Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Hrajete cíleně na layup? :)

Hrajete na lay up?

  • Přípravám si na jinou vzdálenost (upřesním)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    26

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Co to znamená hrát na lay UP, je jednoduše popsáno v češtině třeba tu: https://www.jamkoviste.cz/zaklady/co-znamena-hrat-na-lay-up/ (pokud víte někdo o lepší definici, přihoďte link). Z linku vezmu stručnou definici :

Hra na “lay up” je označení pro konzervativní ránu určenou pro vylepšení pozice míčku pro další ránu a vyhnutí se problémům.


Anketa hodně orientační, téma možná je potřeba při odpovědi rozvést.
 
Vzhledem k tomu, že posrat se dá každá rána, tak jdu vždycky agresivně - lepší poslat do křoví ránu agresivní, než připosranou "na jistotu". A navíc i s vodou se dá zahrát par, viz 2. rána do greenu na pětiparech.
 
Po greenu jdu vždy (pokud tedy po drivu neležím v lese apod, což se stává často), i když na to nemám metry ani dovednosti...a když to tu a tam vyjde, vynahradí mi to tu spoustu neúspěšných pokusů 😉
 
Pokud vím, že se nedostanu max. na 140 od greenu, tak jsou dvě možnosti podle designu jamky. 1. zahraju, abych měl na příhru 90 - 110 metrů nebo tak abych na green čipoval určitě na méně než 50 m. Ale je důležitý výsledek první rány, která strategii většinou totálně změní! :cry:. Je hodně důležité znát přesné metry překážek před a i kolem greenu, to je parametr, kterého si na hřištích všímám nejvíc.
 
Jsem obecně kratší na driveru a ještě k tomu v poslední době dost prasím, takže na lay up jsem v poslední době hrát nucen :) jinak samozřejmě po falgli - neříkám, že je to nejlepší strategie, ale mám ji rád :)
 
Dokud jsem měl starý Pingy G15, tak jsem na fangli útočil ze vzdálenosti kratší než 150m. Při turnaji jsem rovněž bral v úvahu překážky v okolí greenu. Teď jsem o prodlouženém víkendu zkoušel nové G425 a tu strategii poupravím asi takto:

  1. Dobře přístupný green s malými překážkami, bez překážek, nebo rozlehlý - útočím klidně ze 170 m
  2. Nepřístupný green, písek, voda a jiné potíže -
    • z delší vzálenosti hraji na lay up 50-70 m
    • z kratší vzdálenosti na čip, ke hraně oněch potíží.

Příčinou změny strategie je skutečnost, že mne výrazně lépe poslouchají nové 4h a 3h.
 
Prostě se snažím trefit tak, aby z toho byl co nejmenší problém. Nemám pocit, že bych dokázala ráně "poručit".
 
Prostě se snažím trefit tak, aby z toho byl co nejmenší problém. Nemám pocit, že bych dokázala ráně "poručit".
to já samozřejmě ten pocit mám, ale ten výsledek, ten výsledek.....
 
Já to mám tak, že radši hraju rány na krásu, než abych byl zoufalý, že by se mi mohl zhoršit HCP.
Klidně budu mít HCP 25, když dvakrát najdu míček metr od štangle po 180m ráně a třikrát to pošlu do vody, než mít 15 a hrát všechno jen na výhled.😂
A ten pocit, když se podaří megalob přes lesík v Bohdanči, protože jsem se před tím netrefil heroicky na správnou fairway, to je k nezaplacení.

No schválně, co si nejvíc pamatujete ze Zeleného světa s K.Costnerem?
 
Upraveno:
Pokud je green ve vzdálenosti, kterou dokážu zahrát jakoukoliv holí, tak jdu po fangly. Sice pravděpodobnost zasažení se s vyšší vzdáleností snižuje ale víc mne potěší že jsem odhadnul metry, než směr :-D
Jinak vyznávám strategii “Napal to, Royi” nehraju golf pro to, abych hrál na 4paru z týčka 7čkou :-D
 
Jinak vyznávám strategii “Napal to, Royi” nehraju golf pro to, abych hrál na 4paru z týčka 7čkou :-D
I 7i může být na 4PAR dlouhá, pokud „trošku” fouká do zad 🤭😂
FEAA8913-CAEA-4600-8939-33DDB7967CE4.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom