Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Recenze [HODINKY] Garmin S12

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Původně jsem chtěl S62. Pak jsem chtěl Epix 2... pak jsem, pak jsem přemýšlel, co vlastně po zkušenostech s několika chytrými hodinkami chci. A šáhnul jsem po golfové řadě z opačného cenového spektra, Garmin S12, v modré barvě, kdy jsem je na shopu hodinky-365.cz sehnal 11.4. letošního roku za 3.690,- Kč (už jsou tam dražší, aktuálně 4.190,-), Garmin na webu doporučuje cenu 4.990,- Kč, viz link.

Informace o hodinkách, lze najít, vypichuji z webu Garminu promo:
  • displej čitelný na slunci - Ano, potvrzuji, bez problémů
  • předinstalovaná hřiště v hodinkách - Ano, potvrzuji, aktualizace přes Garmin express bez problémů proběhla
  • možnost propojit se snímači CT10 - nezkoušel jsem, nemám, ale kolonka tam je
  • přehledné zobrazení, viditelné, jednoduché, včetně zobrazení překážek a i layoutů - tohle je super. Rychlé, postačuje, pro mě komplet. Super.
  • Zápis výsledků: jednoduše - buď rány, nebo i trefenaj fervej, počet patů, případně počet trestů na každé jamce. Tady bych si dovolil jednu výtku, líbilo by se mi, kdyby šel počet patů zadávat samostatně bez nutnosti zaznamenávat trefenou fervej (což mě na rozdíl od patů nezajímá)
  • Výdrž baterie: Hrajte, jak dlouho budete chtít a kolikrát budete chtít. Vestavěná dobíjecí baterie vydrží v režimu GPS až 30 hodin. - TOHLE JE PROSTĚ BOŽÍ. Viz dále...

E3A0D6F8-1671-4535-A0F7-2E19AA4D4029.jpeg 5DF2D3E4-4883-4C8F-A3E2-6D9762C29AC6.jpeg s12.jpeg

Chvíli jsem přemýšlel, jak tuto recenzi pojmout, jak hodinky vychválit... ono to není jen tak. S62 a další jsou prostě lepší, umí toho víc, krásně grafické... a tady jsem měl původně obavy, jak budu z hodinek otráven. Ale věřím, že tyhle hodinky mají svoji cílovku a mně se teď naprosto trefily do toho, co hledám. Proč?
  • jsou jednoduché, ovládají se přehledně jen tlačítky: dotykáče jsou super, ale tlačítka jsou kulomet... fungují a vždy, jasně, předvídatelně, na každý dotyk dělají co mají
  • jsou lehké - tzn. na ruce je skoro ani necítíte
  • svižný systém, to co dělají, dělají dobře
  • předehraná hřiště, stejné db, jako všechny garminy s možností přepisovat score do garmin app
  • a vydrží dlouho. Dlouho. DLOUHO, DLOOOUHOOO nabité! Hodinky jsem dostal do ruky někdy kolem 15 dubna, od té doby 4 hry pod dohledem GPS (ok, sice jen 18j,9j,9j,12j, ale i tak) - baterka za celou dobu bez jediného nabíjení klesla celkově asi o 25-30% (podle zobrazení takového obdélníčku, procenta viditelná nejsou)
  • nejsou nijak propojené s mobilem, co se týče chytrých komunikačních funkcí: Konečně! Konečně mám klid, žádné notifikace, nic. Toto věřím, že je pro mnohé diskutabilní. Ale já jako ajťák čím dál tím víc mám rád jednoduchá, funkční zařízení, která především bezchybně dělají co mají a přijde mi, že tento model hodinek pro golf mi je splňuje. Nemusím díky tomuto ani myslet na nabíjení v podstatě pořád... nebo lépe řečeno, už skoro nikdy. Propojení a synchronizace probíhá jen s app Garminu (Golf, Connect).
  • žádná demotivace pomocí senzórů fitness, které mě buzerujou (a které jsem stejně vždy časem za sebe osobně u všech hodinek vypnul - akorát žraly baterku a nic jsem prakticky dle toho ve svém životě stejně neřídil - možná zatím)
  • GPS rychlá, bez problémů
Pár negativ, resp. vlastností, pro mě by se ale už i tak našlo (aby se neřeklo):
  • trochu zamrzí nabíječka - resp. kabel s konektor speciální pro garmin, na druhé straně klasické USB. Konektor pro hodinky v podobě aktuálního standardu USB-C by se mi líbil víc, ale přežít se to dá. Ale musí na to člověk myslet a kabel neztratit. Na druhou stranu, věřím, že i i týdenní golfovou dovolenou zvládnu naprosto bez něj.
  • uvítal bych, kdyby na dvojklik tlačítka to rovnou měřilo vzdálenost zvoleného odpalu, takto je tato možnost vnořena v jednom menu... dojít se k tomu dá, ale žádná sláva, ten dvojklik by byl lepší (uměly to třeba takto už dřív S3)
  • při zadávání skore bych rád zadával jen paty, bez nutnosti zadávat trefenou/netrefenou fervej... ale člověk si zvykne. Akorát je to víc klikání. Takže nakonec budu zadávat asi jen rány a nebo jako jeden tip - odkliknu, že fir trefena bez nutnosti změny na vlevo, vpravo... a je to. Pak je to po zadání patů jen jeden rychlý klik stejným tlačítkem "ok" navíc.
  • pro mě trochu nešikovný silikonový pásek, prakticky se mi hůře nasazuje, mě chlupaté ruce protestují, přijde mi to i velmi měkké. Budu řešit výměnou pásku.

Pro zájemce přikládám i další z recenzi z terénu, jednu z těch, co jsem na netu předtím našel a přemluvily mě, že za pokus hodinky stojí - zvlášť když najdete dobrou cenu. Je tam vidět hezky to použití v praxi, jak se co kliká atp.


Po cca 14ti dnech velká spokojenost, chybky to má, sem tam se mi po některé s chytrých funkcí zasteskne, ale ta jednoduchost pro hobby golfistu, neuvěřitelná baterka a výdrž pro demotivovaného ajtáka, to je přesně to, co jsem hledal a s čím jsem v tuto chvíli spokojený. Tolik k prvním dojmům několika dnů a her z používání. Původně jsem to chtěl napsat, až se kompletně vybije baterka, ale to by při frekvenci mých dvou her týdně mohlo být taky buchvíkdy... ;) Velká spokojenost. Za mě: pro ty, co vědí, co chtějí a nechtějí cíleně chytré funkce a vyhovuje jim jednoduchost, praktičnost - velmi dobrá volba za poměrně krásné peníze s osvědčeným systémem a skvělým pokrytím českých hřišť a dalšího s tím souvisejícím ekosystémem Garmin. Tohodle pokusu naslepo za sebe rozhodně nelituji. A velmi budu přemýšlet, jestli v dohledné době šáhnu po vyšších řadách... :)

Kdyby kohokoli k S12 něco zajímalo, zeptejte se, zkusím, zjistím, napíšu.
 
Upraveno:
Původně jsem chtěl S62. Pak jsem chtěl Epix 2... pak jsem, pak jsem přemýšlel, co vlastně po zkušenostech s několika chytrými hodinkami chci. A šáhnul jsem po golfové řadě z opačného cenového spektra, Garmin S12, v modré barvě, kdy jsem je na shopu hodinky-365.cz sehnal 11.4. letošního roku za 3.690,- Kč (už jsou tam dražší, aktuálně 4.190,-), Garmin na webu doporučuje cenu 4.990,- Kč, viz link.

Informace o hodinkách, lze najít, vypichuji z webu Garminu promo:
  • displej čitelný na slunci - Ano, potvrzuji, bez problémů
  • předinstalovaná hřiště v hodinkách - Ano, potvrzuji, aktualizace přes Garmin express bez problémů proběhla
  • možnost propojit se snímači CT10 - nezkoušel jsem, nemám, ale kolonka tam je
  • přehledné zobrazení, viditelné, jednoduché, včetně zobrazení překážek a i layoutů - tohle je super. Rychlé, postačuje, pro mě komplet. Super.
  • Zápis výsledků: jednoduše - buď rány, nebo i trefenaj fervej, počet patů, případně počet trestů na každé jamce. Tady bych si dovolil jednu výtku, líbilo by se mi, kdyby šel počet patů zadávat samostatně bez nutnosti zaznamenávat trefenou fervej (což mě na rozdíl od patů nezajímá)
  • Výdrž baterie: Hrajte, jak dlouho budete chtít a kolikrát budete chtít. Vestavěná dobíjecí baterie vydrží v režimu GPS až 30 hodin. - TOHLE JE PROSTĚ BOŽÍ. Viz dále...

Zobrazit přílohu 29858Zobrazit přílohu 29859Zobrazit přílohu 29860

Chvíli jsem přemýšlel, jak tuto recenzi pojmout, jak hodinky vychválit... ono to není jen tak. S62 a další jsou prostě lepší, umí toho víc, krásně grafické... a tady jsem měl původně obavy, jak budu z hodinek otráven. Ale věřím, že tyhle hodinky mají svoji cílovku a mně se teď naprosto trefily do toho, co hledám. Proč?
  • jsou jednoduché, ovládají se přehledně jen tlačítky: dotykáče jsou super, ale tlačítka jsou kulomet... fungují a vždy, jasně, předvídatelně, na každý dotyk dělají co mají
  • jsou lehké - tzn. na ruce je skoro ani necítíte
  • svižný systém, to co dělají, dělají dobře
  • předehraná hřiště, stejné db, jako všechny garminy s možností přepisovat score do garmin app
  • a vydrží dlouho. Dlouho. DLOUHO, DLOOOUHOOO nabité! Hodinky jsem dostal do ruky někdy kolem 15 dubna, od té doby 4 hry pod dohledem GPS (ok, sice jen 18j,9j,9j,12j, ale i tak) - baterka za celou dobu bez jediného nabíjení klesla celkově asi o 25-30% (podle zobrazení takového obdélníčku, procenta viditelná nejsou)
  • nejsou nijak propojené s mobilem, co se týče chytrých komunikačních funkcí: Konečně! Konečně mám klid, žádné notifikace, nic. Toto věřím, že je pro mnohé diskutabilní. Ale já jako ajťák čím dál tím víc mám rád jednoduchá, funkční zařízení, která především bezchybně dělají co mají a přijde mi, že tento model hodinek pro golf mi je splňuje. Nemusím díky tomuto ani myslet na nabíjení v podstatě pořád... nebo lépe řečeno, už skoro nikdy. Propojení a synchronizace probíhá jen s app Garminu (Golf, Connect).
  • žádná demotivace pomocí senzórů fitness, které mě buzerujou (a které jsem stejně vždy časem za sebe osobně u všech hodinek vypnul - akorát žraly baterku a nic jsem prakticky dle toho ve svém životě stejně neřídil - možná zatím)
  • GPS rychlá, bez problémů
Pár negativ, resp. vlastností, pro mě by se ale už i tak našlo (aby se neřeklo):
  • trochu zamrzí nabíječka - resp. kabel s konektor speciální pro garmin, na druhé straně klasické USB. Konektor pro hodinky v podobě aktuálního standardu USB-C by se mi líbil víc, ale přežít se to dá. Ale musí na to člověk myslet a kabel neztratit. Na druhou stranu, věřím, že i i týdenní golfovou dovolenou zvládnu naprosto bez něj.
  • uvítal bych, kdyby na dvojklik tlačítka to rovnou měřilo vzdálenost zvoleného odpalu, takto je tato možnost vnořena v jednom menu... dojít se k tomu dá, ale žádná sláva, ten dvojklik by byl lepší (uměly to třeba takto už dřív S3)
  • při zadávání skore bych rád zadával jen paty, bez nutnosti zadávat trefenou/netrefenou fervej... ale člověk si zvykne. Akorát je to hodně klikání. Takže nakonec budu zadávat asi jen rány
  • pro mě trochu nešikovný silikonový pásek, prakticky se mi hůře nasazuje, přijde mi to velmi měkké. Budu řešit výměnou pásku.

Pro zájemce přikládám i další z recenzi z terénu, jednu z těch, co jsem na netu předtím našel a přemluvily mě, že za pokus hodinky stojí - zvlášť když najdete dobrou cenu. Je tam vidět hezky to použití v praxi, jak se co kliká atp.


Po 14ti dnech velká spokojenost, chybky to má, sem tam se mi po některé s chytrých funkcí zasteskne, ale ta jednoduchost pro hobby golfistu, neuvěřitelná baterka a výdrž pro demotivovaného ajtáka, to je přesně to, co jsem hledal a s čím jsem v tuto chvíli spokojený. Tolik k prvním dojmům několika dnů a her z používání. Původně jsem to chtěl napsat, až se kompletně vybije baterka, ale to by při frekvenci mých dvou her týdně mohlo být taky buchvíkdy... ;) Velká spokojenost. Za mě: pro ty, co vědí, co chtějí a nechtějí cílené chytré funkce a vyhovuje jim jednoduchost, praktičnost - velmi dobrá volba za poměrně krásné peníze s osvědčeným systémem a skvělým pokrytím českých hřišť a dalšího s tím souvisejícím ekosystémem Garmin. Tohodle pokusu naslepo za sebe rozhodně nelituji. A velmi budu přemýšlet, jestli v dohledné době šáhnu po vyšších řadách... :)

Kdyby kohokoli k S12 něco zajímalo, zeptejte se, zkusím, zjistím, napíšu.
Úplně ti rozumím, já dostal od ženy G12 a jsem nadmíru spokojen právě s tou popisovanou jednoduchostí používání a vypadá to, že budu spokojen i s výdrží. Jedna turnajová osmnáctková hra je vybila asi o 8%:cool:
 
Tak u F6 si můžeš vytvořit profil a pak si „jedním” klikem všechny notifikace vypnout 😉
 
Po cca 14ti dnech velká spokojenost
Tohle je celé gró příběhu! 👌
Konečně máš produkt, kterej odpovídá tvým preferencím a potřebám! Nejen že jsi se rozhoupal, ale že i jako ajťák jsi rodině prodal, že neexistuje lepší investice než jsou tyhle hodinky a oni to pochopili. 😂
Ať ti slouží a snad mi je brzy ukážeš. :cool:
 
Původně jsem chtěl S62. Pak jsem chtěl Epix 2... pak jsem, pak jsem přemýšlel, co vlastně po zkušenostech s několika chytrými hodinkami chci. A šáhnul jsem po golfové řadě z opačného cenového spektra, Garmin S12, v modré barvě, kdy jsem je na shopu hodinky-365.cz sehnal 11.4. letošního roku za 3.690,- Kč (už jsou tam dražší, aktuálně 4.190,-), Garmin na webu doporučuje cenu 4.990,- Kč, viz link.

Informace o hodinkách, lze najít, vypichuji z webu Garminu promo:
  • displej čitelný na slunci - Ano, potvrzuji, bez problémů
  • předinstalovaná hřiště v hodinkách - Ano, potvrzuji, aktualizace přes Garmin express bez problémů proběhla
  • možnost propojit se snímači CT10 - nezkoušel jsem, nemám, ale kolonka tam je
  • přehledné zobrazení, viditelné, jednoduché, včetně zobrazení překážek a i layoutů - tohle je super. Rychlé, postačuje, pro mě komplet. Super.
  • Zápis výsledků: jednoduše - buď rány, nebo i trefenaj fervej, počet patů, případně počet trestů na každé jamce. Tady bych si dovolil jednu výtku, líbilo by se mi, kdyby šel počet patů zadávat samostatně bez nutnosti zaznamenávat trefenou fervej (což mě na rozdíl od patů nezajímá)
  • Výdrž baterie: Hrajte, jak dlouho budete chtít a kolikrát budete chtít. Vestavěná dobíjecí baterie vydrží v režimu GPS až 30 hodin. - TOHLE JE PROSTĚ BOŽÍ. Viz dále...

Zobrazit přílohu 29858Zobrazit přílohu 29860Zobrazit přílohu 29863

Chvíli jsem přemýšlel, jak tuto recenzi pojmout, jak hodinky vychválit... ono to není jen tak. S62 a další jsou prostě lepší, umí toho víc, krásně grafické... a tady jsem měl původně obavy, jak budu z hodinek otráven. Ale věřím, že tyhle hodinky mají svoji cílovku a mně se teď naprosto trefily do toho, co hledám. Proč?
  • jsou jednoduché, ovládají se přehledně jen tlačítky: dotykáče jsou super, ale tlačítka jsou kulomet... fungují a vždy, jasně, předvídatelně, na každý dotyk dělají co mají
  • jsou lehké - tzn. na ruce je skoro ani necítíte
  • svižný systém, to co dělají, dělají dobře
  • předehraná hřiště, stejné db, jako všechny garminy s možností přepisovat score do garmin app
  • a vydrží dlouho. Dlouho. DLOUHO, DLOOOUHOOO nabité! Hodinky jsem dostal do ruky někdy kolem 15 dubna, od té doby 4 hry pod dohledem GPS (ok, sice jen 18j,9j,9j,12j, ale i tak) - baterka za celou dobu bez jediného nabíjení klesla celkově asi o 25-30% (podle zobrazení takového obdélníčku, procenta viditelná nejsou)
  • nejsou nijak propojené s mobilem, co se týče chytrých komunikačních funkcí: Konečně! Konečně mám klid, žádné notifikace, nic. Toto věřím, že je pro mnohé diskutabilní. Ale já jako ajťák čím dál tím víc mám rád jednoduchá, funkční zařízení, která především bezchybně dělají co mají a přijde mi, že tento model hodinek pro golf mi je splňuje. Nemusím díky tomuto ani myslet na nabíjení v podstatě pořád... nebo lépe řečeno, už skoro nikdy. Propojení a synchronizace probíhá jen s app Garminu (Golf, Connect).
  • žádná demotivace pomocí senzórů fitness, které mě buzerujou (a které jsem stejně vždy časem za sebe osobně u všech hodinek vypnul - akorát žraly baterku a nic jsem prakticky dle toho ve svém životě stejně neřídil - možná zatím)
  • GPS rychlá, bez problémů
Pár negativ, resp. vlastností, pro mě by se ale už i tak našlo (aby se neřeklo):
  • trochu zamrzí nabíječka - resp. kabel s konektor speciální pro garmin, na druhé straně klasické USB. Konektor pro hodinky v podobě aktuálního standardu USB-C by se mi líbil víc, ale přežít se to dá. Ale musí na to člověk myslet a kabel neztratit. Na druhou stranu, věřím, že i i týdenní golfovou dovolenou zvládnu naprosto bez něj.
  • uvítal bych, kdyby na dvojklik tlačítka to rovnou měřilo vzdálenost zvoleného odpalu, takto je tato možnost vnořena v jednom menu... dojít se k tomu dá, ale žádná sláva, ten dvojklik by byl lepší (uměly to třeba takto už dřív S3)
  • při zadávání skore bych rád zadával jen paty, bez nutnosti zadávat trefenou/netrefenou fervej... ale člověk si zvykne. Akorát je to víc klikání. Takže nakonec budu zadávat asi jen rány a nebo jako jeden tip - odkliknu, že fir trefena bez nutnosti změny na vlevo, vpravo... a je to. Pak je to po zadání patů jen jeden rychlý klik stejným tlačítkem "ok" navíc.
  • pro mě trochu nešikovný silikonový pásek, prakticky se mi hůře nasazuje, mě chlupaté ruce protestují, přijde mi to i velmi měkké. Budu řešit výměnou pásku.

Pro zájemce přikládám i další z recenzi z terénu, jednu z těch, co jsem na netu předtím našel a přemluvily mě, že za pokus hodinky stojí - zvlášť když najdete dobrou cenu. Je tam vidět hezky to použití v praxi, jak se co kliká atp.


Po cca 14ti dnech velká spokojenost, chybky to má, sem tam se mi po některé s chytrých funkcí zasteskne, ale ta jednoduchost pro hobby golfistu, neuvěřitelná baterka a výdrž pro demotivovaného ajtáka, to je přesně to, co jsem hledal a s čím jsem v tuto chvíli spokojený. Tolik k prvním dojmům několika dnů a her z používání. Původně jsem to chtěl napsat, až se kompletně vybije baterka, ale to by při frekvenci mých dvou her týdně mohlo být taky buchvíkdy... ;) Velká spokojenost. Za mě: pro ty, co vědí, co chtějí a nechtějí cíleně chytré funkce a vyhovuje jim jednoduchost, praktičnost - velmi dobrá volba za poměrně krásné peníze s osvědčeným systémem a skvělým pokrytím českých hřišť a dalšího s tím souvisejícím ekosystémem Garmin. Tohodle pokusu naslepo za sebe rozhodně nelituji. A velmi budu přemýšlet, jestli v dohledné době šáhnu po vyšších řadách... :)

Kdyby kohokoli k S12 něco zajímalo, zeptejte se, zkusím, zjistím, napíšu.
Pokud si chceš vyměnit řemínek, tak se asi dost prohneš : https://www.garmin.com/cs-CZ/p/552261. Ty ceny jsou nelidské, kovový řemínek přes 5 000, kožený přes 3000, silikon 1300... Jim muselo přeskočit...
 

Dík za link, chvilku jsem po tom pátral a zdá se, že edice 2022 jsou vlastně "jen" tři nové barvy: Jinak šedá, jinak modrá a taková ta divná zeleno-modrá, holky budou určitě vědět, jak se ta barva jmenuje. :) Funkčně se zdá, že k žádnému update nedošlo.

Snímek obrazovky pořízený 2022-05-04 07-33-17.png

Pokud si chceš vyměnit řemínek, tak se asi dost prohneš : https://www.garmin.com/cs-CZ/p/552261. Ty ceny jsou nelidské, kovový řemínek přes 5 000, kožený přes 3000, silikon 1300... Jim muselo přeskočit...

Jj, naštěstí minimálně v případě tohoto modelu není potřeba držet barvu (značku) a dá se poohlednout po neGarmináckých řemíncích se stejnou funkčností za výrazně lepších cenových podmínek. Je potřeba jen dohlédnout na rozteč 20 mm a mechanismus upínání (Quick Release) - ale možná půjde i jiný, nevím. Více viz jiná diskuse "Jaké řemínky na golf hodinky?", konkrétně tento příspěvek. Já už takto v uplynulých dnech dva další řemínky na zkoušku pořídil, oba v ceně 200-300 Kč/ks bez dopravy v českých obchodech (které to z Číny nejspíš už dřív naskladnily). Nechtělo se mi čekat na dodávku z Číny kvůli úspoře možná pár desetikorun. Zatím dobrý (na fotce pro ukázku i původní originál, ten modrý vlevo).

IMG_0676.jpeg
 
Upraveno:
Ad S12 - z praxe:

hlásím vybito: nabito na plnou hodnotu 15.dubna (včetně aktualizace z webu), nevypínané, celkem za tu dobu "pod hodinkami s GPS" 7 her (18,9,9,12,12,9,12 jamek), dnes ráno 10.května nalezeny vypnuté, vybité. To by vcelku šlo. Jeden související poznatek:

- ukazatel baterky je hodně orientační, podle mě se na dlouho zasekl tak na 70% a pak chvíli těsně nad půlkou, menší procenta v obdélníčku si moc nepamatuji. Je škoda, že někde i třeba schovaně se nedají procenta dohledat.
 
Upraveno:
Na Alze mají aktuálně G12 (tzn. variantu bez řemínku, jako přívěšek) za cenu 2.990,- Kč. Třeba někdo využije. Ja s S12 pořád i po půlroce maximálně spokojený. Xkrát ověřeno bez nabíjení mnoho her. Co mi chybí dlouhodobě jedině toto (viz původní recenze):
  • uvítal bych, kdyby na dvojklik tlačítka to rovnou měřilo vzdálenost zvoleného odpalu, takto je tato možnost vnořena v jednom menu... dojít se k tomu dá, ale žádná sláva, ten dvojklik by byl lepší (uměly to třeba takto už dřív S3)

https://www.alza.cz/sport/garmin-approach-g12-d6791822.htm

1660233723731.png
 
Ahoj @requo, mozna bych to bral, chtel bych od toho hlavne ty vzdalenosti, prekazky, jamka, coz dle popisu umi.

Ale mam doraz, jak je to s tim merenim delky ran? Rekneme, ze to mam na bagu, odpalim, zapnu mereni rany, dojdu na misto a ulozim?

Druha vec, lze tam zadat cislo hole? Nebo jsou na to potreba ty senzory?

Nechci si to samozrejme moc komplikovat, a zdrzovat se pri hre, ale potreboval bych si ujasnit, kolik mi co lita, at se lepe rozhoduji.

Zatim jsem to valil baj ocko a hral hlavne nase male hriste, ktere znam uz poslepu, jakou hul a kde, ted ale zacinam velke, coz je jine kafe.

Diky za odpoved.

P.S. Pripadne nekdo tip, co jineho pouzit pro tyto dva ucely? Appku v mobilu? To uz bude podle me vic rozptylujici a ne tak jednoduche na obsluhu. Ale asi by se dal zapnout rezim nerusit, tak by se mozna dalo. Kazdopadne by to chtelo nejaky drzak na bag...
 
Ale mam doraz, jak je to s tim merenim delky ran? Rekneme, ze to mam na bagu, odpalim, zapnu mereni rany, dojdu na misto a ulozim?

Ano. Resp. s tím uložením nevím, já to na tohle nepoužívám. Používám to na hledání míčku po ráně. Své vzdálenosti orientačně znám, takže mi to pomáhá na hřištích, která nemám nechozené k hledání míčku. Resp. k oblasti, kde by cca mohl být.

Druha vec, lze tam zadat cislo hole? Nebo jsou na to potreba ty senzory?

Myslím, že nelze a senzory nemám, abych ti odpověděl, jak to s nimi funguje v praxi. Snad dodatečně v aplikaci Garmin. Osobně neřeším.

Tohle je základní model. Pro pokročilé funkce budeš muset kouknout k vyšším (dražším) modelům. Případně k jiné značce.

---
Btw. Jukni na Shotscope. Viz vlákno https://www.19jamka.cz/threads/shot-scope-v3.6828/
 
Upraveno:
Doplňuji svoji odpověď na dotaz, který jsem dostal včera přes SZ od jednoho z Jamkařů:

Dotaz: "Mám mimogolfový dotaz - mají tyto hodinky i jiné sportovní funkce, hlavně mně jde o lyžování? Díky."

Nemají. Jedná se skutečně jen o "dvou" účelové zařízení. Čas (hodinky) a golf. Nic víc. Ani ň.

---

Pro mě je to výhoda a požadovaná, chtěná vlastnost. Hodinky nosím vcelku pravidelně. Zvykl jsem si na jejich určitý retrostyl a tak jednoduchost se mi prostě moc líbí. Pořád mě fascinuje dokonalá čitelnost díky zvolenému displeji, pořád mě vyhovují nulové notifikace na ruce... prostě fungují. Baterku neřeším, bez golfu týdny.

Po téměř již roční praxi skoro dennodenního nošení bych však jedno z vylepšení měl - líbilo by se mi nějaké "hold/lock", resp. uzamknutí tlačítek v běžném režimu. Přeci jen se mi sem tam stane, že v zimní bundě při nějakém pohybu ruky a tak stisknu jedno z tlačítek po straně, někdy i vícekrát a pak se musím vracet tlačítky na "home". Ne moc často, ale sem tam ano. Když bych tedy měl hledat nějaké vylepšení pro příští generaci vyjma těch zmíněných v původní recenzi.
 
Upraveno:
V Datartu aktuálně asi jeden kus (dle toho co píše e-shop) v divné zelené barvě... ale zase za 2.390,-

https://www.datart.cz/chytre-hodinky-garmin-approach-s12-neo-tropic-010-02472-15.html

Zobrazit přílohu 36275
Díky za tip, už je mám doma. Používám sice jen dálkoměr, ale cena mě přesvědčila.
Barva se mi taky moc nelíbila, ale hned jsem pořídil černý řemínek na Ali za 11 Kč.
Na golfu jsem je ještě netestoval, ale myslím že budou dostačující.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom