Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Západ Házlov - Františkovy Lázně

Tak zase po roce. Fairwaie i greeny ok, heavy rough pekelný. Nezklamalo.
 
Prostě německý golfklub...
Jj....oni se tam tím ani netají.....když jsem jel před pár lety okolo na kole, tak na parkovišti byla hodně velká převaha aut s "D".
 
No jedna věc je mít německá auta na parkovišti, druhá vypovědět jistě několika měsíční dohodu týden/dva před akcí jednomu z nejsledovanějších golfových periodik v zemi, kde funguju a třetí věc ze strany daného periodika - to takhle zvláštně napsat a docela na můj vkus ostře a otevřeně zdůvodnit.

Nemyslím, že se veřejně běžně takhle pere špinavé prádlo i když ta situace nastane, což se stát může. Je to takové pro mě nečekaně "neprofesionální". Asi ty důvody k tomu ale nějaké byly a předcházela tomu asi dost "veselá" komunikace :)
 
Upraveno:
Nejspíše se řídí heslem: čí chleba jíš tu píseň zpíváš. Osobně jsem zažil zájezd německého klubu v Maďarsku, taky jim vyšli vstříc , měli extrovku cca 30 golfistů, vše sami prosebe , byli veselí , prostěgolfový zájezd se vším všudy.
Proč by nemohl mít německý golfový klub “ domovské” sídlo u nás,odporuje to něčemu?? Prostě v době krize , našli platící alternativu, na to není nic špatného.
 
Nejspíše se řídí heslem: čí chleba jíš tu píseň zpíváš. Osobně jsem zažil zájezd německého klubu v Maďarsku, taky jim vyšli vstříc , měli extrovku cca 30 golfistů, vše sami prosebe , byli veselí , prostěgolfový zájezd se vším všudy.
Proč by nemohl mít německý golfový klub “ domovské” sídlo u nás,odporuje to něčemu?? Prostě v době krize , našli platící alternativu, na to není nic špatného.
🤔 co to? Nějak jsem přehlédl námitku na sídlo německého golf klubu se sídlem u nás. Ukaž mi to prosím. Asi jsem se v tom ztratil a přehlédl.

"Našli platící alternativu" - co co co to? Jako že účastníci Golf Digest Open, nebo samotný promotér, by za hru neplatili? Navíc ona německá klientela bude z většiny členy a ti toho moc neplatí.

Na druhou stranu - k aktuálnímu stavu hřiště to vlastně dopadlo dobře 🥳👍
 
No, byl jsem tam nedávno a opět jsem si potvrdil, že bych tam jel jedině na nějaký turnaj a musel bych k tomu mít skutečně obrovský důvod.
 
Proč by nemohl mít německý golfový klub “ domovské” sídlo u nás,odporuje to něčemu?? Prostě v době krize , našli platící alternativu, na to není nic špatného.

Já samozřejmě nevím, co konkrétně vedlo k tomu, že se Házlov s GD turnajově rozešli, jakým způsobem a ani nevím, jestli to bylo avizováno dopředu dva měsíce, nebo jen 10 dní, protože si někdo lusknul a upřednostnil jednoho "lepšího" klienta před dříve domluveným jiným a co ho k tomu vedlo. Za sebe mám dojem - že pokud se už v GD rozhodli veřejně zdůvodnit přesun turnaje tak, jak ho uvedli, je dle mého dost nestandardní (zvlášť od profesionálních novinářů, kteří pečlivě váží každé slovo). Čekal bych formulku "po domluvě s resortem jsme se rozhodli.. atd" a ne že "resort nás vykopl, protože přijedou němci".

Ve výsledku máš samozřejmě pravdu, že každý provozovatel hřiště je svého štěstí strůjcem a ať si dělá co chce a vysílá signály dalším potenciálním (možná už nyní jen v některých případech teoretickým) partnerům, jaké chce. A chápu, že to samozřejmě mohla být nabídka od nové skupiny, která se neodmítá. Když bych to za sebe vzal kolem a kolem - kdybych chtěl něco většího pořádat v Házlově, asi si to aktuálně více rozmyslím, po takovémto signálu šířeném v českém oficiálním golfovém mediálním prostoru. Nerad bych byl taky vykopnut pár dní před akcí, protože přijede větší/místní šarže.
 
Upraveno:
Tady je to co jsem se dozvěděl od manažera našeho resortu, jakto je s články o resortech v časopisech:
” ano napíší o nás, ale jen když si u nich objednáme a koupíme reklamu”.
Tedy nevím jak to bylo s placením za turnaj. Ale pokud se řídí zdravým rozumem a ti , které upřednostnili tam pravidelně nosí peníze, tak je to pro ekonomiku resortu Ok , dnes i do budoucna a je jim to asi jedno jakým jazykem mluví .
 
Já si poměrně lidsky dokážu představit, že např. dohoda o pořádání turnaje proběhla již loni s např. bývalým manažerem a jen per huba. No a vlivem turbulentních událostí se na to zapomnělo, manažer odešel a vznikla prekérka, kterou nějaké to ego neustálo. A nebo to taky mohlo být zcela jinak, takže bych tu nikoho moc nesoudil. Souhlasím s @requo , že podobná prezentace v golfovém médiu je nešťastná a bulvární, byť jsou k ní třeba sebevětší důvody. A @bohumil.koval mohu ujistit, že golfové časopisy fungují ve zcela stejné ekonomice jako vše ostatní - musí platit tisk a redakci. Takže není nic divného, že za svůj obsah chtějí zaplatit.
 
Nejspíše se řídí heslem: čí chleba jíš tu píseň zpíváš. Osobně jsem zažil zájezd německého klubu v Maďarsku, taky jim vyšli vstříc , měli extrovku cca 30 golfistů, vše sami prosebe , byli veselí , prostěgolfový zájezd se vším všudy.
Proč by nemohl mít německý golfový klub “ domovské” sídlo u nás,odporuje to něčemu?? Prostě v době krize , našli platící alternativu, na to není nic špatného.
Když už, tak přísloví zní "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" - ale budiž...Tobě přijde v pořádku, když je dlouhodobě domluvený termín, předpokládám s nějakou domluvenou cenou, když poskytovatel služby ti pár dní (týdnů) před akcí řekne, že má solventnějšího klienta a ty máš smůlu? Fakt ti to přijde v pořádku?
A navíc jsem nikde nenašla zmínku o tom, že by se Hazlov stal "domovským" hřištěm nějakého německého klubu. I kdyby, co to mění na výše uvedeném?
A k tvému dalšímu příspěvku: nešlo o žádný článek v novinách - informace o nekonání turnaje z důvodu uvedeného, byla zveřejněna na facebooku - jak uvádí Requo. Jinak časopis z něčeho žít musí, tudíž si nechává platit za uveřejnění reklamy. Co je na tom divného?
 
Jamkaři, nezdá se Vám ta diskuse trochu jednostranná? Nezazněla tady jediná informace z druhé strany, tzn. ze strany resortu. Tím nechci automaticky tvrdit, že někdo něco zkreslil nebo nedej bože neuvedl pravdu a nic než pravdu.
Ale nějak jsem po historické zkušenosti s "komančem" a jeho jednoduchými a těžko ověřitelnými "PRAVDAMI" opartný v tom, čemu se dá automaticky věřit a čemu ne. A tohle je přesně ten případ, jednoznačné odsouzení bez dostupných vyjádření obou stran....

GD má samozřejmě velikou výhodu, že publicitu vlastního názoru si vyřeší sám a přijde mi to hodně drsné zveřejnění bez prostoru k vyjádření druhé strany. Tam dostala etika trochu na frak.

A to co píše @mkopcak , který o fungování golfresortu asi ví nepoměrně víc než já, pod to se klidně podepíšu. Úplně černá a úplně bílá se ve standardním světě běžně nevyskytuje, vždy je to aspoň trochu šedá....

P.S.: Pkud vím, tak německý klub byl na Hazlově vždy, pokud nebyl založen dokonce jako první, má x-násobně víc členů a bez něj by se golf na Hazlově nehrál. A měli bychom my všichni o jedno krásné hřiště méně.
 
@PFP: Ne, nepřijde mi jednostranná. Resp. teď už ne, když si se zapojil, stejně jako další, což je jedině dobře. Diskuse dle mého je od toho, aby se vzájemné postoje a vlastní stanoviska ozřejmily a vyjasnily a každý se mohl dle svého gusta vyjádřit a obhájit svůj postoj a názor a ideálně nabídnout jiný náhled na danou věc. Plus třeba svůj zpočátku jednoznačný postoj pozměnit díky pozdějším informacím a formulacím ostatních. Vnímám rozdíl mezi diskusi spojenou s vyjasňováním stanovisk a postojů jednotlivců k libovolné události a informativním investigativním článkem s maximální snahou o objektivnost.

Nemyslím si, že jádro současné diskuse je o tom, jestli je, nebo není Hazlov hezkým hřištěm, ale o tom, jak působí a nebo jak může působit ono značně nestandardně napsané sdělení o zrušeném turnaji v Házlově v GD, i kdyby to bylo známkou jen uraženého ega někoho z Golf Digestu - vždycky to má nějaké důsledky a zanechává to dojem možná i nespravedlivě spojený s Házlovem.

A za mě postupně je to na obě strany bez vítěze. Možná blbě se domnívám, že Házlov utržil negativní reklamu, která chtě nechtě působí (na mě třeba i určitě k mé škodě tak působí) a o GD se domnívám, že značně na můj vkus přestřelili (tzn. Je to signál i pro budoucí partnery GD, že když se něco nepodaří, což se může stát, tak vám to GD pěkně mediálně a oficiálně omlátí o hlavu - taky nic moc sdělení). Zvlášť, když onen článek je podepsán jen obecně "team GolfDigestC&S".

Takže jak si zmínil - ano i já mám zkušenost s jednoduchými a těžko ověřitelnými pravdami. Ale taky mám zkušenost s tím, že se o mnohém veřejně diskutovat, sdílet své dojmy a názory a svobodně získávat názory a zkušenosti ostatních, mnohdy znalejších, a tím svůj postoj rozvíjet, nemohlo.
 
Upraveno:
, když je dlouhodobě domluvený termín, předpokládám s nějakou domluvenou cenou, když poskytovatel služby ti pár dní (týdnů) před akcí řekne, že má solventnějšího klienta a ty máš smůlu? Fakt ti to přijde v pořádku?
Jestli jsem našemu manažerovi dobře rozuměl, tak zaplatili za turnaj(“nějakou domluvenou cenou“)reklamní plochou v časopise, ano to jsou taky peníze, ale těch se nenajíš a ni nepoužiješ na povinné platby.
Tímto prohlášením "team GolfDigestC&S".udělal defacto reklamu Resortu Hazlov, kolik lidí se tam pojede podívat jen proto,že tam je německý klub a srovnat to jak to vypadá, jestli lépe nebo stejně či hůře než jinde jen ze zvědavosti.
 
Jestli jsem našemu manažerovi dobře rozuměl, tak zaplatili za turnaj(“nějakou domluvenou cenou“)reklamní plochou v časopise, ano to jsou taky peníze, ale těch se nenajíš a ni nepoužiješ na povinné platby.
Tímto prohlášením "team GolfDigestC&S".udělal defacto reklamu Resortu Hazlov, kolik lidí se tam pojede podívat jen proto,že tam je německý klub a srovnat to jak to vypadá, jestli lépe nebo stejně či hůře než jinde jen ze zvědavosti.
no to si zrozna nemyslim, už jen na základě toho, že z toho příspěvku nepřímo vyplývá, že provozovatel hřiště (asi) bude slušně servilní ke němčourům, tedy až s nimi budu mít při hře nějaký problém, zastání od provozovatele se asi nedočkám a budu odjíždět akorát nas...
 
Jestli jsem našemu manažerovi dobře rozuměl, tak zaplatili za turnaj(“nějakou domluvenou cenou“)reklamní plochou v časopise, ano to jsou taky peníze, ale těch se nenajíš a ni nepoužiješ na povinné platby.
Tímto prohlášením "team GolfDigestC&S".udělal defacto reklamu Resortu Hazlov, kolik lidí se tam pojede podívat jen proto,že tam je německý klub a srovnat to jak to vypadá, jestli lépe nebo stejně či hůře než jinde jen ze zvědavosti.
za peníze z reklamy a platby za turnaj se "nenajíš a ani nepoužiješ na povinné platby" a za peníze německých hráčů ano? Já teď úplně odhlédnu od toho, co je na příběhu pravda a co ne, jde mi o princip. Domluvím si s resortem turnaj, za nejakou cenu, kterou resort akceptuje, za to zaplatím, a týden/dva před turnajem mi to resort vypoví, protože mu prostě přijede solventnější klient? A tobě to připadá v pořádku?! Sorry Bohouši, to něco ukazuje.
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
610
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
677
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
839
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom