Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Praha Hostivař

Ahoj,
nešel by někdo ve středu dopoledne? Pomohu hledat míče a zaručují, že budete lepší, takže zvýšení sebevědomí před koncem sezóny :)
 
Asi jsem neschopnej, ale nejsem nikde schopen mapu jamek Hostivaře, jen celkovou mapu, kde nic moc není. Existuje to vůbec?
 
Asi jsem neschopnej, ale nejsem nikde schopen mapu jamek Hostivaře, jen celkovou mapu, kde nic moc není. Existuje to vůbec?
Novou birdie card připravujeme na začátek příští sezóny. Součástí birdie card bude i zveřejnění detailních plánků každé jednotlivé jamky na webu. V tuto chvíli detailní mapky nikde zveřejněny nejsou (kromě fyzického vytištění na odpalištích každé jamky).
 
Ještě jednou děkuji @pppp11 za poukaz na hru do Hostivaře.
Těšil jsem se, protože kdybych se neodstehoval z Prahy před 6 lety, a pokud bych začal hrát golf, tak by to zřejmě bylo mé domovské hřiště.
Vybral jsem si krásný podzimní den, takže stromy byly krásně barevné a celkově je na hřišti vidět, že se o něj hezky starají.
Chápu, že to uprostřed města nejde jinak, ale občas mi vadilo pohled na domy a paneláky. Když jsem na golfu, tak chci být v přírodě. Ale to je můj osobní pocit.
Pak ještě 2 věci - bloudil jsem. Nějaké jamky jsou skvěle značené, někde jsem vůbec netušil, kam jít. Až tu budu znovu, tak už budu vědět, ale pro prvohrace by to chtělo vylepšit. A uvítal bych, kdyby se dal někde umýt míč.
Cíl byl hrát alespoň jednu jamku v paru, to se povedlo hned na 2. Pak ještě 3x o cca centimetr, ale to neva, cíl splněn.
Na jamce 10 (4 par) jsem byl přesvědčen, že jsem první na greenu, a těšil se, že zabojuji o birdie, ale nějaký šotek mi schoval míč a bylo po ptakach.
Nejvíc mě překvapilo, jak rychle se to dá obejít, všech 18 jamek. Začal jsem v 9,20 a ve 12 jsem si už čistil hole.
 
Nebo i ta dvojka v Hostivaři?

Vykopírovávám Tvoji citaci z diskuse v Molitorově, ať Hostivařskou dvojku neřešíme tam. Hraju na Hostíku poměrně často, tak k reakci tobě přidám obecný popis dotčené jamky včetně pár fotek pro neznalé.

Jamka 2 je PAR 4, ze žlutých 247m, z červených 226m. Je poměrně krátká a pocitově přísná. Vznikly s 3jkou pár let zpátky, když se Hostivař rozšiřoval z 9j na současných 12+6 - pro nové jamky 2 a 3 moc místa nebylo, vsunuly se v podstatě na mega kopcovité navážce mezi současné 1 a 4 (kdy 4řka byla původní 2jka). V podstatě dle délky hráče, buď 2 lehké rány nějakou 8i/9i/P a P/W. Dá se z odpaliště útočit první ranou určitě i na grýn, akorát dopadovka je hodně úzká. A na pytel trochu je, že kousek od grýnu dvojky je odpaliště trojky, viz výřez z mapky. Nevím, jestli bych to chtěl chytnout do čela. Druhá nevýhoda (výzva) té jamky dle mého názoru je, že v podstatě při konzervativní hře a volbě první rány, která je krapet zatažená, není vůbec problém, aby míček obloučkem skončil na grýnu jamky č. 3 (z pohledu dvojky červená trestná oblast) a ani o tom netušíte. Tzn. je to v pohodě, dokud si to neuvědomujete jako častý hráč na daném místě. Zažil jsme to několikrát - jak jako odpalující hráč na dvojce (jsem kopyto), tak i jako patující hráč na trojce, kdy mi tam míček jednoho z dalších flajtů přistál kousek od místa, kde jsme dopatovávali. Ale to jen tak takový povzdech... proč se na těchto dvou jamkách, když je plné hřiště, necítím vůbec dobře a chci je mít co nejdříve z sebou (a podle toho tam to skóre zpravidla vypadá).

Hostivař 2.png


Pár fotek z různých her a dob, kdy jsme tam byl, jak z odpaliště (žlutá, červená):

IMG_1132.jpeg IMG_4139.jpeg

tak té druhé poloviny s waste ve směru hry

IMG_9733 2.jpeg IMG_8864.jpeg

proti směru hry (od jamky k odpališti)
IMG_5749.jpeg IMG_7911.jpeg

Plus ještě pro pořádek aktuální foto z letošního jara 2024, waste je tam vidět jen kousek, ale nově přibyl za jamku krásný zaměřovací komín :)

IMG_6792.jpeg

Místní pravidla to definují takto: "připravená písečná oblast se žlutým pískem (waste area) uprostřed jamky č.2 (Sahara) je součástí pole a nejedná se bankr". Tzn. pešek. Předpokládám, že je to tam architektem dáno jako zajímavost, která má herně zabránit přetaženým prvním konzervativním ranám případně zabránit útočnější hře. Herne je to debilní. Skončit v tom nechcete, hrát z toho taky nechcete. A trestná oblast na drop vedle ní to taky není, ale popravdě, vedle dropovat taky nedává smysl, (i když to by asi s ohledem na překročení hranice ani nenastalo) - protože mezi waste areou a okrajem jamky (z jedné strany aut, z druhé sráz k ferveji trojky plus trestné oblasti) jsou vyšlapané ztvrdlé cesty, šíře možná tak 2 metry.

Dost mě to tehdy poprvé zaujalo a vůbec jsem tomuto řešení neporozuměl. Přijde mi to takové... jako když si architekt řekne - hele, tenhle prvek tu nemáme, tak ho tam mrskneme, ať se dobře jamka pamatuje. :) To se povedlo, pamatujete si jí. Co by se mi na té jamce místo toho líbilo? Nejsem architekt golfového hřiště, a mám je laický pohled adekvátní mojí neustálené hře. Ale asi by se mi tam líbily herně takové malé bankříky, které Hostivař má na současné 11. Herně je to teda taky není žádná terno pro mě, ale alespoň to je už prvek, který už na hřišti je a bylo by to určité propojení. I pravidlově by se to dle mého lépe řešilo a tu bezpečnostní funkci a účel zvýšení "obranyschopnosti" jamky před dosažením příliš častého nízkého skóre by to plnilo obdobně. Nicméně uznávám, že bych si tu jamku tak nepamatoval. A neměl ji tak zažranou pod kůži. :)

@HonzaSonka jsem parkrát brečel na rameni, jak je ta jamka hrozná. :-D Ano, uznávám, je to pro mě pokaždé výzva (ale to nic nemění na tom, že je to noční můra)!
 
Upraveno:
Já to hrál jen jednou a v podstatě jsem ji nezaznamenal - 8ka první rána, Pko druhá těsně vedle greenu - waste pro mě nebyl ve hře.

Z pohledu normování to taky žádné plusy nedává, protože jde o krátkou jamku a jen nuceně zkracujete první ránu, což normu zhoršuje a rány nepřidává.

Dokáži si představit, že to může pomoci průchodnosti. 99% hráčů by bez wastu asi zkoušelo ránu delší holí a tudíž by přišly větší chyby a větší ohrožení, které @requo zmiňuje. Tím, že jsou nuceni hrát první ránu max středním železem, tak těch chyb je méně a tudíž rychlejší hra. Ale je to jen odhad provozovatele takhle z patra.

Já osobně bych to nechal, stejně jako v Molitorově, prostě jako FW. Úzký je to samo o sobě dost, netřeba lidem přidělávat další vrásky:).
 
Tam ještě vchází do hry dle mého názoru to, že pokud jdeš jamku poprvé a moc nestuduješ mapku (což samozřejmě každý udělá) tak ta waste area vlastně není vůbec vidět a jak je "mohutná".

Ale je to tak, jak říkáš, překvapivě, mě osobně taky jamka dělala mnohem menší vrásky ze začátku. Až když jsem ji šel desetkrát a vícekrát a zahrál jsem na ní snad už úplně všechno... pak už na ní vím, co všechno můžu nastat a pocitově je to pro mě obtížnější, než když jsme byl neznalý a zahrál jí pěkně hezky poprvé v klidném bogey, nebo tehdy par? To už nevím.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom