Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hříchy golfistů (nejen) na drivingu

Návod jsem parkrat viděl. Naposledy o víkendu v Písku :up: Ale i přes návod u vydavace míčků vypadá driving podobně jako na první fotce. Většinou se postavím tak, ze to těmi par ranami zarovnam. Nicméně bez mučeni musím přiznat, ze stejně nemam konzistenci na to, abych udělal ať už jednu nebo dvě rady stejně hluboké a rovné. Málokdy to po mě vypadá tak, abych se pochválil :p
 
Na tohle jsem byl od svého trenéra upozorněn prakticky ihned jakmile viděl, co dělám a že je to špatně.
Naštěstí jsem sám na trávu že začátku vůbec nechodil....tak nějak jsem měl pocit,že není pro můj hcp.

Takže jsem naštěstí nebyl nikde za blbce....alespoň co se týká drivingu :):p
Někde jsem i viděl prostor pro odpal z trávy vyhrazen až od určitého hcp..
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Někde jsem i viděl prostor pro odpal z trávy vyhrazen až od určitého hcp..
Třeba v Český Lípě :p od 28. Tak mám zas o pár dsetinek smůlu. ;)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Třeba v Český Lípě [emoji14] od 28. Tak mám zas o pár dsetinek smůlu. ;)
Mě to vadilo, když jsem tu smůlu měl, to jsem ještě trénoval.
Teď tam můžu ale jsem línej a ještě nemám čas :)
 
Někde jsem i viděl prostor pro odpal z trávy vyhrazen až od určitého hcp..

Také jsem to, tuším, někde zahlédl.
Možná i proto jsem se tam nikdy moc necpal :D
Taky jsem jednou narazil na hřiště kam můžeš jen s určitým hcp (např. max.20)
 
Když je někdo golfista “od pána boha”, tak driving nepotřebuje a stačí mu na všechno jedna hůl
Zjistil jsem, že výsledky jsou obdobné , když si vezmu W3,i7,i9,56, patr na kratší hřiště. Delší potřebuje driver. Ale , když si jdeš pouze vyčistit hlavu tato obsada úplně postačuje , mám ji v takovém obalu , jako na pušku, ten úplně nejmenší.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
No já třeba vím, že můj greenkeepe mi za jakykoliv pattern z drivingu dá přes prdel, ikdyž je mi přes 30 :-D
(U mamky na zahradě) :-D
 

Přílohy

  • 293EDDCD-343A-4D66-8D13-A5EB5FF1B320.jpeg
    293EDDCD-343A-4D66-8D13-A5EB5FF1B320.jpeg
    279,2 KB · Zobrazení: 357
Trošku to tu obnovím doporučením od USGA, čili spolu s R&A nejvyšší golfové autority.

A v jakém stavu opouštíte travnatý driving vy?
IMG_8774.jpeg


Překlad zdrojového textu:

„Golfisté rádi trénují. Přemýšleli jste ale někdy o tom, jaký vliv mají vaše divoty na cvičném odpališti na golfové hřiště? S každým švihem železem se obvykle odstraní divot z trávníku. Malý kyblík golfových míčků (obvykle 25 nebo 30 míčků) dokáže odstranit velké množství trávníku. A pokud opravdu pracujete na své krátké hře, není neobvyklé, že odpálíte 100 a více úderů. To znamená spoustu divotů, které vyžadují spoustu obnovy trávníku předtím, než je možné vrátit odpaliště na stejné místo.

Golfisté mají velký vliv na množství pokrytí trávníku a výkonnost odpališť na cvičném odpališti. Způsob tréninku ovlivňuje nejen to, kolik trávníku se při každém švihu odstraní, ale také to, jak rychle se trávník obnoví. Na fotografii jsou vidět tři nejčastější divoty - rozptýlený, koncentrovaný a lineární.

Rozptýlený vzor divotu (scattered) odstraňuje největší množství trávníku, protože při každém švihu je odstraněn celý divot. Rozptýlené divoty mají za následek největší ztrátu trávníku a využívají největší plochu odpaliště. To nutí golfové zařízení nejčastěji otáčet odpaliště a často vede k neefektivnímu využití odpaliště.

Soustředěný vzor divotů (Concentrated) odstraňuje veškerý trávník v dané oblasti. Ačkoli tento přístup nemusí nutně vést k odstranění divotu v plné velikosti při každém švihu, vytvořením velkého prázdného místa v drnové pokrývce je malá možnost včasné obnovy drnu.

Lineární divot pattern (Linear) zahrnuje umístění každé rány přímo za předchozí divot. Tím se vytvoří lineární vzor a při každém švihu se odstraní pouze malé množství trávníku. Takto lze obvykle postupovat po dobu 15 až 20 ran, než se přesunete do strany a vytvoříte novou řadu divotů. Pokud se mezi pruhy divotů zachová minimálně 4 palce živého trávníku, trávník se rychle zotaví. Vzhledem k tomu, že tento vzor divotů odstraňuje nejmenší množství trávníku a podporuje rychlou obnovu, je to preferovaná metoda.

Umístění značení v golfovém obchodě a na odpalištích tréninkového odpaliště může být účinným způsobem, jak přimět golfisty, aby ve vašem golfovém areálu používali lineární vzor divotů.

Další informace o tom, jak má vzor divotu významný dopad na celou sezónu ve vašem golfovém zařízení, naleznete v článku Trénujte jako profesionál.”

Zdroj:
 
Asi neznají doporučení
Zobrazit přílohu 36841
Tak Korda (Nelly?) nejspíš neumí anglicky 🤭

Ale v zásadě jde o to „rozrýt” co nejmenší plochu drivingu, což splňuje jak Mrůzek, tak Nelly ;)

Dle mého je v zásadě ok i „Concentrated”. Jde o to, co jednak upřednostňuje údržba a co dovoluje velikost odpaliště vers. počet hráčů.
 
Pokud pracujes na svihu, linear. Pokud miris na nekolik cilu treba po 10 miccich, udrzet linear je tezsi a concentrated bude lepsi. Coz bude treba pripad vyse zminenych profiku.
 
linear nejrychleji zaroste a je vhodnější tam, kde se nedají odpaliště posouvat dopředu a dozadu (typicky menší hřiště)

concetrated je přípustný na větších drivingových plochách, kde se odpaliště posouvají výrazně dopředu a dozadu
 
linear nejrychleji zaroste a je vhodnější tam, kde se nedají odpaliště posouvat dopředu a dozadu (typicky menší hřiště)

concetrated je přípustný na větších drivingových plochách, kde se odpaliště posouvají výrazně dopředu a dozadu
nejrychleji zaroste do nejvice rozdelene (scattered), jen to vyuziti plochy je velke
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom