Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak dlouho čekat, než tam padne :)

presne, 10sec, a taky proto Si Woo Kim si pripsal 1 ranu navic. I kdyz s Kucharem argumentovali ze se jim zdalo, ze byl micek neustale v pohybu....
 
No jde taky o to jestli někdo tento čas stopuje, co když nikdo nemá certifikované stopky a nebo mají na ruce např hodinky MOVADO, kde odečíst minuty, natož sekundy lze jen velmi těžko. Ano můžete počítat 10x21 , ale jak je to dáno pravidly, proto je třeba vyčkat/zavolat rozhodčího se stopky aby tento čas odměřil.
 
No jde taky o to jestli někdo tento čas stopuje, co když nikdo nemá certifikované stopky a nebo mají na ruce např hodinky MOVADO, kde odečíst minuty, natož sekundy lze jen velmi těžko. Ano můžete počítat 10x21 , ale jak je to dáno pravidly, proto je třeba vyčkat/zavolat rozhodčího se stopky aby tento čas odměřil.
Tak tady si dokážu představit absolutní porušení pravidel a pokud by to prošlo (a nakonec by tam ten míček spadl) i oprávněnou reklamaci ze strany ostatních hráčů. Nikde v pravidlech se přeci nemluví o tom, že se ten limit počítá až od příjezdu rozhodčího.
A nebo to měla být ironie a pak se omlouvám, že jsem ji nepochopil.
 
Tak tady si dokážu představit absolutní porušení pravidel a pokud by to prošlo (a nakonec by tam ten míček spadl) i oprávněnou reklamaci ze strany ostatních hráčů. Nikde v pravidlech se přeci nemluví o tom, že se ten limit počítá až od příjezdu rozhodčího.
A nebo to měla být ironie a pak se omlouvám, že jsem ji nepochopil.
Jestli je to ironie, samozřejmě, jen mi chybí a nebo jsem to nikde v pravidlech nečetl/ nenašel , proto se předem všem omlouvám, když někdo někde předepisuje časové hodnoty, spadnutí míče do jamky, doba hledání, odehrání úderu,... ale kdo má a čím má kontrolovat , tj v povinné výbavě golfisty stopky- nebo hodinky , kde lze tento předepsaný Čas odečíst.
 
Jestli je to ironie, samozřejmě, jen mi chybí a nebo jsem to nikde v pravidlech nečetl/ nenašel , proto se předem všem omlouvám, když někdo někde předepisuje časové hodnoty, spadnutí míče do jamky, doba hledání, odehrání úderu,... ale kdo má a čím má kontrolovat , tj v povinné výbavě golfisty stopky- nebo hodinky , kde lze tento předepsaný Čas odečíst.
V životě jsem neviděl, že by tohle někdo stopoval... :D (myšleno doslovně), prostě od příchodu hráč k míči - bez zbytečného zdržování na cestě má právo čekat dalších 10 vteřin na spadnutí míče do jamky, každý si to tak nějak lajcky dokáže v hlavě spočítat, a když tam bude shoda v rámci vteřiny, tak to ani nikdo řešit nebude... Kdyby to bylo vyloženě hodně po limitu, tak se hráč té trestné nevyhne. A nehledě na to, že na túře to lze zjistit z kamerového záznamu.

Co se týče AM komerčních turnajů tam už bych to vůbec nijak nehrotil.
 
Jestli je to ironie, samozřejmě, jen mi chybí a nebo jsem to nikde v pravidlech nečetl/ nenašel , proto se předem všem omlouvám, když někdo někde předepisuje časové hodnoty, spadnutí míče do jamky, doba hledání, odehrání úderu,... ale kdo má a čím má kontrolovat , tj v povinné výbavě golfisty stopky- nebo hodinky , kde lze tento předepsaný Čas odečíst.
Tady jsou hodiny, které by snad tvou touhu po dokonalosti mohly alespoň na 90% splňovat 🤭

9C0CD19C-49AB-4264-AF6B-797AAD08BD83.jpeg
 
Nevím proč délku Času bagatelizovat a na ostatním co je uvedeno v pravidlech dogmaticky trvat. Obojí je stejně podstatné a jsou za porušení trestné rány , jedna vteřina nebo dotknutí se zrnka písku.
Slušně jsem se zeptal jestli je někde v pravidlech uvedeno jak tento vymezený čas( přesně stanoven na vteřiny či minuty) měřit , když pro hráče není povinnost mít certifikovánou časomíru.
Doba přiměřeně dlouhá je jako malé množství a každý si ji může vysvětlit po svém. Je tam jasně vymezeno přiměřený čas to lze chápat tak , že od místa patu dojdu k míči, popřípadě odložím patr do bagu a poté dojdu k míči abych ho zamarkoval, ale 10 vteřin je přesně stanoveno a nikdo mi nebude tvrdit , že to zcela přesně odhadne.
 
Nevím proč délku Času bagatelizovat a na ostatním co je uvedeno v pravidlech dogmaticky trvat. Obojí je stejně podstatné a jsou za porušení trestné rány , jedna vteřina nebo dotknutí se zrnka písku.
Slušně jsem se zeptal jestli je někde v pravidlech uvedeno jak tento vymezený čas( přesně stanoven na vteřiny či minuty) měřit , když pro hráče není povinnost mít certifikovánou časomíru.
Doba přiměřeně dlouhá je jako malé množství a každý si ji může vysvětlit po svém. Je tam jasně vymezeno přiměřený čas to lze chápat tak , že od místa patu dojdu k míči, popřípadě odložím patr do bagu a poté dojdu k míči abych ho zamarkoval, ale 10 vteřin je přesně stanoveno a nikdo mi nebude tvrdit , že to zcela přesně odhadne.
Tak hlavně, že sám hraješ s vybavením, nesplňujícím pravidla.
Ono nelze vše popsat do úplného detailu (vč. např. seznamu akreditovaných zkušeben, které budou certifikovat časoměrná zařízení). Autoři pravidel nejspíš spoléhají na to, že golf hrají průměrně inteligentní lidé, kteří najdou odpovídající rozumné řešení dané situace.
Géniové, jako jsi ty, bohužel budou u této nedokonalosti trpět.
A pokud ti nejednoznačnosti v golfu vadí, dej se na šachy.
 
presne, 10sec, a taky proto Si Woo Kim si pripsal 1 ranu navic. I kdyz s Kucharem argumentovali ze se jim zdalo, ze byl micek neustale v pohybu....
Není 1 rána navíc málo? Vždyť on vlastně Si Woo Kim tu jamku vůbec nedohrál, když mu pád míčku do jamky po >10 sekundách nebyl uznán...
 
Nevím proč délku Času bagatelizovat a na ostatním co je uvedeno v pravidlech dogmaticky trvat. Obojí je stejně podstatné a jsou za porušení trestné rány , jedna vteřina nebo dotknutí se zrnka písku.
Slušně jsem se zeptal jestli je někde v pravidlech uvedeno jak tento vymezený čas( přesně stanoven na vteřiny či minuty) měřit , když pro hráče není povinnost mít certifikovánou časomíru.
Doba přiměřeně dlouhá je jako malé množství a každý si ji může vysvětlit po svém. Je tam jasně vymezeno přiměřený čas to lze chápat tak , že od místa patu dojdu k míči, popřípadě odložím patr do bagu a poté dojdu k míči abych ho zamarkoval, ale 10 vteřin je přesně stanoveno a nikdo mi nebude tvrdit , že to zcela přesně odhadne.
To je asi jako předjíždět cyklistu na vzdálenost metr a půl. Nikdo to nikdy nezměří přesně, ale očekává se od toho, že to lidi budou přibližně dodržovat. (I když zrovna tohle je nesmysl...) Prostě to tak zhruba určili, aby ten míč lidi nehypnotizovali 2 minuty.

Ale jako chápu, co tím chceš říct. Je tam nastavený čas, co by se měl dodržovat a nelze ho prakticky přesně odpočítat.
 
No zírali na to jak přátelé do hrobu. Leč nesouhlasím s tím, že nejde čas přesně změřit. Přečtěte si pravidlo 13.3a - je to jasně dané:
13.3a Čekací doba na to, aby míč přesahující okraj jamky do ní spadl
Jestliže jakákoli část míče přesahuje okraj jamky:
• Hráči je poskytnut přiměřený čas na to, aby došel k jamce, a ještě dalších deset
vteřin na to, aby vyčkal, zda míč spadne do jamky.
• Jestliže míč během této čekací doby spadne do jamky, pak hráč svým předchozím
úderem jamku dohrál.
• Jestliže míč během této čekací doby do jamky nespadne:
» Má se za to, že míč je v klidu.
» Jestliže míč poté spadne do jamky předtím, než je zahrán, pak hráč svým
předchozím úderem jamku dohrál, avšak musí si k výsledku jamky připočítat
jednu trestnou ránu.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom