Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hole pro začátečníka

Driver nebrat :D, máloco mi srazí EGO tak, jako třetí rána driverem za sebou do lesa...
Vemte si příklad z Henrika Stensona :cool:
 
... a kdyz mi to nepujde s putterem, tak ho doma necham tez. :D
 
K té diskuzi o driveru... Za sebe zastávám názor, že čím delší hůl, tím hlouběji do sr@ček to doletí. Kolikrát za kolo můžete hrát driver? Tak desetkrát, na některých hřištích ani to ne. Když místo driveru budu trénovat trojku dřevo, se stejnou námahou dosáhnu mnohem lepších výsledků. 3w jsem tak o 10-20 m kratší, než spoluhráči s drivery, pokud hrají "na jistotu", tak ta moje 3w je prakticky stejně dlouhá. Ale přesnější a spolehlivější. Driver už dávno v bagu nenosím - a moje ego s tím nemá problém, zvlášť v těch chvílích, kdy driveristům pomáhám s prohledáváním lesa :).
 
... a kdyz mi to nepujde s putterem, tak ho doma necham tez. :D

Vzpomněl jsem si na Costnera v Tin Cupu, jak zlámal všechny hole, kromě 7i a s tou pak snad ještě ten kvalifikační turnaj i vyhrál. Aby pak od záporáka dostal lekci v délce odpalu :).
 
K té diskuzi o driveru... Za sebe zastávám názor, že čím delší hůl, tím hlouběji do sr@ček to doletí. Kolikrát za kolo můžete hrát driver? Tak desetkrát, na některých hřištích ani to ne. Když místo driveru budu trénovat trojku dřevo, se stejnou námahou dosáhnu mnohem lepších výsledků. 3w jsem tak o 10-20 m kratší, než spoluhráči s drivery, pokud hrají "na jistotu", tak ta moje 3w je prakticky stejně dlouhá. Ale přesnější a spolehlivější. Driver už dávno v bagu nenosím - a moje ego s tím nemá problém, zvlášť v těch chvílích, kdy driveristům pomáhám s prohledáváním lesa :).
Mam trochu jinou zkusenost, drevy jsem hral prakticky od zacatku a prvni hul kterou jsem vyradil z bagu, byla s prehledem prave 3 drevo. Shaft skoro stejne dlouhy, uderova plocha tretinova. A to se jeste vubec nebavime o uziti 3W z fairwaye...
Je to uz pomerne dlouho, ale mam to v zive pameti. 3W i driver byly prave ze setu. Obe hole sly z bagu druha a driver jako treti, obe ihned po putteru. A to byla puvodne tema - pomoc kolegovi golfistovi nazorem na koupi setu.
Nakupovat golfove hole s rozumem se vyplati a nejde jen o ty prachy. Hlavne jde prece o zbytecny cas straveny s nevyhovujicimi holemi a potencialni ztratou radosti z golfu.
Ego vem cert, poynamka byla jen pro odlehceni tematu. A je jedno, jestli na delani radosti pouziju 3W nebo driver. Radost se proste delat musi a kazdej to ma jinak.
 
Mam trochu jinou zkusenost, drevy jsem hral prakticky od zacatku a prvni hul kterou jsem vyradil z bagu, byla s prehledem prave 3 drevo. Shaft skoro stejne dlouhy, uderova plocha tretinova. A to se jeste vubec nebavime o uziti 3W z fairwaye...
Je to uz pomerne dlouho, ale mam to v zive pameti. 3W i driver byly prave ze setu. Obe hole sly z bagu druha a driver jako treti, obe ihned po putteru. A to byla puvodne tema - pomoc kolegovi golfistovi nazorem na koupi setu.
Nakupovat golfove hole s rozumem se vyplati a nejde jen o ty prachy. Hlavne jde prece o zbytecny cas straveny s nevyhovujicimi holemi a potencialni ztratou radosti z golfu.
Ego vem cert, poynamka byla jen pro odlehceni tematu. A je jedno, jestli na delani radosti pouziju 3W nebo driver. Radost se p roste delat musi a kazdej to ma jinak.

Svůj názor nikomu necpu :). Taky jsem si ve svých začátcích myslel, že když má driver větší hlavu, tak se s ním do toho malého mrzáka líp trefím, ale je "trefit se" a "trefit se". No a můžeš to vzít i z druhé strany - když trefíš železo, nebo hybrid, tak 3w má větší hlavu, než tyhle hole ;-).

Ono je to celé o tom, že žádná hůl nehraje sama od sebe, s každou se to musíš naučit. Já jsem si pro sebe vyhodnotil, že je pro mě efektivnější, naučit se to pořádně s 3w a na driver se vykašlat, než stejný tréninkový čas rozdělit mezi driver a 3w a ve výsledku neumět kloudně trefit ani jedno. To je celé.

Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že je nejvhodnější jít postupně od želez ke dřevům, ale sety (za rozumnou cenu) bych nezavrhoval, železa v nich jsou většinou pro začátek použitelná a ta setová dřeva jsou nejlevnější cestou, jak se s tím aspoň naučit trochu mávat. Ale i tohle je můj názor a opět ho nikomu necpu.

BTW, 3w z ferveje je naprosto v pohodě. Kdybych to vzal podle počtu použití během kola, tak po patru zahraju nejvíc ran právě tou 3w. Zbytek je rozložen mezi různá železa, ale to se liší jamku od jamky, zatímco 3w hraju na každém čtyřparu aspoň jednou a na pětiparech i dvakrát, jen na jedné nebo dvou jamkách místo ní použiju hybrid, ale to se prakticky neliší. Takže 18 -22 ran 3w, cca 40 ran patrem a o ten zbytek se podělí poměrně rovnoměrně 5i-SW. Čísla nelžou ;-).
 
Když místo driveru budu trénovat trojku dřevo, se stejnou námahou dosáhnu mnohem lepších výsledků.
Nesmíš se upínat na výsledek, ale na to vzušení, že to třebas vyjde ... :p:D
 
Nesmíš se upínat na výsledek, ale na to vzušení, že to třebas vyjde ... :p:D
To jsem kdysi taky zkoušel, ale už v půlce hřiště mi tehdy došly míčky :(.

Jinak jako ano, čím víc ran mám, tím víc jsem si zahrál, ale jak říkám, je docela blbý, když jednomu před koncem kola dojde munice. Na druhou stranu, pak je o čem vyprávět za dlouhých zimních večerů - "... tak na té (či oné) jamce jsem poslal do lesa pět drajvů po sobě a ani jeden ten míček jsem už nikdy neviděl...".
 
Upraveno:
Nikomu nevěř, ber to podle sebe , protože co se ti líbí s tím se ti bude dobře hrát, názory jiných jsou jejich a nemusí se shodovat s tvými.
Dnes se dá koupit mnoho dobrých , starší cca 2-3 modely od aktuálního, jen nesmíš nakupovat u překupníků, za pár kaček a získáš vinikající hole mnohdy málo hrané.
Já si koupil komplet se od Niklause a můžu říci, že by mi postačoval dodnes, nebýt nemístných poznámek s čím to hraješ??!! Dodnes hraji s těmito železy v zimě a spokojen.
Podívej se zde na inzerci, do jara času dost prostuduj nabídku a uvidíš , mnoho inzerujících ti dovolí vyzkoušet, kupuj s rozumem @jan má dřeva a ostatním se doma válí v prachu mnoho už " nepotřebného" , myslím, že poskládáš za hubičku dobré nádobíčko a X-let. Pokud si ovšem nebudeš myslet, že s tímto ti to půjde lépe.
 
Nebo pak dobrý způsob je ebay.com, hlavně z USA se dají koupit za hubičku, já teď kupoval 3x wedge od Mizuna, 3 roky starý model ale nové ještě ve folii za 2350 Kč, s dopravou a clem, DPH pak celkem asi 5200 Kč a byli tu za 6 dní fedexem.
 
Nebo pak dobrý způsob je ebay.com, hlavně z USA se dají koupit za hubičku, já teď kupoval 3x wedge od Mizuna, 3 roky starý model ale nové ještě ve folii za 2350 Kč, s dopravou a clem, DPH pak celkem asi 5200 Kč a byli tu za 6 dní fedexem.
Ebay/USA na hole je dle meho uplne o nicem... pouze zkusmo sehnat neco specialniho ala Betti putter, ktery tady neni vubec k mani... 3 wedge za 5200 osobne nepovazuji za zadny bomba nakup pro zacatecnika (byt to neni spatna cena za nove kovaky). :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom