Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hrají ženy golf i samotné?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
K tomuto tématu mě přivedla diskuse na zahraničním fóru, která mě vede k zamyšlení... viděli jste někdy a případně často jít hrát golf samotnou ženu? Nemyslím teď ani tak profíky, jako amatéry. Na hřišti často potkávám osamnělé vlky, muže různého věku , ať již ztřeštěnce, co mají golf jako drogu a nedokáží si den bez golfu představit (@JanKostalCZE, @ati...), tak i zasloužilé matadory, kteří mají již odpracováno a tráví na hřišti volný čas z českých bohatých sociálních dávek (jinak řečeno, důchodci :). Ale samotné ženy prostě nevídám (čest nejmenovaným vyjimkám).

Čím to? Bojí se? Nebo to nemají potřebu? Případně raději vždy ve skupině a celá 18tka není pro ně dostatečně lákavá jako relax, klid?
 
Ženy se asi bojí chodit sami. Přeci jen odlehlé kouty hřišť nejsou z hlediska bezpečnosti příjemné ani pro mě a pokud se tady při prázdném hřišti objeví člověk - nehráč, tak si preventivně vyndavám z bagu kudličku.
U nás v Sokolově chodí dvě ženy samostatně. Jedna skoro denně na první tee time a druhá zase jen odpoledne. Obě shodou okolností Rusky trvale žijící u nás. Jedna by útočníka hravě přeprala, o druhou se bojím i v silnějším větru.
Mimochodem, jakou holí by jste jste se při napadení bránili? Delší 4 železem nebo kratší ale nabroušenou vedží?
 
Mimochodem, jakou holí by jste jste se při napadení bránili? Delší 4 železem nebo kratší ale nabroušenou vedží?
Nejuniverzálnější holí v bagu je přeci “sedmička”
 
U nás na hřišti vím o jedné, která chodí sama a když mi nepřijedou parťáci, tak si tu devítku taky obejdu sama. Ale pro mne to není ono. Je fakt, že je to o hodně rychlejší. Jenže já jsem družinový a skupinový tvor.
 
Na Konopí standardně myslím tři, a to skoro denně,na Kaskádě jsem k jedné přiřazen,taky šla sama..ale asi to moc časté není,asi jsou dámy více společenské a tři čtyři hoďky samotné je prostě moc..:):):).
A všeobecně, míň golfistek, míň samotářek..
 
Upraveno:
Z mých klientek vím pouze o 1, slovy jedné, která preferuje osamělý golf, ba co víc, spoluhráče nechce.
 
Tak určitě je to částečně, jak padlo výše, určitou touží po společnosti, kdy asi pro ženy je golf více společenská záležitost (krafarna) než touha po výsledku. Pak jistě i menší počet golfistek než golfistu. A proste celkové jiné pojetí... kdy mi muži potřebujeme víc trénovat, abychom pak mohli machrovat, jak nám to jde. A poučovat.
 
Tak určitě je to částečně, jak padlo výše, určitou touží po společnosti, kdy asi pro ženy je golf více společenská záležitost (krafarna) než touha po výsledku. Pak jistě i menší počet golfistek než golfistu. A proste celkové jiné pojetí... kdy mi muži potřebujeme víc trénovat, abychom pak mohli machrovat, jak nám to jde. A poučovat.
hm, a co já?
 
@requo Chodi sami i zeny. Znam jich nekolik. Spis preferuji jit s nekym ale kdyz neni zbyti. Je jich mene jelikoz min zen hraje golf. Hodnekrat jsem se spojil s nejakou osamocenou kdyz jsem ji dobehl v ramci cekani.
 
@requo Chodi sami i zeny. Znam jich nekolik. Spis preferuji jit s nekym ale kdyz neni zbyti. Je jich mene jelikoz min zen hraje golf. Hodnekrat jsem se spojil s nejakou osamocenou kdyz jsem ji dobehl v ramci cekani.
Je fakt, že pokud bys mě na hřišti došel, tak se docela ráda nechám přidat. ;) ( než tě mít nervózně v zádech :p). Ne, fakt s tebou v pohodě :).
 
mám to zatím tak 70:30 (ve prospěch: sama)
zatím mám pocit, že moje přítomnost je ostatním na obtíž...
 
mám to zatím tak 70:30 (ve prospěch: sama)
zatím mám pocit, že moje přítomnost je ostatním na obtíž...
Houby. Jen pokud by ses vnutila ke dvěma co jdou zrovna hrát finále klubový jamkovky. :cool: Třeba já se na tebe vyloženě těším. ;)
 
Houby. Jen pokud by ses vnutila ke dvěma co jdou zrovna hrát finále klubový jamkovky. :cool: Třeba já se na tebe vyloženě těším. ;)
mohly bychom být dobrý flajt ;)
 
nenašla jsem vlákno k tématu a zakládat nové je zbytečné
tak sem mrsknu tuhle zajímavost 🙂
Nejstarší golfový klub na světě (Royal Burgess Golfing Society, Edinburgh - založený v roce 1735) schválil, že od 1.4. mohou být jeho členem i ženy. ;)
celý text
 
nenašla jsem vlákno k tématu a zakládat nové je zbytečné
tak sem mrsknu tuhle zajímavost 🙂
Nejstarší golfový klub na světě (Royal Burgess Golfing Society, Edinburgh - založený v roce 1735) schválil, že od 1.4. mohou být jeho členem i ženy. ;)
celý text
Ten svět se zbláznil, nejdřív koronavir a teď tohle.
Jen nevím, co je horší 😂😂😂
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom