Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Západ Hořehledy

Pokud u nás hrajete častěji, budeme moc rádi za pomoc s rozvojem správným směrem. Aneb jak má vypadat Školka pro rok 2019.
Zobrazit přílohu 5855Zobrazit přílohu 5856

Určitě nová varianta je lepší. Víc reálné, než free drop, při čtyřce - a řeší to problém, kdy je míček občas hratelny, ale už uvnitř a nyní nehratelny.

Takže 4. - ok.

Problémy vidím:

5. - ale to není nic nového, blbě se odhaduje, kde to tam vlivné, není to vůbec vidět přes ty stromy predtim. Zatímco teď ale je to bez trestu, tak když tam vlitnu nad těmi menšími stromkami od odpaliště, tak dropnu, plus jedna a v podstatě velmi obtížná rána skrz jiné stromy. To mi na tripar přijde přísně až skoro moc.

6. - ta drop zóna je v pozici, kdy s trestem plus jedna mě čeká další, hodně těžká rána.

—-
Jako řešení mě napadá tu trestnou oblast rozšířit. V podstatě až k stromkum ke greenu 4, jamku číslo šest bych označil cervene po cele délce od odpaliště šest až k té trestné oblasti (podél stromu).

Je to jen, co mě napadá , když to vidím. Nejvíc mě současný stav trápí u 4, zbytek mnohem méně.
 
5. - ale to není nic nového, blbě se odhaduje, kde to tam vlivné, není to vůbec vidět přes ty stromy predtim. Zatímco teď ale je to bez trestu, tak když tam vlitnu nad těmi menšími stromkami od odpaliště, tak dropnu, plus jedna a v podstatě velmi obtížná rána skrz jiné stromy. To mi na tripar přijde přísně až skoro moc.

Ono se to ani tak neodhaduje blbě, jako že se to blbě dropuje a hraje. Na druhou stranu taková rána je o cca 30°mimo zamýšlený směr a to už je celkem dost. Každopádně souhlasím, že tenhle drop je pitomý a možná by to celé vyřešilo pokácení cca 3-4 stromů, které jsou na hranici této oblasti. Pak bude drop i výhled.

6. - ta drop zóna je v pozici, kdy s trestem plus jedna mě čeká další, hodně těžká rána.

To je jen návrh k diskuzi, určitě může být i na mnohem příjemnějším místě.

Jako řešení mě napadá tu trestnou oblast rozšířit. V podstatě až k stromkum ke greenu 4, jamku číslo šest bych označil cervene po cele délce od odpaliště šest až k té trestné oblasti (podél stromu).

Tohle podle mě není dobrá cesta. Ukolíkuješ se k smrti, ty pásy budou úzké a nepřehledné a u 4. jamky potrestáš zbytečně dlouhé drivy.
 
Ono se to ani tak neodhaduje blbě, jako že se to blbě dropuje a hraje. Na druhou stranu taková rána je o cca 30°mimo zamýšlený směr a to už je celkem dost. Každopádně souhlasím, že tenhle drop je pitomý a možná by to celé vyřešilo pokácení cca 3-4 stromů, které jsou na hranici této oblasti. Pak bude drop i výhled.

Uznávám, že je to mimo - ale prostě se to stává. Raději, než vykácení stromů kvuli drop zóně bych i dal na příjemnější místo někam na kraj ferveje před stromy, vzhledem k tomu, že to stejně je třípar a prokácenými 4 stromy to pak na green nedostaneš - myslím, že je to trochu mimo směr, ale úplně si to nevybavuji. Obdobně, jako drop u sítě.
 
Uznávám, že je to mimo - ale prostě se to stává. Raději, než vykácení stromů kvuli drop zóně bych i dal na příjemnější místo někam na kraj ferveje před stromy, vzhledem k tomu, že to stejně je třípar a prokácenými 4 stromy to pak na green nedostaneš - myslím, že je to trochu mimo směr, ale úplně si to nevybavuji. Obdobně, jako drop u sítě.

Rád bych se vyhnul tomu, abych na 3 po sobě jdoucích jamkách měl 4 dropzóny...
 
Hořehledy nehraju a moc si je nepamatuji a tak na to koukám přes mapy.

Jamka 5 - bez DZ
Jamka 6 -DZ ale více do hřiště. Tam kde jsi ji označil je to opravdu za další trest.
Jamka 4 - bez DZ. Tam mi přijde zbytečná. Je to z kopce a nemyslím si, že je tam blbě vidět. Asi může nastat situace - hodím to do vody, budu hledat po célé délce kde je míček a nakonec se tedy vrátím zpět k označené DZ. Může to ve finále zdržovat. Nebo DZ posunout ke konci vody / blíže ke grýnu. Vlastně až za ten trs stromků. Tam se asi rozhodnu mnohem rychleji jestli ji využiju nebo budu zdržovat s hledáním. Trest mě nemine tak jako tak. A alespoň budu mít možnost ještě "něco zachránit". Úmyslně do vody pro využití DZ s trestnou to nikdo hrát nebude.

horehledy.jpg
 
Jamka 5 - bez DZ
Jamka 6 -DZ ale více do hřiště. Tam kde jsi ji označil je to opravdu za další trest.

souhlas, taky to tak vnímám

Jamka 4 - bez DZ. Tam mi přijde zbytečná. Je to z kopce a nemyslím si, že je tam blbě vidět.

není tam vidět ale naprosto vůbec. Prakticky nemáš šajnu, kudy to tam vletělo, respektive pokud "neřeším" 10 m rozdílu - pak je to asi jedno.

Vlastně až za ten trs stromků. Tam se asi rozhodnu mnohem rychleji jestli ji využiju nebo budu zdržovat s hledáním. Trest mě nemine tak jako tak. A alespoň budu mít možnost ještě "něco zachránit". Úmyslně do vody pro využití DZ s trestnou to nikdo hrát nebude.

Pro rychlost a zjednodušení hry je to jednoznačně +. Ale co situace, kdy to nakydám hned na kraji. Jasně dostal jsem trestnou, ale do DZ posunu se o cca 50 m kupředu a mám navíc zcela volnou hru na green z cca 50 m. Přijde mi to trochu proti duchu hry. Asi to ještě zkonzultuju s Dálou Procházkou, co on si o tom myslí...
 
souhlas, taky to tak vnímám

Pro rychlost a zjednodušení hry je to jednoznačně +. Ale co situace, kdy to nakydám hned na kraji. Jasně dostal jsem trestnou, ale do DZ posunu se o cca 50 m kupředu a mám navíc zcela volnou hru na green z cca 50 m. Přijde mi to trochu proti duchu hry. Asi to ještě zkonzultuju s Dálou Procházkou, co on si o tom myslí...

Mezi námi nabylo by to první ani poslední hřiště, kde by byla takový "úleva". Si vezmi TCP jamku 17. Pošleš to do vody a DZ je ve finále ze strany, sice zase přes vodu, ale už na nějaký pitch do grýnu. Navíc tu možnost by měli všichni. Osobně si myslím, že je to malá oběť za tu plynulost a možnost pro hráče ještě zachránit par. Jsem zvědavý co na to D.P.
 
Mezi námi nabylo by to první ani poslední hřiště, kde by byla takový "úleva". Si vezmi TCP jamku 17. Pošleš to do vody a DZ je ve finále ze strany, sice zase přes vodu, ale už na nějaký pitch do grýnu. Navíc tu možnost by měli všichni. Osobně si myslím, že je to malá oběť za tu plynulost a možnost pro hráče ještě zachránit par. Jsme zvědavý co na to D.P.

Když nad tím dopodrobna přemýšlím, tak máš pravdu.
 
Po zralé úvaze vedení, jsme v Hořehledech seznali, že je ten golf fakt těžkej a tak na příští rok připravujeme zvětšení jamek!
B3E3F0CA-E56F-45E0-B9CD-66C7F616B84B.jpeg
 
Po zralé úvaze vedení, jsme v Hořehledech seznali, že je ten golf fakt těžkej a tak na příští rok připravujeme zvětšení jamek!
Zobrazit přílohu 6049
Že bych se tam po 11letech podíval? Přeci jen mi HiO chybí....
 
Že bych se tam po 11letech podíval? Přeci jen mi HiO chybí....

Na objednávku vrtáme i 2x takové:)
 
5. - ale to není nic nového, blbě se odhaduje, kde to tam vlivné, není to vůbec vidět přes ty stromy predtim. Zatímco teď ale je to bez trestu, tak když tam vlitnu nad těmi menšími stromkami od odpaliště, tak dropnu, plus jedna a v podstatě velmi obtížná rána skrz jiné stromy. To mi na tripar přijde přísně až skoro moc.

Děkuji za inspiraci, dnes jsme v tomhle místě poslali k zemi 7 stromů a celé to výrazně pročistili, vypadá to hned lépe!
 
Jsem zvědavý co na to D.P.

Tak Dála navrhnul pro 4ku DZ vůbec nedělat, pro 6. jamku ji pak dát někam k počátku FW, ale ve směru hry, aby rána sice byla delší, ale bez dalšího překážení ve směru hry.
 
Když někdo zahraje na 4 do hodně vlevo a bude muset dropovat někde v místě u 6, tak nebude mít možnost hrát ke grýnu a bude si muset nahrávat (nebo střílet přes překážku). Nebylo by možné ten pravý spodní roh udělat "ostřejší", aby se ta hranice směrem ke 4 narovnala? Pak bych při pohledu z odpaliště 4 měl vlevo pořád sice překážku, ale když do ní vletím, tak po dropu můžu hrát dopředu a nemusím dělat nahrávku stranou
 
Když někdo zahraje na 4 do hodně vlevo a bude muset dropovat někde v místě u 6, tak nebude mít možnost hrát ke grýnu a bude si muset nahrávat (nebo střílet přes překážku). Nebylo by možné ten pravý spodní roh udělat "ostřejší", aby se ta hranice směrem ke 4 narovnala? Pak bych při pohledu z odpaliště 4 měl vlevo pořád sice překážku, ale když do ní vletím, tak po dropu můžu hrát dopředu a nemusím dělat nahrávku stranou

Byť svoje hřiště znám poměrně dobře, dělá mi trochu problém představit si to, co popisuješ. Ale pokud to správně chápu, tak si nemyslím, že je potřeba tohle řešit. Taková rána je víc jak 45°mimo směr FW a s takovou už holt musíš počítat, že výsledek asi nebude nic moc. Navíc upravovat tvar "školky" by znamenalo stromy přesadit (v podstatě nelze) nebo kácet (to mi přijde škoda).

Navíc je ve hře stále DZ, tzn. ta by tento stav řešila zcela (a doteď vlastně řeší).
 
Tam kde je (v modré variantě, stávající stav) nakreslená DZ bych zvětšil školku (neubírat, ale přidat stromky). Nevím, jak přesně je DZ umístěna, ale jde mi o to, abych z toho kouta mohl hrát ke grýnu.
Jinak se mi líbí návrh @doktordee s posunem DZ kupředu.
 
Tam kde je (v modré variantě, stávající stav) nakreslená DZ bych zvětšil školku (neubírat, ale přidat stromky). Nevím, jak přesně je DZ umístěna, ale jde mi o to, abych z toho kouta mohl hrát ke grýnu.
Jinak se mi líbí návrh @doktordee s posunem DZ kupředu.

Odtamtud kde je ted DZ do greenu hrat muzes.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom