Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Recenze [HODINKY] Garmin VivoActive 3

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Není to tak dávno, co jsme psali první dojmy ze stále nejnašlapanějších golfových hodinek od Garminu, modelu Approach S60. A už zde máme další zajímavý kousek. Konkrétně jde o nejnovější multisportovní model Garmin Vívoactiv 3 Optic Grey PVD (thanks to @doktordee ).

Možná někoho napadne, proč zde otravujeme s multisportovní řadou Vivo. Máme přeci svou řadu hodinek Approach, které umí golf mnohem lépe a některé jsou multisportovní též. Jenže staré pravdy jsou již dnes minulostí. Multisportovní Vivoactive 3 umí dnes golf lépe, než leckteré starší modely řady Approach. Naopak mají sensor tepu, NFC chip (Garmin Pay) a vypadají dokonce lépe, než nejlepší Approach S60 (premium verzi dávám stranou). Ale hezky popořadě. Pojďme se podívat jak nová Viva vypadají, co umí a jaké jsou reálně rozdíly mezi Vivoactive 3 a Approach S60, se kterými je poměrně srovnávám (k mému osobnímu překvapení).

Poznámka: základní funkce jako zobrazení vzdálenosti na začátek, střed a konec greenu nebo Garmin Connect golf aplikaci záměrně vynechávám. Pokud to někoho zajímá, doporučuji přečíst článek o S60.

Rozbalujeme
Je to poměrně zarážející, ale krabička Vivo3 je kvalitnějši než dražší golfový top model S60. Má hezké víčko i vnitřek.
Uvnitř nalezneme hodinky, malý návod a nabíjecí kabel (shodný s ostatními novými Garminy).

IMG_4171.jpg


Pokud položíme hodinky vedle sebe, všimneme si na první pohled, že jsou Vivo3 (dole) malinko menší, nicméně působí mnohem lépe než Approach S60 z něhož plast křičí na míle daleko. Pravda, porovnáváme dražší verzi PVD s obyčejnými S60. Ale i tak je to trochu smutný pohled majitele S60. :) Spodní část prozrazuje, že Vivo3 mají optický snímač tepu (to samo o sobě je pro mnoho lidí dealmaker). To vše při nižší výšce hodinek a srovnatelné váze.

IMG_4174.jpg


A takto vypadají zapnuté...

IMG_4188.jpg


Golfové funkce
Jestli Garmin Vivoactive překvapil v oblasti fyzické exekuce a vzhledu, nemalé překvapení nastává i při zběžné kontrole golfové výbavy. Základní ovládání hodinek je prakticky shodné s S60, rozdíl je v menším počtu fyzických tlačítek (nechybí). Menu je prakticky identické, pouze některé grafické efekty doznaly změn (spíše k horšímu, ale nic zásadního).

Otravné stahování hřišť do mobilu, ze kterého si teprve hodinky tahají data zůstalo zachováno (pozn. poslední hřiště zůstává v hodinkách). Vše ostatní je oproti Vivoactive 2 zcela jiné. Po výběru hřiště hráč vidí obrazovku téměř shodnou s S60. Jde o vzdálenost na začátek, střed a konec greenu příslušné jamky. Pouze místo mapky celé jamky je k dispozici "pouze" mapka greenu.

IMG_4180.jpg


Swipe doleva zobrazí watch face (případně widgety), ťuknutí na green zobrazí detail greenu s možností změny pin pozice na několik předdefinovaných poloh. Změna probíha swipy nahoru a dolů, cože je poměrně krkolomné u plně dotykového displaye (pravděpodobně funkce přenesena z nedotykových Approach modelů. S60 umožňuje umístění dotykem kamkoliv na green). I tak pokládám provedení této funkce za poměrně exklusivní.

IMG_4181.jpg


Mimo změny pin pozice je zde k dispozici ukazatel směru ke greenu (hrajete v překážce a nevíte přesmě směr na vlajku). Jedná se o funkci ještě do nedávna přítomnou pouze v nejvyšších modelech řady Approach. Provedení identické s S60.

IMG_4186.jpg


Dále zde máme obrazovky s Layupy a doglegy, a hlavně schematický plánek jamky s umístěním překážek. Uživatel má možnost zjistit vzdálenost na zčátek a konec překážky (bunker, voda...). Tuto funkci S60 nemá. Má přeci plnohodnotnou mapku celé jamky. Svízel je v tom, že mapka S60 neumožňuje letmý pohled na údaj začatek a konec vody. Musíte si vše ručně "změřit". Mapka S60 samozřejmě nabízí mnohem více informací, ukazuje polohu hráče... ale jistá praktičnost schematickému zobrazení Vivo3 nelze upřít.

IMG_4185.jpg


Ukázka zobrazení layupů a doglegu.

IMG_4187.jpg


Z hlediska score karty má hráč možnost sledovat počet ran, případně zapnout i počet puttů, zásahu fairways nebo počítání stableford bodů a to vše pro dva hráče. Krokoměr, délka hracího kola je již standard. Trestné rány, bunkery atp. tradičně u všech Garminů zcela chybí. Stejně jako u Approach modeů, ani zde již není možné měřit délku rány manuálně.

IMG_4182.jpg


IMG_4183.jpg


Pokud člověk nechce vidět mapku greenu nebo preferuje větší číslice vzdálenosti je zde možnost základní údaje zvětšit.

IMG_4184.jpg


Srovnání funkcí side by side
Jak si stojí nové Garmin Vivoactive vedle starších modelů nebo Approach S60 zachycuje nejlépe následující tabulka:

garmin_vivoactive_approach.png

Závěr

Vivoactive hodinky byly dříve popelkou v rámci golfových hodinek. Jejich přednost byla možnost aplikací, více sportů, dotykový display. Postupně se ale situace radikálně změnila, a současné Vivo3 lze označit za špičkové golfové hodinky. Umí vše, co ostatní Approach modely včetně automatického měření ran autoshot. Navíc mají snímač tepu, NFC chip a vypadají mnohem lépe než základní verze (non Premium) nejvyššího golfového modelu Approach S60, který je navíc dražší (100 USD). Pokud člověk oželí trochu komfortu díky nahrávání hřišť přes mobil, detailní mapku každé jamky a plays like distance (přepočet vzdálenosti greenu v závislosti na převýšení, které je beztak zakázané na turnajích), naopak ocení sensor srdečního tepu (běháte), pak asi není co řešit.
Politice Garminu příliš nerozumím. Kdyby vyšly oboje hodinky současně, tak upřímně nevím, pro které bych se rozhodl (a to nejsem "běhací typ"). Vivoactive 3 mají příjemně menší ciferník než S60 a ve verzi PDV vypadají skvěle. Pro všechny ostatní je to tedy dobrá zpráva - je z čeho vybírat.
Rada na závěr: Pokud by někdo kupoval Vivoactive 3, určitě koukněte na verzi PVD. Rozdíl v ceně pár set korun stojí za provedení a vzhled výrazně dražších Fenixů.

Pozn.: podivný čtvereček na většině obrazovek je pravděpodobně softwarová chyba.
 
Upraveno moderátorem:
Rád jsem zapůjčil k recenzi. Díky za ni. O dost víc se nemůžu dočkat hratelného počasí! Načasování uvedení na trh jsem vůbec nepochopil nicméně jsem rád, že je mám.

Zatím pár osobních postřehů:

Hodinky jsem si otočil a mám tak funkční tlačítko na levé straně, hodinky nosím na levé ruce, a přístupné tak pro palec. Je to příjemnější. V nastavení jsem si po dvou dnech vypnul funkci Side Swipe. Je to hezká fičurka ale stejně intuitivně sahám na displej. Navíc během testu na dvou jamkách venku mi rukavice neustále listovala stránkami. Vracet se byla otrava. Co je fakt boží je váha. Téměř nevnímám, že je mám na ruce.
 
Díky za tip. Zjistil jsem, že mám u O2 nějaký budget, zrovna je mají i v nabídce, takže já už mám dárek pro sebe na vánoce jasný.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Rád jsem zapůjčil k recenzi. Díky za ni. O dost víc se nemůžu dočkat hratelného počasí! Načasování uvedení na trh jsem vůbec nepochopil nicméně jsem rád, že je mám.

Zatím pár osobních postřehů:

Hodinky jsem si otočil a mám tak funkční tlačítko na levé straně, hodinky nosím na levé ruce, a přístupné tak pro palec. Je to příjemnější. V nastavení jsem si po dvou dnech vypnul funkci Side Swipe. Je to hezká fičurka ale stejně intuitivně sahám na displej. Navíc během testu na dvou jamkách venku mi rukavice neustále listovala stránkami. Vracet se byla otrava. Co je fakt boží je váha. Téměř nevnímám, že je mám na ruce.
Oni jsou lehci nez Approach S60: 43g vs 52g. To mi hlava nebere... maji sensor tepu, kov a jsou lehci. Uvidime jeste baterka. Ale i tak je to super.

Jen pro info, stredni velikost Fenixu vazi 85g. To je 2x tolik. Nejmensi Fenix necelych 70g.
 
VHP a MHP - vůbec netuším co s tím. V manuálu jsem k tomu nic nenašel.
7d97e98fc76b4229da53f885220af1f7.jpg
8fa34dbc4a6aad6f95dd046c94ea70ba.jpg
 
VHP a MHP - vůbec netuším co s tím. V manuálu jsem k tomu nic nenašel.
7d97e98fc76b4229da53f885220af1f7.jpg
8fa34dbc4a6aad6f95dd046c94ea70ba.jpg
MHP = mimo hraci plochu
Oznacis tim uder do outu ci vody. Cilem je, aby se to nepocitalo do prumeru a nebylo to vydavano za bezny uder.

Note: pridani ran jde jen na PC
 
Note: pridani ran jde jen na PC

To pořád tahle blbost přetrvává? To nikdo v cizině nehraje rány navíc či trestné?
 
To pořád tahle blbost přetrvává? To nikdo v cizině nehraje rány navíc či trestné?

Se divim, ze jim ty krapy nekdo kupuje. Stahovani hrist do mobilu a nemoznost zadat trestnou ranu. Se divim, ze to nema slot na diskety...
 
To pořád tahle blbost přetrvává? To nikdo v cizině nehraje rány navíc či trestné?
Myslel jsem pridat na mapu. Rany navic vyresis pri hre.

@mkopcak Tresta zadat jde, jen nepoznas, ze je to trestna. U toho stahovani nechapu jen to, ze to nejde naprimo a musis saskovat i s tim mobilem. To, ze multisport hodinky nemaji ulozene vsechny hriste chapu.
 
Myslel jsem pridat na mapu. Rany navic vyresis pri hre.

@mkopcak Tresta zadat jde, jen nepoznas, ze je to trestna. U toho stahovani nechapu jen to, ze to nejde naprimo a musis saskovat i s tim mobilem. To, ze multisport hodinky nemaji ulozene vsechny hriste chapu.

Jj, myslel jsem to tak, ze u rany nejde zvolit, ze je to trestna. Ono na celkove skore to samozrejme vliv nema, ale mne by prislo sikovne proste mit moznost (volitelnou) na rany v poli, paty a trestné.

Pro mě následná editace v mobilu ani na pc není.
 
Tak jsem včera vyběhl na hřiště jen s 9i a testoval hodinky a získal nějaké podklady pro další práci. Ať už na telefonu anebo na PC. Co čert nechtěl na grýnu 4 se kously... fungovalo pouze boční tlačítko. Sice jsem si dokázal vyvolat menu ale potvrdit vypnutí na dotykovem displeji nešlo. Ten prostě nereagoval. Ani zahřívání nepomohlo. Pak jsem si vzpomněl, že jsou i na lyže a snowboard a tam se tak nějak se zimou počítá. Doufám. Až velmi dlouhé přidržení bočního tlačítko hodinky vyrestartovalo. Statistiky i skóre zůstalo zapsáno. Údery s gps pozicema ne. [emoji19]
 
Jestli, mohu za sebe, všechny sportovní hodinky jsou super jen pro tu danou chvíli a na aktuálním hřišti jen nejsou elegantní. Tepová měření jsou pro účely golfu jen na obtíž, vyvolávají zbytečný stres.
Dotykový displej , nevím jak kdo, v kanceláři ano na hřišti , počasí , rukavice, pot a nevím co ještě?? Není nad klasické tlačítko , pokud možno s proklikem.
Jinak odskočím od tématu a pro "šéfa " M, kolega má TOMTOM, a za něj už nikdy více, cena náhradního pásku a navíc mu prasklo sklíčko při padu , málem ho omylo, mám S20, líbí se mu obdélník. Ocenil u mne klasika pasek a normální sklo, a výbava hodinek umí vše co golfista potřebuje.
 
Tak jsem včera vyběhl na hřiště jen s 9i a testoval hodinky a získal nějaké podklady pro další práci. Ať už na telefonu anebo na PC. Co čert nechtěl na grýnu 4 se kously... fungovalo pouze boční tlačítko. Sice jsem si dokázal vyvolat menu ale potvrdit vypnutí na dotykovem displeji nešlo. Ten prostě nereagoval. Ani zahřívání nepomohlo. Pak jsem si vzpomněl, že jsou i na lyže a snowboard a tam se tak nějak se zimou počítá. Doufám. Až velmi dlouhé přidržení bočního tlačítko hodinky vyrestartovalo. Statistiky i skóre zůstalo zapsáno. Údery s gps pozicema ne. [emoji19]
Jak zname garmin, tak prvni verze fw budou trosku ehm beta? :)
 
Jj. Jinak zatím s Garmin hodinkami jsem byl vždy spokojený. Ať už měly dotykový displej nebo ne. Pro mě je dotyková verze intuitivnější. Běhám a hraju golf. Takže pro mě ideální kombinace.
 
Jj. Jinak zatím s Garmin hodinkami jsem byl vždy spokojený. Ať už měly dotykový displej nebo ne. Pro mě je dotyková verze intuitivnější. Běhám a hraju golf. Takže pro mě ideální kombinace.
Vice mene souhlas. Dnesni doba je proste rychla a zarizeni maji sve bolistky. Stalo se to b-huzel standardem.

Dotyk na Garminech je pry trochu issue pri plavani. Na golfu jsem s tim issue tez nemel (mel jsem Vivo1 a nyni S60).
 
Garmin a platba jimi - nelze. Ne v ČR. Byť je u nás už pár bank které NFC platbu podporují, tak nepodporují Garmin Pay. Škoda. Placení přiložením mobilu vypadá skvěle ale zaplatit přiložením hodinek by vypadlo mnohem mnohem líp! [emoji41]
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Pokud o nich někdo uvažujete pak určitě počkejte na jaro. Dnes další test na hřišti - tentokrát se kously už na druhém grýnu.... [emoji35]
 
Dotyk na Garminech je pry trochu issue pri plavani. Na golfu jsem s tim issue tez nemel (mel jsem Vivo1 a nyni S60).[/QUOTE]

Podle vlastní zkušenosti s jinými hodinkami- Suunto Spartan Ultra, je dotyk hodinek ve vodě problém taky... Asi není úplně easy to nastavit tak, aby to bralo dotyk prstu na mokrý display. Ono i na mobilu v dešti je ovládání oříšek...
 
Tak mám další poznatek - hodinky se kously, myslím tím dotykový displej, i při běhu. Cca po 20 minutách přestal na dotyk reagovat. Údaje však zůstaly uložené.

Podle mapy vypadá, že mají přesnější GPS. V porovnání s předchozím modelem.

Po úplném vybití se na 50% dostaly za 30 minut. Což mi přijde super! Za hodinu jsou na 90 %.
 
Upraveno:
Chcípnul mi dálkoměr, tak přemýšlím o hodinkách, jsou tyto stále to ideální co se dá za rozumnou cenu ( do 7k ) koupit nebo mezitím vyšlo něco lepšího? Ideálně na denní nošení, fitness a o víkendu na golf.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom