Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hra driverem

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
Zajímalo by mne, jestli může někdo zakázat v místích pravidlech zákaz hry určitou holí, jako je např. na Slapech na 9 zákaz hry driverem, nevíte někdo, co na to říkají pravidla??
 
V rámci běžné hry ano. V turnaji ne. Mám potvrzeno z Čgf. Taky už jsem to řešil. Stejně tak při turnaji ti Maršál nemůže nic přikázat nebo zakázat. Maršálova autorita při turnaji je 0. To může pouze rozhodčí.
 
Taky jsem o tom někde četl, při turnaji ti nemohou zakázat hru jakoukoliv holí. Na posledním loňském turnaji jsem hrál wedge na greenu i kdyby tam byl head grenkeeper tak bych to hrál.
Edit: Mstětice myslím 11
 

Přílohy

  • MST 11 jpg.jpg
    MST 11 jpg.jpg
    71 KB · Zobrazení: 1.183
tohle se stava casto, kdyz musite hrat pres rough nebo bunker
 
doktordee řekl:
V rámci běžné hry ano. V turnaji ne. Mám potvrzeno z Čgf. Taky už jsem to řešil. Stejně tak při turnaji ti Maršál nemůže nic přikázat nebo zakázat. Maršálova autorita při turnaji je 0. To může pouze rozhodčí.
Maršál opravdu nemůže na turnaji nic přikázat, ale týká se to jenom pravidel golfu. Ten uvedený příklad ze Slapů se netýká jen a pouze  pravidel, jedná se tam o bezpečnost.. Pokud bude hráč ( na turnaji na Slapech ) hrát driverem nemůže mít problém s rozhodčím turnaje a nemůže být potrestán trestem ve hře. Nicméně skoro určitě porušuje provozní řád hřiště, jehož dodržování hlídá maršál. Takže si troufnu tvrdit, že když hráč použije driver a míčem trefí dům poblíž, může být z hřiště vykázán ( maršálem ). Velmi podobné je to s použitím wedge na grýnu, pravidla to nezakazují. Rozhodčí opět nemůže udělit trest, ale v případě, že hráč poškodí při ráně grýn, jsem přesvědčen, že hráč bude z hřiště vykázán za porušení provozního řádu, který takové chování zakazuje.
 
doktordee řekl:
Já jsem ale  vůbec nezpochybňoval to, že dle pravidel takový zákaz nelze dát. Jenom tvrdím, že majitel ( např. pomocí marshalla ) hřiště může vykázat z hřiště každého , který porušuje provozní řád. Je to jeho majetek. To nemá s pravidly golfu vůbec nic společného. Já sice rozumím proč tam ten zákaz je, ale asi by to chtělo přeformulovat ze zákazu na doporučení, aby hráči hráli holí, kterou neohrozí okolní domy a nezpůsobí tak problémy hřišti. Zakazovat driver mi přijde nesmyslné už i proto, že dlouzí hráči stejně hrají dřevem dále než ti kratší driverem. Ještě ke Slapům, za daleko větší problém považuji, že je tam téměř každý  strom označen modře.
 
Samozřejmě, že tě může vykázat. Jen ne pokud se hraje turnaj Dle pravidel golfu (podmínka pro případnou úpravu hcp). Pokud by i tak zakázal cokoliv co by bylo proti Pravidlům golfu, pak je turnaj neregulérní a není možné právě třeba upravit hcp. Pak by se turnaj musel hrát například v duchu Texas. To si pak majitel může vymyslet cokoliv.
 
doktordee řekl:
Samozřejmě, že tě může vykázat. Jen ne pokud se hraje turnaj Dle pravidel golfu (podmínka pro případnou úpravu hcp). Pokud by i tak zakázal cokoliv co by bylo proti Pravidlům golfu, pak je turnaj neregulérní a není možné právě třeba upravit hcp. Pak by se turnaj musel hrát například v duchu Texas. To si pak majitel může vymyslet cokoliv.
Ten příklad ze Slapů, kdy je zakázáno použití určité hole je neobvyklý a v turnaji asi opravdu nelze hráče postihnout. Běžněji se může stát, že se hráč pokusí hrát wedží na grýnu a poškodí jej. Takového hráče majitel hřiště skoro jistě okamžitě z hřiště vyhodí, turnaj neturnaj ( na amatérské úrovni ). Nejčastěji se však stává, že je na hřišti biozóna se zákazem vstupu. Hráč tam zahraje a je mu líto míčku, tak si jde pro něj... Opět, vstup do biozóny nelze trestat dle pravidel golfu, např. trestnými ranami. Nicméně v provozním řádu je velice často za takový prohřešek trest, nejčastěji pokuta, někdy i vykázání hřiště a nehraje roli zda se jedná, či nejedná o turnaj.
 
Jestli dobře chápu pojem běžná hra, t.j. mimo turnaj s úpravou HCP, tak při turnaji na Slapech hrát driverem 9. lze.
 

Přílohy

  • Slapy 9.JPG
    Slapy 9.JPG
    22,4 KB · Zobrazení: 1.221
vpravo jsou baraky (chaty), asi dochazelo k castym trefenim, v cizine, hlavne v USA se hraje podel vil za nekolik milionu z obou stran a nikdo to neresi
 
Já nevim, podle mého by tam stačila pořádná síť, a nemusel se tím nikdo celý léta zabývat, řeší se to už dost dlouho. Ale nevím jak to s instalací sítě, nějaké povolení, nebo to ruší vzhled, protože to jde k rodinným barákům, v Hořehledech je jasný že vprostřed hřiště nikomu nevadí.
 
karlos řekl:
Já nevim, podle mého by tam stačila pořádná síť, a nemusel se tím nikdo celý léta zabývat, řeší se to už dost dlouho. Ale nevím jak to s instalací sítě, nějaké povolení, nebo to ruší vzhled, protože to jde k rodinným barákům, v Hořehledech je jasný že vprostřed hřiště nikomu nevadí.
Sítě můžete instalovat do aleluja, stejně nejsou 100%. Stejně tak zákaz hry nějakou holí nebo nějakým směrem, vždy to bude někdo porušovat. Jinak síť je jako jakákoli jiná stavba a její umístění/ povolení se řídí zákony. A můžete si být jisti, že nikdo z lidí bydlících kolem hřiště tam síť nechce. A uplně stejně nechtějí, aby tam lítali balóny:).
 
Jo, je to jen filosofická diskuze  :D Takže když tam nakouřím trojku dřevo tak něco rozbiju míň, protože se do ní opřu že vypadnu z kecek a zahraju ukrutnej šlajz nebo slice, jak se komu líbí. Ne že bych zrovna teď 3w vlastnil, ale jelikož tam mám jít v neděli hrát tak ji asi koupím  :)
 
Trojka dřevo nevadí, sklo rozbíjí jen driver:).
 
karlos řekl:
Jestli dobře chápu pojem běžná hra, t.j. mimo turnaj s úpravou HCP, tak při turnaji na Slapech hrát driverem 9. lze.
Já to tak taky chápu. Tuším, že dříve tam ta formulka "Běžná hra" nebyla. A to byl ten problém.
 
Konkrétně na těch Slapech nejde ani tak o tu délku ale zvukový projev driveru, chataři si stěžovali na hluk.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom