Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hůl pro druhou ránu

Dana

Guru fóra
Jméno
Dana
Klub
Česká Lípa
HI (HCP)
32,7
ano, vím, že co člověk to názor, ano vím, že težko radit protože, ano vím... ano vím....;)
přesto se ptám na váš názor ( čím více názorů, tím lépe) jakou druhou hůl na 2. ránu z fairwaye ( a pak se stejně půjdu poradit k odborníkům :D ), první názor jsem vyslechla před chvílí od bývalého spoluhráče - 5 dřevo
pro rádce, kteří mě neznají - žencká, za mnou 2 sezony, věk 60 let, pravák, HCP 40, driver, když se povede, 120-140 m...krátká hra, no comment, takže potřebuju trochu protáhnout tu druhou ránu ( dosud 7i, která mě v poslední době nemá ráda, hybrid mě nemá rád odjakživa)
za váš ctěný čas předem děkuji ;)
1. 5 w 1hlas
2. 5i 1hlas
3. 9i 4 hlasy
4. hybrid 3 hlasy
5. 7 w 1 hlas
Takže to vypadá zatím na 9i s plánem domluvit si někde u odborníků vyzkoušení pořádných hybridů....
Díky všem za přínosnou a hezkou diskuzi.
 
Upraveno:
Nejsem odborník, ale nebude se ta 5W ovládat podobně, jako hybrid (nemá tě rád odjakživa)? Jestli se nepletu, máš v bagu i 5i, tu bych zkusil já.
 
ano, vím, že co člověk to názor, ano vím, že težko radit protože, ano vím... ano vím....;)
přesto se ptám na váš názor ( čím více názorů, tím lépe) jakou druhou hůl na 2. ránu z fairwaye ( a pak se stejně půjdu poradit k odborníkům :D ), první názor jsem vyslechla před chvílí od bývalého spoluhráče - 5 dřevo
pro rádce, kteří mě neznají - žencká, za mnou 2 sezony, věk 60 let, pravák, HCP 40, driver, když se povede, 120-140 m...krátká hra, no comment, takže potřebuju trochu protáhnout tu druhou ránu ( dosud 7i, která mě v poslední době nemá ráda, hybrid mě nemá rád odjakživa)
za váš ctěný čas předem děkuji ;)
1. 5 w
2. 5i

- 5 W odpovídá loftem ( obvykle ) hybridu č. 4 nebo 3 ( dle výrobce ), zároveň je delší. Obecně platí, že čím je hůl delší a čím má nižší loft je s ní obtížnější hrát. Takže dřevem č. 5 je ještě o něco těžší hrát než hybridem č. 4 a č. 3. Je to pro Vás asi nehratelná hůl.
- 5 i je kratší hůl než 5 W, takže hra z ní je proti 5w o něco snadnější. Nicméně píšete, že Vám " nechodí" ani 7i. Pak je ale vysoce nepravděpodobné, že Vám bude fungovat delší a na hru složitější 5 i. Pravděpodobně nebudete rány dobře zvedat a nebudete správně kontrolovat jejich směr. Rány tak neprodloužíte, ale spíše znepřesníte.
- Osobně bych na Vašem šel opačnou cestou a hrál nyní druhou ránu ještě kratší holí než 7i, tedy 8i nebo 9i. .Tedy používal tu hůl, kterou bez problémů kontrolujete a zvednete s ní míč. Až si budete jistá hrou s 8 i určitě se zlepší hra se 7 i, a tak můžete postupem času snižovat čísla holí až se k té 5i nebo i 5 w propracujete.
 
- 5 W odpovídá loftem ( obvykle ) hybridu č. 4 nebo 3 ( dle výrobce ), zároveň je delší. Obecně platí, že čím je hůl delší a čím má nižší loft je s ní obtížnější hrát. Takže dřevem č. 5 je ještě o něco těžší hrát než hybridem č. 4 a č. 3. Je to pro Vás asi nehratelná hůl.
- 5 i je kratší hůl než 5 W, takže hra z ní je proti 5w o něco snadnější. Nicméně píšete, že Vám " nechodí" ani 7i. Pak je ale vysoce nepravděpodobné, že Vám bude fungovat delší a na hru složitější 5 i. Pravděpodobně nebudete rány dobře zvedat a nebudete správně kontrolovat jejich směr. Rány tak neprodloužíte, ale spíše znepřesníte.
- Osobně bych na Vašem šel opačnou cestou a hrál nyní druhou ránu ještě kratší holí než 7i, tedy 8i nebo 9i. .Tedy používal tu hůl, kterou bez problémů kontrolujete a zvednete s ní míč. Až si budete jistá hrou s 8 i určitě se zlepší hra se 7 i, a tak můžete postupem času snižovat čísla holí až se k té 5i nebo i 5 w propracujete.
Děkuji za zevrubný rozbor, jen na okraj - 7i fungovala skvěle a pak mě opustila, teď místo ní funguje skvěle 9i ;). Nějak bylo, nějak bude.
 
Děkuji za zevrubný rozbor, jen na okraj - 7i fungovala skvěle a pak mě opustila, teď místo ní funguje skvěle 9i ;). Nějak bylo, nějak bude.
Abys pak druhou až osmou ránu nehrála patrem, pokud to půjde pořád takhle:)
 
No to je přece jasný.. Driver 140 + driver 135..:):):) a je to..
A teď trošku vážněji, hraj druhou (jak zaznělo výše) kterou ti to momentálně jde, ale dělal bych to jen při turnaji..
Protože můj názor je že kterou holí nehraješ tou se nenaučíš..
 
Vzhledem k HCP je potřeba si uvědomit, že se na 4 paru nepotřebuješ dostat na green druhou ranou, ale pohodlně ti stačí 3 nebo dokonce 4 rána. Takže pokud ti trochu chodí driver, tak ano pro první ránu a pak klidně i kratším železem, které ti zrovna jde. Vůbec bych se necpal do dřev nebo dlouhých želez. Já osobně jsem driver i dřeva ze začátku vyřadil až do HCP myslím mezi 20-25.
 
Nejsem žádný odborník, nevím jak hraješ, ale výrazně u delších holí mi pomohlo rozšířit rozchod nohou, pár centimetrů a daleko větší stabilita..
 
Otazka je o druhe rane na Paru5?
Nerozumim ve vyberu 9i. Nemelo by to zohlednovat i potrebnou delku?
Universalni pravidlo neni.

Jak vnimas rozdil mezi 5i a 5w ve vzdalenosti a jistote?

Obecne hraj to, co leta rovne. Predpokladam, ze 5i se dobre kutali. 3i ti asi nepomuze (rychlost hlavy hole)... mela by si dle meho najit vyvoleny hybrid. ;)
 
Abys pak druhou až osmou ránu nehrála patrem, pokud to půjde pořád takhle:)
Viď :cool: to by byl masakr :devil:.
 
No to je přece jasný.. Driver 140 + driver 135..:):):) a je to..
A teď trošku vážněji, hraj druhou (jak zaznělo výše) kterou ti to momentálně jde, ale dělal bych to jen při turnaji..
Protože můj názor je že kterou holí nehraješ tou se nenaučíš..
Právě proto uvažuji o další holi :)
 
Vzhledem k HCP je potřeba si uvědomit, že se na 4 paru nepotřebuješ dostat na green druhou ranou, ale pohodlně ti stačí 3 nebo dokonce 4 rána. Takže pokud ti trochu chodí driver, tak ano pro první ránu a pak klidně i kratším železem, které ti zrovna jde. Vůbec bych se necpal do dřev nebo dlouhých želez. Já osobně jsem driver i dřeva ze začátku vyřadil až do HCP myslím mezi 20-25.
Dík za reakci. Do statistiky na začátku si dovolím započítat 9i. ;)
 
Otazka je o druhe rane na Paru5?
Nerozumim ve vyberu 9i. Nemelo by to zohlednovat i potrebnou delku?
Universalni pravidlo neni.

Jak vnimas rozdil mezi 5i a 5w ve vzdalenosti a jistote?

Obecne hraj to, co leta rovne. Predpokladam, ze 5i se dobre kutali. 3i ti asi nepomuze (rychlost hlavy hole)... mela by si dle meho najit vyvoleny hybrid. ;)
Dík. Vezmu to postupně.
Proč 9i - protože to v posledních týdnech byla nejstabilnější hůl na dobře trefenou, slušnou ránu. (7i bývala v té době i kratší...ano, něco, spíš všechno, bylo špatně, a nešlo to rozumně opravit. Ale nevzdavam to)
Rozdíl mezi 5i a 5w nemůžu posoudit, neb jsem je neměla nikdy v ruce. ( Teda 5i ano, když jsem ji vyndavala z bagu před odchodem na hřiště :oops:)
K hybridu chovám nedůvěru. Možná díky tomu, že mi ho trenér dal na začátku, ve chvíli, kdy jsem vlastně pořádně netušila jak má vypadat švih a s hybridem v ruce jsem měla pocit, že se to nikdy nemůžu naučit. Je fakt, že i když jsem ho pak kdykoliv s odstupem vzala do ruky, už to bylo s podvědomým přesvědčením, že to nepůjde. Možná to byl nevhodný hybrid - ze začatečnického půlsetu...
 
Je to asi průnik témat s dobrou radou - @Mirda se při jedné spolhře podivil proč nehraju tím hybridem když jsem s ním dřív hrál. Protože jsem se ho po několika nepovedených ranách začal bát.
Tak s ním zase koukej hrát, protože z bagu se to nenaučíš.
 
Smělá varianta a bláznivá úvaha, ale pokud sedí driver a nesedí hybrid nebo delší-střední železa... zkusil bych i variantu 5-6-7W a případně i na kratším shaftu. Na podzim mi jeden dlouhohrající hráč který taky moc nemusí hybridy zrovna chválil, že když na fairway neví co s tím a chce být spíše delší a kupředu, tak vezme 7w jako záchranu... a pokud sedí 7i a 9i, zvážil bych i zkrácený shaft, ale to až po vyzkoušení téhle cesty...
PS.: jinak osobně bych na čistě tréninkové hry a driving bral všechno (viz @karlos a jeho s čím nehraješ s tím se nenaučíš) a sázel to tam hlava nehlava a střídal hole atd prostě rozehrat, zahrát, nahrát, odehrát, občas vyhrát hlavně ne prohrát:)
 
Kterou hůl (nejen) pro druhou ránu? Bezpečnou. Když hráč honí vzdálenost na kterou nemá pak je jen ve stresu a pokazí kdeco. Kašli na číslo. Hlavně se bav. Uvidíš jak to najednou přijde samo. Zklidní a stabilizuje se ti švih a pak zahraješ i delší hole. [emoji6]
 
Hrál bych to tím, čím máš aktuálně jistotu, klidně i tou 9i.
Já hraju druhou ránu, nebo jakoukoliv delší ránu mimo tee hybridem, protože prostě neumím, doufám, že zatím, hrát dlouhým železem (6i +). A tím hybridem si prostě věřím. Jsem schopnej s tím zahrát v rozmezí 130 - 150 m, zhruba jak potřebuju. Pro mě je zase hybrid jedna z nej holí v bagu

Takže hraj tím, čemu aktuálně věříš
 
Dík. Vezmu to postupně.
Proč 9i - protože to v posledních týdnech byla nejstabilnější hůl na dobře trefenou, slušnou ránu. (7i bývala v té době i kratší...ano, něco, spíš všechno, bylo špatně, a nešlo to rozumně opravit. Ale nevzdavam to)
Rozdíl mezi 5i a 5w nemůžu posoudit, neb jsem je neměla nikdy v ruce. ( Teda 5i ano, když jsem ji vyndavala z bagu před odchodem na hřiště :oops:)
K hybridu chovám nedůvěru. Možná díky tomu, že mi ho trenér dal na začátku, ve chvíli, kdy jsem vlastně pořádně netušila jak má vypadat švih a s hybridem v ruce jsem měla pocit, že se to nikdy nemůžu naučit. Je fakt, že i když jsem ho pak kdykoliv s odstupem vzala do ruky, už to bylo s podvědomým přesvědčením, že to nepůjde. Možná to byl nevhodný hybrid - ze začatečnického půlsetu...
Popsano uz vyse... hrat se ma tim, co funguje. Pokud je to ted jen 9i, tak klidne.

Obecne si myslim, ze hybrid si zaslouzi druhou sanci. Byva to na trefeni a odpusteni snazsi hul, nez 5w... pro mnoho i 5i.
Ma zkusenost je, ze hybridy v zacatecnickych setech jsou k nicemu. Hybrid je sofistikovana hul, co musi sednout.
Ma zkusenost s nim je dobra... komukoliv jsem jej naordinoval, nelitoval. Vyzkousej nejakou cobru, TM ci Calla... uvidis sama.
A pokud ted nic nejde, tak proste zkustan u 9i... nema smysl to lamat pres koleno a casem se to obrati.
 
Já to tu bedlivě pročítám, protože to mě zajímá. Mám v hlavě hybrid, chci s ním hrát, ale zaboha nejsem schopna ho normálně trefit. A nevím jestli je to mojí nešikovností nebo tím, že je prostě blbej ten hybrid (začátečnický set). No možná kombinace obojího. Takže bych si ráda udělala do nové sezony radost a jsou pro mě dobré tipy, na které značky kouknout.:up: No, na rovinu rozebírat, kterou holí co mám hrát, když každá rána je jiná, často i pěkná topinka nebo jiná zrůda letící kdovíkam, asi nemá smyslu. Delší rány se snažím hrát 6i, a když to dobře trefím, tak to i letí dobře. No, jen to dobře trefit. Takže díky Dano za zajímavé vlákno a ostatním za cenné rady.
 
Já to tu bedlivě pročítám, protože to mě zajímá. Mám v hlavě hybrid, chci s ním hrát, ale zaboha nejsem schopna ho normálně trefit. A nevím jestli je to mojí nešikovností nebo tím, že je prostě blbej ten hybrid (začátečnický set). No možná kombinace obojího. Takže bych si ráda udělala do nové sezony radost a jsou pro mě dobré tipy, na které značky kouknout.:up: No, na rovinu rozebírat, kterou holí co mám hrát, když každá rána je jiná, často i pěkná topinka nebo jiná zrůda letící kdovíkam, asi nemá smyslu. Delší rány se snažím hrát 6i, a když to dobře trefím, tak to i letí dobře. No, jen to dobře trefit. Takže díky Dano za zajímavé vlákno a ostatním za cenné rady.
Pokud clovek nejak trefuje jine hole, neni duvod, aby hybrid byl issue.
Jestli se nekdy potkame, dej vedet a vezmu nejake damske hybridy co mam doma. Zkusenost mam takovou, ze s Cobrou bafflerem zahraje fakt kazdej. :)
Urcite v techto pripadech neni dobre hrat h3, ale h5 ci klidne i h6. H3 je uz celkem dlouha hul... a kdyz je issue s 6i, pak h3 muze byt problem tez.
No a v zacatecnickych setech je vetsinou h3 ci h4... a jeste nekvalitni.

A samo, ze je vzdy lepsi zahrat hezky 9i... ne 5w a pak 6x Sw. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom