Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hledání míče a provizorní míč

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Zdroj Pravidlová poradna na Golf.cz: https://golf.cz/pravidlova-poradna/odpoved/hledani-mice-a-provizorni-mic/

Hezké, jsem rád, že se na to upozornilo. Další, co si běžně určitě všichni neuvědomujeme (sice je to logické, ale taky bych si to asi neuvědomil). 3 minuty hledání - kdy se do toho počítá i čas návratu k odehrání provize, tzn. často nalezený míč po tomto limitu je z pohledu golfových Pravidel míč vlastně ztracen, i když ho kámoši od okamžiku, kdy ho začal hledat hráč nebo jeho nosič počátku hledání naleznou a hráč je mezitím na původním místě a odpaluje provizi.

Kdy je ten okamžik těch tří minut v této situaci? Odpal "provize"? Myslím to tak... 2.30 běžím na původní místo, spoluhráči najdou míč v 2.50, já je ale neslyším, v 3.10 odehraju "provizi" - nejde mi teď ani tak o vteřiny a jejich desetiny, ale spíš princip. Hrál jsem nesprávným míčem, nebo ne? Co s tím?
 
Upraveno:
Jestli jsem pravidlovému poradci z poradny správně porozuměl, tj. Hraji provizi vždy, když je nejasné, že míč najdu. Provizi nehraji pouze, když míč může být nenalezen v trestné oblasti, nebo jinde , kde je free drop( náhodná voda, půda v opravě,...)
 
Zdroj Pravidlová poradna na Golf.cz: https://golf.cz/pravidlova-poradna/odpoved/hledani-mice-a-provizorni-mic/

Hezké, jsem rád, že se na to upozornilo. Další, co si běžně určitě všichni neuvědomujeme (sice je to logické, ale taky bych si to asi neuvědomil). 3 minuty hledání - kdy se do toho počítá i čas návratu k odehrání provize, tzn. často nalezený míč po tomto limitu je z pohledu golfových Pravidel míč vlastně ztracen, i když ho kámoši od okamžiku, kdy ho začal hledat hráč nebo jeho nosič počátku hledání naleznou a hráč je mezitím na původním místě a odpaluje provizi.

Kdy je ten okamžik těch tří minut v této situaci? Odpal "provize"? Myslím to tak... 2.30 běžím na původní místo, spoluhráči najdou míč v 2.50, já je ale neslyším, v 3.10 odehraju "provizi" - nejde mi teď ani tak o vteřiny a jejich desetiny, ale spíš princip. Hrál jsem nesprávným míčem, nebo ne? Co s tím?
Zajímavá situace. Jak bych to řešil já - hra nesprávným míčem. Že jsi neslyšel mi nepřijde jako relevantní argument. O běžícím čase jsi věděl. Bylo tedy ve tvých silách si ho ohlídat a koukat, jestli ostatní hledači míč náhodou do těch 3 minut opravdu nenašli. Pokud víš, že už je po časovém limitu, pak o to víc by jsi měl mrknout na hledače a situaci si potvrdit.

Pokud by hlásili nález ve 2:20 a ty jsi provizi odehrál ve 2:59, pak to za mě není nic proti ničemu. Že jsi neslyšel bych akceptoval. Pro tebe to pořád byla provize. Ve 3:01 (nebo 3:00?) je původní nalezený míč ve 2:59 stále míčem ve hře. V tu chvíli provizorní přestává existovat. Je to míč nesprávný.

Jen můj pohled. Možná jsem nějaký aspekt přehlédl.
 
Zdroj Pravidlová poradna na Golf.cz: https://golf.cz/pravidlova-poradna/odpoved/hledani-mice-a-provizorni-mic/

Hezké, jsem rád, že se na to upozornilo. Další, co si běžně určitě všichni neuvědomujeme (sice je to logické, ale taky bych si to asi neuvědomil). 3 minuty hledání - kdy se do toho počítá i čas návratu k odehrání provize, tzn. často nalezený míč po tomto limitu je z pohledu golfových Pravidel míč vlastně ztracen, i když ho kámoši od okamžiku, kdy ho začal hledat hráč nebo jeho nosič počátku hledání naleznou a hráč je mezitím na původním místě a odpaluje provizi.

Kdy je ten okamžik těch tří minut v této situaci? Odpal "provize"? Myslím to tak... 2.30 běžím na původní místo, spoluhráči najdou míč v 2.50, já je ale neslyším, v 3.10 odehraju "provizi" - nejde mi teď ani tak o vteřiny a jejich desetiny, ale spíš princip. Hrál jsem nesprávným míčem, nebo ne? Co s tím?

Ve 3.01 se stal původní míč ztraceným. Po tomto čase si již nemohl odehrát provizorní míč i kdybys tomu míči tak říkal. Po této době jsi uvedl do hry míč druhý a původní přestal existovat. V žádném případě jsi ale nehrál nesprávný míč. Nesprávný míč by byl ten původně provizorní, kdyby jsi jej šel opětovně zahrát i když už jsi po limitu hledání uvedl do hry míč druhý. Pokud bys nahlášený provizorní míč odehrál před limitem 3 minut a zároveň se míč před tímto limitem našel, míčem ve hře by byl ten původní.
 
Pokud bys nahlášený provizorní míč odehrál před limitem 3 minut a zároveň se míč před tímto limitem našel, míčem ve hře by byl ten původní.

Platí toto i kdyby se míč našel (spoluhráči někde v poli) ve 2.50 a já provizi odehrál ve 2.55? Tzn. v limitu, ale po nálezu původního míče (o kterém v té modelové situaci nevím)?
 
Zajímavá situace. Jak bych to řešil já - hra nesprávným míčem. Že jsi neslyšel mi nepřijde jako relevantní argument. O běžícím čase jsi věděl. Bylo tedy ve tvých silách si ho ohlídat a koukat, jestli ostatní hledači míč náhodou do těch 3 minut opravdu nenašli. Pokud víš, že už je po časovém limitu, pak o to víc by jsi měl mrknout na hledače a situaci si potvrdit.

Pokud by hlásili nález ve 2:20 a ty jsi provizi odehrál ve 2:59, pak to za mě není nic proti ničemu. Že jsi neslyšel bych akceptoval. Pro tebe to pořád byla provize. Ve 3:01 (nebo 3:00?) je původní nalezený míč ve 2:59 stále míčem ve hře. V tu chvíli provizorní přestává existovat. Je to míč nesprávný.

Jen můj pohled. Možná jsem nějaký aspekt přehlédl.


Domnivam se, ze jsi prehledl jeden z poslednich odstavcu ve vysvetleni pana Jona, ze hrac se muze kdykoliv rozhodnout zahrat provizorni mic.
A pokud nasledne hrac zjisti, ze mic byl nalezen v casovem limitu, muze ho bud zahrat, nebo prohlasit za nehratelny a absolvovat cestu na misto puvodniho odpalu znovu, protoze samozrejme v tomto pripade nelze hrat ten puvodne provizorni mic.
Ja tedy dodavam, ze se urcite pocita s tim, ze golfiste to nebudou zneuzivat pro jinak nepovoleny trenink.
 
Domnivam se, ze jsi prehledl jeden z poslednich odstavcu ve vysvetleni pana Jona, ze hrac se muze kdykoliv rozhodnout zahrat provizorni mic.
...
To můžeš ale musíš ji nahlásit. Ve chvíli kdy byl původní míč nalezen, provizorní míč přestává existovat. Aby to bylo tedy v pořádku musel bys znovu nahlásit, že hraješ provizorní míč. A navíc v tomto případě, i kdybys znovu hlásil provizorní míč, nemohl bys ho hrát z místa, kde ta první provize skončila. Musel by ses vrátit na původní místo odkud byl zahrán původní, ten znovu nalezený míč.

Snad jsem tvou poznámku pochopil správně a moc se v tom nezamotal. Možná už by to chtělo obrázek 😄
 
To můžeš ale musíš ji nahlásit. Ve chvíli kdy byl původní míč nalezen, provizorní míč přestává existovat. Aby to bylo tedy v pořádku musel bys znovu nahlásit, že hraješ provizorní míč. A navíc v tomto případě, i kdybys znovu hlásil provizorní míč, nemohl bys ho hrát z místa, kde ta první provize skončila. Musel by ses vrátit na původní místo odkud byl zahrán původní, ten znovu nalezený míč.

Snad jsem tvou poznámku pochopil správně a moc se v tom nezamotal. Možná už by to chtělo obrázek 😄

Jestli si to opravdu vykladam spravne ja, tak jeste jednou: Pokud v dobe hledani odejdes odehrat provizi a puvodni mic se do limitu nenajde, potom budes dal hrat timto provizornim micem. A to i kdyby se po limitu mic nasel. Porad se mysli na to, ze limit se muze prodlouzit o primereny cas na prichod k mici a jeho identifikaci.

Pokud ovsem odehrajes provizi za potencialne ztraceny mic a tento se i bez tve pritomnosti do limitu 3m najde, tato provize neplati a ty musis udelat nove rozhodnuti, zda nalezeny mic budes hrat, nebo jej prohlasis za nehratelny a budes postupovat v souladu s pravidlem o nehratelnem mici - tedy s moznosti hrat z puvodniho mista, nebo na dve hole do strany od referencniho bodu, nebo nazpet nekde ze spojnice referencniho bodu a jamky.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom