Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.
Jak být „dobrým“ golfistou/golfistkou I. - Na hřišti

Wiki Jak být „dobrým“ golfistou/golfistkou I. - Na hřišti

Ja tedy nechci vypadat premoudrele, ale vy zkoumate proschlost rizku a jejich potencial na opetovne uchyceni? Ja proste kdyz vidim rizek, at uz muj nebo cizi, na FW nebo v roughu nebo na tee, tak ho tam placnu, zadupnu a du. A ucim to tak vsechny uz 8 let a zatim dobry!
 
Ja tedy nechci vypadat premoudrele, ale vy zkoumate proschlost rizku a jejich potencial na opetovne uchyceni? Ja proste kdyz vidim rizek, at uz muj nebo cizi, na FW nebo v roughu nebo na tee, tak ho tam placnu, zadupnu a du. A ucim to tak vsechny uz 8 let a zatim dobry!
No já celkem jo. Vyloženě suchý řízek nevracím. Kdysi mi to nějaký grýnkýpr říkal. Nicméně pokud to bude mít logiku tak své zvyky změním.
 
Tak nevím, chcete vědět proč? Mám za sebou 2 semestry trávníkařství na čzu.
 
Tak nevím, chcete vědět proč? Mám za sebou 2 semestry trávníkařství na čzu.
No pojď do nás. Já to nevidím z excelentniho golfového trávníku, ale mě se na chalupě drn trávy chytne a zaroste. Je vyšlechtěná tráva a zásah holí natolik specifický, ze to funguje úplně jinak?
 
No pojď do nás. Já to nevidím z excelentniho golfového trávníku, ale mě se na chalupě drn trávy chytne a zaroste. Je vyšlechtěná tráva a zásah holí natolik specifický, ze to funguje úplně jinak?
Chtěli jste to.
Jsou na to dva pohledy: hráče a údržby travniho porostu.
Z pohledu hráče: Vracet řízky vždy a všude, kromě odpaliště(tam si stejně hráč může dělat co chce).
Z pohledu údržby: Všichni hráči budou mít nádobu s pískem a semenem travní směsi. Pokud možno minimálně 2 druhy(odpaliště a fairway). Následně řízky zasypávat.
V praxi neproveditelné, tudíž na odpališti řízek navracet(nepriroste, protože se seká denně), na fairway vracet pouze ty, co vyseknu, starý řízek nepřiroste a hrát z něj je leckdy horší, než hrát z divotu. V semiroghu stejné, jako na fairwayi. V roughu nemá smysl vracet, jiný druh trávy, regeneruje jinak než fairway. A nekropí se. Aby měl řízek možnost zakořenit zpět, musí být dostatečně kompaktní(i s balem) a pravidelně vlhčen.
Řekl bych, že takto by to asi stačilo.
 
Chtěli jste to.
Jsou na to dva pohledy: hráče a údržby travniho porostu.
Z pohledu hráče: Vracet řízky vždy a všude, kromě odpaliště(tam si stejně hráč může dělat co chce).
Z pohledu údržby: Všichni hráči budou mít nádobu s pískem a semenem travní směsi. Pokud možno minimálně 2 druhy(odpaliště a fairway). Následně řízky zasypávat.
V praxi neproveditelné, tudíž na odpališti řízek navracet(nepriroste, protože se seká denně), na fairway vracet pouze ty, co vyseknu, starý řízek nepřiroste a hrát z něj je leckdy horší, než hrát z divotu. V semiroghu stejné, jako na fairwayi. V roughu nemá smysl vracet, jiný druh trávy, regeneruje jinak než fairway. A nekropí se. Aby měl řízek možnost zakořenit zpět, musí být dostatečně kompaktní(i s balem) a pravidelně vlhčen.
Řekl bych, že takto by to asi stačilo.
Na buggy v zahraničí nádoba s pískem a seminkem poměrně běžná věc. Taková flaška v držáku. Vyndas, zasypeš a jedeš. U nás jsem to na buggy ještě neviděl.
 
Na buggy v zahraničí nádoba s pískem a seminkem poměrně běžná věc. Taková flaška v držáku. Vyndas, zasypeš a jedeš. U nás jsem to na buggy ještě neviděl.
Já ji měl v buggy loni na podzim na Konopišti. Co @karlos byla to náhoda nebo standard? :cool:
 
Na buggy v zahraničí nádoba s pískem a seminkem poměrně běžná věc. Taková flaška v držáku. Vyndas, zasypeš a jedeš. U nás jsem to na buggy ještě neviděl.

My je tam svyho casu meli, nikdo to nepouzival. Stejne jako krabice na odpalistich:(
 
My je tam svyho casu meli, nikdo to nepouzival. Stejne jako krabice na odpalistich:(
To jest ovšem tristní
 
Pořád je tam mají, minulý pátek ověřeno.
Jo, matně si pamatuju, že jsem je tam asi viděl. Ale jak moc často buggy neberu, nevšímám si toho pořádně.. třeba na Dýšině určitě není a to ti dají do hry i ručník a popelník...
 
Na buggy v zahraničí nádoba s pískem a seminkem poměrně běžná věc. Taková flaška v držáku. Vyndas, zasypeš a jedeš. U nás jsem to na buggy ještě neviděl.
Konopiště
 
Máte pravdu, u nás na každé káře, ale bez semene, bo to lidi používají tak sporadicky že by v těch flaškách vyklíčilo..:):):)
 
To je fakt, ale hrát se má pomalu a rychle chodit!
Od včera vidím tvoje příspěvky na foru. Máme tu takový zvyk, že každý nově příchozí založí vlákno a tak nějak se všem představí. Tvoje představení mi buď uniklo, nebo jsi jej ještě neučinil;)
 
Sezóna už skoro plnohodnotně začala, doporučuji všem novějším golfovým hráčům, ale i těm z nám znalým, pro připomenutí článek, který před léty pro Jamku sepsal @jan, stále platný a užitečný. Tohle se hodí každému. Začněme každý především u sebe. A ať nám všem na hřištích je lépe!
Hezkou hru všem!

Viz: Jak být dobrým golfistou/golfistkou 🏌️‍♂️:up:
 
Já teda vůbec nechci nějak prudit či poučovat, to v mém případě doopravdy nehrozí, ale možná by se dala upravit ta věta o vyndávání praporkové tyče.
Já vím, že je to až v nových pravidlech, ale třeba pro někoho nového by to mohl být potom problém, když spoluhráč bude chtít mít tyč v jamce. A už jsem se s tím setkal, že byl požadavek ponechat.

Jinak hezkou hru všem
 
A už jsem se s tím setkal, že byl požadavek ponechat.
Je pravda, že by to chtělo update.

Nechávám tyč v jamce zcela běžně, líp se mi míří.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom