Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hashtagy na 19.jamce - experimentální funkce

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Nainstaloval jsem na 19.jamku plugin, který vyjma jiného umožňuje používání hastagů na 19.jamce.

Co je to hastag? Znáte ze sociálních sítí. Jednoduše řešeno, je mřížka + tag. Tzn. [HASH=17]#hashtag[/HASH].
Umožňuje to propojovat obsah, který je roztrkaný po všech čertech (v různých vláknech).

Krátký návod:
  • do každého příspěvku můžete napsat hashtag - mřížka plus slovo. Pokud byl hashtag už použitý, měl by se vám nabídnout.
  • používejte ideálně existující tvary, v prvním pádě
  • víceslov spojujte do jednoho slova bez mezer, s velkými písmeny pro přehlednost, s diakritikou, tzn: tedy správně [HASH=27]#TestovacíHashtag[/HASH]
  • nevytvářejte hashtagy zbytečně, ale pouze tam, kde to má smysl
  • pokud na vytvořený hashtag kliknete, zobrazí se vám další příspěvky se stejným hashtagem
  • hashtagy můžete i sledovat - resp. příspěvky s novým hashtagem: klikněte na hashtag, který se vám líbí a nahoře vpravo bude button "Sledovat". Přijde vám pak notifikace, když někdo tento hashtag použije.

----
Funkce je na 19.jamce experimentální. Budu sledovat, jak se to osvědčí a jak to případně dál řešit a jestli ponechat, nebo ne.
Prosím, všechny připomínky k hastagům sem, budu průběžně doplňovat info a ladit to.

PS: Uvědomuji si, že komfortnější by bylo vytvořit úplně hotový a vyladěný produkt, ale volím raději tuto formu, kdy nejprve vyzkoušet a doladit podle potřeb, než něco zdlouhavě vyrábět dny/týdny a pak to jako nefunkční zahodit. Používání, zpětnou vazbu a konstruktivní nápady vítány.
 
Upraveno:
Inspirací je jinak samostatná diskuse tu: Informace o hřištích na Jamce.

Hastagy ale jako takové nemají konkrétní omezení. Např. otázkou je, co je dobrý hashtag, nová zahraniční hřiště atd. A naopak i další témata, jako značky, webshopy, výrobci atd mohou být stejně užitečné, proto tedy zatím takto obecně.

Do vlákna Jak jste naposledy hráli jsem do několika posledních příspěvků upravil texty tak, aby obsahovali vzorový hashtag, vypadá to pak takto:

-------------------------------

Benatky.JPG


Bohdanec.JPG

CeskaLipa.JPG


Horehledy.JPG
 
Inspirací je jinak samostatná diskuse tu: Informace o hřištích na Jamce.

Hastagy ale jako takové nemají konkrétní omezení. Např. otázkou je, co je dobrý hashtag, nová zahraniční hřiště atd. A naopak i další témata, jako značky, webshopy, výrobci atd mohou být stejně užitečné, proto tedy zatím takto obecně.

Do vlákna Jak jste naposledy hráli jsem do několika posledních příspěvků upravil texty tak, aby obsahovali vzorový hashtag, vypadá to pak takto:

-------------------------------

Zobrazit přílohu 12644

Zobrazit přílohu 12645
Zobrazit přílohu 12646

Zobrazit přílohu 12647
a teď mi ještě @requo poraď, kde na klávesnici najdu tu mřížku 🤔 dík
 
a teď mi ještě @requo poraď, kde na klávesnici najdu tu mřížku 🤔 dík
Stačí si aktivovat mapu znaků a tam jsou veškeré potvory a různé znaky a tam je políčko zkopírovat a potom toto lze ctrlV vložit do textu. Někdy to bývá / tablet/ přepnutí fontů na klavesnici / šipka, ?123,#+=/ .
 
a teď mi ještě @requo poraď, kde na klávesnici najdu tu mřížku 🤔 dík


Případně jaké konkrétní zařízení máš na mysli? Na mobilu to bude jiná klávesnice, než defaultní. Na PC stačí často levý alt+35 (tzn. stisknout levý alt a pak postupně klávesy 35 na numerické klávesnici), případně pravý ALT+X. A mnohé další. Pokud se nedaří, pošli konkrétně pro jaké zařízení ho potřebuješ. :)
 

Případně jaké konkrétní zařízení máš na mysli? Na mobilu to bude jiná klávesnice, než defaultní. Na PC stačí často levý alt+35 (tzn. stisknout levý alt a pak postupně klávesy 35 na numerické klávesnici), případně pravý ALT+X. A mnohé další. Pokud se nedaří, pošli konkrétně pro jaké zařízení ho potřebuješ. :)
Právě klávesnice u PC. Jinde to najdu snadno. Dík.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom