Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Gripy

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Pani, chybi nam zde zasadni tema: gripy.
Jake kdo pouzivate? Klasiku, half cordy nebo full cordy? Gripujete doma nebo to nechavate povolanym?

Ja osobne mam nejradsi uplne obycejne lamkin crossline nebo GP Tour velvet. Na dost holich mam ci jsem mel GP Mulicomp, ale pri delsi hre mi to neni uplne prijemne (co cert nechtel, aktualni zeleza mam prave s nimi...). Prekvapilo mne, kdyz jsem nedavno zkusil gripy black widow half cordy. Jsou fakt jemnejsi ne GP Multi. Sice nejsou nijak pekne, ale uchop prima.
Na putter mam nejradsi standardni Winn Avs Pistol. Paradoxne u putteru jsem vuci gripu celkem imunni - 3 putt dam se vsemi. :))

Jinak si jiz gripuji sam. Koupil jsem par vybehovych tipu (bw, lamkin) a zkousim si to, hlavne kdyz neco musim zkratit. Raketovka to neni, ale prvni jsem samozrejme podelal. :)
 
Zrovna před pár dny jsem tohle řešil s doktordee....a nechám jen na něm,jestli budou nové(black widow) nebo zůstanou stávající golf pride.
Řešil jsem pouze opotřebení.Jemnost a další věci,které uvádíš jsou pro mě zatím španělská vesnice :)
 
Na vsech holich mam GP moulticompound, sedi mi nejlepe, a jelikoz delam v Golfprofi, profesionální pregripovani mam zdarma :)
 
Ptal jsem se v cechii a pry jsou BW half fakt dobre. Zase GP je proste klasika a kdyz nejsou BW v akci, tak cena neni tak dramaticky jina. GP multi se ale dost drou v te horni casti, kdyz clovek za to vice chyta. Ale jinak vydrzi strasne moc myslim. Soudim podle toho, v jakem stavu kupuji ojete veci. :)

Zajimavou vec mi rikal trener (proc nehraje half ci cordy): ty provazky saji pot a ma to pak tendenci klouzat. :) Ale on jede bez rukavic..

Ja resim jen pocit a velikost zatim. Nehraju tolik, abych je dodrbal. Za 2 roky (cca 55 her na hristi) jsem trosku odrel grip na hybridu, jinak to menim z nutnosti (koupe se starym ci zkraceni...) nebo parovani s obdobnym..
 
Jak často měníte gripy? Tahle otázka platí asi jen pro ty, jimž se gripy opotřebovávají rychleji, než rychlost s jakou mění železa :D 
 
Gripy jedině IOMIC - jednou zkusíš a už nechceš jiné;-)... Jsou sice obecně dražší, a hůř se shání, ale je to pecka (přes ebay se dají občas koupit velice výhodně)...
Řadí se spíše k tomu měkčímu co se dá pořídit (=rychleji se opotřebovávají), ale mají perfektní vlastnosti např. i ve vlhku... Hromady barev i velikostí.
Jediný co dříve nedělali (nevím, možná už to dělají) je kruhový grip bez jakékoliv značky (nápisu) - tzn. grip vhodný na hole s nastavitelným krčkem, kdy dochází k rotaci gripu a pak máte značku nakřivo... 
 
Ty 360 gripy jsem mel za blbost. Ale ted jak mam na driveru "nakrivo" znacku kvuli nastaveni, tak me to neskutecne rozhazuje a chapu. :) 
 
RazoR řekl:
Jediný co dříve nedělali (nevím, možná už to dělají) je kruhový grip bez jakékoliv značky (nápisu) - tzn. grip vhodný na hole s nastavitelným krčkem, kdy dochází k rotaci gripu a pak máte značku nakřivo... 
Iomic je super na omak, ale jak jsi psal, je mekci, co nemusi kazdemu vyhovovat, rychle odejde, co nevyhovuje asi nikomu, ale na dotek je fajn, jenom ty ceny jsou fakt strasny ... Kazdopadne s tim kruhovym gripem je to snadne, otocit grip o 180 znackou dolu (delaji to tak i na Tour, tak co jsme horsi? :))
Jinak za me Lamkin, spickove gripy, vydrzi neskutecne dlouho bez zmeny vlastnosti, delaji i radu s podobnou smesi jako Iomic a za vyborny peniz.
 
Já je vždycky kupoval ve velkém množství v nějaké akci přes Ebay i pro kámoše, takže pak vycházely cenově supr (mnohdy i pod 200,- / ks). 
Voni kruhový grip dělají - o tom žádná, ale s tím logem je problém, když máš nastavitelný krček driveru (dřevo, hybrid) a občas si s tím nastavením hraješ - shaft se pak otočí jen třeba o 30 stupňů, takže máš to logo na úplně blbým místě... Proto to chce grip úplně bez loga... 
Jinak já je mám na železech 2,5 roku. Řekl bych, že herní intenzitu mám jako běžný golfový magor :) a stále drží. Před tím multicompoundy odešli po roce a půl (ty navíc rychleji ničí rukavici)... Záleží samozřejmě také na tom, jak silně to kdo drží atd...
Supr jsou ale ty jejich gripy na puttery - pocitově fakt dobré...
 
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti, nebo neměl v ruce gripy z korku nebo kožené?? Jinak já mám GP PATRIOT barevná kombinace červeno-modro-bílá, koupená na ebay, mám je druhým rokem, pravidelně je myji ( vážná voda tekuté mýdlo je tam glicerínem a kartáček)osuším a namažu běžným krémém na ruce, chvíli nechám poté otřu do sucha měkým hadříkem.
Našel jsem super video na výměnu gripu:
Prodává se sada na ebay GRIPS TOOL MK2 za cenu cca 1000,-Kč , je to se vzduchem, super práce , vypadá to eezy.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom