Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hole pro začátečníka

ondradvo

Nováček
Zdravím Vás dámy a pánové

V těchto dnech plánuji koupi nových holí a potřeboval bych se poradit.

Tento rok jsem chodil na tréninkové plochy a tak nějak jsem si to zkoušel. Na jaře 2019 bych si chtěl udělat zelenou kartu a hrát oficiálně. Nemám ještě ustálený hezký švih, ale už mi to docela lítá a ve většině případu jdu železem rovně. Zvažoval jsem, že si koupím set želez a doplňovat budu postupně. Ale čím dál tím víc koukám po nějakém úplném setu, který by mohl být na můj druhý rok na hřišti dostačující.

Zatím jsem našel toto: https://www.webgolf.cz/cleveland-bloom-2018-kompletni-golfovy-set-ocel

https://www.progolfistu.cz/produkt/callaway-warbird-5-pansky-golfovy-set-ocel-pravy#tab-specs

Máte s těmito dvěma sety nějaké zkušenosti? Popřípadě mi říct jestli to není nějaká úplná blbost?

Děkuji

Ondra
 
Vítej na jamce..
Těžká odpověď, zkušenosti s těmito full sety nemám, železa budou určitě v poho, dřeva nevím..
Já osobně bych se touto cestou neubíral, je tady o tom spousta diskusí..
Jak se chceš golfu věnovat? Jestli jako několik z nás pořád:), tak jdi na základní fitting za cca litr, zjistíš jaký potřebuješ přibližně hole a podle toho je kup.. Jestli rekreačně zřídka full set určitě postačí..Zrovna Cleveland si myslím kupovala některá ze zdejších dam..

Co se týče fittingu je dle mého skromného názoru velmi prospěšný už jen pro délku holí a tloušťku gripu, shaft je vlastněě nejdůležitější část hole, hlavy jsou celkem putna.. Je velký rozdíl jestli taháš 130gr DG ne bo 70gr Nippony nebo dokonce 50gr grafit..
 
Vítej na jamce..
Těžká odpověď, zkušenosti s těmito full sety nemám, železa budou určitě v poho, dřeva nevím..
Já osobně bych se touto cestou neubíral, je tady o tom spousta diskusí..
Jak se chceš golfu věnovat? Jestli jako několik z nás pořád:), tak jdi na základní fitting za cca litr, zjistíš jaký potřebuješ přibližně hole a podle toho je kup.. Jestli rekreačně zřídka full set určitě postačí..Zrovna Cleveland si myslím kupovala některá ze zdejších dam..

Co se týče fittingu je dle mého skromného názoru velmi prospěšný už jen pro délku holí a tloušťku gripu, shaft je vlastněě nejdůležitější část hole, hlavy jsou celkem putna.. Je velký rozdíl jestli taháš 130gr DG ne bo 70gr Nippony nebo dokonce 50gr grafit..
Jako bys mi to vzal z úst. Ještě doplním, že spousta z nás tady (včetně mě) to udělala nějak takto. Na první rok jsem koupil jetej Wilson set želez a putter z bazaru (mě konkrétně to stálo 1500) a když jsem během sezóny zjistil, že mě to fakt baví, začal jsem ve slevách dokupovat. Nejprve hybrid pak dřeva. Na jaře příštího roku jsem šel na fitting a nakoupil set želez a wedží podle fittingu.
 
Za mě je to pitomost dát 16t za full set ještě před získáním karty. Já za to dal půlku a i tak to byla hloupost.
Stačí pár želez a putter.
Nebo aspoň základní statický fitting a pak koupit full set. Stejně ho po roce dvou prodáš s velkou ztrátou a budeš řešit hole vyhovující tvému švihu..
 
Souhlasim s nazory vyse, kupovat cely takovyto set nedava smysl (mam tuto zkusenost osobne za sebou). Sety vcetne drev jsou mizerna investice - moc holi, malo kvality. A to normalne Cleveland klidne doporucim vsema 10ti.
Pokud chces nove, tak i v tom samem obchode si poskladas a pripadne postupne nakoupis set CG16 + putter + bag + 1 wedge za mene (ostatne set v tomto slozeni tam dokonce maji) a rozhodne nic po 2 sezonach nevyhodis.

Jinak vitej mezi postizenymi...
 
Jak už to tady padlo výše - první investuj do sebe (čas, chuť, trénink). Pak rozvíjej nádobíčko. Když si přečteš představení nováčků na tomto fóru, tak zjistíš, že drtivá většina až do HCP třeba 30 i méně hrála s jetým basic setem holí do 3000 Kč. Po roce či dvou uvidíš do čeho investovat a kolik.
Takže vítej a nezapomeň, že koho golf jednou uchvátí, tak zpět ho již nikdy nenavrátí..:cool:
 
Pro začátek stačí železa 7 a 9 a SW (nebo PW) a putter. Časem si pak pořiď nějaký hybrid (č. 4 nebo 5). To ti na první sezónu stačí. Pokud tě golf opravdu chytne a budeš chodit trénovat a hrát pravidelně (aspoň 3x v týdnu), tak pak fitting a koupit sadu na míru. A s driverem není třeba vůbec spěchat, dobré dřevo č.3 ti poslouží stejně dobře (ne-li líp).
Osobně si myslím, že driver pro hru ze “žlutých” není na spoustě hřišť ani potřeba (zejména pokud máš HCP 20 a výše).
A peníze, co ušetříš oproti novému full setu, věnuj na kvalitní trénink ;)
 
Zdravím Vás dámy a pánové

V těchto dnech plánuji koupi nových holí a potřeboval bych se poradit.

Tento rok jsem chodil na tréninkové plochy a tak nějak jsem si to zkoušel. Na jaře 2019 bych si chtěl udělat zelenou kartu a hrát oficiálně. Nemám ještě ustálený hezký švih, ale už mi to docela lítá a ve většině případu jdu železem rovně. Zvažoval jsem, že si koupím set želez a doplňovat budu postupně. Ale čím dál tím víc koukám po nějakém úplném setu, který by mohl být na můj druhý rok na hřišti dostačující.

Zatím jsem našel toto: https://www.webgolf.cz/cleveland-bloom-2018-kompletni-golfovy-set-ocel

https://www.progolfistu.cz/produkt/callaway-warbird-5-pansky-golfovy-set-ocel-pravy#tab-specs

Máte s těmito dvěma sety nějaké zkušenosti? Popřípadě mi říct jestli to není nějaká úplná blbost?

Děkuji

Ondra

Vyse napsano mnohe... Bloom byval drive jen damsky a patril mezi opravdu oblibene sety, neb mel i celkem kvalitu.
Za tu cenu je to ale otazka neb to uz koupis lecos. Kvalitni zeleza v UK mas do 300 liber v pohode.
V CR bych z novych kupoval CG16... to jsou opravdu neuveritelne universalni hole, co leckomu vydrzi na vzdy. Nic fancy, ale lety provereny model, co trefi uplne kazdy.

Pokud touzis po drevech, tak tu mam krasnou sbirku Ping G25 na R flexu. Zanovni kusy... :)

A osobne nesouhlasim s nazorem co ma @Mirek_62 , ze driver zacit hrat az u HCP 20...sam mam totiz vyssi HCP, jsem kratky, a i kdyby, tak golf hraju pro radost a ne ciste kvuli “efektivite/score” (to by beztak vetsina lidi zde stacila sedmicka). Sam pises, ze uz nekde neco bouchas, takze asi hrat chces a ambici budes mit vyssi nez 7, P, putter.
Rad si proste bouchnu driver... a netusim, proc bych tu radost mel odkladat na jindy. Tim nerikam, ze si kazdy musi kupovat vse, jen ze neni od veci zkouset hrat se vsim.
 
Upraveno:
Souhlasím s @jan. Já mám období, kdy mi to s driverem prostě nejde, tak si ho neberu na turnaje, ale hraju a trénuju s ní furt. A dělal jsem to tak při HCP 40 i při HCP 15. Může celej den stát za prd a pak se ti povede jeden dlouhej rovnej drive a vše je zas radostné ... :p;):D
 
Vyse napsano mnohe... Bloom byval drive jen damsky a patril mezi opravdu oblibene sety, neb mel i celkem kvalitu.
Za tu cenu je to ale otazka neb to uz koupis lecos. Kvalitni zeleza v UK mas do 300 liber v pohode.
V CR bych z novych kupoval CG16... to jsou opravdu neuveritelne universalni hole, co leckomu vydrzi na vzdy. Nic fancy, ale lety provereny model, co trefi uplne kazdy.

Pokud touzis po drevech, tak tu mam krasnou sbirku Ping G25 na R flexu. Zanovni kusy... :)

A osobne nesouhlasim s nazorem co ma @Mirek_62 , ze driver zacit hrat az u HCP 20...sam mam totiz vyssi HCP, jsem kratky, a i kdyby, tak golf hraju pro radost a ne ciste kvuli “efektivite/score” (to by beztak vetsina lidi zde stacila sedmicka). Sam pises, ze uz nekde neco bouchas, takze asi hrat chces a ambici budes mit vyssi nez 7, P, putter.
Rad si proste bouchnu driver... a netusim, proc bych tu radost mel odkladat na jindy. Tim nerikam, ze si kazdy musi kupovat vse, jen ze neni od veci zkouset hrat se vsim.

Budu jen citovat našeho PRO “Dlouhých drajvů tu jsou plný lesy”
Ok, tak doplním můj koment ... EFEKTIVNĚ začít hrát driver (při turnajích) až od HCP 20 ...
 
Budu jen citovat našeho PRO “Dlouhých drajvů tu jsou plný lesy”
Ok, tak doplním můj koment ... EFEKTIVNĚ začít hrát driver (při turnajích) až od HCP 20 ...
Presne jak pise @Jerry ... staci jednou za den a svet je zase krasnejsi.

Efektivne... souhlas, ale tady se resi nakup hole, nikoliv to, zda s tim mas chodit na turnaje, kde mas nejakou ambici. Mj. co a jak muzu fitovat v situaci, kdy mam HCP 20 a kupuji uplne prvni driver.
 
Budu jen citovat našeho PRO “Dlouhých drajvů tu jsou plný lesy”
Ok, tak doplním můj koment ... EFEKTIVNĚ začít hrát driver (při turnajích) až od HCP 20 ...
Koho zajima ztrata kusu umely hmoty, kdyz to z driveru tak krasne leti. A ze trefim na zacatku 1 z 5, to neni uplne podstatne. Zvlast ve cvicnych kolech a na hristich typu "siroka louka" je to urcite potreba zkouset.
Je treba pečovat i o ego a chlapske ego si po rane 9kou nikdo moc vyvylepsi. Ale rana driverem.....
 
No a hned jak se to naučíš tak tě to přestane bavit,bo co je za požitek z nudné rovné a dlouhé rány a ještě navíc opakovaně..
 
No a hned jak se to naučíš tak tě to přestane bavit,bo co je za požitek z nudné rovné a dlouhé rány a ještě navíc opakovaně..
Rovná nuda na golfu, to je oč tu běží....
 
Zapoměl jsem smajlíky..:):):)
Karlos, mozna zapomnel ale modri dobre vedi, jak jsi to myslel. A ze jsi mel zase jako starej zkusenar pravdu.
 
A k driveru, hraju s ním prakticky od začátku, netřeba se bát.. do současné doby mám větší problém s dlouhým dřevem z FW..
 
A k driveru, hraju s ním prakticky od začátku, netřeba se bát.. do současné doby mám větší problém s dlouhým dřevem z FW..
K tomu neni co dodat, zase pravda. Jak Ty to delas?
Ale ted jsme v tom @ondradvo udelali mozna dost zmatek. Takze za me: jako dalsi hul do bagu k tomu zakladu DRIVER - a to pro trochu toho adrenalinu a golfistova osobniho prozitku.
Starsi driver na inicialni testosteronove rany bohate postaci. Ale tam uz by to asi pro finalni reseni chtelo minimalne zkuseneho kamarada nebo rozumny fitting - to uz je drahej spas na koupi "na pocit".
 
Koho zajima ztrata kusu umely hmoty, kdyz to z driveru tak krasne leti. A ze trefim na zacatku 1 z 5, to neni uplne podstatne. Zvlast ve cvicnych kolech a na hristich typu "siroka louka" je to urcite potreba zkouset.
Je treba pečovat i o ego a chlapske ego si po rane 9kou nikdo moc vyvylepsi. Ale rana driverem.....
Nejenom chlapské ego. :D BTW já konečně snížila ze 45 až když jsem dostala po fittingu driver. :devil:
 
Je treba pečovat i o ego a chlapske ego si po rane 9kou nikdo moc vyvylepsi. Ale rana driverem.....
To jestli zahraju driverem 230m nebo 250m mi nepolechtá EGO tolik, jako když míč pošlu devítkou ze 130m k jamce na metrový jednopat :cool:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom