Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Gripy - měníte? jak často?

Vyměnil jsem minulý týden grip na driveru. Vyměnil jsem i shaft. Nic z toho ale nebylo dobrovolně. Už se vám někdy stalo, že se vám zlomil shaft v okamžiku kdy z vrcholu nápřahu zaberete do švihu? Mě jo ... musím já mít ale ukrutnou sílu. :cool: ;)
to víš, Tazz byl vždy silák :)
 
Nejlépe by mohl odpověďět trenér vs fitěr = tempo vs materiál. Obecně čím tvrdší materiál tím křehčí a s klesající teplotou tuhne a křehne, potom stačí malé mechanické poškození obzvláště u kompozitových shaftů a malér je na světě .
Dobrý trenér , učí tempo nápřahu pomalu nahoru, tam posečkat a potom pomalu spouštět a zrychlovat , od kolena pustit/prošvihnout do impaktu.
Zde musím, ač velmi nerad, s Bohoušem souhlasit...
 
Nejlépe by mohl odpověďět trenér vs fitěr = tempo vs materiál. Obecně čím tvrdší materiál tím křehčí a s klesající teplotou tuhne a křehne, potom stačí malé mechanické poškození obzvláště u kompozitových shaftů a malér je na světě .
Dobrý trenér , učí tempo nápřahu pomalu nahoru, tam posečkat a potom pomalu spouštět a zrychlovat , od kolena pustit/prošvihnout do impaktu.

Zde musím, ač velmi nerad, s Bohoušem souhlasit...

Však já vím ... ale udrž čerta ... obzvlášť Tasmánskýho :rolleyes: :cool:
 
Tomu rozumím, švihat do nápřahu je peklo, ale jsem ho lehce účastníkem... Tak jen mlsně koukám na hráče, kteří umí nahoru pomalu. ;-)
Ono, to není těžké jde o mysl a dýchání , první vypnout( švihat umíme nejlépe podvědomě) a na druhé se soustředit( tři hluboké nádechy s pomalým výdechem) potom je úder jako dech se zahájením před výdechem.
 
nevylučuji, že sklidím pošklebky ale pochopit, o co přesně jde, mi pomohlo sledování tohohle týpka na instagramu :up:
A o co tedy jde? Že zahrál lehký fade?
Jinak švih hezký, dalo by se říct „jak ze žurnálu” 😉
Ale pro tebe bych jako vzor doporučil nějakou „ženskou” . Postnutý švih je hodně atletický a takový „mužský” - ten impakt je poměrně silový a nápřah dost dynamický.
 
A o co tedy jde? Že zahrál lehký fade?
Jinak švih hezký, dalo by se říct „jak ze žurnálu” 😉
Ale pro tebe bych jako vzor doporučil nějakou „ženskou” . Postnutý švih je hodně atletický a takový „mužský” - ten impakt je poměrně silový a nápřah dost dynamický.
jejda, takového švihu nejsem a nikdy nebudu schopná
jen jsem tím koukáním pochopila ten okamžik, kdy jdeš z nápřahu zpět... trochu, jak když jsi nahoře na horské dráze, ten okamžik, kdy se spustí vozík dolů
ale ono je to hlavně tím, že já jsem nesměla jako dítě dělat žádný sport krom plavání a kola.
A tam tedy takový okamžiky člověk nezažije :p
zaplaťbůh to teď chápu a budu se to po žensku učit :cool::)
 
A o co tedy jde? Že zahrál lehký fade?
Jinak švih hezký, dalo by se říct „jak ze žurnálu” 😉
Ale pro tebe bych jako vzor doporučil nějakou „ženskou” . Postnutý švih je hodně atletický a takový „mužský” - ten impakt je poměrně silový a nápřah dost dynamický.
jo, co je ještě zajímavý (v tom je golf fakt super), že moje potíže se švihem mají důvod i ve vysoké sebekontrole (bez té nejde podnikat). No a ta mi v hlavě znemožňovala "pustit ruce".
 
jen jsem tím koukáním pochopila ten okamžik, kdy jdeš z nápřahu zpět... trochu, jak když jsi nahoře na horské dráze, ten okamžik, kdy se spustí vozík dolů
Tak k pochopení změny z nápřahu je nejlepší ten od Hideki Matsujamy, který nahoře úplně zastaví
V tomto videu je i pár dalších klíčových věcí ;)
 
@Mirek_62 ,
POZOR! Speciální nový grip GP ALIGN nutno přeměřit jestli výstupek nebude větší než cca1mm po celé délce:
“Tyto gripy jsou unikátní tím, že mají na spodku silikonový proužek po celé délce, který při nasazení na hůl vystoupne a vy tak máte vždy dokonalou kontrolu nad tím jak hůl založíte”
Asi to klapne a i když bude výstupek vyšší takto projde, protože je to od renomovaného výrobce🤔🤭👍⛳️.

 
@Mirek_62 ,
POZOR! Speciální nový grip GP ALIGN nutno přeměřit jestli výstupek nebude větší než cca1mm po celé délce:
“Tyto gripy jsou unikátní tím, že mají na spodku silikonový proužek po celé délce, který při nasazení na hůl vystoupne a vy tak máte vždy dokonalou kontrolu nad tím jak hůl založíte”
Asi to klapne a i když bude výstupek vyšší takto projde, protože je to od renomovaného výrobce🤔🤭👍⛳.

Jako to má být vtipný? Spíš jsi za hlupáka.

Tyhle gripy jsou schválené a už minimálně 2 roky v prodeji. Mám je na svých holích a má je (mimo jiné) spousta profíků i na PGA. Kdyby to porušovalo povolené specifikace, tak to používat nebudou. Je zajímavé, že žádný profík nepoužívá omotávky - asi nečtou tipy „Láďi Hrušky” z Lipin na 19. jamce.
Tak až se zase probudíš a najdeš nějakou „novinku”, tak se ozvi ;)
 
Chtěl jsem se zeptat, máte na wedge stejné gripy, jako na železech? Případně u dřev atd? Nejde mi ani tak o značku, spíše jestli a jak vybíráte gripy pro konkrétní druhy holí rozdílné. A příp. proč a jak.
 
Chtěl jsem se zeptat, máte na wedge stejné gripy, jako na železech? Případně u dřev atd? Nejde mi ani tak o značku, spíše jestli a jak vybíráte gripy pro konkrétní druhy holí rozdílné. A příp. proč a jak.
Ano mám stejné GT na všech gripech holí bez rozdílu.
 
Chtěl jsem se zeptat, máte na wedge stejné gripy, jako na železech? Případně u dřev atd? Nejde mi ani tak o značku, spíše jestli a jak vybíráte gripy pro konkrétní druhy holí rozdílné. A příp. proč a jak.
Na všech holích mám měkké gripy, vyhovují mi.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom