Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Hrajete lépe na 9 nebo 18 jamek?

Hrajete lépe na 9 nebo 18 jamek?

  • Jiné (upřesním ve vlákně)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    24

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
9 nebo 18.png

PS: Krásně to @mkopcak v Rakousku v roce 2019 letělo...

Hrajete lépe na 9 nebo na 18 jamek? Někomu více sedí devítka, někomu 18 jamek. Jedna z teorií říká, že čím lepší hráč, tím má dlouhodobě lepší výsledky při hře na 18 jamek. Jak jste na tom vy? A tušíte proč tomu tak u vás je?

---
PS: Kdo má vyplněné hry v mgolf, může si jednoduše nově i porovnat výsledky z devítek a osmnáctek. Více vic https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra/stats. Samozřejmě možno použít i jiné chytré aplikace. :)
 
Tak v mém případě - i když jsem si to nemyslel, tak za rok 2021 hraju výsledkově lépe na 9 jamek, než na 18 jamek.

9 jamek - 5,29 průměr ran na jamku (47,62)
18 jamek - 5,46 průměr ran na jamku (98,33)

Co mě ale překvapilo, tak patování mám mírně lepší na 18j oproti 9j. 1,99 vs 2,01. Rozdíl je tedy asi zanedbatelný, ale celkově si to vysvětluji tak, že co se týče ran, tak ještě nemám konzistenci a na 18 jamek prostě nevydržím. U patování si člověk možná více zvykne na grýny na 18j.
 
Já myslím, že to je spíš zákonité, že na 9 jamek budou v průměru lepší výsledky. Devět jamek většinou hraješ na devítijamkovém hřišti, a ta si myslím jsou obecně v průměru lehčí. Když si vezmu statistiky na svém domácím hřišti v Bítozevsi, tak rozdíl mezi hrou na 9 a 18 jamek je 0,8 rány. V celkovém průměru je to 1,8 rány. Někdo je taky možná na druhé devítce více unavený a tím pádem méně soustředěný. Konkrétně u mě to tak ale není. Většinou mám naopak druhou devítku lepší, protože jsem tak nějak rozšvihanější.
 
Rozdíl mezi mnou a Tebou je ale ve výkonnosti. Myslím si, že čím lepší hráč (což v našem případě jsi ty), tak budou výsledky konzistentnější a vyrovnanější - první i druhá devítka. A to jak u ran, tak u patování. Nebo bych to alespoň čekal.

Já třeba u sebe spíš pozoruju, že na 18 jamek ztrácím tak na poslední šestici koncentraci. Nemyslím si, že bych byl unavený fyzicky, ale spíše - už je to dlouhé. A když se k tomu pak připojí občasné čekání, což o víkendech na 18j. často je, tak to začnu tak nějak víc flákat. :(
 
Rozdíl mezi mnou a Tebou je ale ve výkonnosti. Myslím si, že čím lepší hráč (což v našem případě jsi ty), tak budou výsledky konzistentnější a vyrovnanější - první i druhá devítka. A to jak u ran, tak u patování. Nebo bych to alespoň čekal.

Já třeba u sebe spíš pozoruju, že na 18 jamek ztrácím tak na poslední šestici koncentraci. Nemyslím si, že bych byl unavený fyzicky, ale spíše - už je to dlouhé. A když se k tomu pak připojí občasné čekání, což o víkendech na 18j. často je, tak to začnu tak nějak víc flákat. :(
Musíš hrát alespoň o tu pětikačku na jamku, pak ti motivace a koncentrace vydrží. 😜
 
Nejlíp hraju prostředních devět jamek z 18. U všech her zpravidla zprasím začátek /případná rozehrávka na drivingu to jen umocní/, pak to chytnu a hraje to. A na konci 18 to zas zavorám.
Myslím, že obojí je nedostatek koncentrace.
 
Rozdíl mezi mnou a Tebou je ale ve výkonnosti. Myslím si, že čím lepší hráč (což v našem případě jsi ty), tak budou výsledky konzistentnější a vyrovnanější - první i druhá devítka. A to jak u ran, tak u patování. Nebo bych to alespoň čekal.

Já třeba u sebe spíš pozoruju, že na 18 jamek ztrácím tak na poslední šestici koncentraci. Nemyslím si, že bych byl unavený fyzicky, ale spíše - už je to dlouhé. A když se k tomu pak připojí občasné čekání, což o víkendech na 18j. často je, tak to začnu tak nějak víc flákat. :(

A já jsem si naposledy na hřišti stěžoval, že se hraje jen 18, že 27 jamek by bylo ideální :)

Devítky prakticky nehraji ale podle dat, mám průměrně o ránu lepší druhou devítku.
 
Mám pocit, že ke konci 18 se lepším, asi jsem už rozšvihaný a příjemně unavený. Častokrát bych ještě pokračoval s vidinou zlepšování se :)
 
U patování si člověk možná více zvykne na grýny na 18j.
Tak pokud často hraješ na hřištích s různou rychlostí grýnů, tak je na bíledni, že si postupně zvykáš a měl by ses zlepšovat.
Nicméně - nelze to srovnávat pouze podle počtu patů. Je totiž možné, že si postupně lépe přihráváš k vlajce (ať už GIR nebo čipování), takže máš větší šanci na méně patů.
Asi nejvíc vypovídající pro porovnání by byla průměrná délka patů (i když i to může zkreslit jeden náhodně proměněný dlouhý pat). Pak by možná byla i vypovídající statistika % proměněných patů z různých vzdáleností (tak, jak to sleduje PGA). Jenže to aby sebou měl člověk caddyho-statistika 🤭
 
Nějaký přehled umí poskytnout Shot Scope, ale je třeba brát v úvahu limity které GPS má. Případně pak pečlivější edit po hře.

1642496359176.png
 
Nějaký přehled umí poskytnout Shot Scope, ale je třeba brát v úvahu limity které GPS má. Případně pak pečlivější edit po hře.

Zobrazit přílohu 28456
Vidím, že potřebuješ zapracovat na patech přes 4m délky 🤭
 
Ať jdu na driving nebo ne, tak první tři jamky téměř pravidelně pokazim. Což se víc ztratí na 18ce než na devítce.
Na druhou stranu mám vloni nejlepší výsledek na 9ce even par (Hodko), na 18ce Pyšely 78...
 
No nevim, u hry na 18 jamek mám pocit, že mám prostor to napravit...skutečnost bývá uplně jinde:rolleyes: U nekonzistence mé hry je to asi jedno. Stává se mi, že zahraju skvěle první jamku, kolegové ve flajtu mají pocit, co že to jde s nim za borce:cool: :cool:a pak už je to jen trapnost a marnost.:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom