Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hole pro dítě 11 let 155 cm

Klok

Guru fóra
Jméno
Tomáš
Klub
CGCPR, GCAUS
HI (HCP)
5,6
Inzeráty
2
Zdravím, prosím poraďte, jaké pořídit hole začínajícímu synovi. Bude mu 11, nyní má 155 cm, pravák .

Napadá mě nějaký dámský půlset na grafitu, jen si nejsem jistý délkou holí.

Zatím by asi stačilo nějaká wedge, 9i, 7i. Putter máme.

Stejně stará a o 4 cm vyšší dcera zatím hraje s manželčiným setem na grafitu a drží ho níže a zatím se zdá že jí to stačí. Pro kluka je to ale dlouhé. Má jinak stavěné tělo.

Díky za tipy, případně nabídky.
 
urcite je nejlepsi volba USkids, maj cele sety, i mene, pohybuji se kolem 5K, nemaji jako ostatni vyrobci podle veku ale podle vysky po cca 5cm :)
 
Jasný, Jenda má pravdu, USKids, starsi sezenes kolem 3.
Z detskych holi je to ta nejlepsi volba. Vyber velikost třeba v Golfprofi :) aby vše sedělo a kum starší :)
 
Jasný, Jenda má pravdu, USKids, starsi sezenes kolem 3.
Z detskych holi je to ta nejlepsi volba. Vyber velikost třeba v Golfprofi :) aby vše sedělo a kum starší :)
v Golfprofi i v Brne Ti dobre poradej, a muzes si je tam klidne i rovnou koupit :D Kdo vi, nez sezenes presnou velikost na bazarech
 
Ok, díky, asi to bude nej alternativa.
 
Doporučil bych se podívat na hole MKids. Nově je prodávají na golfgear. Před měsícem jsem je koupil synovi a po zkušenostech s TygerCub, Callaway i USKids je hodnotím jako výborné. Mají skvělý zvuk, výborné gripy. Cena dle mého odpovídá kvalitě.
 
Koukni se dřív po bazarových, děcka děsně rychle rostou a slušný dětský set na to první oťukávání se dá sehnat za 2-3.000 třebas i včetně vozíku. Dávat nový, když za půl roku vyroste, mi v tomto případě pro začátečníka přijdou vyhozené peníze. Šel bych přednostně určitě po bazaru.
 
Souhlasím, že je lepší pro začátek koupit pár holí v bazaru, ale mám s tím svou zkušenost. Mám tři děti, které se snažím vést ke golfu. Jelikož jsou 6 (hraje 2 roky), 8 (hraje 4 roky) a 10 let (hraje 3 roky) mladé, tak jsem to již několikrát řešil. Bohužel jsem jich nejvíce viděl bazarovych pro 6-7 let. Pro starší je po bazarech vidět (neobjizdim republiku po klubovych prodejnach, ale hledam většinou na netu) velice málo a když ano, tak mají už několikátého majtele a například zničené gripy. Jednoduše řečeno - z druhé ruky jsem koupil začátečnický set pouze jednou, zbytek jsem kupoval nové půl sety.
 
Pro staršího syna když jsme s golfem začínali, jsem koupila "jeté" juniorské hole (bylo mu 15) u nás v klubu. Byly nově přegripované, sada želez za 2 tis. Teď k vánocům dostal nová železa, že už na grafitu to pro něj není (bude mu 17) na oceli. A tyto "podědil" mladší syn (bude mu 14). Pro toho mladšího jsem před pár lety koupila Tiger set, teda on je to takový ošizený set - putter, 7,8, hybrid a driver. Za pár stovek. Ale je to pro větší děti, délkou mu hole ještě stačí, zatím z něj bude používat hybrid a i ten driver ještě může mít. Taky si myslím, že pro menší děti je lepší koupit nějaký slušný použitý, hrozně rychle z těch holí vyrostou.

Zdravím, prosím poraďte, jaké pořídit hole začínajícímu synovi. Bude mu 11, nyní má 155 cm, pravák .

Napadá mě nějaký dámský půlset na grafitu, jen si nejsem jistý délkou holí.

Zatím by asi stačilo nějaká wedge, 9i, 7i. Putter máme.

Stejně stará a o 4 cm vyšší dcera zatím hraje s manželčiným setem na grafitu a drží ho níže a zatím se zdá že jí to stačí. Pro kluka je to ale dlouhé. Má jinak stavěné tělo.

Díky za tipy, případně nabídky.
Bych ti ten náš Tiger set nabídla, za levno...ale netuším jak by mu vyhovovala délka holí. Řekla bych, že když s ním začal náš mladej, mohl mít taky kol 155 cm výšku...
 
Upraveno moderátorem:
Co zkusit půjčovnu? Případně? To by taky mohla být dobrá cesta, narazil jsem na to tu: http://all4golf.cz/stranky/pujcovna-detskych-holi, akorát koukám na značku - Speq a půjčovné je 2.500,- rok za půlset. Ale je možnost i na měsíce. Takže možná na vyzkoušení a jestli to chytne na první rok by to taky nemuselo být špatné...
 
Mám objednanou samostatnou sedmičku z US Kids Golf. Dál uvidím až jak ho to bude bavit. Kupovat celý set je teď nesmysl.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom