Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Západ Hořehledy

No jo, není to u nás uplně snadný...

Snímek obrazovky 2017-11-21 v 20.33.16.png
 
Nevíš, jak jsou v těch ( obecně ) statistikách hřišť vyhodnocovány rány na jednotlivých jamkách ? Pokud je to tak, že se vyhodnocují jen dohrané ( neśkrklé ) jamky, tak je to v podstatě nesmysl...

Priznam se, ze jsem potom nikdy nepatral, nemyslim si, ze by to tu statistiku nejak brutalne ovlivnilo. Daleko vic mi vadi, ze se do toho pocitaji jen turnaje na 18 jamek, tzn. sotva 25% nasich turnaju...
 
Priznam se, ze jsem potom nikdy nepatral, nemyslim si, ze by to tu statistiku nejak brutalne ovlivnilo. Daleko vic mi vadi, ze se do toho pocitaji jen turnaje na 18 jamek, tzn. sotva 25% nasich turnaju...

Statistiku v ránách by to ovlivnilo hodně. Je značný rozdíl, zda hraje hráč + 3 ( a škrtne ) nebo to dohraje do konce, např. + 7. Je to pak dost o tom, jak kdo rychle zvedá jamky. Stbl. je pak daleko více vypovídající. Jinak nerozumím proč jsou do statistiky počítány jen 18 jamkové turnaje, to by mne ani nenapadlo, že to tak může být. To mi přijde také jako nesmysl.
 
Upraveno:
Statistiku v ránách by to ovlivnilo hodně. Je značný rozdíl, zda hrají + 3 nebo bych hrál např. + 7. Je to pak dost o tom, jak kdo rychle zvedá jamky. Stbl. je pak daleko více vypovídající. Jinak nerozumím proč jsou do statistiky počítány jen 18 jamkové turnaje, to by mne ani nenapadlo, že to tak může být. To mi přijde také jako nesmysl.

Ja si myslim, ze to tak velky vliv nebude, prave proto, ze nekdo zveda uz pri +2 a nekdo vubec.
 
Nevíš, jak jsou v těch ( obecně ) statistikách hřišť vyhodnocovány rány na jednotlivých jamkách ? Pokud je to tak, že se vyhodnocují jen dohrané ( neśkrklé ) jamky, tak je to v podstatě nesmysl...

Pokud ale to hodnocení je každý rok stejné, tak to máš jedno, ukazuje to trend.
 
Pokud ale to hodnocení je každý rok stejné, tak to máš jedno, ukazuje to trend.

To záleží na tom , zda :
a ) je počet ran počítán k paru jamky na skorkartě ( par 3 je 3 pro všechny hráče ),

Pak však obecný trend nevyjadřuje žádný. Jediný trend, co ukazuje je ten, kolik dobrých hráčů jamku hrálo. Kdyby se například v Hořehledech pořádal několikadenní federační turnaj se 120 hráči, průměrné počty ran na jamkách by šly rapidně dolů. Naopak, pokud tam budou pravidelně turnaje "O zelenou kartu", půjde průměr ran rapidně nahoru.

b ) nebo osobnímu paru hráče ( osobní par 3 je 3 pro hráče s nízkým HCP, osobní par pro hráče s HCP 36 je 5, s HCP 54 dokonce 6 ).

Pokud by se počítalo kolik hrál hráč navíc (méně ) ran než je jeho osobní par, trend by to vyjadřovalo.
 
To záleží na tom , zda :
a ) je počet ran počítán k paru jamky na skorkartě ( par 3 je 3 pro všechny hráče ),

Pak však obecný trend nevyjadřuje žádný. Jediný trend, co ukazuje je ten, kolik dobrých hráčů jamku hrálo. Kdyby se například v Hořehledech pořádal několikadenní federační turnaj se 120 hráči, průměrné počty ran na jamkách by šly rapidně dolů. Naopak, pokud tam budou pravidelně turnaje "O zelenou kartu", půjde průměr ran rapidně nahoru.

b ) nebo osobnímu paru hráče ( osobní par 3 je 3 pro hráče s nízkým HCP, osobní par pro hráče s HCP 36 je 5, s HCP 54 dokonce 6 ).

Pokud by se počítalo kolik hrál hráč navíc (méně ) ran než je jeho osobní par, trend by to vyjadřovalo.

Ono není nic jednoduššího než se Teetimu zeptat:)

Dotaz teetimu polozen.
 
Upraveno moderátorem:
ZÁVĚREM SEZÓNY 2017 V HOŘEHLEDECH…
(otázky a odpovědi z dotazníku 19.jamky)​

1. Z čeho konkrétně máte za uplynulou sezónu u Vás skutečně dobrý pocit?

Především z týmu, který Hořehledy každé ráno před svítáním otevírá a po setmění zamyká. Bez těchto lidí, kteří jsou pro dobro hořehledského resortu ochotni obětovat své osobní plány, by to fungovat nemohlo a já bych jim i touto cestou chtěl moc poděkovat. Jsou důkazem rodinného a přátelského základu našeho provozu a také důvodem, proč se k nám hosté spokojeni a rádi vracejí.

Druhé místo v žebříčku by patrně obsadil hotel Pod Kokšínem, který je součástí resortu teprve třetím rokem. Všichni se postupně učíme, jak hotel provozovat a řešíme všelijaká úskalí. Ale každý rok roste jeho obliba, získáváme různá ocenění a jsme nadšeni z práce, kterou se nám na něm podařilo vykonat. Proto ho i v následujících letech budeme dále šperkovat.

2. Čím novým nás golfisty překvapíte v příští sezóně, na co se můžeme těšit?

Plánů je skutečně hodně. Chceme rozjet zcela novou a nebojíme se říci revoluční marketingovou kampaň, která bude v českém golfu naprosto originální. Mimo jiné do ní chceme zapojit naše vlastní členy a už teď se nemůžeme realizace a výsledků dočkat.

Pro naše i “cizí” golfisty připravujeme celoroční soutěž, něco na formátu výzvy, kdy budou plnit různé golfové úkoly na hřišti a za jejich splnění budou odměněni. Nechceme moc prozrazovat, ale bude to bomba!

Pro hotelové hosty jsme již nyní vytvořili nový cyklobalíček, který si mohou na následující rok pořídit aktuálně se slevou. A jak jsem psal výše, plánujeme opět zlepšit nabídku služeb, vylepšit vybavení pokojů, ještě více propracovat nabízené snídaně.

23559705_1745725658833948_533786387212308405_n.jpg

foto: kousek listopadového jara před zimou, výhled na odpaliště první jamky, v dáli praporek (Martin Kopčák)

Kterou jamku u Vás Vy osobně máte nejraději a proč? Jak jí zpravidla hrajete?

To je velmi snadná otázka, nejradši mám první jamku, která je pro Hořehledy ikonická. PAR 3 začínající v podstatě na návsi, kdy před sebou máte úzký průstřel mezi vzrostlými stromy na lehce vyvýšený, 140 m vzdálený green. Za sebou pak máte zraky všech, kteří si na recepci užívají vaši neschopnost u dobré kávy a dezertu. A jak ji hraju? Zpravidla velmi blbě:).

Jedna otázka pro odvážné: Vzpomenete si na něco z uplynulé sezóny, co zavánělo větším či menším nezdarem a nakonec se v dobré obrátilo?
Nevyberu žádnou konkrétní akci, ale opět zdůrazním spolehlivý personál. I přes brutální podstav jsme zvládli udržet resort v podstatě bez výrazných omezení, žádnou akci jsme nemuseli omezit nebo rušit.
A závěrem jedna odlehčená - kdybyste si na Silvestra nemohli ťuknout šampusem, tak čím a proč?

Ťuknul bych ukazovákem o dřevo, aby i ten rok 2018 dopadl alespoň tak dobře, jako ten rok končící.​

Odpovídal Martin Kopčák, general manager resortu Hořehledy
(zde na fóru jako @mkopcak)
http://www.golf-horehledy.cz
 
Upraveno moderátorem:
Vyrazil jsem do Hořehled, letos poprvé, v sobotu. Byl jsem již dvakrát během nového roku na Černém mostě, takže mám zimní srovnání. Co se týče "zimní" kvality fairwayí a roughů (dá-li se v zimě o roughu mluvit), je to cca na stejné úrovni. Dokonce asi díky velkému množství vody, která spadla v dosavadním průběhu zimy, se mi z netvrdých Hořehledských fairwayí hrálo v sobotu lépe než v létě (hezký řízky:D). Velký rozdíl je samozřejmě v kvalitě greenů, kde v Praze (asi i díky poloze) je to úplně někde jinde. Zase ale kdo zná greeny v Hořehledech, nemůže pociťovat nějak jo velký rozdíl oproti létu. Jen se mi chce věřit, že těch pět neproměněných metráků bylo kvůli hrbolkům na greenech a ne kvůli mému ztrachu z této vzdálenosti :p. Celkově jsem byl doopravdy příjemně překvapen. No a pokud srovnáme cenu/výkon (tuším že pro nečlena 300,- v Hořehledech -celodenní a 700,- Black Bridge - pouze 9jamek) není o čem...
 
Každý správný nápad je potřeba vykrást, dokud funguje. A v ideálním případě ho vylepšit. Takže v roce 2018 hrajeme v Hořehledech vlastní výzvu a každý, kdo splní, si může odnést voucher buď na celodenní fee nebo na 250 Kč útratu do naší restaurace. Podrobná pravidla najdete zde. Sníh už taje, takže směle vpřed!
Snímek obrazovky 2018-02-13 v 11.16.49.png Snímek obrazovky 2018-02-12 v 9.33.15.png
 
UŽ SE TO BLÍŽÍ... GOLFOVÁ SEZÓNA 2018 - Hořehledy
(otázky a odpovědi z dotazníku 19.jamky)​

1. Co nového pro letošní golfovou sezónu pro nás golfisty chystáte? Změny hřiště, novinky?

Letos jsme si o zimní provozní přestávce dali skutečně záležet, abychom do sezóny 2018 vymysleli novinky na všech frontách našeho provozu. A protože jich je opravdu hodně, tak heslovitě:
  • Celoroční soutěž pro milovníky našeho hřiště inspirovaná právě 19. jamkou, Hořehledská výzva. Hrát a vyhrát může člen i nečlen, mladý, starý, ošklivý i nešikovný! Odměnou je voucher do naší restaurace nebo jedno celodenní fee.
  • Již jsme zahájili práce na rozvoji našeho hřiště, aktuálně rozšiřujeme FW 3. jamky. Zároveň posouváme kupředu změnu územního plánu, abychom mohli Hořehledy obohatit o další nové jamky.
  • Stále intenzivně pracujeme na realizaci automatické závlahy a přes zimu jsme výrazně prořezali křoviny na 6., 7. a 8. jamce.
  • Pro členy máme nové reciproční slevy na Zbraslavi a v Bechyni.
  • Trenérský tým intenzivně pracuje na projektu Se školou na golf, kdy jsme přes zimu seznámili s golfem více než 700 dětí!
  • Hotel Pod Kokšínem jsme vylepšili o hotelovou knihovnu zdarma, veškeré hotelové pokoje jsme dovybavili lednicemi.
  • Kuchyně restaurace Pod Kokšínem prošla rekonstrukcí a vstupuje do roku 2018 s originálním jídelním lístkem
2. Vypíchněte jednu akci, která u vás za to skutečně stojí, něco - co i vy sami máte nejraději a na co se skutečně těšíte.

Za nejvydařenější považuji naši Kokšínskou tour, která spojuje našich 5 největších turnajů. Letos máme nového partnera, takže mám radost, že ceny pro hráče budou zase pestřejší než doposud.

Hořehledy.PNG


3. Jak vidíte své ideální návštěvníky? Myslíte, že jsou vaši “čeští” hráči dobře golfově vychováni? Hostíte na vašem hřišti raději sportovní turnaje, nebo ty amatérské více rekreační?

Jsme rodinná devítka postavená vlastníma rukama v brdských kopcích, takže u nás nalézají útočiště především amatéři a rekreační hráči, začátečníci. Daleko hodnotnější než zlaté naleštěné kliky jsou pro nás zážitky našich návštěvníků a osobní přístup k nim. Ideální klient neexistuje, ale děláme maximum proto, aby si každý náš návštěvník tak připadal.

4. Jedna otázka pro odvážné: Jak se váš resort vyrovnává na jedné straně se zvyšováním nákladů a na druhé straně tlakem golfistů na nižší ceny?

Každý, kdo náš resort navštěvuje delší čas, musí vnímat jak obrovsky se za tu dobu posunul. Z louky osázené stromy vznikl za 15 let plnohodnotný resort s hotelem, restaurací. Každý rok vzniká něco nového a to staré se obnovuje a udržuje. A přitom jsme stále na špičce v republice v poměru cena/ výkon. Tlak na cenu je každodenní a všudypřítomný, ale pokud člověk dává do své práce srdce, tak ví, že za požadované peníze nabízí to nejlepší, co dokáže. A to samo o sobě znamená dost!

5. A závěrem jedna odlehčená: Co vy osobně byste si dal jako svůj letošní golfový cíl?

Stačilo by mi opravdu málo - zahrát si a nemuset u toho myslet na nic jiného, než na hru samotnou a zábavu s ní spojenou.

Odpovídal Martin Kopčák, General Manager PilsnerGolf Resort Hořehledy
www.golf-horehledy.cz
 
Upraveno moderátorem:
Tomuhle rikam solidni mindrak, vid @ati

406E22C1-526C-4324-9E0B-1FAAF3252F99.png
 
Je to recenze. Kdyz se ti neco nezda je plne v tve kompetenci si s tim neco udelat
 
Je to recenze. Kdyz se ti neco nezda je plne v tve kompetenci si s tim neco udelat

Ale jo, ja chapu ze zahrat dobre Horehledy neni jako bouchat akademie z damskejch odpalist.
 
Z bilych jsem hrat nemohl kdyz je tam nemas

Co bys delal na bilejch? Leda ze by ses ztratil pri hledani cervenejch...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom