Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jak daleko odpalujeme driverem?

Jak daleko odpalujeme PRŮMĚRNĚ driverem?


  • Hlasovalo
    81
Ona do toho vstupuje ještě změna Lie, takže se to vlastně při určitém nastavení „jaksi” obrací. Takže máš částečně pravdu.
Přikládám tabulku nastavení pro Titleist.
Nicméně ty změny úhlů jsou tak malé, že to pro nás běžné amatéry prakticky nemá význam, protože jsme „schopni” ta nastavení vyresetovat už při založení hole (u driveru obzvlášť) 🙈

Zobrazit přílohu 30981
Jojo, je to tak. Ja koukal na taylormade, prilozim dole.

Ja jsem bohuzel jeste neprisel na to jak s driverem hrat zespoda, hit up on it. Takze s nim nehraju, jen dva roky zpet na podzim jsem na to asi na chvili prisel a na jedny jamce ho vytahnul a trefil to perfektne. Ale to uz je pryc a na drivingu nejsem schopnej z 10 micku dat aspon 7 slusnejch hratelnejch, coz je takovej muj test s cim muzu pak na hriste.
Takze zatim hraju s 2w 13* cca 210-220m nebo 3h 19* kolem 200m. Na driveru mi vadi ta velka hlava, prijde mi ze macham s mikrovlonkou na tyci😁 Potreboval bych sehnat nejakej minidriver s vyssim loftem a kratsim shaftem, protoze se taky nemuzu srovnat s vyssim teeckem u driveru. Ale ty aktualni od TM a Callaway jsou drahy a sehnat SLDR nebo Aeroburner je tezky. A nejakej starsi model driveru kolem 300cc je uz asi technologicky hodne zpatky.
 

Přílohy

  • 28E9B3A7-B38E-439E-BD67-257E86D7AF0A.jpeg
    28E9B3A7-B38E-439E-BD67-257E86D7AF0A.jpeg
    78,1 KB · Zobrazení: 128
Co trenér, nepomohl by? Ovládat driver je nejlepší cesta k nižšímu skóre. Je škoda ho nepoužívat. Jestli hraješ dřevem 210-220m tak driver by podle mě lítal min. 240-250m a to už je velký rozdíl při následné hře do grýnu.
 
Co trenér, nepomohl by? Ovládat driver je nejlepší cesta k nižšímu skóre. Je škoda ho nepoužívat. Jestli hraješ dřevem 210-220m tak driver by podle mě lítal min. 240-250m a to už je velký rozdíl při následné hře do grýnu.
Trener by urcite pomoh, ale dokud bude stat lekce zhruba jako feecko, vzdycky si pujdu radsi zahrat. A zatim sem nenarazil na trenera s metodama ktery se mi libej. Ikdyz jsem ho nejak dukladne nehledal, to je pravda. Ja si naopak myslim ze driver je skoro nahore pomyslny golfovy pyramidy. A dokud si nebudu hodne jistej vsem kratsima holema, bude na stridacce :) Dobry skore jde zahrat i jen s par zelezama a wedgi. Navic z toho co vidim poslednich par turnaju nebo her, s podobnejma hcp, az na jeden pripad, drivery spis skore skodily. Delkove jsem hybridem v lete s dobehem o moc pozadu nebyl a kdyz jsem ho trefil blbe, mic mel porad stejny psč. Kdezto minela driverem, zvlast na mensich hristich je hodne casto ztracenej mic a ja nesnasim hledani svyho micku. Takze urcite az se svihove srovnam se vsim kratsim, zacnu na tom pracovat ale zatim na to nezbyva cas. Mohl bych zacit trenovat doma do site, ale tam si taky nejsem jistej ze ji vzdy trefim :) A teda 100% v zime by se mi hodil, kdyz je to mekky a zadnej dobeh, uz mi ty metry chybej.
 
Ja jsem bohuzel jeste neprisel na to jak s driverem hrat zespoda, hit up on it.
Musíš si představit, že chceš míček trefit zespodu nahoru a koukat celou dobu na zadek míčku, dále musíš udržet páteř za míčkem až do impaktu a v založení mít lehce ukloněnou páteř (obrácené K).
Jinak nejdřív začni trénink s třetinovým švihem a soustřeď se na to, jak míček trefuješ zespodu nahoru a postupně prodlužuj nápřah i prošvih. Jde o to si vybudovat ten pocit.
 
Trener by urcite pomoh, ale dokud bude stat lekce zhruba jako feecko, vzdycky si pujdu radsi zahrat. A zatim sem nenarazil na trenera s metodama ktery se mi libej. Ikdyz jsem ho nejak dukladne nehledal, to je pravda. Ja si naopak myslim ze driver je skoro nahore pomyslny golfovy pyramidy. A dokud si nebudu hodne jistej vsem kratsima holema, bude na stridacce :) Dobry skore jde zahrat i jen s par zelezama a wedgi. Navic z toho co vidim poslednich par turnaju nebo her, s podobnejma hcp, az na jeden pripad, drivery spis skore skodily. Delkove jsem hybridem v lete s dobehem o moc pozadu nebyl a kdyz jsem ho trefil blbe, mic mel porad stejny psč. Kdezto minela driverem, zvlast na mensich hristich je hodne casto ztracenej mic a ja nesnasim hledani svyho micku. Takze urcite az se svihove srovnam se vsim kratsim, zacnu na tom pracovat ale zatim na to nezbyva cas. Mohl bych zacit trenovat doma do site, ale tam si taky nejsem jistej ze ji vzdy trefim :) A teda 100% v zime by se mi hodil, kdyz je to mekky a zadnej dobeh, uz mi ty metry chybej.
Ani zdaleka nehraju hybridem tak daleko a stejně na hřištích ( a že ještě pořád u nás nějaký existujou ), kde je blízko FW nehratelný heavy rough driver z týčka nehraju! Na tuto strategii jsem přišel asi zbytečně pozdě, ale takový golf mě baví. Na druhou stranu to ale neznamená, že to do kopru stejně nepošlu!😁 Nad trenérem trochu uvažuju, ale u jednoho už jsem kdysi byl a nebyl to šťastný nápad.☹️ Občas mi vadí, jak nekonzistentně driverem hraju, taky bych byl rád delší, ale stejně si zase následně řeknu: na to moje pinkání...😆 Jo, kdyby mi bylo 20 nebo 30, to by byla jiná 😁
 
No, mě spíš překvapuje, že při takovém nápřahu ti to létá rovně :eek:
Já když se rozpálím, třeba na jedničce na Slapech, tak mám problém se udržet na jedné z těch čtyř fairwayí, co tam jsou vedle sebe :D:D
Edit: vlastně pěti 🤦‍♂️
Je to o timingu a ten já získám právě tím dlouhým nápřahem, kdybych cokoliv změnil, tak to stojí za prd.
 
Hlasoval jsem pro dvě možnosti 180-200 a 200-220, protože mi Garmin u nového driveru ukazuje průměr 197 a já věřím, že ty 3 m v průměru dám:)

Jinak stručně k fittingu: na doporučení jsem byl v Citigolfu v Praze a byl to pro mě zážitek. Jen volbou vhodného shaftu a hlavy jsme zvedli rychlost švihu skoro o 10 mph. Poprvé v životě jsem švihal proti plátnu, pokaždé jsem ho trefil:)

Zatím má za sebou jednu 9 a jednu 18 a musím říct, že už se driveru rozhodně nevyhýbám, naopak, jde do akce na všech parech 4 a 5.

Co je to šlajs? Už jsem to zapomněl:):):) Fakt super věc, ten fitting!!!
 
Tak jsem si zvysil loft z 9,5 na standard pro běžné golfisty 10,5, že to budu díky diskusi tu lépe trefovat. Zatím se ten pocit štěstí nedostavil, jak to mám v hlavě, že by to mělo mít vyšší trajektorii, tak to ještě víc podebiram a jsou z toho mnohem častěji ukazkoví výletníci na Měsíc. Ale na druhou stranu - je to mnohem častěji na ferveji. Protože to do rafu ani nedolitne. Ale je to dost dřina. Wedgou mi tento typ rány tedy přijde mnohem jednodušší. :)
 
Upraveno:
je to v zaruce? jaky je to typ?
V záruce byl jeho předchůdce, tento už je vyreklamovaný :D. Zhruba před dvěma lety mi praskla ta vnitřní výztuž v původním Gbb epic, což jsem reklamoval a poslali mi novější Epic flash (tento) a dva měsíce na to GolfProfi, kde jsem to kupoval skončilo :D
 
V záruce byl jeho předchůdce, tento už je vyreklamovaný :D. Zhruba před dvěma lety mi praskla ta vnitřní výztuž v původním Gbb epic, což jsem reklamoval a poslali mi novější Epic flash (tento) a dva měsíce na to GolfProfi, kde jsem to kupoval skončilo :D
Mě obdobnou závadu u 3W TM JetSpeed nejprve vyreklamovali, dostal jsem nové. To prasklo přesně ve stejném místě jako první, opět po cca půl roce. Tentokrát reklamace neuznána - prý nesprávný způsob používání (zřejmě se s tím nesmí hrát s golfovými míčky, ale jen s tenisáky nebo pěnovými).
Moje stížnost na neuznanou reklamaci také neuznána (vše Golf Arts - prý to neuznal sám velký TM). Na odpověď na dopis na centrálu TM čekám do teď (od roku cca 2015).
Vzhledem k tomu ode mne TM od té doby neviděl už ani korunu.
 
Mě obdobnou závadu u 3W TM JetSpeed nejprve vyreklamovali, dostal jsem nové. To prasklo přesně ve stejném místě jako první, opět po cca půl roce. Tentokrát reklamace neuznána - prý nesprávný způsob používání (zřejmě se s tím nesmí hrát s golfovými míčky, ale jen s tenisáky nebo pěnovými).
Moje stížnost na neuznanou reklamaci také neuznána (vše Golf Arts - prý to neuznal sám velký TM). Na odpověď na dopis na centrálu TM čekám do teď (od roku cca 2015).
Vzhledem k tomu ode mne TM od té doby neviděl už ani korunu.
Pokud jde o technickou závadu hole, tak to vždy posílají výrobci, nebo nějakému zástupci té značky, obchod to sám nevyhodnocuje. Můj callaway letěl až do Británie, kde mi to uznali a kupodivu jsem měl do týdne nový. Pokud se ti stalo 2x to samé, tak asi nebudeš jediný a holt už mají zničených tolik holí, že není v jejich silách to měnit :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom