Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Západ Hořehledy

Jop, bude se to hrát. Druhou možností bylo posunout ten aut až k FW, což by tu jamku dle mého zbytečně "zmenšilo". Jsme ale zcela otevřeni nápadům a komentářům. Např. aut mezi 7 a 8 je na svém místě jen kvůli vám, hráčům, protože jste se báli o svou bezpečnost. Můžeme vyvolat diskuzi, zda ho nevyndat...
Ten aut mezi 7 a 8 bych dole nechal, ale nevadilo by mi ho nahoře posunout o 50m níž :)
 
Ten aut mezi 7 a 8 bych dole nechal, ale nevadilo by mi ho nahoře posunout o 50m níž :)

To moc smysl nedává, protože nahoře je právě kvůli bezpečnosti drivování ze 7. odpaliště. Často se stane, že i při řvaní FORE to ve větru není slyšet. Když ten aut posunu dolů o 50 m, tak už umožním drivovat na 7ku a tudíž ten aut níže ztrácí zcela smysl.

Řešením by bylo ho nechat jen na prostředku té jamky, právě v drivovací vzdálenosti ze 7ky, ale to je takové, řekněme slušně, debilní.
 
Uplně si to nepamatuju, ale bylo to tam dost neprosekané, pokud by se to z toho mělo hrát, tak bych ten malý bordel a vysokou trávu nejraději dal pryč - už třeba jen kvůli hledání míčku?

To je schválně - aby ta vyšší tráva ty míčky zachytla a nepustila pod plotem do autu. Teď je to vysekané...
 
To moc smysl nedává, protože nahoře je právě kvůli bezpečnosti drivování ze 7. odpaliště. Často se stane, že i při řvaní FORE to ve větru není slyšet. Když ten aut posunu dolů o 50 m, tak už umožním drivovat na 7ku a tudíž ten aut níže ztrácí zcela smysl.

Řešením by bylo ho nechat jen na prostředku té jamky, právě v drivovací vzdálenosti ze 7ky, ale to je takové, řekněme slušně, debilní.
Drajvují tam všichni ať je tam aut nebo ne. Záměrně to podle mě nikdo dělat nebude, nepomohl by si.
Níž má smysl, protože když jsi první ranou na devitce za stromky, hrát přes osmičku by smysl dávalo. Směrem na green je tuna stromů a tvůj dům.
Jinak nevím, asi teda nechat bejt.
 
Drajvují tam všichni ať je tam aut nebo ne. Záměrně to podle mě nikdo dělat nebude, nepomohl by si.
Níž má smysl, protože když jsi první ranou na devitce za stromky, hrát přes osmičku by smysl dávalo. Směrem na green je tuna stromů a tvůj dům.
Jinak nevím, asi teda nechat bejt.

Jak říkám, mě osobně je to zcela jedno a pokud bych se měl řídit svojí hrou a tím co jsem viděl, tak bych ten aut vyndal. Necháme to chvilku zrát a pak nad tím budeme mudrovat dál...
 
Mně jediné co moc nedávalo smysl byl vnořený a vykouslý aut mezi stromky tuším na jamce 4 vpravo. Buď bych vysunul ven ať je jasné, že je za anebo podélnou vodu. Tam si ale nepamatuji jestli to nebude ohrožovat vedlejší jamku anebo by to tam hráli záměrně, protože by se to dalo hrát jak leží byť bez založení. Matně si vzpomínám, že mezi těmi stromky nebylo vidět na kolíky a bylo tak téměř nemožné určit zda míč je či není mimo.
 
Mně jediné co moc nedávalo smysl byl vnořený a vykouslý aut mezi stromky tuším na jamce 4 vpravo. Buď bych vysunul ven ať je jasné, že je za anebo podélnou vodu. Tam si ale nepamatuji jestli to nebude ohrožovat vedlejší jamku anebo by to tam hráli záměrně, protože by se to dalo hrát jak leží byť bez založení. Matně si vzpomínám, že mezi těmi stromky nebylo vidět na kolíky a bylo tak téměř nemožné určit zda míč je či není mimo.
Buď na trojce (do kopce) nebo čtyřce (z kopce) asi myslíš, vpravo aut, za ním driving..
 
Mně jediné co moc nedávalo smysl byl vnořený a vykouslý aut mezi stromky tuším na jamce 4 vpravo. Buď bych vysunul ven ať je jasné, že je za anebo podélnou vodu. Tam si ale nepamatuji jestli to nebude ohrožovat vedlejší jamku anebo by to tam hráli záměrně, protože by se to dalo hrát jak leží byť bez založení. Matně si vzpomínám, že mezi těmi stromky nebylo vidět na kolíky a bylo tak téměř nemožné určit zda míč je či není mimo.

jj,to už jsem s několika lidmi řešil. voda tam nejde, je tam driving, jak píše Jarda. Ale musíme ostříhat to křoví, aby to bylo lépe zřetelné, už jsem o tom včera mluvil s údržbou...
 
Jasný, driving vlastně! Spíše mi šlo o celkové urychlení dané situace. S Michalem se nám stalo, že jsme právě neviděli na sousedící kolíky a když nakonec nebyl v autu tak stejně nešel hrát kvůli větvím apod. Anebo klasika Bio zóna se zákazem vstupu a hry a brát ji jako podélnou vodu.
 
Jasný, driving vlastně! Spíše mi šlo o celkové urychlení dané situace. S Michalem se nám stalo, že jsme právě neviděli na sousedící kolíky a když nakonec nebyl v autu tak stejně nešel hrát kvůli větvím apod. Anebo klasika Bio zóna se zákazem vstupu a hry a brát ji jako podélnou vodu.

Jasne, rozumim, v pristim tydnu se jde na to.
Biozonu ani za zlaty prase, nesnasim pseudobiozony!
 
Ahoj. Doufám, že nejsem mimo mísu, ale aut mezi 7a 8 bych zrušil. Ohrožení vidím spíš při nepovedeném odpalu z 8ky a ten stejně neřeší
 
A ještě něco. Za pár posledních dní jsem hrál několik hřišť prvně, Janov, Grabštejn a Malevil. I zde je mnoho kontaktních jamek, ale autů jsem moc neviděl. Mě, motyčkáře aut naopak při odpalu přitahuje
 
Vidim to za sebe podobne. Rad bych pri odpalu relarivne hned vedel, ze jsem v autu nebo ne. A tam kde ne a jsou stromy, mel sanci co nejdrive najit míč.
 
A ještě něco. Za pár posledních dní jsem hrál několik hřišť prvně, Janov, Grabštejn a Malevil. I zde je mnoho kontaktních jamek, ale autů jsem moc neviděl. Mě, motyčkáře aut naopak při odpalu přitahuje

Škoda že jsi nedal vědět že míříš do našeho regionu, určitě by se našel někdo z místních na spolhru ;)
Ono jak jsem se přesvědčil na vlastní oči i hole, tak v Hořehledech při chůzi po fairway 8 opravdu netušíš, že někdo pálí z tee 7. A naopak to co vypadalo jako hezká rána z tee 7 nakonec přistálo na fw 8.
Na Grabštejně vlastně žádné vnitřní outy už nejsou, ale taky tam je na všechny tee z protiběžných jamek vidět. Malevil mi přijde také celkem přehledný. No a jako trénink pozornosti tu máme ještě Semily, tam bych 40 lidí na hřišti nechtěl potkat:D
Btw, jak je to vlastně s těmi biozónami? Teď když se u nás na Grabštejně ještě probírají informace z normování, tak jsem zachytil něco v tom smyslu, že aby něco mohla být biozona, tak se musí doložit důvod ochrany území.
 
Btw, jak je to vlastně s těmi biozónami? Teď když se u nás na Grabštejně ještě probírají informace z normování, tak jsem zachytil něco v tom smyslu, že aby něco mohla být biozona, tak se musí doložit důvod ochrany území.

Jako majitel si v podstate muzes na hristi oznacit co chces jak chces a nikdo s tim mnoho nenadela. Kazdopadne dle ducha hry by mela tato oznaceni davat smysl, coz se bohuzel casto nedeje. Majitele z obavy, ze se hracum nebude na hristi libit velmi casto davaji cervenou vodu misto autu. Biozony jsou kapitola sama pro sebe a na 99% hrist jsou jen komplikaci. Biozona by mela byt umistena jen na zaklade podnetu nejakeho organu zivotniho prostredi ci ochrany prirody.
 
Polovinu outů v Hořehledech by jste měli zrušit, např ten mezi 7 a 8 .
 
Polovinu outů v Hořehledech by jste měli zrušit, např ten mezi 7 a 8 .

Ano, ten se určitě může zrušit. To máme jeden. Který další?

A ještě něco. Za pár posledních dní jsem hrál několik hřišť prvně, Janov, Grabštejn a Malevil. I zde je mnoho kontaktních jamek, ale autů jsem moc neviděl. Mě, motyčkáře aut naopak při odpalu přitahuje

Jedna z věcí, které je třeba si uvědomit, že vnitřní aut v Hořehledech často ohraničuje husté křoví (6,7,8,9). Pokud se aut vyndá, musí se veškeré toto křoví dát pryč a to např. na 6jamce vpravo v podstatě znamená totálně změnit tvář celé jamky.

A zrovna na téhle jamce ti garantuju po vyndání autu neskutečné problémy. Vyndáme ho vlevo a všichni to budou pálit do školky přes 5. green (stejně jako na 4ce), což je půda v opravě a tudíž beztrestný drop. Z té jamky je v tu chvíli pohodlný PAR 4 a logika hry dostává na frak.

Vyndáme ho vpravo a všichni to budou solit driverama na 9 FW a pak druhou ranou přímo proti směru hry 9ky. Tudíž totální ohrožení všech hráčů pohybujících se v prostoru 6 a 8 greenu a 7 a 9 odpaliště. A opět se z PARu 5 stává PAR 4.

Ono to bohužel není černobílé a má to mnoho pohledů a variant řešení. Zmíněná hřiště jsou jistě bez autů ale stavěná jsou uplně jiným stylem a na uplně jiném prostoru. Na prostoru kde např. Malevil má 4 jamky by se Hořehledských vešlo 6.

Záměrně to podle mě nikdo dělat nebude, nepomohl by si.

To si dovolím nesouhlasit, protože při solidním drivu budeš ležet nad stříbrným smrkem a do greenu to máš 80 m z kopce. Sice tam nevidíš, ale např. pro mne je tohle ideální způsob jak tuhle jamku při vyndání autu hrát a taky bych ji tak hrál. Tzn. naprosto záměrně bych pálil proti lidem na 8ce. Nehrozí mi žádné stromy na FW, žádný bunker, žádná voda a protože šlajzuju tak max budu zpátky na 7ce.

Ale za takových 5 - 8 let to získá zcela jiný rozměr, protože vyrostou ty borovice (ty letí cca 1 m za rok) a ta druhá rána už nebude možná.

Uplně si to nepamatuju, ale bylo to tam dost neprosekané, pokud by se to z toho mělo hrát, tak bych ten malý bordel a vysokou trávu nejraději dal pryč - už třeba jen kvůli hledání míčku?

Včera večer jsem dostal "vynadáno" za vysekání tý trávy, protože dámě proskákal míček pod plotem. Tak si vyber:).
 
Upraveno moderátorem:
S auty obecně nemám problém. Pokud jsou vidět. Ne jako na Kácově. Ble. Aut, obzvláště vnitřní by, podle mě, měl primárně chránit ostatní hráče a pak neumožnit hrát jamku výrazně jinak než jak byla navržena. Viz Sokolov 12 (opravuji na 15) a 18 anebo Zbraslav jamka 13. Tím vyjadřuji jednoznačný souhlas s Martinem. Který bohužel Requo Cup nedá... [emoji24] [emoji24] [emoji24]
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom