Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hra s neschvalenymi holemi

PavTie

Nováček+
Zdravim, chystame se pristi tyden na zelenou kartu, tak projizdim pravidla, a narazil jsem nahodou na podminku hrat pouze s micky a holemi schvalenymi R&A. Mam zacatecnickou sadu Ben Sayers CG.1 (a.k.a. M15) Manzelka ma zeleza Srixon i-601 a zbytek ze sady Voit V10. Nic z toho v seznamu neni. Unika mi neco / resi se toto nejak v realne praxi?
 
Upraveno:
Zdravim, chystame se pristi tyden na zelenou kartu, tak projizdim pravidla, a narazil jsem nahodou na podminku hrat pouze s micky a holemi schvalenymi R&A. Mam zacatecnickou sadu Ben Sayers CG.1 (a.k.a. M15) Manzelka ma zeleza Srixon i-601 a zbytek ze sady Voit V10. Nic z toho v seznamu neni. Unika mi neco / resi se toto nejak v realne praxi?

Obecně vzato, veškerá výbava by měla splňovat parametry dané pravidly. V praxi taková kontrola hrozí ale jen na turnajích nejvyšší úrovně ( v Čr pod hlavičkou CGF ) a to opravdu jen teoreticky a víceméně jen na "upozornění". Tebe se to tak vůbec netýká. Pokud bys někdy v budoucnu hrál turnaj, kde by taková kontrola mohla přijít, pak problém může být buď s míči nebo driverem.
Pro vnitřní klid je tak dobré si vzít míče, které jsou na seznamu povolených míčů. Existuje případně i seznam driverů, které neprošly testy při schvalování (nejsou povoleny ), ale tady se možnost, že budeš zrovna vlastnit neschválený driver a někdo tě zároveň udá, blíží téměř nule. Driver a míče se řeší proto, že existují míče, které jsou těžší a dál doletí, případně mají nesymetricky udělané dimply a redukují tak stranové rotace. Driver zase může mít zase např. větší hlavy , či více odrážet míč než je povoleno pravidly.
U běžně distribuovaných želez není problém nikdy, ty jsou vždy Ok.
 
Driver a míče se řeší proto, že existují míče, které jsou těžší a dál doletí, případně mají nesymetricky udělané dimply a redukují tak stranové rotace
V dnešní době, kdy lze vše, nikdy při přenosu jsem neviděl , nebo nezaregistrolval, že by se míčky vážily a kontrolovaly dimply, když se o tom ví a u jiných sportů se vše měří a váží, když ví, že by jim to přineslo výhodu. Kdo kontrluje , vrchní rozhodčí ?? Certifikované váhy , nebo vážný/ měřící kalibr?
 
Ok, diky za reakce. Micky neresim, ty holt poridim dle seznamu (ted trenujeme s Inesis 100), co jsem se dival, tak nejake lakeballs v nejvyssi kvalite za 20-25 korun snad nezruinuje ani nas, uplne zacatecniky :) Prekvapilo me hlavne, ze v tom seznamu nebyly ani ty Srixon irons, ktery jsem narozdil od zbytku vybavy povazoval za solidni / znackovou zalezitost.

Muzu mit jen drobny doplnujici dotaz - "turnaje pod hlavickou CGF" - to nejsou vsechny?
 
Turnaje pod hlavičkou ČGF jsou ty, u kterých je v seznamu turnajů na serveru logo federace. Jsou to např. ligové zápasy, tůry pořádané ve spolupráci s ČGF (např. GPA Mid & Senior).
Další turnaje jsou vypsané na serveru ČGF, ale pořádá je buď klub, nebo nějaký jiný organizátor a nemají s federací v podstatě nic společného
Na obrázku jsou ty pod hlavičkou ČGF označené rámečkem
turnaje.png
 
V dnešní době, kdy lze vše, nikdy při přenosu jsem neviděl , nebo nezaregistrolval, že by se míčky vážily a kontrolovaly dimply, když se o tom ví a u jiných sportů se vše měří a váží, když ví, že by jim to přineslo výhodu. Kdo kontrluje , vrchní rozhodčí ?? Certifikované váhy , nebo vážný/ měřící kalibr?

- míče nikdo kontrolovat a vážit při ( špičkovém ) turnaji nemusí, právě proto, že jsou na těchto turnajích požadovány míče se seznamu míčů schválených ( Conforming Ball list ). Míč na tomto seznamu uvedený prošel samozřejmě testy na hmotnost, velikost dimplů atd. Tyto testy výrobce platí, a proto na tomto seznamu chybí většina levnějších míčů i když pravidla golfu tyto míče splňují.
- drivery se na PGA evidentně testují viz např - http://www.golfextra.cz/detail/5991/schauffeleho-driver-neprosel-testem-nastvane-se-obul-do-r-a
 
Ok, diky za reakce. Micky neresim, ty holt poridim dle seznamu (ted trenujeme s Inesis 100), co jsem se dival, tak nejake lakeballs v nejvyssi kvalite za 20-25 korun snad nezruinuje ani nas, uplne zacatecniky :) Prekvapilo me hlavne, ze v tom seznamu nebyly ani ty Srixon irons, ktery jsem narozdil od zbytku vybavy povazoval za solidni / znackovou zalezitost.

Muzu mit jen drobny doplnujici dotaz - "turnaje pod hlavickou CGF" - to nejsou vsechny?

Pro Tebe je úplně zbytečné kupovat nějaké drahé značkové míče. Na běžných klubových / komerčních turnajích NENÍ požadavek, aby byl míč na Seznamu schválených míčů. Pokud tam tento požadavek vysloveně není napsán v propozicích turnaje, pak můžeš hrát míčem jakýmkoliv a předpokládá se, že tento míč pravidlům vyhovuje.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom