Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Praha Hodkovičky

7,5 min mi přijde docela v pohodě - v Hodkovičkách jsou přeci jen kratší a trochu lehčí jamky (některé, ne pětipary) a mohlo by to fungovat. Při fligtu po 4 tam ale stačí, když dva až tři hráči to dají na č.1 doprava mezi stromy a je zaseknuto....je to ale o lidech, ne o hřišti :)
 
7,5 min mi přijde docela v pohodě - v Hodkovičkách jsou přeci jen kratší a trochu lehčí jamky (některé, ne pětipary) a mohlo by to fungovat. Při fligtu po 4 tam ale stačí, když dva až tři hráči to dají na č.1 doprava mezi stromy a je zaseknuto....je to ale o lidech, ne o hřišti :)

Já to vnímám stejně, nevidím problém v 7 minutách. Ale je to napsané, jako kdyby objevili Ameriku. Myslím, že 7min interval je na více hřištích. A jak říkáš, je to ok.

Zaujala mě ta formulace v článku od @Mirek_62: "Hodkovičky nejsou typickým hřištěm, a naši hráči preferují jiný typ a rychlost hry." Docela by mě zajímalo, v čem je ta proklamovaná odlišnost a vyjimečnost. :)
 
22.4.2022 • 9j. Hodkovičky: 51 ran, 19 patů (by mGolf)

Včera na malém turnaji pod hlavičkou Hezké Hry jsem nezahrál nic moc. Na druhou stranu, flajt s @Romano mi to vynahradil, že alespoň ty dvě hodiny dvacet minut byla i přes čekání na každou ránu od třetí jamky docela pohoda. Narozdíl od ostatních se mi ta pohoda však nepřenesla do hry, kdy jsem koncentraci a soustředění ztratil. Nevadí. I s tím by člověk měl umět hrát. Alespoň jsem si v praxi znovu ověřil, že po několika minutách čekání jít k míčku a rychle to plácnout, abych "něco" dohnal, nevede k té ráně, kterou bych zahrál před několika minutami, kdyby bylo kam. :) Dva pary ke konci mi zajistily, že to na skore nebylo ještě horší. Tak příště. Hodkovičky jsou podle mého aktuálně v top stavu. Vysekáno, krásné grýny, vzorné ferveje, poměrně husté rafy (ty by možná trošku zkrátit chtěly, už polehávají). Chtělo by to jen převrtat, jamky včera už měly ožvýkané okraje. Jinak bez ztráty hvězdičky. Díky Romane za hru! :up:

Zobrazit přílohu 29759Zobrazit přílohu 29760Zobrazit přílohu 29761


Doplňuji info z včerejší hry. Viz citace. Co mi ale k hřišti vadilo hodně, je aktuální poplatek za parkoviště už ve výši 50 Kč. Bylo to tedy určitě dřív, tuším, snad 25 Kč (taky jsem v Hodko dva roky s @Marklar dělal večerní turnaje), a členové možná to mají zadarmo (nevím, jestli všechna členství).

Ale 50 Kč mi přijde už dost. Nejde ani tak o tu výši, ale hlavně o ten princip, který u menší částky nějak snáze přehlédnu. Kurňa, proč nemůže být parkoviště pro feečkaře v ceně? Ptal jsem se pak i na recepci - tak pro turnaj ne (alespoň tento), ale jestli jsem to pochopil správně, tak ani když si koupíte běžné fee, tak parkoviště není snad v ceně. Jestli tomu tak skutečně je, tak bych raději měl dražší fee (kde bych to parkovné měl zahrnuto), ale pokud jdu na hru, tzn. na hlavní činnost daného resortu, tak skutečně nechci samostatně platit ještě za parkoviště. :( Zbraslav co vím tak taky má/měla zpoplatněný parking, ale kdo šel na hru, tak bylo pak proti pípnutí zdarma s výjezdem do 15ti minut.

---
Edit: a ještě na hřišti drobná změna na Jamce č. 6 - zmizel takový ten velký keřostrom na cca 160 m vpravo na kraji ferveje. Je tam místo toho vysazen jiný, ale zatím mnohem menší. :)
 
Upraveno:
… Jestli tomu tak skutečně je, tak bych raději měl dražší fee (kde bych to parkovné měl zahrnuto), ale pokud jdu na hru, tzn. na hlavní činnost daného resortu, tak skutečně nechci samostatně platit ještě za parkoviště. …
Takže kdyby přijeli jedním autem dva (tři …) feečkaři, tak by za parkování při zvýšeném fee o parkovné platili všichni.

Jinak 50,- je pohoda. Janov (obec) vybírá parkovné 100,- Holt asi megapole (není myšleno hospodářský pozemek) 🤭
 
Takže kdyby přijeli jedním autem dva (tři …) feečkaři, tak by za parkování při zvýšeném fee o parkovné platili všichni.

Ano. Pro mě je výhodou mít v ceně vše dohromady a neřešit, nestarat se o to, abych platil samostatně ještě něco. A zrovna si osobně nemyslím, že klientela Hodkoviček v Praze je zrovna nesolventní a zmíněná padesátikoruna je v čemkoli rozhodující. Mně vadí, že mě to nutí dělat několik pro mě zbytečných aktivit navíc, pokud jedu do resortu, kde parkoviště je jeho nedílnou součástí. Kdyby se jednalo o bazén, kde dáš za vstup stovku, tak tam to smysl úspory dává. Ale u golfového resortu, kde vstup na hřiště platíš 690/890 za běžné ceníkové fee všední den/víkend... tak pokud je to skutečně nutné, tak to navýšení v průměru o 20-30 korun i těch 50 kč, nic neřeší. Pro mě je to otrava... a raději pojedu hrát v některých případech jinam, kde tyhle z podstaty věci pro klienta administrativní opruzy nejsou.

Takže to tu sdílím jen jako informaci pro ty, kteří to nevědí, že při návštěvě Hodkoviček je dobré toto mít v hlavě a ušetřit si případné překvapení na místě. ;)
 
Upraveno:
Ano. Pro mě je výhodou mít v ceně vše dohromady a neřešit, nestarat se o to, abych platil samostatně ještě něco. A zrovna si osobně nemyslím, že klientela Hodkoviček v Praze je zrovna nesolventní a zmíněná padesátikoruna je v čemkoli rozhodující. Mně vadí, že mě to nutí dělat několik pro mě zbytečných aktivit navíc, pokud jedu do resortu, kde parkoviště je jeho nedílnou součástí. Kdyby se jednalo o bazén, kde dáš za vstup stovku, tak tam to smysl úspory dává. Ale u golfového resortu, kde vstup na hřiště platíš 690/890 za běžné ceníkové fee všední den/víkend... tak pokud je to skutečně nutné, tak to navýšení v průměru o 20-30 korun i těch 50 kč, nic neřeší. Pro mě je to otrava... a raději pojedu hrát v některých případech jinam, kde tyhle z podstaty věci pro klienta administrativní opruzy nejsou.

Takže to tu sdílím jen jako informaci pro ty, kteří to nevědí, že při návštěvě Hodkoviček je dobré toto mít v hlavě a ušetřit si případné překvapení na místě. ;)
Ten poplatek tam dává smysl, protože by jim tam parkovali lidi i mimo golf, bruslaři, cyklisti atd... Nicméně pro lidi, co jdou opravdu na golf by to mělo být už součástí fee a když si chci jít zahrát a pak u výjezdu zjistím, že nemám nabitou kartičku, to mě taky sere.
 
Upraveno moderátorem:
Ten poplatek tam dává smysl, protože by jim tam parkovali lidi i mimo golf, bruslaři, cyklisti atd... Nicméně pro lidi, co jdou opravdu na golf by to mělo být už součástí fee a když si chci jít zahrát a pak u výjezdu zjistím, že nemám nabitou kartičku, to mě taky sere.
Řešení Zbraslavi mi přijde smysluplnější.
 
Doplňuji info z včerejší hry. Viz citace. Co mi ale k hřišti vadilo hodně, je aktuální poplatek za parkoviště už ve výši 50 Kč. Bylo to tedy určitě dřív, tuším, snad 25 Kč (taky jsem v Hodko dva roky s @Marklar dělal večerní turnaje), a členové možná to mají zadarmo (nevím, jestli všechna členství).

Ale 50 Kč mi přijde už dost. Nejde ani tak o tu výši, ale hlavně o ten princip, který u menší částky nějak snáze přehlédnu. Kurňa, proč nemůže být parkoviště pro feečkaře v ceně? Ptal jsem se pak i na recepci - tak pro turnaj ne (alespoň tento), ale jestli jsem to pochopil správně, tak ani když si koupíte běžné fee, tak parkoviště není snad v ceně. Jestli tomu tak skutečně je, tak bych raději měl dražší fee (kde bych to parkovné měl zahrnuto), ale pokud jdu na hru, tzn. na hlavní činnost daného resortu, tak skutečně nechci samostatně platit ještě za parkoviště. :( Zbraslav co vím tak taky má/měla zpoplatněný parking, ale kdo šel na hru, tak bylo pak proti pípnutí zdarma s výjezdem do 15ti minut.

---
Edit: a ještě na hřišti drobná změna na Jamce č. 6 - zmizel takový ten velký keřostrom na cca 160 m vpravo na kraji ferveje. Je tam místo toho vysazen jiný, ale zatím mnohem menší. :)
No jo no .... vy Pražáci musíte mít něco extra :D:D:D Ještě jsem nikdy za parkování na golfu neplatil ;);) Doufám že na Darové je parkovné v ceně ubytování :D:D:D
 
Ano. Pro mě je výhodou mít v ceně vše dohromady a neřešit, nestarat se o to, abych platil samostatně ještě něco. A zrovna si osobně nemyslím, že klientela Hodkoviček v Praze je zrovna nesolventní a zmíněná padesátikoruna je v čemkoli rozhodující. Mně vadí, že mě to nutí dělat několik pro mě zbytečných aktivit navíc, pokud jedu do resortu, kde parkoviště je jeho nedílnou součástí. Kdyby se jednalo o bazén, kde dáš za vstup stovku, tak tam to smysl úspory dává. Ale u golfového resortu, kde vstup na hřiště platíš 690/890 za běžné ceníkové fee všední den/víkend... tak pokud je to skutečně nutné, tak to navýšení v průměru o 20-30 korun i těch 50 kč, nic neřeší. Pro mě je to otrava... a raději pojedu hrát v některých případech jinam, kde tyhle z podstaty věci pro klienta administrativní opruzy nejsou.

Takže to tu sdílím jen jako informaci pro ty, kteří to nevědí, že při návštěvě Hodkoviček je dobré toto mít v hlavě a ušetřit si případné překvapení na místě. ;)
Spravne reseni asi nenajdes. Das to do ceny fee a naseres vsechny co jezdi ve vice lidech nebo tramvaji. Nedas to tam a ses “vyzirka”.

Kdyz das lidem do hry par tycek, tuzku, reklamni markovatko a vypichovatko, tak kazdy druhy zacne resit, o kolik levnejsi by to mel, kdyz si ty veci nevezme…
 
Za mě správné řešení hraješ=neplatíš parkovné. Proč taky, skoro každý jezdí na golf autem, tramvají opravdu málokdo. Ty verky včetně vozíku do tramvaje asi nikdo nebude cpát..Nikde kromě Hodkoviček a Zbraslavi (kde ale platí co píšu) platit za parking nechtěli.
Že mají problém s pumpičkami a bruslaři věřím, ale tohle řešení je nahlavu.
 
Přesně jak říká @JardaK. V tomto případě není o čem. Hraješ golf = neplatíš parkovné a nabereš si to jako provozovatel jinde. To, že tim poplatkem řešíš zaplnění parkoviště někoho jiného, kdo nenechává útratu v resortu, je v pořádku a tak to má/může být. Ale skutečně nevidím jediný důvod, proč když jedu do areálu, kam naprostá většina lidí jezdí autem za hlavní činností daného resortu, má ještě samostatně platit parking. Ano, pár lidí se spojí a sveze dohromady... a jak jsem argumentoval výše: už vůbec mi to nedává smysl při ceně za hlavní službu (fee), která není v řádu desetikorun.

Tohle byl důvod několikrát v minulém roce, kdy jsem samostatně raději jel jinam. A to nikoli kvuli tomu, ze me vadí výše toho poplatku, ale ten oser, že se tím vubec musím zabývat, když už sem tam nechal přes litr za fee plus jídlo/pití a pamatovat si ještě, že musím si někde něco zaplatit/někam dojít, aby se mi otevřela zavora. A ano, určitě to půjde i dopředu... ale proč se po mně chce, abych na to myslel? Pro mě je to blbost, která ve mně zanechává docela negativní dojem a přijde mi to škoda. Nejspíš ale má resort dobře spočítáno, že je to pro něj dobrý způsob, tak proč pak ne, nemusí se mi líbit vše a všude. ;)
 
Upraveno:
Také cítím jako vopruz při návštěvě areálu myslet na platbu parkování (jít po hře na recepci nebo mít po ruce jejich kartičku při výjezdu, ale když ji vyndám z bagu do auta, příště mi zase chybí v bagu). Na druhou stranu, lidí co tam nejdou za golfem není zrovna málo, kolegové z práce parkoviště využívájí jako bruslaři. Tak chápu snahu zkasírovat i tyto. Vloni to bylo ještě za 20,- Nevím jaké je pro to košer řešení. Jedno české ale vidím při každé návštěvě, a to odjezd vláčku 2 až 3 aut těsně za sebou, kdy platí jen ten první.

Obdobu této paltby za parking vidím na našich horách. Přijedu pod kopec, v řadě resortů zaplatím nejprve za auto a následně za skipass (OK, mnohdy různí provozovatelé, ale to je mne celkem šumák). Že bych platil parkování při lyžovačce v Reichu či v Itošce, si nevybavuji.
 
Ahoj, včera jsem byl na turnaji v Hodkovičkách a mám z toho celého celkem dobrý zážitek, až na to parkování. Koukám, že nejsem sám. Chápu potřebu regulovat, ale spíš s cílem, aby bylo dost prostoru na parkování pro golfisty.

Taky bych to řešil, a na recepci jsem to slečnám sdělil, "kdo platí fee nebo člen, parkuje zdarma". Dokážete si představit platit parkovné třeba u Glóbusu, když tam jedete nakupovat? Ano závory tam někde mají, ale když nakoupíš, parkování neplatíš.

Jo a druhá nepříjemnost - restaurace zavřená v 20:00. Turnaj skončil poslední flight 20:10. Když vím, že je dnes turnaj, tak to protáhnu... Je pravda, že odpoledne tam moc lidí nesedělo, ale po turnaji by si jistě něco dali.

Takže hřiště celkem pěkně upravené (limity a drobné nedostatky již byly zmíněny, např. síť na 9), ale to kolem to trochu kazí.
 
Zdravím, tak jsem dnes poprvé taky navštívil Hodkovičky, ale jen na krátký driving - vyzkoušet novou hůl na pár míčků, coz je vlastně ten kámen úrazu.

S parkovnym jsem počítal zde z diskuze, co mne ale úplně dostalo bylo kdyz mi slečna na recepci řekla že si musim koupit nějakou jejich kartu a bez ní že nemůžu mít míčky ani nic. Tedy nezbývalo než koupit kartu a poprosit o 2x míčky... Bratru lehce přes 50 míčků za 230,- no neber to. Ještě mne pobavila větou že ji můžu vrátit při odchodu a příště zase koupit 🤔😬

Micky jsem vzal a cestou rezignoval na putting a chipping, protože tolik lidí mi přišlo až nekomfortní, hlavně když jich půlka na tom putting area jen diskutovala. Co mne ale překvapilo byl stav podložek v horním patře (spodní plné rezervací) a chybějící gumová týčka 🤔 Jak o tom každý tak pěkně mluví, tak musím říct, že ja si teda uziju jiné drivingy mnohem více už jen proto že mají podložky zelené a ne vydřené a tvrdé.

Snad mne za ten příspěvek neukamenujete, ale potřeboval jsem si někam ten "zážitek" uložit. A jasně, že za milion lidí si můžu sám tím že je svátek a pěkné počasí.
 
Hlásím, že Hodkovičky jsou v téměř perfektním stavu včetně greenů. Aby to byla top devítka, ještě by mohli trošku uklízet trávu víc po posekání (pro luxusní pocit) a hlavně zapracovat na bunkrech (jak na písku, tak i na přípravě na den a i v průběhu dne na to trochu sáhnout).... ale je tam pořád plno, tak je to asi moc nenutí tlačit se do dalších nákladů (i když kromě případné výměny a doplnění písku je to spíš o pečlivosti, než o dodatečných nákladech)
 
Hodkovičky stále ve velmi dobrém stavu, i greeny. Zimní greeny už jsou skoro připravené, naštěstí se zatím hraje na letní. Sem tam už je lepší na krátce střižených plochách "stavět", ale pořád výborně hratelné.
 
Byl jsem dneska omrknout Hodkovičky, stále se hraje na zimní greeny. Mám trochu obavu z toho kdy budou v provozu letní green, jsou aerifikované a přijde mi, že tráva je jakoby spálená. Celé je to nějaké hnědé nebo rezavé, na fotce to bohužel úplně nevynikne, ale pocitově mi ta tráva nepřišla v nejlepším stavu. Ostatní plochy byly sečené někdy minulý týden (pozorováno z Chuchelského háje), hřiště není nijak podmáčené a je OK, klidně by to za mě mohli posekat už znova :D.

1710959022775.png
1710959041759.png
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom