Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Historické míče a hole

Petr M.

Aktivní člen
Kromě hraní golfu sbírám i historické hickory hole a míče. Zde malá ukázka. Zabývá se zde tímto ještě někdo?
DSC_2640.JPG
DSC_2642.JPG
DSC_2641.JPG
DSC_2643.JPG
DSC_2644.JPG
DSC_2645.JPG
DSC_2646.JPG
DSC_2647.JPG
IMG_2131.JPG
IMG_2132.JPG
 
Moc pěkné! Nedávno jsem pár historických holí koupi za 500 Kč na letgo, v podstatě náhodou, ale mají něco do sebe. Vyfotím.

Copak to všechno ve své svírce máš, jak si se k tomu dostal - náhoda, cíl?
 
Začátek byl nevinný, chtěl jsem mít v nové kanceláři jenom 2 staré hole jako dekoraci. Pak jsem na Aukru viděl, že někdo prodává další, tak jsem to zkusil koupit a pak další a další. K tomu jsem začal přidávat míče. Do toho poznáváš stejně postižené sběratele, takže kromě Aukra apod. i prodej a koupě na přímo. No a dnes mám 30 holí a 150 míčů a už je nemám kam dávat.
 
Začátek byl nevinný, chtěl jsem mít v nové kanceláři jenom 2 staré hole jako dekoraci. Pak jsem na Aukru viděl, že někdo prodává další, tak jsem to zkusil koupit a pak další a další. K tomu jsem začal přidávat míče. Do toho poznáváš stejně postižené sběratele, takže kromě Aukra apod. i prodej a koupě na přímo. No a dnes mám 30 holí a 150 míčů a už je nemám kam dávat.

Třídíš to a dohledáváš nějak historii? Nějaká raritka? Přijde mi, že někde ti sběratelé jsou, ale nějak jsem na ně moc nenarazil... sem tam někdo jednu, dvě hole, ale že by někdo toho historického měl víc... svého času jsem hltal tenhle český web: http://www.oldgolf.cz/ :)
 
Pochlubim se zatím svym základem mého budoucího hickory setu. Chybí mi putter a bag. Třeba se z toho pak stane posedlost. Jsou krásné!

Zobrazit přílohu 4129Zobrazit přílohu 4130Zobrazit přílohu 4131
Hm, pěkné kousky. Akorát si Tě dovolím opravit, že se nejedná o hickory hole. Podle fotek už to vypadá na první ocelové šafty, které se ale tenkrát potahovaly pyrathone fólií aby imitovali dřevo. Hickory se nazývají hole s dřevěnými šafty ze dřeva Ořechovec, neboli v originále Hickory. Tento "bod zlomu" ve vývoji holí je pro sběratele starých holí docela zásadní.
 
Třídíš to a dohledáváš nějak historii? Nějaká raritka? Přijde mi, že někde ti sběratelé jsou, ale nějak jsem na ně moc nenarazil... sem tam někdo jednu, dvě hole, ale že by někdo toho historického měl víc... svého času jsem hltal tenhle český web: http://www.oldgolf.cz/:)
Jé, nějak jsem tenkrát přehlédl tvůj dotaz. Na třídění to zatím s mojí sbírkou není, spíš mám co jsem sehnal. Ale už vím, kterou hůl bych si chtěl koupit a která nemá moc sběratelskou cenu.
Lidí co se tím nějak systematicky zabývají je u nás relativně málo.
Nejznámější historik je pan Prokop Sedlák.
Sběratelský guru je pan Mikulička www.oldgolf.cz
Aktivním pořadatelem mistrovství ČR v Hickory golfu je pan Martinka z Hostivaře www.hickorygolf.cz
Pěkné kousky prodávají v Bestgolfu https://www.bestgolf.cz/historicke-golfove-hole/
Bible pro sběratele je kniha, nebo katalog od Chucka Furjanise, který se dá koupit třeba zde http://www.golfforallages.com/
 
Hm, pěkné kousky. Akorát si Tě dovolím opravit, že se nejedná o hickory hole. Podle fotek už to vypadá na první ocelové šafty, které se ale tenkrát potahovaly pyrathone fólií aby imitovali dřevo. Hickory se nazývají hole s dřevěnými šafty ze dřeva Ořechovec, neboli v originále Hickory. Tento "bod zlomu" ve vývoji holí je pro sběratele starých holí docela zásadní.

Dík za upřesnění, to jsem nevěděl. Mně přijde, že shafty jsou z bambusu, je to možné? Má to pravidelně i po x cm takový ten bambusový "kloub/zvětšeninu".
Já ty svoje koupil v podstatě náhodou loni na podzim na upozornění tuším na sbazar, ne, vlastně letgo, kde to někdo prodával, tuším, že cena byla 500 Kč? Moc si to nepamatuji. Ale prodávající v podstatě vůbec netušil - ani co je golf, moc. Ulovil jsem k nim i pravidla z ofiko golfová pravidla z roku 1969, nakl. Olympia, tenkrát za 8 Kčs. :) 94 stran.

3597-d6ead27fc028a49dacc02525d09fb5dd.jpg 3598-f58f90908d1d2e8d8f445ce990100d9c.jpg 26175221_10211054971871502_1936382241_n.jpg

Ale už vím, kterou hůl bych si chtěl koupit a která nemá moc sběratelskou cenu.

Kterou?
 
Má někdo doma hickory hole a hraje s nimi občas? Chtěl sem si něco koupit na ebay ale na levo je velká bída a výběr nic moc, sem tam nějaké dřevo, želez málo.
Láká mě to vyzkoušet, nějaký typ kde se dají takové hole sehnat kromě ebay?
 
Má někdo doma hickory hole a hraje s nimi občas? Chtěl sem si něco koupit na ebay ale na levo je velká bída a výběr nic moc, sem tam nějaké dřevo, želez málo.
Láká mě to vyzkoušet, nějaký typ kde se dají takové hole sehnat kromě ebay?
Najdi tady na fóru téma Golf po 50. Tam určitě jsou pamětníci, kteří s nimi začínali a možná je ještě najdou doma :p ;) , kromě mě tedy
 
Má někdo doma hickory hole a hraje s nimi občas? Chtěl sem si něco koupit na ebay ale na levo je velká bída a výběr nic moc, sem tam nějaké dřevo, želez málo.
Láká mě to vyzkoušet, nějaký typ kde se dají takové hole sehnat kromě ebay?

V Česku jsou je asi největší znalec hickory holí Víťa Hoffmann, který založil na Ypsilonce krásné golfové muzeum a pak také prezident Hostivaře, Jiří Martinka. Hole jako takové prodává na www.golfuk.cz Marek Kunc ze Svratky, který je zároveň jeden ze dvou hráčů v Česku, který těmito holemi skvěle vládne. Tím druhým ( dle výsledků spíše prvním ) je Dalibor Procházka. Dále hickory hole nabízí www.oldgolf.cz. Jinak trpělivost a náhoda... Levé hickory hole bude ale obtížné sehnat kdekoliv.
 
Včetně fittingu?
Jistě, jen si musíš přinést vlastní „šmirglpapír” a hoblík.
Rašpli se doporučuje nechat doma, nemusela by ti nákup z rodinného rozpočtu dovolit 🤭
 
Moc pěkná sbírka. Pokud chceš znát stáří tvých holí, tak jsem schopen to určit u většiny značených holí.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom