Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Západ Hořehledy

Mně přijde úplně neskutečné, že bylo minulý víkend možné beztrestně podávat Svatomartinské víno, když ještě nebylo 11.11. Připomíná mi to Black Friday, ten je u prodejců také každý den...
Je to tak. Tradice se budují dlouhá léta a potom jsou na ně všichni hrdí a snaží se je dodržovat. V Čechách? Pár let a potom, co se snažíme je budovat to všechno zbouráme, protože je předtím víkend a jde o prachy. Víkend je každý týden, je to taková tradice, kterou ani prachy nezmění.
 
Poslední leč "Hořehledy" aneb Kopčákovo království...

Mám zajímavého klienta, před měsícem a půl, se rozhodl hrát golf a požádal mne o uvedení do této hry.

Samozřejmě jsem kývnul, vypadal totiž dost prachatě... Nicméně jsem ještě netušil, že to vezme fakt vážně, půjčil jsem mu bag a začali trénovat. Je šikovný, ctižádostivý a hlavně pracovitý. Neustále mě uhání jít někam na texas, je rozumný tudíž chápe, že jít nějaký turnaj na rány, nebo stablefordy nemá smysl (vysvětlil jsem mu to, neurazil se). Hledal jsem tento víkend texas scramble a hleď;

"HOŘEHLEDY".

Výprava začala proraženou gumou u pumpy na Bílé Hoře, rychlá oprava a hurá, směr Hořehledy, tu jsme přijeli včas na to, aby do sebe @Trenér vlomil tři Jágry a svěřenec se rozcvičil a poslal pár topinek z drivingu bůh ví kam. Aby toho nebylo málo, tak i já obětoval dvacku na balony. Rozhodil jsem pár míčů po okolních fervejích, a za výhružných pokřiků partnerské dvojice; "můžou tam být lidi" jsme se společně odebrali na odpaliště 3. jamky.

Začali jsme jako první, spoluhráč zahrál kousek před sebe a já "gagarina", který díky větru byl ještě kratší, než by byla bývala 9 železo. Spoluhráči poslali neomylně drive 200m na střed ferveje a my se posunuli k míči. Tím to celé divadlo vlastně začalo. Fámy, které kolují mezi amatérskými golfisty, mne připravili na tvrdý golf, proto jsem si dal tři panáky před hrou... Samozřejmě kolega zahrál další skvělou ránu, dejme tomu na padesát metrů od grýnu, zatímco já to neomylně poslal topinkou na driving, nu což, nějak se začat muselo. Propadl jsem pověrám a čekal co bude dál. I na dalších jamkách jsem neomylně trefoval vše mimo fervej; vody, lesy a auty. Ještě že se mnou hrál kolega, který čipováním udržoval míč v rozmezí ferveje. Ostatní jamky se v podstatě neustále někam schovávaly, kdy až na pár vyjímek si nezměříte vzdálenost do vlajky, takže můj, na splátky zakoupený americký měřič, mi byl tím pádem k ničemu.

Par 3 vlajka vlevo v lese, pohled z odpaliště.
3. par.jpg


Poněvadž foukalo shora a oba pětipáry se hrály do kopce, tak o "birdie" jsme si nechali zdát a hráli většinou s pár auty na jistotu "bogie". Zato čtyřpáry, to bylo jiné kafé, drajvy směrem dolů, posílené větrem, byly zábavné (nikdo toitiž nevěděl jak dopadnou). Zajímavá byla i 6. jamka, zde jsem zažil útok na grýn v podání partnerské dvojice, který nebojácně hrál na grýn odrazem od střechy @mkopcak domu, míč ovšem zůstal na zahradě a já konečně uviděl pás nádherného trávníku, samozřejmě za plotem (vše pár minut co si zde dohrály dvě malé děti...).

Pohled na zahradu s nádherným trávníkem...
míč za plotem.jpg


To se nás samozřejmě netýkalo a my byli nějakým zázrakem druhou na grýně. Grýn jsem trefil druhou i v prvním kole, ale balon proti všem fyzikálním zákonům skončil v bankru za ním, na grýn jsme se dostali až čtvrtou...

Bugyna fired.jpg


Nicméně další minutý birdie pat a odchod na další pětipár s maskovaným grýnem. Dobrý drive a příhra na sto metrů, k míči jsme přijeli bugynou a poslali na grýn dvě koule. To byl také poslední okamžik bugyny, která zřejmě naposledy vydechla, sundali jsme si bagy a pokračovali po svých, viditelně rozhozeni, jsme po trojpatu zapsali daší bogie a hurá, už je to jen z kopce. poslední tři jamky jsme útočili do birdie pořád stejným stylem, podařilo se nám vždy zachránit bogie. Na dvojce jsem hodil poslední míč do vody po vzoru světových ES a za pleskotu vlajky na tyči, jsme se pokořeni odebrali do restaurace na Husičku...

Husička poctivá porce!
Husička.jpg


Husička byla fakt výborná, musel jsem chtě, nechtě "vzdát hold" kuchaři a manažerovi v jedné osobě. To jsem Bohu žel ještě netušil, že se mu budu muset dívat do očí, jako vítězné dvojici turnaje. Mé zoufalství dosáhlo vrcholu, když @mkopcak vyhlašoval 8. místo v turnaji, cituji: "můžete se živit golfem, jet na bugyně a stejně nevyhrajete", kdybych @mkopcak neznal, tak okamžitě podám protest za nesportovní chování, nýbrž v tomto případě jsem mé ego odložil a nechal se ho kochat mou pokorou, byl jsem rád za jeho šťěstím zářící oči a hubou od ucha k uchu!

Dobrý nápad, přidal bych heslo na wifi...
Dobrý nápad.jpg


Při zaplacení účtu mi trochu otekly nohy, ale husa si to zasloužila... Po vyhlášení jsem se rozloučil a dokonce si potřepal rukou s vítězem. U auta se místní grýnkýpr omlouval za bugynu, ale hned práskl @mkopcak, že nám měl dát právě tuto, tím je záhada náhlé poruchy vysvětlena. Boj na všech frontách byl víc než jasný!

Sice nejsem ambasador, ale dobrá zpráva je, že dalších 18 jamek se již staví.
Stavba.jpg


Závěrem musím @mkopcak pochválit, že hřiště bylo vzhledem k ročnímu období hezky upravené a já se konečně zbavil všech balonů z bagu. Určitě se sem vrátím a vezmu i moji holku, abych ji pořádně potrápil...

Hořehledy doporučuji, je to technické hřiště a ty auty, teda krom drivingu, bych dal všechny pryč, nemají totiž žádný smysl, balony lítají stejně všude. Běžně během hry slyšíš slovo "kdyby", v Hořehledech je to "FORE" ;-)


P. S. Být trefený balonem v autu bolí stejně, jako mimo něj.

@Trenér
 
Upraveno:
Hořehledy doporučuji, je to technické hřiště a ty auty, teda krom drivingu, bych dal všechny pryč, nemají totiž žádný smysl, balony lítají stejně všude. Běžně během hry slyšíš slovo "kdyby", v Hořehledech je to "FORE" ;-)

P. S. Být trefený balonem v autu bolí stejně, jako mimo něj.

To je určitě pravda. Druhý úhel pohledu je, že kdyby auty byly venku, tak ty balony lítaj všude ještě mnohem intenzivnějc, protože to lidi prostě přestanou řešit. Takže budou nonstop hledat i v místech, kde teď prostě ví, že to nemá cenu. A tím budou hru brzdit. Nehledě na mnohem větší šanci ohrožení míčem.

Žel bohu není jiného způsobu jak to zjistit, než to vyzkoušet. Ale dle mého jde o test uspěchaný, hřišti chybí cca 10 let do jeho plné zralosti. Pak patrně půjdou auty ven.
 
Chystáme něco velkého!

FF0D688F-B7EC-44C0-B399-37723B8746CB.jpeg
 
No nevím, nevím. Většinou totiž „čumíš, jak když ti uletěly včely” 🤭
On
No nevím, nevím. Většinou totiž „čumíš, jak když ti uletěly včely” 🤭
Až bude Martin sundávat první roj včel na
hřišti, tak na to bych si koupil lístek do první řady. A taky kulku.😊
 
A pro fanoušky dobrého golfu budou na jaře na recepci k dostání nové čepice!

FFDE6497-1D28-4F38-844A-EA8C957B44D1.png
 
On

Až bude Martin sundávat první roj včel na
hřišti, tak na to bych si koupil lístek do první řady. A taky kulku.😊
Jako az Te ty vcely napadnou, tak aby sis ji mohl prohnat hlavou a usetrit si trapeni? Nebo pro Martina, az Ti ho zacne bejt lito? 😀
 
DOBRÁ RADA
Dej si to na webovky, při vstupu do resortu upozornění pro ALERGIKY.
Nevím kolik stávajících návštěvníků a možných jsou alergiky, ti asi nepodstoupí to zvýšené riziko Možnosti bodnutí včelou .

Webovky nikdo nečte. Úly budou uprostřed lesní školky na paloučku, tzn. 40 m z každé strany mimo hrací plochy, přístupné jen za cenu prodírání se hustým porostem. Celá školka je obehnána červenými kolíky a na každém z nich bude varovná cedulka s informací o přítomnosti včel = 20 cedulek. To by mělo snad stačit:).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom