Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Praha Hostivař

Taky jsem teď nedávno vyzkoušel samostatně 4 zadní nové jamky. 2x za sebou, tzn. 8 jamek, odehráno s @Jirka 4 asi za hodinu a kus (nespěchali jsme). Můj dojem je rozpačitý. Vzdálenost od recepce a nutnost jít přes celou místní "vesnici", pak dojít na hřiště a ještě jít až na to nejvzdálenější místo na jedničku, opruz. A tam vás potká zkrácené odpaliště a rohožka. Jamky jdou za sebou ve složení 4 par, 4 par, 4 par, 3 par. Povrchově v pořádku, ale i když jsme to šli dvakrát za sebou, přišlo mi to nudné. Nevím, čím to... Připadal jsem si asi trochu jak na tréninkové ploše, než na hřišti, kde bych se měl snažit něco uhrát. Vůbec se mi nechtělo se snažit. Pro mě zajímavý a nezvyklý dojem.

Když by byly zakomponovány do velkého hřiště, tak by to určitě vhodně doplnilo těch dalších 12 jamek a rozmělnilo se to. Ale takhle tak něco mezi akademii a hřištěm, kdy člověk ani neví, jestli mu ten pochod Praha-Prčice za těch pár dlouhých ran v poli vůbec stojí. Příště zvolím raději akademii, je to akčnější. :)

---
Vím, že nás tam odsud už pár dalších bylo, co si o této samostatné 4 jamek v Hostíku myslíte vy?
 
Upraveno:
Dlouhě dvě jamky jsem měl rád dokud byly součástí 12ky (to nenzamená, že bych je teď rád neměl, jenom jsem je delší dobu nehrál).

Mně trochu odrazují ty dvě doplňující vodní jamky, protože na přestřel vody jsem ještě asi úplněn nedorostl.
 
Ta trojka z čtyř (divný číslování) - 4 par mi přijde taková jako jediná typická "staro"Hostivařská. Není vidět z odpaliště jamka, v dopadové zóně především pocitově (kopec vlevo, stromy vpravo) uzká a přišel mi zajímavý výrazně modelový grýn. Tzn. zahrál jsem ji dvakrát blbě :-D

Ta poslední je 3par, cca 120m přes vodu, jestli si to pamatuji správně. Tady mi přišlo divný, že není kryté sítí odpaliště. Je přímo v dopadové zóně výraznějšího šlajzu z předchozí jamky. Ale my jsme byli na hřišti sami, takže bez problémů. Jamka mi přijde na přestřel lepší, než současná poslední jamka velkého hřiště (dříve devítka, teď 12). Hlavně tedy proto, že tam není za ní ta klubovna - což mi ze začátku dělalo docela problém - i když je to daleko. Proti baráku ale hraju nerad všude. Jo a taky tam žijou vodní míčkožrouti. :)
 
Upraveno:
Kdo má prcky, i ty trochu odrostlejší, tohle by se mohlo hodit jako tip na prázdninový pražský den :) Hostivařská akademie je moc pěkná 👍

566DC90B-DC35-4536-A12C-B61D6978647A.jpeg
 
Upraveno:
Kdo nezaregistroval, Hostivař se přejmenoval na Galerii Golf Hostivař. Vše úspěšně nově obrandováno. Viz:


Vyjma nových stránek a webu je tu i nové logo:

logo-galerie-golf-hostivar.jpg

Btw. to logo má myšlenku. V pozadí reálné grýny Hostíku. Kdo pozná, jakých jamek? :)

---

Minulý týden na školení nových Maršálů jsem mluvil s @HonzaSonka - ředitelem Hostíku, jeden z přednášejících a aktivní člen Asociace maršalů. Když jsme byli večer hrozně chytří, tak jsme mluvili o nové druhé a třetí jamce. Já prezentoval svoji obavu, především když jdu třetí jamku, tak že se necítím komfortně na ní především z obavy přilétávajících míčků z odpaliště dvojky - viděl jsem několikrát zasažený grýn trojky (ano, je to krátká rána, ale jde to), a pak pár dopadů na odpaliště trojky carry - cca 220 metrů z odpaliště, tak co by to někdo nezkusil. Odpaliště je možná +-20-30 metrů vlevo od grýnu. Tak snad tam přibudou nějaké ochranné sítě, snad to bude v procesu a určitě se toto řešit nějak bude.

Ale diskusi jsme vedli i k waste-area, takový ten písek, co není bunker a jsou v něm šutry (prý je pravidelně vyndavají,ale pořád a neustále vylézají z té navážky nahoru). A padla myšlenka - co kdyby místo takové velké waste area byly na této jamce třeba tři menší klasické bunkery, zachytávací role obdobná, vizuálně by to mohlo možná sjednotit design trochu se zbytkem hřiště (bunkery na současné 11, předposlední jamce, když se z hry na 12j vrací ke klubovně, tam jsou taky takové menší bunkery, tuším že 4?) a zároveň Pravidlově zjednodušilo průchod hřiště. Waste area, pokud je na hřišti jen jedna, je možná zbytečná vyjimka.

Je to v myšlenky nápadu. Co si o tom myslíte, kdo to znáte? Ano, ne, proč, případně jak jinak?
 
Upraveno:
@requo k waste area. Jak to “pravidlově zjednoduší průchod hřiště”? Nejsem pravidlový guru, ale v čem je rozdíl kromě toho, že ve waste area můžu založit a dotknout se podkladu a cvičně švihnout s dotykem? Kdo pravidla zná a všimne si, že se nejedná o bunker, má drobnou výhodu, kdo nezná nebo je nepozorný, jeho smůla. Proč to zase zjednodušovat?
Btw. Pokud by se jim povedlo nahradit to bunkery s pískem bez kamení, bylo by to super, ale v tom jsem skeptický…
 
@requo k waste area. Jak to “pravidlově zjednoduší průchod hřiště”? Nejsem pravidlový guru, ale v čem je rozdíl kromě toho, že ve waste area můžu založit a dotknout se podkladu a cvičně švihnout s dotykem? Kdo pravidla zná a všimne si, že se nejedná o bunker, má drobnou výhodu, kdo nezná nebo je nepozorný, jeho smůla. Proč to zase zjednodušovat?
Btw. Pokud by se jim povedlo nahradit to bunkery s pískem bez kamení, bylo by to super, ale v tom jsem skeptický…
Dobrý den, reálně opravdu moc pravidlových výhod od nové edice pravidel (2019) v této oblasti není. Vybudování "normálních bankrů" místo této oblasti je opravdu naším reálným cílem. Potvrzuji tak slova z @requo . S ohledem na další rozpracované projekty si myslím, že se k tomu dostaneme na podzim tohoto roku.

Co se týká ochranných sítí pro jamky č.2 a č.3 (Sahara a Vlny) tak souhlasím, že aktuální situace nemusí být pro hráče komfortní, protože tam nějaké nebezpečí reálně hrozí. Neumím zatím říct zda to bude a kdy, ale rozhodně je to jedna z věcí, která je potřeba řešit.

Hezkou a klidnou hru všem přeji.
 
Kdo nezaregistroval, Hostivař se přejmenoval na Galerii Golf Hostivař. Vše úspěšně nově obrandováno. Viz:


Vyjma nových stránek a webu je tu i nové logo:

Zobrazit přílohu 29582

Btw. to logo má myšlenku. V pozadí reálné grýny Hostíku. Kdo pozná, jakých jamek? :)

---

Minulý týden na školení nových Maršálů jsem mluvil s @HonzaSonka - ředitelem Hostíku, jeden z přednášejících a aktivní člen Asociace maršalů. Když jsme byli večer hrozně chytří, tak jsme mluvili o nové druhé a třetí jamce. Já prezentoval svoji obavu, především když jdu třetí jamku, tak že se necítím komfortně na ní především z obavy přilétávajících míčků z odpaliště dvojky - viděl jsem několikrát zasažený grýn trojky (ano, je to krátká rána, ale jde to), a pak pár dopadů na odpaliště trojky carry - cca 220 metrů z odpaliště, tak co by to někdo nezkusil. Odpaliště je možná +-20-30 metrů vlevo od grýnu. Tak snad tam přibudou nějaké ochranné sítě, snad to bude v procesu a určitě se toto řešit nějak bude.

Ale diskusi jsme vedli i k waste-area, takový ten písek, co není bunker a jsou v něm šutry (prý je pravidelně vyndavají,ale pořád a neustále vylézají z té navážky nahoru). A padla myšlenka - co kdyby místo takové velké waste area byly na této jamce třeba tři menší klasické bunkery, zachytávací role obdobná, vizuálně by to mohlo možná sjednotit design trochu se zbytkem hřiště (bunkery na současné 11, předposlední jamce, když se z hry na 12j vrací ke klubovně, tam jsou taky takové menší bunkery, tuším že 4?) a zároveň Pravidlově zjednodušilo průchod hřiště. Waste area, pokud je na hřišti jen jedna, je možná zbytečná vyjimka.

Je to v myšlenky nápadu. Co si o tom myslíte, kdo to znáte? Ano, ne, proč, případně jak jinak?
Po dvaceti letech vstupuje hostivařský golfový areál do nové éry. Rozhodli jsme se oficiálně spojit s naší láskou k umění a přijmout tak jméno venkovní galerie, tedy Galerie Golf Hostivař. Nové logo, včetně vizuální identity připravilo Dynamo design a areál se v průběhu sezony bude postupně měnit.

„V novém brandu se cítíme skvěle a fit a věříme, že i golfisté budou v Hostivaři nadále spokojeni. Pro ně se vlastně nic nemění, i když máme nový kabát, tak pořád jsme to my. My, co milujeme golf a děláme vše proto, aby ho u nás milovali hlavně oni“, dodává prezident hostivařského golfového klubu Jiří Martinka.

Video vytvořilo: Denobulla Films a moc jim děkujeme.
 
jak to “pravidlově zjednoduší průchod hřiště”?

Blbě jsem to zformuloval, za to se omlouvám a možná vůbec špatně použil danou větu. Myslel jsme to se zkušeností promotéra turnaje, případně občasného startéra: pokud na hřišti mám nějaký prvek často, tak mi dává smysl ho řešit, tzn. pokud by tam takovýchto "písků" bylo více, dávají jednak nějaký ráz hřišti a charakteristiku, a jedná mají nějaký praktický důvod. Úplně mi nedává smysl, pokud tato "překážka" je pouze na jedné jamce - která má nějaká specifika hraní a vlastností, které vyžadují nějakou znalost a dovednost - případně následně řešení. Považuji o za zbytečné, když mi klasické herní prvky (bunkery) mohou zajistit stejnou službu bez této vyjimky, která tímto pro mě stává něčím jako atypickou "atrakcí", která tam ne/musela být, protože ještě tento prvek jsme na hřišti nepoužili. :) (trochu přeháním)

X krát jsem třeba na Zbraslavi vysvětloval účastníkům sunsetů a dalších turnajů rozdíl mezi bunkerem a waste area (před rokem 2019 to bylo ještě horší, z důvodů následné novelizace Pravidel), čím se to liší - a byl v tom pro mnohé needukované golfisty sem tam i tak oříšek. Ono z té pozice přípravy hřiště na jakýkoli turnaj pak se snažíš těm "zbytečným" nejasnostem a případným krtiickým místům co nejvíce předejít. Tak jsem myslel ono zjednodušení průchodnosti hřiště. Pro běžnou hru je mi to srdečně jedno.

Nejsem pravidlový guru, ale v čem je rozdíl kromě toho, že ve waste area můžu založit a dotknout se podkladu a cvičně švihnout s dotykem? Kdo pravidla zná a všimne si, že se nejedná o bunker, má drobnou výhodu, kdo nezná nebo je nepozorný, jeho smůla. Proč to zase zjednodušovat?

Takže pravidlově mi to případný problém "zjednoduší", herně případná budoucí verze s bunkery nikoli. Alespoň se domnívám. A to s ohledem na charakter (vzdálenost a celkově obtížnost) konkrétní jamky vidím osobně jako přínos.
 
Upraveno:
@requo já si tu konkrétní jamku nevybavuji, hrál jsem to hřiště jen jednou a je to pár let. Nicméně naopak vítám použití nestandartního prvku. Jsou lokality, kde je to běžné a člověk pak ví, jak na to.
Obecně nejsem příznivcem “umetání cesty” těm, kteří pravidla nechtějí znát.
Nepřijde mi to tak složité, aby to mělo zmizet obecně ze hřišť.
Pohled z druhé strany startéra/promotéra chápu, o tom žádná…
 
@JardaK: Tady asi stojí za zmínku, že v tomto případě, pokud si tu jamku nehrál, tak ona sama o sobě je dost nestandardní. Jamky č. 2 a 3 jsou "nové", v provozu možná dva roky a nejspíš až praxe ukazuje v onom stísněném prostoru, kde jsou vystaveny, praktické "nedostatky" - nebo lépe řečeno souvislosti vycházející z provozu a celkového pohybu na hřišti. Ale za sebe uznávám, že waste-area mi v tomto případě vadí méně, než chybějící sítě v dopadovkách (při ne tak nemožné chybě) na jamce následující. Ono je to i obráceně, z odpaliště následující jamky, 3... ze dá poměrně úspěšně zahrát na fervej dvojky, kde taky není vidět. Nic, co by hlasité fór neřešilo, ale je to tam hodně naslepo. Jinak u te waste-area je v tomto případě problém s kameny, lezou fakt hodně a všude. To není jenom o tom odebrat ty, které vidíš. Věř mi, že z toho občas hrát fakt nechceš, jsou i těsně pod povrchem, okem neviditelné a pořád "vyrůstají" ze země nové. Pro představu pár foto zmíněné poloviny oné jamky č. 2 - ale ta celková orientace v tom chybí. Jinak vizuálně je to super, to uznávám. Herně mi to přijde v případě individuálního zakomponování jako slabší osamocený prvek, v případě tohoto resortu.

B1BC52CC-B135-4E58-8150-75DFFD2F4486.jpeg 8C9BE320-B935-4D65-B2E2-CADF9AA277F8.jpeg C16A7D41-F78E-4B03-B881-C79980FAA875.jpeg 9A981573-3D61-4DAA-B72A-019FE25EBC6B.jpeg 0DB6B367-FDB1-44F4-B007-27B9A03FD482.jpeg
 
Upraveno:
@JardaK: Tady asi stojí za zmínku, že v tomto případě, pokud si tu jamku nehrál, tak ona sama o sobě je dost nestandardní. Jamky č. 2 a 3 jsou "nové", v provozu možná dva roky a nejspíš až praxe ukazuje v onom stísněném prostoru, kde jsou vystaveny, praktické "nedostatky" - nebo lépe řečeno souvislosti vycházející z provozu a celkového pohybu na hřišti. Ale za sebe uznávám, že waste-area mi v tomto případě vadí méně, než chybějící sítě v dopadovkách (při ne tak nemožné chybě) na jamce následující. Ono je to i obráceně, z odpaliště následující jamky, 3... ze dá poměrně úspěšně zahrát na fervej dvojky, kde taky není vidět. Nic, co by hlasité fór neřešilo, ale je to tam hodně naslepo. Jinak u te waste-area je v tomto případě problém s kameny, lezou fakt hodně a všude. To není jenom o tom odebrat ty, které vidíš. Věř mi, že z toho občas hrát fakt nechceš, jsou i těsně pod povrchem, okem neviditelné a pořád "vyrůstají" ze země nové. Pro představu pár zmíněné poloviny oné jamky č. 2 - foto - ale ta celková orientace v tom chybí. Jinak vizuálně je to super, to uznávám. Herně mi to přijde v případě individuálního zakomponování jako slabší osamocený prvek, v případě tohoto resortu.

Zobrazit přílohu 29587Zobrazit přílohu 29588Zobrazit přílohu 29589Zobrazit přílohu 29590Zobrazit přílohu 29591
Add kameny, nic co bych neznal z normálních bunkerů. Myslím že i tobě jsem ukazoval, jak dopadla moje 7i po ráně z fairwaiového bunkeru v Beřovicích. A vidím a nesnáším kamení v písku na spoustě hřišť, i těch lepších. Koneckonců, vryp na spodní hraně úderové plochy 8i jsem získal po řízku uprostřed fairwaie na tolik opěvovaném Slavkově.
Skoro všichni mi říkají, že kameny v bunkerech vylezou vždy na povrch a nedá se s tím nic dělat. Musí to nějak jít, ale co to stojí a kolik je za tím práce nechci odhadovat. Což pak nevím, jestli pomůže udělat z waste area bunkery?
 
Jeste loni jsem byl v Hostivari "doma", takze jsem tam hral docela casto. Ty nove jamky (2 a 3) mi tam prijdou hodne nacpane, waste area mi asi vadi nejmin. Spis mi prijde horsi bezpecnost. Nekolikrat jsem zazil, jak nekdo hral druhou ranu z 2 a trefil se primo na odpaliste 3. jamky. A z odpaliste 3. jamky pak rana na fairway 4. jamky je taky dost casta. Chapu, snazi se do te plochy nacpat 18 jamek, ale tady se to myslim moc nepovedlo (myslim kvuli bezpecnosti).
 
Nic, co by hlasité fór neřešilo
Kamaráde, tohle je jeden z největších průšvihů, co jsem za svoji tříletou golfovou kariéru zažil. Tohle je pravej HCP valné většiny hráčů. Když jsem začínal, jedna z prvních informací co mi kámoši řekli bylo: "Hlavně řvi, nechceš nikoho napálit do makovice!" A tak se toho držím. A jsem úplně háklivej na to, když přistane míček kousek ode mě a za chvíli příleze mistr, že si myslel... :mad:
Hostík mám celkem nachozenej a tam je řvát fór snad zakázáný úplně 🙈, jinak to nechápu.
Jamky 2 a 3 jsou zadarmo drahý. Kombinace neschopnosti zařvat fór a odpaliště 3 hned vedle greenu 2, si zadělává fakt na průser. 🤦‍♂️
Waste není to nejšťastnější řešení, ale není to na těchto dvou jamkách to nejhorší.
@HonzaSonka Honzo, fakt tam dejte sítě. ;)
 
Kamaráde, tohle je jeden z největších průšvihů, co jsem za svoji tříletou golfovou kariéru zažil. Tohle je pravej HCP valné většiny hráčů. Když jsem začínal, jedna z prvních informací co mi kámoši řekli bylo: "Hlavně řvi, nechceš nikoho napálit do makovice!" A tak se toho držím. A jsem úplně háklivej na to, když přistane míček kousek ode mě a za chvíli příleze mistr, že si myslel... :mad:
Hostík mám celkem nachozenej a tam je řvát fór snad zakázáný úplně 🙈, jinak to nechápu.
Jamky 2 a 3 jsou zadarmo drahý. Kombinace neschopnosti zařvat fór a odpaliště 3 hned vedle greenu 2, si zadělává fakt na průser. 🤦‍♂️
Waste není to nejšťastnější řešení, ale není to na těchto dvou jamkách to nejhorší.
@HonzaSonka Honzo, fakt tam dejte sítě. ;)
No, je pravda, že na Hostivaři většinou slyším jenom nadávky na nepovedené rány (to mě pěkně s**e), než fooooor.

A to ty míčky lítají občas proklatě blízko.
 
No, je pravda, že na Hostivaři většinou slyším jenom nadávky na nepovedené rány (to mě pěkně s**e), než fooooor.

A to ty míčky lítají občas proklatě blízko.
To není ani tak o jednotlivých hřištích,jako o lidech bez mozku :(:( Žažil jsem to už tolikrát...pomalu tě trefí špatnou ranou,,kterou umíme zahrát každý,, nezařve fóóóór a ještě je hubatej,když se ho zeptáš proč nezařval on nebo jeho spoluhráči :(:( Je to jako na silnici...jsou lidé s mozkem a lidé bez mozku ;)
 
Tak sítě snad na těchto jamkách budou, jak říkal i @HonzaSonka výše, tak to bude určitě fajn. A pomůže to.

Problém u této jamky a nekřičení fór je neomluvitelný na odpaliště trojky, kam je poměrně dobře vidět, ale druhé riziko je, když hrajete krátkou ránou P/9/8 na stovku a zatáhnete jí a ona padákem padá doleva na grýn trojky o 15 metrů níž za stromy, kde - pokud hřiště jdete poprvé, vůbec ani netušíte, že by tam mohl být grýn další jamky. Samozřejmě, když nevím, kam hraju, tak má člověk řvát... ale tady to je prostě nepředvídatelné. Věřím poměrně tomu, že x lidí, kteří to tam neznají, jsou přesvědčeni, že tam je pokračování "lesíku" a trestná oblast, kde nic není. A druhý problém - s ohledem na převýšení, kopec mezi odpalištěm, jamku a stromy... obávám se, že to fór při lehčím větru nemůže tam dole být ani slyšet (což není důvod to neřvat). Zažil jsem osobně obě situace, jednak jsem to tam poslal - naštěstí tam nikdo nebyl, za druhé když jsem tam patoval, tak míček přistál carry asi dva metry ode mě (naštvalo mě, že byl blíž jamce, než já :), velmi lehce jsem slyšel z dálky fór (alespoň myslím), ale přišlo mi, že je úplně odjinud z hřiště.

Takže v současném stavu... pokud jsem na Hostíku a jde za mnou nějaký flajt, tak se snažím z trojky co nejrychleji zmizet, i na úkor své hry.
 
To není ani tak o jednotlivých hřištích,jako o lidech bez mozku :(:( Žažil jsem to už tolikrát...pomalu tě trefí špatnou ranou,,kterou umíme zahrát každý,, nezařve fóóóór a ještě je hubatej,když se ho zeptáš proč nezařval on nebo jeho spoluhráči :(:( Je to jako na silnici...jsou lidé s mozkem a lidé bez mozku ;)
Přesně tak to je........množství debilů bez mozku je prostě dáno nějakým procentem populace a logicky holt občas na nějakýho na golfu........ale i na sjezdovce, v lyžařský stopě, v přírodě u turistů a cyklistů, za volantem (tam se mi zdá, že poslední dobou procenta rostou:().... a i jinde narazíš.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom