Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hra na greenu jinou holí

Vitek

Nováček+
Taky jsem o tom někde četl, při turnaji ti nemohou zakázat hru jakoukoliv holí. Na posledním loňském turnaji jsem hrál wedge na greenu i kdyby tam byl head grenkeeper tak bych to hrál.
Edit: Mstětice myslím 11

Ja se na to ptal bratranka je to profik. Hrat na greenu treba Lw muzes a rikal mi ze se mu to stalo taky. Rikal vytahnul jsem Lw jebnul to k vlajce zaslapnul rizek a sel jsem. Jen pozor. Muzes hrat na greenu jen dane jamky. Ne kdyz to posles na uplne jiny green.
 
Ja se na to ptal bratranka je to profik. Hrat na greenu treba Lw muzes a rikal mi ze se mu to stalo taky. Rikal vytahnul jsem Lw jebnul to k vlajce zaslapnul rizek a sel jsem. Jen pozor. Muzes hrat na greenu jen dane jamky. Ne kdyz to posles na uplne jiny green.

Pokud to hrál bratránek výše popsaným způsobem, tak není golfový profík, ale golfové prase. Hrát na grýnu jakoukoliv holí není sice pravidly zakázáno, vyseknutí řízku na grýnu je však považováno ( téměř ) za zločin...
 
Pokud to hrál bratránek výše popsaným způsobem, tak není golfový profík, ale golfové prase. Hrát na grýnu jakoukoliv holí není sice pravidly zakázáno, vyseknutí řízku na grýnu je však považováno ( téměř ) za zločin...

Ja tusil ze se ozve nejakej etickej rejpal. Ty uz zase vydis rizek co byl 20cm dlouhej, deset sirokej a pul metru hlubokej. Je asi jasny ze si to uvedomi a neudela tam krater a odehraje to jako clovek. :mad:
 
Ja se na to ptal bratranka je to profik. Hrat na greenu treba Lw muzes a rikal mi ze se mu to stalo taky. Rikal vytahnul jsem Lw jebnul to k vlajce zaslapnul rizek a sel jsem. Jen pozor. Muzes hrat na greenu jen dane jamky. Ne kdyz to posles na uplne jiny green.

Pochopim hru PRO hrace, kdy na greenu vysekne rizek, protoze hraje o X tisic €. Jakykoli jiny pripad je na vyhazov z hriste a lepaka na cestu.
 
Upraveno:
Ja tusil ze se ozve nejakej etickej rejpal. Ty uz zase vydis rizek co byl 20cm dlouhej, deset sirokej a pul metru hlubokej. Je asi jasny ze si to uvedomi a neudela tam krater a odehraje to jako clovek. :mad:

Etickej rejpal? Mate vy vubec tuseni co za praci se v tech 5 cm2 greenu skryva?!
 
Pochopim hru PRO hrace, kdy na greenu vysekne rizek, protoze hraje o X tisic €. Jakykoli jiny pripad je na vyhazov z hriste a lepaka na cestu. A to s tim greenem dane jamky je nesmysl!

Takze kdyz to zatahnu treba na 12cte jamce a skoncim na grenu 9vate muzu teda hrat. ( Ja ne teda, ale vis jak Profici atd).
 
Etickej rejpal? Mate vy vubec tuseni co za praci se v tech 5 cm2 greenu skryva?!

Mam! A proto vypichuju jak blazen na greenu. Ale nevim teda kdyz je pro vsechny green posvatnej a smrncnuti holi je zlocin, tak proc kolikrat vypichuju x dulku. A ruku na srdce kazdej at se zamysli nad sebou
 
Takze kdyz to zatahnu treba na 12cte jamce a skoncim na grenu 9vate muzu teda hrat. ( Ja ne teda, ale vis jak Profici atd).

Omluva, je tam "musi", tzn. ne, musi vzit beztrestnou ulevu.
 

Z tohohle videa usuzuju ze bratranek neudelal nic spatneho. Proste se to deje ze nekdo hraje na greenu ne jen puttrem. :)
 

Z tohohle videa usuzuju ze bratranek neudelal nic spatneho. Proste se to deje ze nekdo hraje na greenu ne jen puttrem. :)

Jen opakuji, pokud nehral o novy auto nebo svuj zivot, za mne jednoznacne palec dolu. Profik neprofik.
 

Z tohohle videa usuzuju ze bratranek neudelal nic spatneho. Proste se to deje ze nekdo hraje na greenu ne jen puttrem. :)
urcite jde o to, v jake prilezitosti to zahral...
 
Tak co si budem povidat kolik takovejch greenu u Nas je. Ja znam jen ve Msteticich. Je to 16jamka. Tam kdyz to navrtaj v levo nahoru coz jsem zazil(z pohledu z odpaliste). A posles to doprava nahoru tak je v ceste bunker.
 
Tak co si budem povidat kolik takovejch greenu u Nas je. Ja znam jen ve Msteticich. Je to 16jamka. Tam kdyz to navrtaj v levo nahoru coz jsem zazil(z pohledu z odpaliste). A posles to doprava nahoru tak je v ceste bunker.
ve Msteticich se mi to stalo na 11
 
Tak co si budem povidat kolik takovejch greenu u Nas je. Ja znam jen ve Msteticich. Je to 16jamka. Tam kdyz to navrtaj v levo nahoru coz jsem zazil(z pohledu z odpaliste). A posles to doprava nahoru tak je v ceste bunker.

Sokolov 2ka
 
V rámci toho, že se snažíme tohle fórum udržovat ve "zdravé kondici", aby vlákna měli vypovídající hodnotu a aby diskuze nesklouzávali někam kam nemají, poprosil bych Vítka, před tím, než "zaútočí" na jiného člena, aby se zamyslel nad tím, že se zde na fóru, mimo jiných, vyskytuje několik zkušených osob, které práce v golfu živí a nebo živila - ať už manažeři hřišť, greenkeepři či rozhodčí.

Pokud napíšeš:

...Rikal vytahnul jsem Lw jebnul to k vlajce zaslapnul rizek a sel jsem...

nemůžeš čekat jinou reakci, než které se ti dostalo od Waspa a Martina. Nikdo jsme tu situaci neviděli, takže reagujeme čistě dle tvého popisu.

Ja tusil ze se ozve nejakej etickej rejpal. Ty uz zase vydis rizek co byl 20cm dlouhej, deset sirokej a pul metru hlubokej. Je asi jasny ze si to uvedomi a neudela tam krater a odehraje to jako clovek. :mad:

Než někoho osočit či urazit - což takhle prokázat trochu slušnosti, respektu a sebereflexe - kdyby jsi rovnou podrobněji popsal jak to bylo (a ne jen že to tam jebnul a zašlápnul řízek), tak by se ti třeba dostalo i klidnější reakce.

Nyní k problematice:

- ano na greenu právě hrané jamky lze hrát jakoukoliv holí - pravidla toto nijak neomezují. Občas je toto omezeno např. provozním řádem hřiště - pokud však hráč poruší provozní řád hřiště, nemůže za to dostat žádný golfový trest (ale dost možná dostane např. finanční penalizaci od provozovatele hřiště - bez ohledu na to, jestli je toto omezení provozním řádem v rozporu s golfovými pravidly nebo ne)
- v diskuzi řešíte především poškození greenu při hře wedgí a jestli to schvalujete jen profíkům atd. Jiná situace, se kterou se dá v praxi setkat - hráč patr prostě nemá (poškodil se, utopil ho nebo si ho prostě nevzal) a je tedy nucen na greenu hrát jinou holí (třeba dlouhým železem, hybridem atd...). zde je to principiálně úplně stejná situace z pohledu pravidel.
- z nesprávného greenu (jiná jamka, cvičný green) si musí hráč vzít beztrestnou úlevu
 
Budu si davat pozor abych nepsal moc divoce. Beztak slo o to ze se to smi pokud to hriste nezakazuje. Jenze jeden by mi dal lepaka, druhej me vyhodil a treti by mi roztrhl zelenou kartu. Prijde mi horsi 30x nevypichnout nez jednou za x let hrat na greenu necim jinym bez Puttrem. A jestli jsem nekoho urazil tak se omlouvam.
 
Lepáka bys dostal i za nevypíchnutí!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom