Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jak jsou pro vás reciprocity důležité?

Jsou pro vás reciprocity důležité?

  • O reciprocitách jsme vůbec nevěděl.

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    44

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Reciprocity jsou zaběhlým nástrojem, jak obohatit pro mnohé kluby svoji nabídku členství. Co je to reciprocita? Jednoduše řečeno, jedná se zpravidla o smluvenou spolupráci dvou hřišť, že členům toho druhého umožní hru u sebe za výhodnějších podmínek - zpravidla se slevou oproti běžnému nebo ceníkovému fee. Slevy bývají kosmetické od výše 10%, 20% až po plnou hru zdarma. Rovněž tak přístupy jednotlivých hřišť jsou různé. Někde se snaží získat co nejvíc různých i malých reciprocit, někde se soustředí jen na pár hřišť v okolí se snahou zajistit plnou hru svým členům, někde jsou reciprocity úplně na vedlejší koleji.

Téma je poměrně obtížně uchopitelné v podobě ankety, i když několik tezí jsem z pohledu hráče zformuloval. Ale pravděpodobně bude lepší formát příspěvku - těch variant a kombinací okolností je tolik jako golfistů. :) Takže ring volný. Co vy a reciprocity, jak jsou pro vás důležité?
 
Upraveno:
Reciprocita, můj názor je že zvyšuje cenu fee pro běžně platící , zvyšuje zatížení hřiště na úkor ekonomiky a taky svým způsobem zvyšují “ jako členství “ reciprocitou, pro resort pokud nemá plné hřiště je to vítané v opačném případě znehodnocují řádné členství.
 
Hřiště kde mám členství žádné reciprocity nemá. Takže to pro mě nehraje roli.
O to víc pro mě bylo zajímavější nabídka z banky, kde jsem měl na většině hřišť 15% slevu. Lepší než nic :)
 
Hřiště kde mám členství žádné reciprocity nemá. Takže to pro mě nehraje roli.
O to víc pro mě bylo zajímavější nabídka z banky, kde jsem měl na většině hřišť 15% slevu. Lepší než nic :)

Jaká banka pls?
 
ČSOB Premium je fajn služba obecně. Sleva na fee je 15%. Často lze i kombinovat. Pokud má hřiště nastavenou nějakou slevu pevně v Teetime. Jako jsou třeba dopolední slevy nebo twillight. Pak to bere slevu 15% i z této slevněné ceny.
 
ČSOB Premium je fajn služba obecně. Sleva na fee je 15%. Často lze i kombinovat. Pokud má hřiště nastavenou nějakou slevu pevně v Teetime. Jako jsou třeba dopolední slevy nebo twillight. Pak to bere slevu 15% i z této slevněné ceny.

Ty voe, to je dobry, mam od nich hypo. Diky za info!
 
Jako kdo na to dosáhne nebo si to domluví, tak určitě dobrá služba. Kompletně zdarma a plno služeb. Je k tomu dost nadstandardní cestovní pojištění, které kryje celou rodinu. Sleva na golf. Vstupy do letištních salónků 4x zdarma (Praha T1, Víděň a Bratislava neomezeně). Další věc je, že si můžeš ještě vybrat tři pojištění zdarma k tomu (myslím, že tam je i odpovědnostní).
 
Jako kdo na to dosáhne nebo si to domluví, tak určitě dobrá služba. Kompletně zdarma a plno služeb. Je k tomu dost nadstandardní cestovní pojištění, které kryje celou rodinu. Sleva na golf. Vstupy do letištních salónků 4x zdarma (Praha T1, Víděň a Bratislava neomezeně). Další věc je, že si můžeš ještě vybrat tři pojištění zdarma k tomu (myslím, že tam je i odpovědnostní).

Jj, to vše mám, i na salonek jsem se těšil, ale Covid mi ho zavřel. Ale o golfu jsem nevěděl, díky!
 
Jiné.
Reciprocity jsou mi fuk, na rozhodování o členství nemají žádný vliv protože nemám důvod být člen jinde než 3 km od baráku.
 
Zatim jsem o tom nepřemýšlel. Budu se muset mrknout, jaké má ČGK reciprocity 🤪 :up:
 
Kdyz jsem zacinal s golfovem, tak jsem se nevedel rozhodnout jake hriste. Jednim ukazatelem byla cena vstupu a rocni poplatek (rocni je plus minus stejna u vsech hrist na okoli, lisi se jen vstupnim poplatkem, nektere hriste dokonce po ukonceni clenstvi tento vstupni poplatek vraceji) a pak reciprocity. Ja jsem si vybral vzdalenejsi hriste, ale mel jsem moznost hrat zdarma v Celadne (bohuzel to po par letech zaniklo) a tak mi zustalo hrani zdarma v Polsku na Rose, pak Legend Safari v jizni Africe a v Chine komplexy Mission Hills Haikou a Shenzhen.
A to se oplati - muzu tam kdykoliv odskocit, sak je to max 8700km :):):)
 
Při výběru členství u mě rozhoduje kvalita hřiště, vzhled hřiště, vzdálenost a cena víceméně stejným dílem. Reciprocity neuvažuji vůbec.
Jsou ale téměř jediným pro mě smysluplným bonusem ke členství. Slevy na trénink a míče nevyužívám vůbec, na to mám hřiště stále příliš daleko. Slevu na buggy nepotřebuji. Klubové turnaje nehraju.
 
Já mohu přidat můj pohled provozovatele - nemyslím si, že reciprocity v rozsahu do 30% slevy kohokoli ovlivní. Jsou příjemným bonusem, ale že bych kvůli nim vážil cestu na nějaké vzdálené hřiště, to ne. Proto jsme od nich z velké části upustili a držíme je pouze tam, kde máme nějakou větší vzájemnou vazbu a nebo je o to hřiště z nějakého důvodu zvýšený zájem.

Reciprocity od 50% výš chápu už jako zajímavý členský benefit a začali jsme je dělat poslední 3 roky a především s hřišti, které jsou v cca hodinové dojezdové vzdálenosti. Slibuji si od nich především prohloubení vazeb mezi jednotlivými kluby a hřišti (u několika z nich už mám potvrzený zájem i o vzájemné meziklubové turnaje a to i pro děti) a v podstatě zrušení případného konkurenční boje ve snaze přetahovat si členy. Uvažuji tak, že hráč mající možnost si (byť omezeně) zahrát na blízkých hřištích levně či zdarma nebude mít potřebu každý rok utíkat k jinému klubu jen proto, že dostal 500 Kč slevu.
 
ČSOB Premium je fajn služba obecně. Sleva na fee je 15%. Často lze i kombinovat. Pokud má hřiště nastavenou nějakou slevu pevně v Teetime. Jako jsou třeba dopolední slevy nebo twillight. Pak to bere slevu 15% i z této slevněné ceny.
Ahoj, moc díky za tip👍 Jsem jejich klientem osobně i s firmou dlouhá léta a dost mne štve, že mi něco podobného nenabídnou sami, ale to bych chtěl asi moc 🙄
 
Ahoj, moc díky za tip👍 Jsem jejich klientem osobně i s firmou dlouhá léta a dost mne štve, že mi něco podobného nenabídnou sami, ale to bych chtěl asi moc 🙄
Absolutní souhlas! Už jsem se tam asi hodinu proklikával a nevím, ale co se týče golfu, tak bych to pochopil asi tak, že tu slevu poskytuje pouze Hostivař. K více info jsem se zatím neprokousal.☹️
 
Dlouhodobě se držím názoru, že reciprocity jsou špatné pro provozovatele hřišť i pro hráče. Z pohledu provozovatele by žádný hráč neměl hrát za méně, než kolik je rentabilní cena pro provozovatele. A pokud někdo hraje za méně, než se majiteli vyplatí, logicky těm ostatním to musí cenu zvýšit.
Osobně mám radši možnost předplacení několika her s tím, že jednotková cena pak vyjde levněji, ale majitel dostane najednou více peněz s určitým předstihem.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom