ČR - Západ Házlov - Františkovy Lázně

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Tak zase po roce. Fairwaie i greeny ok, heavy rough pekelný. Nezklamalo.

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Upraveno moderátorem:

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

ligi

Aktivní člen
Jméno
Libor
Přijmení
Klus
Rok ZK
2008
Klub
Český golfový klub
HI (HCP)
25,1
19.jamka:
Představení
Prostě německý golfklub...
Jj....oni se tam tím ani netají.....když jsem jel před pár lety okolo na kole, tak na parkovišti byla hodně velká převaha aut s "D".

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
No jedna věc je mít německá auta na parkovišti, druhá vypovědět jistě několika měsíční dohodu týden/dva před akcí jednomu z nejsledovanějších golfových periodik v zemi, kde funguju a třetí věc ze strany daného periodika - to takhle zvláštně napsat a docela na můj vkus ostře a otevřeně zdůvodnit.

Nemyslím, že se veřejně běžně takhle pere špinavé prádlo i když ta situace nastane, což se stát může. Je to takové pro mě nečekaně "neprofesionální". Asi ty důvody k tomu ale nějaké byly a předcházela tomu asi dost "veselá" komunikace :)

Upraveno:
Nejspíše se řídí heslem: čí chleba jíš tu píseň zpíváš. Osobně jsem zažil zájezd německého klubu v Maďarsku, taky jim vyšli vstříc , měli extrovku cca 30 golfistů, vše sami prosebe , byli veselí , prostěgolfový zájezd se vším všudy.
Proč by nemohl mít německý golfový klub “ domovské” sídlo u nás,odporuje to něčemu?? Prostě v době krize , našli platící alternativu, na to není nic špatného.

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Nejspíše se řídí heslem: čí chleba jíš tu píseň zpíváš. Osobně jsem zažil zájezd německého klubu v Maďarsku, taky jim vyšli vstříc , měli extrovku cca 30 golfistů, vše sami prosebe , byli veselí , prostěgolfový zájezd se vším všudy.
Proč by nemohl mít německý golfový klub “ domovské” sídlo u nás,odporuje to něčemu?? Prostě v době krize , našli platící alternativu, na to není nic špatného.
🤔 co to? Nějak jsem přehlédl námitku na sídlo německého golf klubu se sídlem u nás. Ukaž mi to prosím. Asi jsem se v tom ztratil a přehlédl.

"Našli platící alternativu" - co co co to? Jako že účastníci Golf Digest Open, nebo samotný promotér, by za hru neplatili? Navíc ona německá klientela bude z většiny členy a ti toho moc neplatí.

Na druhou stranu - k aktuálnímu stavu hřiště to vlastně dopadlo dobře 🥳👍

TP_79

Aktivní člen
Jméno
Tomáš
Přijmení
Pour
Rok ZK
2015
Klub
GCSVJ
HI (HCP)
21,5
P/L
Pravák
Značka
Callaway
19.jamka:
Představení
WITB
No, byl jsem tam nedávno a opět jsem si potvrdil, že bych tam jel jedině na nějaký turnaj a musel bych k tomu mít skutečně obrovský důvod.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Já samozřejmě nevím, co konkrétně vedlo k tomu, že se Házlov s GD turnajově rozešli, jakým způsobem a ani nevím, jestli to bylo avizováno dopředu dva měsíce, nebo jen 10 dní, protože si někdo lusknul a upřednostnil jednoho "lepšího" klienta před dříve domluveným jiným a co ho k tomu vedlo. Za sebe mám dojem - že pokud se už v GD rozhodli veřejně zdůvodnit přesun turnaje tak, jak ho uvedli, je dle mého dost nestandardní (zvlášť od profesionálních novinářů, kteří pečlivě váží každé slovo). Čekal bych formulku "po domluvě s resortem jsme se rozhodli.. atd" a ne že "resort nás vykopl, protože přijedou němci".

Ve výsledku máš samozřejmě pravdu, že každý provozovatel hřiště je svého štěstí strůjcem a ať si dělá co chce a vysílá signály dalším potenciálním (možná už nyní jen v některých případech teoretickým) partnerům, jaké chce. A chápu, že to samozřejmě mohla být nabídka od nové skupiny, která se neodmítá. Když bych to za sebe vzal kolem a kolem - kdybych chtěl něco většího pořádat v Házlově, asi si to aktuálně více rozmyslím, po takovémto signálu šířeném v českém oficiálním golfovém mediálním prostoru. Nerad bych byl taky vykopnut pár dní před akcí, protože přijede větší/místní šarže.

Upraveno:
Tady je to co jsem se dozvěděl od manažera našeho resortu, jakto je s články o resortech v časopisech:
” ano napíší o nás, ale jen když si u nich objednáme a koupíme reklamu”.
Tedy nevím jak to bylo s placením za turnaj. Ale pokud se řídí zdravým rozumem a ti , které upřednostnili tam pravidelně nosí peníze, tak je to pro ekonomiku resortu Ok , dnes i do budoucna a je jim to asi jedno jakým jazykem mluví .

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Já si poměrně lidsky dokážu představit, že např. dohoda o pořádání turnaje proběhla již loni s např. bývalým manažerem a jen per huba. No a vlivem turbulentních událostí se na to zapomnělo, manažer odešel a vznikla prekérka, kterou nějaké to ego neustálo. A nebo to taky mohlo být zcela jinak, takže bych tu nikoho moc nesoudil. Souhlasím s @requo , že podobná prezentace v golfovém médiu je nešťastná a bulvární, byť jsou k ní třeba sebevětší důvody. A @bohumil.koval mohu ujistit, že golfové časopisy fungují ve zcela stejné ekonomice jako vše ostatní - musí platit tisk a redakci. Takže není nic divného, že za svůj obsah chtějí zaplatit.

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
Pravák
Značka
Cobra,ale jen dřeva,železa mám Wilson
19.jamka:
Představení
WITB
Když už, tak přísloví zní "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" - ale budiž...Tobě přijde v pořádku, když je dlouhodobě domluvený termín, předpokládám s nějakou domluvenou cenou, když poskytovatel služby ti pár dní (týdnů) před akcí řekne, že má solventnějšího klienta a ty máš smůlu? Fakt ti to přijde v pořádku?
A navíc jsem nikde nenašla zmínku o tom, že by se Hazlov stal "domovským" hřištěm nějakého německého klubu. I kdyby, co to mění na výše uvedeném?
A k tvému dalšímu příspěvku: nešlo o žádný článek v novinách - informace o nekonání turnaje z důvodu uvedeného, byla zveřejněna na facebooku - jak uvádí Requo. Jinak časopis z něčeho žít musí, tudíž si nechává platit za uveřejnění reklamy. Co je na tom divného?

PFP

Aktivní člen
Klub
Molitorov
HI (HCP)
17
P/L
Pravák
Značka
Cleveland
19.jamka:
Představení
WITB
Jamkaři, nezdá se Vám ta diskuse trochu jednostranná? Nezazněla tady jediná informace z druhé strany, tzn. ze strany resortu. Tím nechci automaticky tvrdit, že někdo něco zkreslil nebo nedej bože neuvedl pravdu a nic než pravdu.
Ale nějak jsem po historické zkušenosti s "komančem" a jeho jednoduchými a těžko ověřitelnými "PRAVDAMI" opartný v tom, čemu se dá automaticky věřit a čemu ne. A tohle je přesně ten případ, jednoznačné odsouzení bez dostupných vyjádření obou stran....

GD má samozřejmě velikou výhodu, že publicitu vlastního názoru si vyřeší sám a přijde mi to hodně drsné zveřejnění bez prostoru k vyjádření druhé strany. Tam dostala etika trochu na frak.

A to co píše @mkopcak , který o fungování golfresortu asi ví nepoměrně víc než já, pod to se klidně podepíšu. Úplně černá a úplně bílá se ve standardním světě běžně nevyskytuje, vždy je to aspoň trochu šedá....

P.S.: Pkud vím, tak německý klub byl na Hazlově vždy, pokud nebyl založen dokonce jako první, má x-násobně víc členů a bez něj by se golf na Hazlově nehrál. A měli bychom my všichni o jedno krásné hřiště méně.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
@PFP: Ne, nepřijde mi jednostranná. Resp. teď už ne, když si se zapojil, stejně jako další, což je jedině dobře. Diskuse dle mého je od toho, aby se vzájemné postoje a vlastní stanoviska ozřejmily a vyjasnily a každý se mohl dle svého gusta vyjádřit a obhájit svůj postoj a názor a ideálně nabídnout jiný náhled na danou věc. Plus třeba svůj zpočátku jednoznačný postoj pozměnit díky pozdějším informacím a formulacím ostatních. Vnímám rozdíl mezi diskusi spojenou s vyjasňováním stanovisk a postojů jednotlivců k libovolné události a informativním investigativním článkem s maximální snahou o objektivnost.

Nemyslím si, že jádro současné diskuse je o tom, jestli je, nebo není Hazlov hezkým hřištěm, ale o tom, jak působí a nebo jak může působit ono značně nestandardně napsané sdělení o zrušeném turnaji v Házlově v GD, i kdyby to bylo známkou jen uraženého ega někoho z Golf Digestu - vždycky to má nějaké důsledky a zanechává to dojem možná i nespravedlivě spojený s Házlovem.

A za mě postupně je to na obě strany bez vítěze. Možná blbě se domnívám, že Házlov utržil negativní reklamu, která chtě nechtě působí (na mě třeba i určitě k mé škodě tak působí) a o GD se domnívám, že značně na můj vkus přestřelili (tzn. Je to signál i pro budoucí partnery GD, že když se něco nepodaří, což se může stát, tak vám to GD pěkně mediálně a oficiálně omlátí o hlavu - taky nic moc sdělení). Zvlášť, když onen článek je podepsán jen obecně "team GolfDigestC&S".

Takže jak si zmínil - ano i já mám zkušenost s jednoduchými a těžko ověřitelnými pravdami. Ale taky mám zkušenost s tím, že se o mnohém veřejně diskutovat, sdílet své dojmy a názory a svobodně získávat názory a zkušenosti ostatních, mnohdy znalejších, a tím svůj postoj rozvíjet, nemohlo.

Upraveno:
, když je dlouhodobě domluvený termín, předpokládám s nějakou domluvenou cenou, když poskytovatel služby ti pár dní (týdnů) před akcí řekne, že má solventnějšího klienta a ty máš smůlu? Fakt ti to přijde v pořádku?
Jestli jsem našemu manažerovi dobře rozuměl, tak zaplatili za turnaj(“nějakou domluvenou cenou“)reklamní plochou v časopise, ano to jsou taky peníze, ale těch se nenajíš a ni nepoužiješ na povinné platby.
Tímto prohlášením "team GolfDigestC&S".udělal defacto reklamu Resortu Hazlov, kolik lidí se tam pojede podívat jen proto,že tam je německý klub a srovnat to jak to vypadá, jestli lépe nebo stejně či hůře než jinde jen ze zvědavosti.

Jakub Guth

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Jestli jsem našemu manažerovi dobře rozuměl, tak zaplatili za turnaj(“nějakou domluvenou cenou“)reklamní plochou v časopise, ano to jsou taky peníze, ale těch se nenajíš a ni nepoužiješ na povinné platby.
Tímto prohlášením "team GolfDigestC&S".udělal defacto reklamu Resortu Hazlov, kolik lidí se tam pojede podívat jen proto,že tam je německý klub a srovnat to jak to vypadá, jestli lépe nebo stejně či hůře než jinde jen ze zvědavosti.
no to si zrozna nemyslim, už jen na základě toho, že z toho příspěvku nepřímo vyplývá, že provozovatel hřiště (asi) bude slušně servilní ke němčourům, tedy až s nimi budu mít při hře nějaký problém, zastání od provozovatele se asi nedočkám a budu odjíždět akorát nas...

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
Pravák
Značka
Cobra,ale jen dřeva,železa mám Wilson
19.jamka:
Představení
WITB
za peníze z reklamy a platby za turnaj se "nenajíš a ani nepoužiješ na povinné platby" a za peníze německých hráčů ano? Já teď úplně odhlédnu od toho, co je na příběhu pravda a co ne, jde mi o princip. Domluvím si s resortem turnaj, za nejakou cenu, kterou resort akceptuje, za to zaplatím, a týden/dva před turnajem mi to resort vypoví, protože mu prostě přijede solventnější klient? A tobě to připadá v pořádku?! Sorry Bohouši, to něco ukazuje.

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom