je ta jediná na světě.
Dobrý trenér musí i umět učit, čili podat své požadavky a poznatky žákovi pro něj (rozuměj pro žáka) srozumitelnou a pochopitelnou formou.
Na někoho platí „vojenský dril” a na někoho přesný opak.

Kurňa to jsem se po ránu zase rozčílil 🤭
Mirku, děkuju za popis toho samého jinými slovy! Jen se obávám, že Tvé úsilí nepadne všude na úrodnou půdu...🤔
 
V Beřovicích se stále hraje, hřiště i v prosinci překvapivě zelené, sice už asi měsíc stejná pin pozice a greeny pomalé ale pořád 1000x lepší než indoor.
Dnes navíc i dost silný vítr, hráli jsme ze žlutých ( které jsou posunuty na modré ), takže to ten vítr někde malinko kompenzovalo.

1575810304627.png
 
Tak ještě sem i s fotodokumentací. 😉 Dneska Stará Boleslav fakt parádní. Sice jsem šel sám, takže to není taková zábava, ale počasí bylo famózní. 5° a ☀️. Hřiště by se nemuselo stydět za tuhle kondici ani v létě, natož v půlce prosince. Chtěl bych, aby i moje kondice byla v týhle formě, nicméně 47 ran, 23 stejblů (par, 4x bogie a 4x dabláč), je na mě vlastně pecka. 😉
 

Přílohy

  • IMG_20191210_141828.jpg
    IMG_20191210_141828.jpg
    187 KB · Zobrazení: 448
  • IMG_20191210_144747.jpg
    IMG_20191210_144747.jpg
    146,1 KB · Zobrazení: 455
  • IMG_20191210_141747.jpg
    IMG_20191210_141747.jpg
    155,6 KB · Zobrazení: 456
  • IMG_20191210_144115.jpg
    IMG_20191210_144115.jpg
    98 KB · Zobrazení: 462
  • IMG_20191210_145208.jpg
    IMG_20191210_145208.jpg
    208,1 KB · Zobrazení: 455
  • IMG_20191210_145225.jpg
    IMG_20191210_145225.jpg
    188,1 KB · Zobrazení: 444
  • IMG_20191210_144425.jpg
    IMG_20191210_144425.jpg
    173,7 KB · Zobrazení: 446
Dnes Beřovice, na hřišti jsme byli 3. Počasí skotské, déšť, vítr, zima.
Zahrál jsem skoro všechna možná čísla, od birdie, paru, přes bogey, dabl až k 10 a 11 :)
Ale občas vykouklo i slunce, navíc lepší takováhle hra, než předvánoční úklid nebo celej den v obchoďáku...
 
Dnešní Hořehledy naprosto klasické. Hodina na drivingu strávená až nudným trefováním libovolných cílů, včetně drivů přes 250 m carry na fairway 3 jamky. Poté hra 5ti jamek, kdy byl nejlepší výsledek double bogie a to jen díky veverce, která míček od 100m kolíku donesla do jamky. No aspoň bylo hezky...

IMG_8747.JPG
 
Dnes jsem byl vyzkoušet zimní kombinaci 11 zkrácených jamek v Hodkovičkách.
V krásném "podzimním" počasí,teetime v 11h a na hřišti tak 5-6 golfistů.
V malém bagu 5,7,9 železa a 48,54,60 wedge+PT, protože na ty zkrácené jamky jsem
hrál stylem železo do pozice na 80-100m a wedge na fangli.Ale nemusí se trénovat jen železa na přesnost,na šesti 4párovkách jsou grýny dosažitelné jednou ranou driverem(cca 230),takže přesně umístěný drive lze dostat přímo k vlajce,a to je taky
"výzva".Foto pro ilustraci dnešního dne, pro golf jako stvořeného.:D
 

Přílohy

  • IMG_20191215_120120[1].jpg
    IMG_20191215_120120[1].jpg
    154,7 KB · Zobrazení: 422
Tak jsem myslel, že už budu celou zimu trpět na simulátoru, ale když je takhle krásně, tak se musí ven.

Dneska Roudnička. Zimní všechno, ale stále o 1000% větší zábava než indoor.

Dneska mi létal krásně driver - na 7. jamce hezky za vodu. Za to na krátké hře musím zapracovat.

Je to moje první zima, tak jsem nadšený, že i v půlce prosince se dá hrát venku. Tak doufám, že to je běžné 😉

39127903-4CCF-4337-BC50-8079A9BC0DFB.jpeg
 
Dnes jsem měl caddyho, takže to bylo výrazně lepší - 1 x birdie, 2 x par a 1 x bogie. Krásné rovně drivy tentokrát s drivingu přešly i na hřiště. Už se nemůžu dočkat PINGu...

IMG_8750.jpg
 
Tak jsem myslel, že už budu celou zimu trpět na simulátoru, ale když je takhle krásně, tak se musí ven.

Dneska Roudnička. Zimní všechno, ale stále o 1000% větší zábava než indoor.

Dneska mi létal krásně driver - na 7. jamce hezky za vodu. Za to na krátké hře musím zapracovat.

Je to moje první zima, tak jsem nadšený, že i v půlce prosince se dá hrát venku. Tak doufám, že to je běžné 😉

Zobrazit přílohu 9254
Jsem byl dopol. hodinu na TC. Na hřiště se mi nechtělo, bo bych si zaprasil hole. A co zimní greeny? Asi nic moc co ? Ale máš pravdu, že bylo krásně.
 

Přílohy

  • 20191216_104758.jpg
    20191216_104758.jpg
    62,9 KB · Zobrazení: 440
Upraveno:
Letos pořádáme indoorovou „Zimní ligu”, hrajeme s plným vyrovnáním, aby měli šanci i vysoké hendikepy (i když je na indooru toto spíše zvýhodňuje ;) ).
Dnes jsem hrál 2.kolo (prosincové) - hřiště Tracian Cliffs, potěšilo mne jak celkové skóre, tak eagle na 10.jamce. Ano - není to hraní venku, ale pro mne lepší, než „sedět za pecí” a hole vytáhnout zase až na jaře.
5582E092-3126-4F8A-8F11-5C85464635C3.jpeg
 
Na indor nechodím a chodit nebudu, dneska bylo tak parádně že se tomu žádný indor nevyrovná, takže odpolko první devítka Este, je to "fšechno" trochu kratší, ale kompenzují to modrá odpaliště..:)
 
Jsem byl dopol. hodinu na TC. Na hřiště se mi nechtělo, bo bych si zaprasil hole. A co zimní greeny? Asi nic moc co ? Ale máš pravdu, že bylo krásně.
Greeny --- nic moc. Nic. Skáče to. Ale je to vysekané, tak vidíš, kde je green.

Celkové je to hřiště o dost kratší.

Musím vyzkoušet TC, třeba potom také zůstanu vevnitř.
 
Dnes jsem měl caddyho, takže to bylo výrazně lepší - 1 x birdie, 2 x par a 1 x bogie. Krásné rovně drivy tentokrát s drivingu přešly i na hřiště. Už se nemůžu dočkat PINGu...

Zobrazit přílohu 9255
Ten je tak hezký, že nemůže být ani tvůj... ;-)

Jsi si pořídil na profíka Pingy? Tak to já "vo štock vejš" Končím s Bridgestone a jdu si objednat nové klacky!
 
Letos pořádáme indoorovou „Zimní ligu”, hrajeme s plným vyrovnáním, aby měli šanci i vysoké hendikepy (i když je na indooru toto spíše zvýhodňuje ;) ).
Dnes jsem hrál 2.kolo (prosincové) - hřiště Tracian Cliffs, potěšilo mne jak celkové skóre, tak eagle na 10.jamce. Ano - není to hraní venku, ale pro mne lepší, než „sedět za pecí” a hole vytáhnout zase až na jaře.
Zobrazit přílohu 9257
vyhoda hrat Thracian na simulatoru je, ze neztratis velke mnozstvi micu jako v realu :D Ze @DzejBee @Dana @Marcela @ati @Jerry _D
 
Ale taky nemas tu moznost jich najit hodne (pokud se nebojis hadu)
Když o nich nevíš, je to v pohodě. Na druhou stranu je fakt, že až někdy zas uvidím na hřišti fialový kolíky, asi nejdřív zkusím zjistit, proč ta nezvyklá barva ... :D
 
Já se hadů fakt bojím, skoro bych to nazval fobií, ale díky @Jerry zátahům a neznalosti místních pravidel, jsem jich určitě pár zastrašil 😂
Na indooru doporučuji, kvůli atmosféře, si pár gumových atrap rozmístit všude okolo.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom