Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Import výsledků ze serveru cgf.cz

HonzaS

Mazák fóra
Klub
GC Grabštejn
HI (HCP)
22
Ahoj,

nezbýval se někdo z Vás myšlenkou možného importu turnajových, popř. nesoutěžních výsledků ze serveru cgf.cz ?
Zatím jsem k tomu našel jen nějaký stručný dokument s popisem rozhraní, ale samozřejmě to není volně dostupné a je potřeba mít certifikát. Tak mě jen napadlo se poptat tady ...

Díky
 
Ahoj,

nezbýval se někdo z Vás myšlenkou možného importu turnajových, popř. nesoutěžních výsledků ze serveru cgf.cz ?
Zatím jsem k tomu našel jen nějaký stručný dokument s popisem rozhraní, ale samozřejmě to není volně dostupné a je potřeba mít certifikát. Tak mě jen napadlo se poptat tady ...

Díky

Pokud je mi známo, tak certifikát uděluje správce serveru ČGF a tím není nikdo jiný než TeeTime, společnost, která provozuje nejrozšířenější rezervační systém, který je na většině českých hřišť. Takže je tu krásný úkaz, kde abys ses dostal k datům, která k rezervacím potřebuješ (abys např. mohl vytvořit konkurenční systém), tak ti musí přidělit certifikaci tvůj konkurent:).

Jinak TeeTime s těmito daty samozřejmě ve velkém operuje. Pochybuji, že by je přepustil někomu jinému.
 
No a vzhledem k tomu, že přístup se přiděluje pouze pro kluby, hřiště, promotéry turnajů atd. tak moje idea padá:
Přátelská tour 20 lidí, každé kolo hrají na nesoutežní výsledky. Udělám si webik, který si výsledky vytáhne a shrne do průběžných i konečných pořadí.
Škoda, bylo by to pár hodin práce a pak už jen sledovat jak se to pěkně plní ;)
 
No a vzhledem k tomu, že přístup se přiděluje pouze pro kluby, hřiště, promotéry turnajů atd. tak moje idea padá:
Přátelská tour 20 lidí, každé kolo hrají na nesoutežní výsledky. Udělám si webik, který si výsledky vytáhne a shrne do průběžných i konečných pořadí.
Škoda, bylo by to pár hodin práce a pak už jen sledovat jak se to pěkně plní ;)

A proč si to na hřišti nedomluvíš jako turnaj?
 
Řešil jsem kdysi podobný problém, vždy jsem uvažoval o oficiální cestě - tzn. přes spolupráci a minimálně se zeptat. Kontakt na čgf, na který často a relativně svižně reagují k různým dotazům, je admin@cgf.cz, dostupný na cgf.cz v pravém horním rohu. Schválně jim napiš a popiš, co potřebuješ - jsem si jist,že zareagují Já třeba teď průběžně jsem zaslal poptávku na spolupráci ohledně poskytnutí dat k členům 19.jamky, že bych získával jejich aktuální HCP (pro toho, kdo by chtěl na základě vyplněného členského čísla tady v profilu). Odpovědí zatím bylo, že ano, možné to je, zaslané rozhranní pro xml komunikaci a tam spousta metod, co je možné poskytnout. Údaje o členech, turnajích, hřištích atp. No s tím, že pokud bude zájem, tak ať dám vědět - zatím se domlouváme, co přesně bych potřeboval. Pro ověřování max pár desítek HCP by to mělo být, jak doufám, finančně zanedbatelné. Co jsem slyšel, tak kdy chceš údajů více - drahé je to pekelně, ale to jsem osobně neřešil.

Samozřejmě vytahovat to neofiko z webu a parsovat je další možnost, ale tak trochu se mi to příčí, byť to v mnoha ohledech chápu a jsem zastáncem svobodného internetu a jeho dat a někdy jsou finanční podmínky spolupráce naprosto "mimo mísu"...
 
Upraveno:
A proč si to na hřišti nedomluvíš jako turnaj?
:) Nejsem organizátor, jsem tam nový a jen mě požádali o zpracování výsledků ;)
 
No a odkud ma data golfparada.cz ?
Taky patri teetime nebo to nekdo sponzoruje nebo je pristup i zadara?
 
No a odkud ma data golfparada.cz ?
Taky patri teetime nebo to nekdo sponzoruje nebo je pristup i zadara?

Podle mého názoru golfparada čerpá data z webu, co zveřejňuje čgf. Ale jen si to myslím. http://www.golfparada.cz/napoveda.php

"Odkud čerpáme údaje?
Všechny údaje pocházejí z veřejně dostupných dat o výsledcích turnajů a nesoutěžních výsledcích ze serveru cgf.cz."

Takže bych tipoval, že si prostě vyfiltruješ turnaje na portálu čgf, z toho získáš adresu turnaje a ten pak "vyluxuješ" o údaje, které pak vzájemně porovnáváš.
Vzhledem k tomu, že není nijak snadné i dohledat, kdo za golfparadou stojí (na webu není žádné jméno, doména je taky anonymně registrovaná atp), bych to tak viděl. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom