Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Hrát budeme, teď pomáháme

No na jídlech za 50-70 Kč vydělá jen ten, kdo ti to uvaří z odpadků... 100 Kč není tak velký peníz za oběd a jeho distribuci... A pokud to drží při životě nějakou nasmlouvanou restauraci, pomáháš vlastně 2x...

Není to velký peníz. Souhlasím. A nemyslím, že je potřeba vařit z odpadků za danou částku, nemyslím si, že by menza a některé školní jídelny vařeli z odpadků a znám restaurace (ok, na venkově), které za tuto cenu zásobují fabriky a i tak z toho nějaký zisk mají. Chtěl jsem tím říct - že pokud se v tomto rozhoduji, tak na první dobrou nedám 100 Kč na jeden oběd, ale provedu nákup, kde mi řeknou - ok - zajistíme za to i jeden kompletní oběd. A nenutí mě to takto přemýšlet. Je to subjektivní dojem, který ve mně vyvolává, a i věřím, že neoprávněně, určitou pachuť, která pravděpodobně čistě pomocnou aktivitu v mých očích "shazuje".
 
Upraveno:
Tak je to už nějakých 20 let, co jsem do mensy naposledy vlezl, ale ty dojmy i po letech nejsou valné... Jídelny tohoto typu vaří za ceny okolo 60Kč a to za cenu striktně dodržovaného spotřebního koše, což logicky vede k nákupu nejméně kvalitních surovin... Na druhou stranu jsou na to ti senioři zvyklí, tak by se jim nic moc nezměnilo...;-) Ale to jsou ceny, u kterých se nemusíš zaobírat výší nájmu, o nějakých penězích majiteli ani nemluvě... Je to jen za suroviny a režii ve formě energií a mezd, které taky nejsou kdovíjak slavné... Takže za ty nízké vzpomínané ceny to lze zvládnout v soukromém sektoru asi jen za velmi specifických podmínek, u kterých ale už bych pochyboval o kvalitě toho, co jím...
Jinak souhlas s tím, že to není konkrétněji specifikováno, ale doba asi nepřeje nějak zvlášť propracovaným analýzám a řešením... Mě to oslovilo z toho důvodu, že bych si po otevření hřišť některá fee stejně kupoval, tak proč toho nevyužít ve spojení s tím, že něco z peněz za mou pozdější zábavu půjde dopředu těm, kteří je potřebují dnes... Ve spojení s golfem jiné podobné aktivity nepozoruji, krom dnes zmíněného PGK... Jakmile se doslechnu o tom, že nějaké školní jídelna zde v okolí je ochotna vařit pro seniory a potřebují peníze, rád se přidám i mimo okruh golfu... Ale že bych měl čas studovat všechny nadace a hnutí a posuzovat, kdo to dělá lépe, či obrážet sousedy s nabídkami nákupů, to bohužel nemám... Musím se tak spokojit s tím, na co narazím...;-)
 
Nejsou jediní kdo se snaží :)

Dobrý den, golfoví přátelé,

TEĎ SE HRÁT NEDÁ, ALE DÁ SE POMÁHAT

PGK + GFC se chce svámi podílet na pomoci a připravili jsme pro vás zajímavou nabídku ,,PŘÍSPĚVKŮ” v podobě kreditu s platností do konce příštího roku 2021.
Pomoc mohou i nečlenové !!!

Jako prezident PGK + GFC již 3 týdny pomáhám seniorům v okolí sídla Pražského Golfového Klubu a na základě této pomoci jsme se rozhodli, že tuto nabídku za pomoci místních úřadů rozšíříme i do širokého okolí, ale bez vaší pomoci to PGK/GFC sám nezvládne.Proč se PGK+GFC rozhodlo pomáhat a chránit sociálně slabé?
Nynější situace je náročná pro všechny z nás, nejvíce to ale pociťují spoluobčané – hendikepovaní, senioři, mámi samoživitelky a sociálně slabší. Jak víme, jsou nejzranitelnější a potřebují nás, teď tu chceme být pro ně, tak jako výhodným golfem jsme tu pro vás. Každý z nich potřebuje jinou pomoc, která je v podobě potravinových balíčků, nebo hygienických balíčků, nebo úklidu, nebo hlídání atd…Připravili jsme pro vás speciální nabídku, která vám neurčuje přispět nějaký obnos jen tak bez zpětných výhod jako to dělají jiní!
PGK+GFC vám nabízí za vaší pomoc, která bude od vás v podobě příspěvku(Kreditu), zpět toto:
že po otevření hřišť si můžete vybrat tento celý příspěvek na libovolném hřišti z naší nabídky přes portal Teetime.cz kam vám tento příspěvek(Kredit vložíme pro vaše čerpání až s 50% slevou) pokud po slevě na daném hřišti váš složený příspěvek dosáhne na cenu green fee, tak můžete jít hrát bez omezení na jakékoliv hřiště z naší nabídky PGK!

Navrhované výše příspěvků - které budou celé k vašemu čerpání:

· 1000,- příspěvek 2020(kredit je s platností do konce roku 2021)

· 2000,- příspěvek 2020(kredit je s platností do konce roku 2021)

· 3000,- příspěvek 2020(kredit je s platností do konce roku 2021)

· 4000,- příspěvek 2020(kredit je s platností do konce roku 2021)

· 5000,- příspěvek 2020(kredit je s platností do konce roku 2021)

· Nebo výše příspěvku 2020 – je na vašem zvážení v rámci vašich možností. Čím větší příspěvek, tím větší pomoc! Celý příspěvek vám bude poskytnut pro vaše čerpání golfové hry.

· Příspěvek - (kredit je s platností do konce příštího roku 2021 = cca 18 měsíců)

Nemáte zájem o hru a chcete jen pomoci.
V tomto případě darujte vaší výši Příspěvku na číslo účtu níže a my zajistíme, že pomoc bude předána.

Pomoc = Příspěvek 2020 pošlete na:

Číslo účtu: Green Fee Golf Clubu, protože zde je vedená pomoc, a váš příspěvek 2020 bude poskytnut pro vaše čerpání her.

Číslo účtu: 107-4791280237/0100, var. symbol dejte vaše číslo mobilu, je to nejrychlejší spárování vaší platby a do zprávy napište jen a pouze ,,Příspěvek 2020“. Nic jiného nemůže od vás příjmout, než pouze Příspěvek!

Pokud budete mít potřebu dát info o platbě, tak info ohledně platby mě pošlete na můj mobil sms zprávou.
tomu nějak vůbec nerozumím. pokud je to celé kredit do hry, tak jak za to můžou někomu jinému něco poskytnout?
 
Teď jsem 2x za sebou viděl reklamu Polreicha na vaření pro IZS. A mám z toho velmi podobný pocit. Buď dělám něco z vlastního přesvědčení bez očekávání dotace a nebo v TV tahám z lidí prachy a šermuju dobrým skutkem...
 
Podle mě je to očekávatelné. První vrstva strachu možná pominula (neoprávněně), tak teď se objevují různé subjekty s nápady, jak se svést na "vlně", protože je to teď in. A těžko v tom pro všechny rozeznat, co je myšleno primárně jako pomoc, a co je vlastně primárně jen vhodné PR. :( Důsledek bude, že pravděpodobne mnoho z poskytnuté nezištné pomoci nedoputuje, kam má. V lepším případě někde skončí po cestě - různí prostředníci, v horším - nad očekávaným výdělkem spláčou i ti prostředníci. Možná jsem ale zbytečně pesimistický a vždy to je myšleno účelně. Každý bojuje s nástroji a možnostmi, které má.
 
Teď jsem 2x za sebou viděl reklamu Polreicha na vaření pro IZS. A mám z toho velmi podobný pocit. Buď dělám něco z vlastního přesvědčení bez očekávání dotace a nebo v TV tahám z lidí prachy a šermuju dobrým skutkem...
Zrovna dneska rano jsem o tomhle premyslel, za mne :down:
 
No jo, ale dokáže Standa Procházka z hospody Na Růžku sehnat stejnej balík peněz, aby to pokryl??? https://www.idnes.cz/hobby/domov/po...e-slozky-praha.A200322_083735_hobby-domov_mce

To jistě nedokáže a to je to, co mi vlastně vadí nejvíc. Použít svůj provařenej xicht k prodeji svých věcí, je zcela OK, protože je to můj kšeft a já se o to zasloužil. Ale tvrdit, že bohulibě vařím pro potřebný a jen tak mimochodem u toho živím vašima prachama celej svůj bussiness, to už padá v mém hodnotovém žebříčku hodně ke dnu.
 
Nikdo nezakazuje Standovi provařit i svůj ksicht, pokud má co nabídnout... Pak i on bude mít šanci, pokud ho napadne i způsob jak, udržet desítky lidí v práci, místo aby je poslal na pracák, kde budou konzumovat dokonce i tvoje peníze, nikoli jen těch, kteří prospějí na jeho projekt dobrovolnou formou... Pokud umím číst, tak on Pohlreich nezakrývá skutečnost, že mu jde i o to, aby udržel systém v chodu, tj. aby mu neklekli mj. i dodavatelé... On ze sebe nikdy nedělal Matku Terezu, je to byznysman ve svém oboru....;-) Možná by pak nebylo od věci, když by se i kritici jeho konání podělil s ostatními o to, jak zabezpečili svoje zaměstnance před pádem na dno a jak a čím konkrétně přispěli do boje s pandemií...
 
Nikdo nezakazuje Standovi provařit i svůj ksicht, pokud má co nabídnout... Pak i on bude mít šanci, pokud ho napadne i způsob jak, udržet desítky lidí v práci, místo aby je poslal na pracák, kde budou konzumovat dokonce i tvoje peníze, nikoli jen těch, kteří prospějí na jeho projekt dobrovolnou formou... Pokud umím číst, tak on Pohlreich nezakrývá skutečnost, že mu jde i o to, aby udržel systém v chodu, tj. aby mu neklekli mj. i dodavatelé... On ze sebe nikdy nedělal Matku Terezu, je to byznysman ve svém oboru....;-) Možná by pak nebylo od věci, když by se i kritici jeho konání podělil s ostatními o to, jak zabezpečili svoje zaměstnance před pádem na dno a jak a čím konkrétně přispěli do boje s pandemií...
rozlišovala bych boj s nemocí (mám ten pocit, že zatím jde o Aspirin a teplý čaj) a důsledky drastických ekonomických opatřeni.
Ty samozřejmě neseme všichni už teď. A poneseme i v budoucnu. Je otázkou, zda je vhodné, aby táta od rodiny házel dvacku do klobouku žebráka, kterou může za chvíli potřebovat pro sebe. Aby on nešel po žebrotě.
Můj příklad je záměrně nadnesený. Není to útok na nic a nikoho. Je to prostě jen jiný úhel pohledu.
 
Jenže bohužel v případě pandemie COVID19 to není jen o čaji a Aspirinu, proto Pohlreich vaří těm, kteří dnes a denně lítaj od čerta k ďáblu a jsou vystaveni mnohem většímu riziku nákazy, než většina populace... Nespasí tím svět, nezničí virus, ale zlepší podmínky těm, kteří se snaží ze všech sil, aby se nás to pokud možno nedotklo, nebo ne v takové míře, kterou bychom nedokázali zvládat podobně jako v Itálii apod... Ale nepřijde mi fér, aby byl kritizován za to, že se snaží udržet při životě svůj kšeft a současně s tím i pomáhá jiným... Protože ve finále nepomáhá jen sobě, jak se někomu asi zná, ale pomáhá mnoha lidem na tento kšeft napojených a potažmo nám všem... A tou pomocí není teď myšleno pohádkové bohatnutí na strádání jiných, ale udržení některých článků trhu v chodu... I díky tomu pak třeba zbude ve společné kase víc na ty, kteří "provařený ksicht"nemají...
O tom, kdo kolik dát může a nemůže, tohle téma není a moje poslední věta předchozí reakce byla asi zbytečná... Nechť si každý srovná sám se svým svědomím, kolik může obětovat ze svého pro druhé... Ale nezbavím se pocitu, že ne každý má na kritiku těchto aktivit (Teetime, Pohlreich) morální právo...
 
Jenže bohužel v případě pandemie COVID19 to není jen o čaji a Aspirinu, proto Pohlreich vaří těm, kteří dnes a denně lítaj od čerta k ďáblu a jsou vystaveni mnohem většímu riziku nákazy, než většina populace... Nespasí tím svět, nezničí virus, ale zlepší podmínky těm, kteří se snaží ze všech sil, aby se nás to pokud možno nedotklo, nebo ne v takové míře, kterou bychom nedokázali zvládat podobně jako v Itálii apod... Ale nepřijde mi fér, aby byl kritizován za to, že se snaží udržet při životě svůj kšeft a současně s tím i pomáhá jiným... Protože ve finále nepomáhá jen sobě, jak se někomu asi zná, ale pomáhá mnoha lidem na tento kšeft napojených a potažmo nám všem... A tou pomocí není teď myšleno pohádkové bohatnutí na strádání jiných, ale udržení některých článků trhu v chodu... I díky tomu pak třeba zbude ve společné kase víc na ty, kteří "provařený ksicht"nemají...
O tom, kdo kolik dát může a nemůže, tohle téma není a moje poslední věta předchozí reakce byla asi zbytečná... Nechť si každý srovná sám se svým svědomím, kolik může obětovat ze svého pro druhé... Ale nezbavím se pocitu, že ne každý má na kritiku těchto aktivit (Teetime, Pohlreich) morální právo...
Vidíte. A já si nedovolím o "morálním právu" kohokoliv zde, včetně vás, vyjadřovat pochybnosti. Zřejmě i proto s vámi stále nemůžu najít společnou řeč. Přesto, že náhled na krizovou situaci mám velmi podobnou, a to i díky tomu, že mám 2 členy rodiny v "první liniI" (např. Thomajerka). Howgh.
 
Jenže bohužel v případě pandemie COVID19 to není jen o čaji a Aspirinu, proto Pohlreich vaří těm, kteří dnes a denně lítaj od čerta k ďáblu a jsou vystaveni mnohem většímu riziku nákazy, než většina populace... Nespasí tím svět, nezničí virus, ale zlepší podmínky těm, kteří se snaží ze všech sil, aby se nás to pokud možno nedotklo, nebo ne v takové míře, kterou bychom nedokázali zvládat podobně jako v Itálii apod... Ale nepřijde mi fér, aby byl kritizován za to, že se snaží udržet při životě svůj kšeft a současně s tím i pomáhá jiným... Protože ve finále nepomáhá jen sobě, jak se někomu asi zná, ale pomáhá mnoha lidem na tento kšeft napojených a potažmo nám všem... A tou pomocí není teď myšleno pohádkové bohatnutí na strádání jiných, ale udržení některých článků trhu v chodu... I díky tomu pak třeba zbude ve společné kase víc na ty, kteří "provařený ksicht"nemají...
O tom, kdo kolik dát může a nemůže, tohle téma není a moje poslední věta předchozí reakce byla asi zbytečná... Nechť si každý srovná sám se svým svědomím, kolik může obětovat ze svého pro druhé... Ale nezbavím se pocitu, že ne každý má na kritiku těchto aktivit (Teetime, Pohlreich) morální právo...
Jen by mne zajímalo, kolik ostatních kuchařů a provozovatelů v pohostinství by dostalo takový "reklamní" prostor na TV. Ono, těch co pomáhají a vaří pro záchranáře, hasiče, policisty, zdravotníky atd. daleko více. Navíc by bylo zajímavé, zda si ten reklamní čas (i v prime time) platí ze svého, nebo z vybraných peněz či ho dostal "grátis".
Proč není tak masivně publikována např. aktivita vietnamských prodejců, kteří poskytují nealko nápoje záchranářům, hasičům atd. zdarma a za své (bez potřeby masivně inzerovat "transparentní" účet).
Pro mne jede Polreich tvrdý business pod zástěrkou "dobročinnosti a solidarity" a tato jeho "aktivita" na mě působí kontraproduktivně.
 
Ten reklamní prostor se "nedostává"... Buďto si ho zaplatíš, nebo si ho vydobudeš svými schopnostmi... Proto jsem i zmiňoval toho fiktivního Standu s hospůdkou, že nemá šanci sehnat tolik prostředků, aby pokryl pomoc pro tolik lidí...
Každý pomáhá podle svých možností a ochoty... O vietnamské komunitě šijící roušky čtu několik dní a budiž jim za to vděk... Pokud by požádali o finanční prostředky, nic ti nebrání jim poslat půl mega jako poslal Prazdroj Zdeňkovi... Že nežádají, není problém Pohlreicha a nijak to nesnižuje fakt, že on pomáhá...
Ale nebudu mu dělat advokáta, každý ať si sám zodpoví, zda soudí podle prokazatelných faktů, nebo na základě subjektivních dojmů...
 
No vidíš Mirku, dokázal jsem svůj čas, který ty jsi vyplnil vlepením tvého obvyklého hezkého a chlapského "lajku", využít k zaslání dalšího finančního obnosu na transparentní účet našeho města, zřízeného za účelem pomoci seniorům a soc.slabým... Každý holt reagujeme tak nějak po svém, možná i od toho se pak odvíjí náš pohled na aktivity jiných... Červeným kartám ZDAR...
 
Zrejme si kazdy klub vybere komu pomuze. Alespon dle toho co jsem dnes dostal na mail
5FD0BF84-AE6F-4F18-BFC5-D90D3BBA4F5C.png
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom