Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jak daleko odpalujeme driverem?

Jak daleko odpalujeme PRŮMĚRNĚ driverem?


  • Hlasovalo
    81

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
delkadriveru.png


Jasně, že o vzdálenost nejde a nikomu na ní nezáleží. Čísla nejsou důležitá. Honit se za metry, jsme přece rozumné bytosti a vůbec nám o to nejde. Tak. To bychom měli. I přestože nám o to nejde a je určitě přízemní se o tom bavit, jakou průměrnou vzdálenost svých odpalů driverů máte? A zároveň, aby to bylo i trochu edukativní - vzpomenete si, co vám nejvíce pomohlo se u driveru zastabilizovat, případně prodloužit délku svých ran?
 
Zobrazit přílohu 30957

Jasně, že o vzdálenost nejde a nikomu na ní nezáleží. Čísla nejsou důležitá. Honit se za metry, jsme přece rozumné bytosti a vůbec nám o to nejde. Tak. To bychom měli. I přestože nám o to nejde a je určitě přízemní se o tom bavit, jakou průměrnou vzdálenost svých odpalů driverů máte? A zároveň, aby to bylo i trochu edukativní - vzpomenete si, co vám nejvíce pomohlo se u driveru zastabilizovat, případně prodloužit délku svých ran?
Doplnil bych, jestli se jedná o carry vzdálenost a nebo total. Když budu mít suchou fairway, tak mám doběh +-50m, když mokrou, tak zahraju i backspin.
 
Doplnil bych, jestli se jedná o carry vzdálenost a nebo total. Když budu mít suchou fairway, tak mám doběh +-50m, když mokrou, tak zahraju i backspin.

Jako ty mě nastves při obou variantách - carry hraješ i 300 a s dobehem 350. :) Alespoň to u profíka očekávám. :up:

Pro ostatní tak nějak běžné při hře i s dobehem při normálních podmínkách - sem tam rafík a tak. Prostě dlouhodobější průměr, kde najdeme míček. ;)

Vše ostatní k doplnění slovně prosím do vlákna. Anketu vnímejme jako tematický výkop.
 
Garmin mi udává nějakých 194 metrů. Co si tak pamatuju, relativně často jsme schopen se dostat k 210 m.
Ale zase na druhou stranu dokážu zahrát i 1 m (někteří to i viděli) :D
Tento rok mi driver celkem i funguje, pomohl mi trenér při jamkovce na Slapech, kdy mi poradil úpravu postoje a hlavně plošší nápřah. A pokud se to podaří, fakt to funguje.
A osobně jsem si vypozoroval, že mám nějakou hranici, kam se otočím, jakmile to zkusím dál, většinou to letí do pryč.
Ale nevzdám to a pokusím se prodloužit (aby stejnou vzdálenost jako já driverem hrál Bryson aspoň sedmičkou a ne devítkou :D:D:D)
 
Sice mám postavu,že bych měl být daleko delší než jsem.Bohužel,moje švihová rychlost je na úrovni batolete :D K tomu nečistě trefeno a je z toho délka jakou mají ostatní středními a delšími železy :D Je to zatraceně těžký a náročný sport ;) Bez tréninku to přeci jenom pořád nehraju tak hrozně :cool::cool:
 
Mně osobně hodně pomohl Danny Maude a jeho instruktážní videa na YouTube.
Hodím sem aspoň dvě. Třeba to někomu pomůže, jako to pomohlo mě. Metrově jsem díky tomu úplně jinde. S přesností se peru pořád.
Pak mám ještě v mobilu seznam, na co se mám soustředit při swingu. Když začnu prasit, tak to otevírám. Musím teda říct, že za ty roky seznam narůstá 😁 Ale hodně mně to pomáhá.
Před samotným swingem se soustředím na tři základní věci, abych je vykonával správně. Už to mám jako součást rutiny před švihem.


Tady ještě jedno, kde opravuje slice a vysvětluje příčinu za pomocí čísel na simulátoru.
 
Takový údaj považuji za vysoce citlivý osobní údaj, takže v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 („GDPR“) odmítám na takovou anketní otázku odpovídat. A navíc je to každou ranou dost jiné...
 
Toto je nejvíce proměnná veličina v mé hře...dal jsem 200-220 m, ale nejdůležitější je KAM...kam letěl...poslední rok a půl lepší, ale když mě chytne prasení a vrátí se můj bananoid - šlajz tak 3m nad zemí bývá dobrý běžec, pokud má v cestě krásně střiženou 69m širokou FW bez stromů, vodních překážek a podobných architektonických zbytečností - tak jsem velmi nebezpečný hráč - ne tedy výsledkově, ale pro ostatní hráče na ostatních - i poměrně velm vzdálených FW...délku driverů bych přirovnal, dámy prominou, k porovnávání délky pánského přirození...každý tvrdí, jak ho má dlouhého (myslím odpal), dokud se nezměří....
PS: říká se, že i s malým kašpárkem jde hrát veklé divadlo, ale drive pod 170 m je přiznejme si to, poněkud málo, že ;)
 
Toto je nejvíce proměnná veličina v mé hře...dal jsem 200-220 m, ale nejdůležitější je KAM...kam letěl...poslední rok a půl lepší, ale když mě chytne prasení a vrátí se můj bananoid - šlajz tak 3m nad zemí bývá dobrý běžec, pokud má v cestě krásně střiženou 69m širokou FW bez stromů, vodních překážek a podobných architektonických zbytečností - tak jsem velmi nebezpečný hráč - ne tedy výsledkově, ale pro ostatní hráče na ostatních - i poměrně velm vzdálených FW...délku driverů bych přirovnal, dámy prominou, k porovnávání délky pánského přirození...každý tvrdí, jak ho má dlouhého (myslím odpal), dokud se nezměří....
PS: říká se, že i s malým kašpárkem jde hrát veklé divadlo, ale drive pod 170 m je přiznejme si to, poněkud málo, že ;)
Paradni koment ..:D

Mozna by bylo vhodne doplnit uvodni otazku o dodatek " ... bez pouziti FORE"

Pripadne dodatkova otazka na vzdalenost odhozeni driveru ;);)
 
Tak driver umí létat daleko, ale je náchylný k poničení, proto já osobně preferuji spíše hod železem ;):D
Také si myslím, že Igor Sikorskij byl vášnivým hráčem golfu. 🤭
 
Jakym zpusobem se da docilit vyssi rychlost? Mohl by jsi mi naznacit cestu?

Můj trenink byl přes zimu spíše silový a pak pred sezónou více do rychlosti, takže krátké sprinty, vyskoky na bedny, házení medicinbalem, lano. Je potřeba si vytrenovat tzv. rychla svalova vlakna. Hodně se trénují nohy.

Trenink dvakrát týdně, jednou trenér, jednou kruhový trenink. Je to drina, chce to disciplínu a vytrvalost ale vyplácí se to.

K tomu dávám tak jednou za 10-14 dní golfový trénink.

A v neposlední řadě změna jídelníčku, bez toho asi nemá smysl dlouhodobě cvičit, respektive má ale výsledky nebudou tak dobré. Jídlo dělá 60% úspěchu.
 
Můj trenink byl přes zimu spíše silový a pak pred sezónou více do rychlosti, takže krátké sprinty, vyskoky na bedny, házení medicinbalem, lano. Je potřeba si vytrenovat tzv. rychla svalova vlakna. Hodně se trénují nohy.

Trenink dvakrát týdně, jednou trenér, jednou kruhový trenink. Je to drina, chce to disciplínu a vytrvalost ale vyplácí se to.

K tomu dávám tak jednou za 10-14 dní golfový trénink.

A v neposlední řadě změna jídelníčku, bez toho asi nemá smysl dlouhodobě cvičit, respektive má ale výsledky nebudou tak dobré. Jídlo dělá 60% úspěchu.
Chystáš se na LIV? 🤭😉
 
Můj trenink byl přes zimu spíše silový a pak pred sezónou více do rychlosti, takže krátké sprinty, vyskoky na bedny, házení medicinbalem, lano. Je potřeba si vytrenovat tzv. rychla svalova vlakna. Hodně se trénují nohy.

Trenink dvakrát týdně, jednou trenér, jednou kruhový trenink. Je to drina, chce to disciplínu a vytrvalost ale vyplácí se to.

K tomu dávám tak jednou za 10-14 dní golfový trénink.

A v neposlední řadě změna jídelníčku, bez toho asi nemá smysl dlouhodobě cvičit, respektive má ale výsledky nebudou tak dobré. Jídlo dělá 60% úspěchu.
děkuji za podnětné rady ;) Až se budu chtít zabít,tak je budu preferovat :D
 
Z toho máš benefity samozřejmě i mimo golf.

Ale jak říká můj kolega, radši se budu v létě 14 dní stydět nez celý rok makat ve fitku :)
Já vím @Seppper ;)
Krátký sprint-sotva popoběhnu na autobus ;)
Výskok na bednu- sotva vstanu z postele :(
Medicimbal-to bych asi dal :up:
Lano-to použiju až nebudu moci hrát golf :D
Jídelníček mám opravdu pestrý.Vše co bych měl jíst jím ;) Pravdou je,že to na golfu prokládám i tím,co bych neměl :D
 
Driverem nyní hraju kolem 220 - 240 m. Dříve jsem hrál 190 - 210. Co mi pomohlo 3 věci.
Nový shaft od Golf 59 :up: na můj stávající TM, Trenink s Adamem Štastným v Pyšelích a pak videa od Marcuse ze ZEN GOLF.
jedno dávám k dispozici. Když se podíváte na toho šťastného člověka na konci který se raduje jak malé 5 leté dítě , tak je vidět, že golf se dá hrát velmi dobře i ve velmi pozdním věku. Markusovi metody s používáním síly NOHOU ( jak psal Sepper) se mi velmi libí.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom