Humor, vtipy

Francovka

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Ha, tak za a) Náčelník vždy s velkým N. No a pak za b) jak se patuje na grýnu bez jamek? :) Potřebuju návod. ;) Prosím, návod psaný pomalu, abych ho pochopil!

Jinak to není nic nového, už Cimrman, málo se to o něm ví, byl golfový fajnšmejkr a genius. A navrhoval radikální inovaci hry - 4 jamky na grýnu, do každého sektoru jednu. Tak, aby si hráč mohl vybrat vždy tu nejbližší. Má to samé výhody... každý si odnáší nižší skóre, zrychluje to hru, dá se patovat i souběžně, tzn. každý ve flajtu na vlastní vlajku. Tato žádost byla dohledána v análech patentového úřadu Velké Moravy... bohužel, úředník pod vlivem trnkovice tomu geniálnímu nápadu nerozuměl a golf byl a je navždy ochuzen o myšlenky genia. Ale nezoufejme, v 25. století přirozenou evolucí golfu na to dojde!
Samozřejmě, že pravdu má Náčelník. Já jsem to jen tak lehce psal jakože obecně (proto s malým). Také očekávám spravedlivé odeslání do análu Velké Moravy...:cool:

ligi

Aktivní člen
Jméno
Libor
Přijmení
Klus
Rok ZK
2008
Klub
Český golfový klub
HI (HCP)
25,1
19.jamka:
Představení

Feedback
+0 / 0 /-0
Ha, tak za a) Náčelník vždy s velkým N. No a pak za b) jak se patuje na grýnu bez jamek? :) Potřebuju návod. ;) Prosím, návod psaný pomalu, abych ho pochopil!

Jinak to není nic nového, už Cimrman, málo se to o něm ví, byl golfový fajnšmejkr a genius. A navrhoval radikální inovaci hry - 4 jamky na grýnu, do každého sektoru jednu. Tak, aby si hráč mohl vybrat vždy tu nejbližší. Má to samé výhody... každý si odnáší nižší skóre, zrychluje to hru, dá se patovat i souběžně, tzn. každý ve flajtu na vlastní vlajku. Tato žádost byla dohledána v análech patentového úřadu Velké Moravy... bohužel, úředník pod vlivem trnkovice tomu geniálnímu nápadu nerozuměl a golf byl a je navždy ochuzen o myšlenky genia. Ale nezoufejme, v 25. století přirozenou evolucí golfu na to dojde!
Samozřejmě že Cimrman byl vynikající golfista.......ale taky to byl jak známo drobný škudlil, a tak když mu místní truhlář v obci Liptákov nabídl množstevní slevu na to, když mu vyhotoví všechny šafty o stejné délce místo objednaných různých délek, tak Cimrman nezaváhal.......No a po více jak 100 letech s tím slaví úspěchy jistý američan jménem Bryson DeChambeau.

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Když už jsme u Járy Cimrmana, málo kdo ví, že přišel i s revoluční úpravou týmového formátu Four Ball.
Úprava byla geniálně jednoduchá (jak bylo pro JC příznačné), šlo o to, že oba hráči jednoho týmu odpalovali všechny rány synchronně. K tomu byly upraveny i golfové míče (viz příloha).
Složení dvojic ovšem vyžadovalo vždy pravorukého a levorukého golfistu. A to se ukázalo jako nedostatek této úpravy. Po určité době totiž Cimrman zjistil, že mu došli levorucí hráči.
Z dochovaných archivních záznamů se bohužel nepodařilo zjistit, jak bylo řešeno patování. Teorie, že úprava jamky spočívala v navrtání druhé jamky hned vedle první (čili „figure 8”) je předmětem dalšího výzkumu.

BD6D090B-123C-40DA-95C9-E79D4DDFB011.jpeg

Francovka

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Michale, není tomu dávno co jsem byl na kolonoskopii, mohl bych tě v té souvislosti požádat o úpravu výše uvedeného na "...žádost byla dohledána v archivech...." trochu se vždy orosím když čtu původní verzi...Dík :oops:
Jestli nebude jednodušší změnit údaj ve vyšetření na kolonoskopii na archiv...alespoň se nebudeš rosit.:p

ligi

Aktivní člen
Jméno
Libor
Přijmení
Klus
Rok ZK
2008
Klub
Český golfový klub
HI (HCP)
25,1
19.jamka:
Představení

Feedback
+0 / 0 /-0
Když už jsme u Járy Cimrmana, málo kdo ví, že přišel i s revoluční úpravou týmového formátu Four Ball.
Úprava byla geniálně jednoduchá (jak bylo pro JC příznačné), šlo o to, že oba hráči jednoho týmu odpalovali všechny rány synchronně. K tomu byly upraveny i golfové míče (viz příloha).
Složení dvojic ovšem vyžadovalo vždy pravorukého a levorukého golfistu. A to se ukázalo jako nedostatek této úpravy. Po určité době totiž Cimrman zjistil, že mu došli levorucí hráči.
Z dochovaných archivních záznamů se bohužel nepodařilo zjistit, jak bylo řešeno patování. Teorie, že úprava jamky spočívala v navrtání druhé jamky hned vedle první (čili „figure 8”) je předmětem dalšího výzkumu.

Zobrazit přílohu 16634
Měli bychom ty naše zdejší nejnovější cimrmanologické objevy poslat panu Zdeňkovi Svěrákovi.....třeba by nás u příležitosti svých nedávných půlkulatin ani neposlal do......háje:D

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
Opravdu zoufalého golfistu lze rozeznat poměrně snadno. Křičí `FORE!`, i když patuje.
(Michael Green, komentátor ESPN)

:)

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Opravdu zoufalého golfistu lze rozeznat poměrně snadno. Křičí `FORE!`, i když patuje.
(Michael Green, komentátor ESPN)

:)
Jak často tak křičíš? 🤭

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0