Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

HCP Sunset na Zbraslavi

Stav
Uzamčeno.
Snad bude hezky [emoji41]
95d030bf87ae7fd9db5dbaa1501a3195.jpg
 
V pondeli dalsi kolo, od ctyr. Kdo dorazi? Komu to jeste vyjde?Ja, ja, ja... to bude desnej flajt. prihlaste se v pondeli na Zbraslav... prvni devitka.
 
Chjo, včera před spaním jsem koukal sem na kalendář a prázdno, tak jsem nechal bag vyjímečně doma a přitom by to asi i šlo :( tak snad příští týden...
 
Chjo, včera před spaním jsem koukal sem na kalendář a prázdno, tak jsem nechal bag vyjímečně doma a přitom by to asi i šlo :( tak snad příští týden...

Jj, bohužel nastala chyba, ne i nás, kdy i my jsme teprve včera zjistili, že jaksi bylo pozapomenuto přidat ne čgf server. Omluva!
 
Díky tomu, že se SunsetCup na Zbraslavi docela osvědčil, domluvil jsem s pomocí @doktordee další pondělní termíny pro zájemce o golf, tentokráte již v podobě pravidelného HCP dnu až do konce října tohoto roku. Tedy představuji první pravidelnou golfovou akci 19.jamky pro Prahu:

19.jamka HCP Sunset na Zbraslavi

  • Zbraslav, 1. devítka (Po 31.7. - Po 30.10.)
  • s úpravou HCP, max 16 účastníků, registrace přes čgf
  • cena za jedno kolo: 650 Kč (v hotovosti na recepci)
    • fee 500 Kč + startovné 150 Kč, členové PCGC a ČGK v denním limitu platí pouze startovné)
  • ofiko akce 19.jamky za odznáčky
  • organizátor: Michal Šatal, tel +420 777 236 099 (@requo)
  • MÍSTO: Prague City Golf Zbraslav - K Radotínu 15, 156 00 Praha 5 - Zbraslav, http://www.praguecitygolf.cz/ (mapa). Zpoplatněné parkoviště - 30 Kč, pro hráče by mělo být zdarma.

TERMÍNY:


Pro koho? Pro všechny, kdo mají chuť si zahrát, mají cestu kolem. Pro začínající je možnost jít se zkušenějším hráčem (@doktordee a spol.), který vysvětlí v praxi základní pravidla pohybu na hřišti a dohlédne na všechny nejasnosti. A samozřejmě pro všechny z jamky, kdo mají chuť se potkat, spolu si zahrát, pokecat atp. Ceny za tyto HCP dny nejsou udělovány, ale hraje se na úpravu HCP, tedy o nervíky a výzvu nebude nouze i tak. :)

:)

PS: Davide, díky!



Tak to jste Vy, kdo pořádá SUNSET turnaje na Zbraslavi a totálně tak zablokuje hřiště pro hráče, kteří přijdou na SUNSET FEE? Když tady dáváte články o urychlení hry, možná by nebylo od věci učastníky svých turnajů o rychlosti hry proškolit. Hrát 3 jamky 60 minut opravdu není frajeřina, ale spíše průšvih. Zastání u Maršála žádné......
 
Tak to jste Vy, kdo pořádá SUNSET turnaje na Zbraslavi a totálně tak zablokuje hřiště pro hráče, kteří přijdou na SUNSET FEE? Když tady dáváte články o urychlení hry, možná by nebylo od věci učastníky svých turnajů o rychlosti hry proškolit. Hrát 3 jamky 60 minut opravdu není frajeřina, ale spíše průšvih. Zastání u Maršála žádné......
Dobrý den. Totálně určitě ne. To je příliš silné slovo. Je mi líto, že to takhle vnímáte. Za nás je lepší tyhle pomalé "horší" hráče s hrou a pohybem po hřišti seznámit ve všední den než abyste je měl o víkendu ve velkém turnaji. Maršál je téměř vždy přítomen a časy sám hlídá. Když je potřeba zasáhne / pomůže. Stejně tak jako pořadatel. Ať už směrem k pomalým hráčům v turnaji anebo nepříjemným rychlým hráčům kteří jim pálí do zad míčky.

Každopádně díky za reakci a pochopení. Určitě to budeme zas o něco více hlídat.

Zkuste případně požádat recepci o možnost startu z tee 10.
 
Tak to jste Vy, kdo pořádá SUNSET turnaje na Zbraslavi a totálně tak zablokuje hřiště pro hráče, kteří přijdou na SUNSET FEE? Když tady dáváte články o urychlení hry, možná by nebylo od věci učastníky svých turnajů o rychlosti hry proškolit. Hrát 3 jamky 60 minut opravdu není frajeřina, ale spíše průšvih. Zastání u Maršála žádné......

Ahoj vítej na fóru. Díky za podnět, v podstatě to již shrnul @doktordee. Snad jen doplním, ten kdo pořádá turnaje v pondělí na Zbraslavi ve večerní časy pro všechny hráče, co se přihlásí, není žádné tajemství, turnaje to mají v názvu. Jedná se o HCP dny. A maršál je na hřišti vždy.

Snad ještě doplním, že je dobrým místním zvykem, se po registraci na fóru představit ostatním. ;)
https://www.19jamka.cz/forums/predstaveni-clenu.12/
 
Dobrý den. Totálně určitě ne. To je příliš silné slovo. Je mi líto, že to takhle vnímáte. Za nás je lepší tyhle pomalé "horší" hráče s hrou a pohybem po hřišti seznámit ve všední den než abyste je měl o víkendu ve velkém turnaji. Maršál je téměř vždy přítomen a časy sám hlídá. Když je potřeba zasáhne / pomůže. Stejně tak jako pořadatel. Ať už směrem k pomalým hráčům v turnaji anebo nepříjemným rychlým hráčům kteří jim pálí do zad míčky.

Každopádně díky za reakci a pochopení. Určitě to budeme zas o něco více hlídat.

Zkuste případně požádat recepci o možnost startu z tee 10.


Nechci se dohadovat, ale zažil jsem to na vlastní kůži. Bohužel jsme neměli buggy, abychom odjeli někam jinam. Když jsme přišli na 3. jamku, "turnaj" byl ještě na odpališti, a to starovali 40 minut před námi. Když jsme reklamovali u maršála, že to snad není možné, že jsme si nepřišli zahrát 6 jamek za 4 hodiny, tak nám řekl, že TO JE TURNAJ, takže nás nemůže ten flight pustit. V tu chvíli pro mě zcela nová informace, že pro TURNAJ neplatí pravidla golfu, nebo alespoň pravidla slušnosti. A když jsme po 15 minutách čekání odehráli z bílých odpališť na jamce č. 4, tak jsme byli napomenuti, že to pálíme flightu před námi do zad. ANO, po 15 minutách byli stále cca 270 metrů od odpališť.
ANO jsme golfisti a musíme být ohleduplní, ale ta ohleduplnost nemůže být 100% v režii flightu vzadu. Musí být také na flightu, který očividně hraje strašně pomalu. A jestli to jsou hráči, co neumí hrát golf, nebo nemají zažité herní zvyky či pohyb na hřišti, berte je na PUBLIC hřitě, kde to nikomu nevadí, protože to je PUBLIC. Nebo ať nás ten flight pustí. Budeme pryč dříve, než se připraví na ránu.
Maršál nás nakonec odklonil na jiné jamky. Odehráli jsme asi 12 jamek, startovali jsme o 40 minut později. Když jsme dohrávali 18. jamku, tak ten flight byl teprve na 9. jamce. A to jsme se ještě zasekli na 17. jamce a sázeli se, kdo zahraje přes vodu carry do greenu (podařilo se). Takže hrát 9 jamek 3 hodiny a více není opravdu frajeřina, ale dost vopruz.
Na druhou stranu to není chyba Vaše, ale chyba resortu, že vůbec na SUNSET dovolí turnaj, když na SUNSET chodí především hráči, kteří berou autíčka, nebo hráči, co hrají dlouhé rovné a dokáží to hřiště odehrát před setměním celé.

Hezkou Hru!
 
Ahoj vítej na fóru. Díky za podnět, v podstatě to již shrnul @doktordee. Snad jen doplním, ten kdo pořádá turnaje v pondělí na Zbraslavi ve večerní časy pro všechny hráče, co se přihlásí, není žádné tajemství, turnaje to mají v názvu. Jedná se o HCP dny. A maršál je na hřišti vždy.

Snad ještě doplním, že je dobrým místním zvykem, se po registraci na fóru představit ostatním. ;)
https://www.19jamka.cz/forums/predstaveni-clenu.12/


ANO provedu, přestavím se :)
 
Nechci se dohadovat, ale zažil jsem to na vlastní kůži. Bohužel jsme neměli buggy, abychom odjeli někam jinam. Když jsme přišli na 3. jamku, "turnaj" byl ještě na odpališti, a to starovali 40 minut před námi. Když jsme reklamovali u maršála, že to snad není možné, že jsme si nepřišli zahrát 6 jamek za 4 hodiny, tak nám řekl, že TO JE TURNAJ, takže nás nemůže ten flight pustit. V tu chvíli pro mě zcela nová informace, že pro TURNAJ neplatí pravidla golfu, nebo alespoň pravidla slušnosti. A když jsme po 15 minutách čekání odehráli z bílých odpališť na jamce č. 4, tak jsme byli napomenuti, že to pálíme flightu před námi do zad. ANO, po 15 minutách byli stále cca 270 metrů od odpališť.
ANO jsme golfisti a musíme být ohleduplní, ale ta ohleduplnost nemůže být 100% v režii flightu vzadu. Musí být také na flightu, který očividně hraje strašně pomalu. A jestli to jsou hráči, co neumí hrát golf, nebo nemají zažité herní zvyky či pohyb na hřišti, berte je na PUBLIC hřitě, kde to nikomu nevadí, protože to je PUBLIC. Nebo ať nás ten flight pustí. Budeme pryč dříve, než se připraví na ránu.
Maršál nás nakonec odklonil na jiné jamky. Odehráli jsme asi 12 jamek, startovali jsme o 40 minut později. Když jsme dohrávali 18. jamku, tak ten flight byl teprve na 9. jamce. A to jsme se ještě zasekli na 17. jamce a sázeli se, kdo zahraje přes vodu carry do greenu (podařilo se). Takže hrát 9 jamek 3 hodiny a více není opravdu frajeřina, ale dost vopruz.
Na druhou stranu to není chyba Vaše, ale chyba resortu, že vůbec na SUNSET dovolí turnaj, když na SUNSET chodí především hráči, kteří berou autíčka, nebo hráči, co hrají dlouhé rovné a dokáží to hřiště odehrát před setměním celé.

Hezkou Hru!
Nešla s vámi tehdy ještě nějaká žena?
 
Tak Vy si to pamatujete? Asi bych se měl za ten drive svého kolegy omluvit, ale zodpovídám jen sám za sebe.
Ano. Tuhle situaci si pamatuji. Byl jsem přímo u ní a jen pár drobností k popisu toho co se tam dělo... Dáma si mně stěžovala, že fligt před nimi jde pomalu. Mé ujištění, flight jí nestačil a oponovala mi, že s ní jdou 2 profíci a ti to musí vědět nejlépe. Ti 2 profíci mimochodem stáli na žlutých odpališťích. Což mě překvapilo vzhledem k informaci, že jste Pro. Maršál byl u posledních hráčů před vámi a pomáhal jim hledat míče. V tu chvíli jste jim tam oba "profíci" poslali míče přímo k nohám a tlemili se u toho, s prominutím, jak hovada. Netuším proč jste to udělali, protože na vás obou bylo vidět, že víte, že je to špatně. Pak přijel velmi rozzlobený Maršál s poznámkou jestli jste se nezbláznili a že za to by vás měl okamžitě vyhodit ze hřiště. Že flight před vámi jde na čas. Pak vás poslal na volnější místo na hřišti. Tuším, že to mělo s paní ještě nějakou dohru na recepci.

K pouštění v turnaji - i tohle jsme s Maršálem řešili a hráči v turnaji se pouštět, pokud je důvod, mají. To se ale netýká hráčů co jdou mimo a za turnajem. Ty normálně mezi hráče v turnaji pustit nelze. A to hlavně z časových důvodů. Udělat to párkrát tak se turnaj může prodloužit do půlnoci.

Primárně se opravdu snažíme nezdržovat. Někdy po to prostě sejde a hráči hledají. Nicméně to nikdy není na balón do zad!

Překvapuje mě, že tak zkušený golfista nemá pochopení pro začínající hráče... navíc když je to na večer a jednou týdne.
 
Nejde to nahodit/spustit od nejakeho casu, takze rucne... pustit od 2:05 :)
 
Upraveno:
Ano. Tuhle situaci si pamatuji. Byl jsem přímo u ní a jen pár drobností k popisu toho co se tam dělo... Dáma si mně stěžovala, že fligt před nimi jde pomalu. Mé ujištění, flight jí nestačil a oponovala mi, že s ní jdou 2 profíci a ti to musí vědět nejlépe. Ti 2 profíci mimochodem stáli na žlutých odpališťích. Což mě překvapilo vzhledem k informaci, že jste Pro. Maršál byl u posledních hráčů před vámi a pomáhal jim hledat míče. V tu chvíli jste jim tam oba "profíci" poslali míče přímo k nohám a tlemili se u toho, s prominutím, jak hovada. Netuším proč jste to udělali, protože na vás obou bylo vidět, že víte, že je to špatně. Pak přijel velmi rozzlobený Maršál s poznámkou jestli jste se nezbláznili a že za to by vás měl okamžitě vyhodit ze hřiště. Že flight před vámi jde na čas. Pak vás poslal na volnější místo na hřišti. Tuším, že to mělo s paní ještě nějakou dohru na recepci.

K pouštění v turnaji - i tohle jsme s Maršálem řešili a hráči v turnaji se pouštět, pokud je důvod, mají. To se ale netýká hráčů co jdou mimo a za turnajem. Ty normálně mezi hráče v turnaji pustit nelze. A to hlavně z časových důvodů. Udělat to párkrát tak se turnaj může prodloužit do půlnoci.

Primárně se opravdu snažíme nezdržovat. Někdy po to prostě sejde a hráči hledají. Nicméně to nikdy není na balón do zad!

Překvapuje mě, že tak zkušený golfista nemá pochopení pro začínající hráče... navíc když je to na večer a jednou týdne.



No já nevím, co Vám tam kamarádka namluvila. Ona má tendence přehánět. Profíci nejsme ani jeden. Prostě normální amatéři, co mají trochu delší rány. A ze žlutých jsme opravdu nehráli. Bylo to z bílých.
Vím, že ta situace byla dost vypjatá. Zpětně mě to mrzí, bohužel to ale zpět vzít nejde.
Víte co, ono je to všechno o ohleduplnosti. Stejně jako Vy, tak i já s přáteli jsme zaplatili poplatek za využití hřiště. Tudíž máme úplně stejný nárok na hru, jako TURNAJ. Proto neexistuje žádné PRÁVO na pomalou turnajovou hru. Existuje pouze právo na to, odehrát jamku v čase a nezdržovat ty za sebou. (To máte jako když si koupíte hotelový pokoj. Nastoupit můžete ve 14:00h a opustit hotel v 10:00h. A nikoho nezajímá, jestli se potřebujete sprchovat déle. Prostě si kupujete službu ohraničenou v čase). To platí i v golfu. Mrzí mě, že si to neuvědomujete. V případě PRÁVA na pomalou hru existuje instituce, které se říká PRONÁJEM HŘIŠTĚ.
Kdyby maršál tehdy dělal svojí práci správně, tak Vám dal na 2. jamce varování a na 4. jamce Vás vykázal z hřitě. Jenže to neudělal, čímž sám sebe a svojí práci degradoval na tolální blábol. Nemůžete po jednom chtít, aby dodržoval pravidla a druhého obhajovat, když je porušuje. Pravidla golfu jsou pro to, aby právě takovým situacím předcházela. Vy pravděpodobně nevíte co se za Vám dělo, ale celkem jste svým pořušováním pravidel zkazili odpoledne na golfu cca 6 flightům. Minimálně dva flighty, co hráli před námi utekli na jiné jamky a minimálně 3 flighty za námi udělali to stejné. Čímž vznikl na hřišti další chaos, který mohl znepříjemnit hru dalším lidem, kteří nebyli v přímém "kontaktu" s Vaší skupinou hráčů.
Nikdo Vám neříká, že máte hřiště proletět, ale 10 minut na PAR 3, 15 minut na PAR 4 a 20 minut na PAR 5 musí stačit i hráči s HCP 54. Tím nemyslím, že když jsou ve flightu 4, tak je to 4x 20 minut apod..

No ale abych to zakončil nějak pozitivně. Máme před sebou zimu, tudíž dost času na studování pravidel a golfové etikety a především na trénink.

Přeji Vám hodně úspěchů na golfu a především dlouhé a rovné!

Golfu Zdar!

L.
 
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom