Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Gripy - měníte? jak často?

...Jinak jsem se bavil o tomhle s mezinárodním rozhodčím Davidem Forbelským .. omotávka sama o sobě není porušení pravidel, pokud splnuje technické parametry pro grip (průměr apod).
Co je ale nedovolené tak jakékoliv navádění prstů do kterého se počítá i pěna. Lépe řečeno, při zmáčknutí ti ten grip nesmí vytvořit důlek pro prst .. to je v pravidlech zmíněno jako "moulded for .."
...

Nejsem rozhodčí, ale důlek pro prst v 1-2 mm silné omotávce? Pokud nejsou v tomhle směru problém dvouvrstvé gripy, tak by to neměl být problém ani u té omotávky.

Tohle pravidlo míří (podle mě) spíš na gripy s velkým průměrem - maximální povolený průměr je gripu je 44,45 mm, tolik mají (pro představu) v průměru třeba slušně velké hodinky. Tam už by se o nějakém tvarování a důlcích v měkčím materiálu mluvit dalo.

U té omotávky bych viděl problém spíš v tom, že není plochá, má v sobě nějakou strunu, prostě něco, co dělá ten výrazný "hrbol" - to není spoj. Omotávka sama o sobě ne, ale ten výrazný výstupek, který je v ní "zašitý", to už by z pohledu pravidel diskutabilní být mohlo.

V každém případě vždycky bude záležet na posouzení konkrétního rozhodčího a na tom, jak si hráč dokáže svoji výstroj na základě pravidel obhájit. No ale rozhodčí má vždycky pravdu...
 
Tak jsem je vyfotil😎, zleva D- 8i- Pw-56. Na GT Driveru jsou znát místa úchopu, ten je nejvíce opotřeben , ale stále hratelný , ostatní málo nebo zcela neznatelně opotřebené.
Takže resumé skoro po celé sezoně, hraji často, mnohdy denně GT jsou prostě super báječné a vydrží celou sezónu za mne amatéra spokojenost.
Vyzkoušeno za extrémního lijáku a drží , hráno i den poté , když byly nevyschlé , zvláštní pocit venku vedro a vy máte mokréGT a opět žádný problém . Výhodou je hra bez rukavic a obnova je velice jednoduchá, tu dle návodu zvládne každý a když se mu to napoprvé nepovede může omotávat až se mu to bude líbit. Prostě si vyměníte pouze ten opotřebený.
 

Přílohy

  • C0489554-2F38-414C-B925-6269CF924660.jpeg
    C0489554-2F38-414C-B925-6269CF924660.jpeg
    232,3 KB · Zobrazení: 484
TOP GRIPY

 
Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, až teď mi došlo, že na většině svých holí mám gripy staré 10 let. Kolik ran mi to ubere, když je vyměním za nové?:-D
 
Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, až teď mi došlo, že na většině svých holí mám gripy staré 10 let. Kolik ran mi to ubere, když je vyměním za nové?:-D

Tak to ti můžu říct náhodou naprosto přesně - ran ti to ubere nepočítaně. A někdy ještě víc ;)

Je známo, že po výměně gripů zahrál slavný korejský golfista Kim Čon In (nebo Un?) osmnáctijamkové hřiště celkem na 15 ran. Nad tím už pozvedl obočí i Tiger Woods a od té doby mění gripy na všech holích po každé odehrané ráně.
 
Na deset let starém driveru nemá smysl měnit grip...
Proč? Jako, že je to tak zastaralý model, ze už se nevyplatí údržba? Doufam, že jsi měl na mysli něco jiného a poučíš mě. Zajímalo by mě cos tím myslel. Měl jsem na dovolené pujčené nějaké prehistorické Clevelandy a železa i driver a dřevo hrály stejně jako dva roky staré srixny železa a 3 roky staré BigBerty dřeva co mám doma.....
 
Na deset let starém driveru nemá smysl měnit grip...

Obecně asi nelze nesouhlasit, ale výjimky se najdou. Já jsem driver nehrál dlouhé roky, nešlo mi to s ním a o to jistější jsem byl s 3w. Letos jsem to ze zvědavost zkusil s půjčeným driverem na simulátoru a šlo to překvapivě dobře. Přegripování mě stálo dvě stovky a za ty dvě stovky hraju obvykle o 20 metrů dál, než 3w a zhruba stejně spolehlivě
.
Mám pocit, že to byl Arnold Palmer (nebo někdo jiný z "velké trojky"), který hrál "dřevěným" dřevem i v době, kdy všichni ostatní už používali titanové hlavy. A na dotaz proč tu historickou hůl nevymění odpověděl, že nevidí důvod to dělat, když mu to s ní lítá, jak potřebuje.
 
Proč? Jako, že je to tak zastaralý model, ze už se nevyplatí údržba? Doufam, že jsi měl na mysli něco jiného a poučíš mě. Zajímalo by mě cos tím myslel. Měl jsem na dovolené pujčené nějaké prehistorické Clevelandy a železa i driver a dřevo hrály stejně jako dva roky staré srixny železa a 3 roky staré BigBerty dřeva co mám doma.....
Vidíš, tak přece jenom je golf o tom jestli ho umíš a nikoliv o fittingu...
 
Obecně asi nelze nesouhlasit, ale výjimky se najdou. Já jsem driver nehrál dlouhé roky, nešlo mi to s ním a o to jistější jsem byl s 3w. Letos jsem to ze zvědavost zkusil s půjčeným driverem na simulátoru a šlo to překvapivě dobře. Přegripování mě stálo dvě stovky a za ty dvě stovky hraju obvykle o 20 metrů dál, než 3w a zhruba stejně spolehlivě
.
Mám pocit, že to byl Arnold Palmer (nebo někdo jiný z "velké trojky"), který hrál "dřevěným" dřevem i v době, kdy všichni ostatní už používali titanové hlavy. A na dotaz proč tu historickou hůl nevymění odpověděl, že nevidí důvod to dělat, když mu to s ní lítá, jak potřebuje.

Proti gustu...
 
Jen pro zajímavost novinky v gripech, myslím si, že jediný golf má specifikační vymezení v gripech , jinak už a nebo nikdo z výrobců nejde do střetu s “ gentelmany” , vývoj a pokrok prostě nejde zastavit.


 
Vyměnil jsem minulý týden grip na driveru. Vyměnil jsem i shaft. Nic z toho ale nebylo dobrovolně. Už se vám někdy stalo, že se vám zlomil shaft v okamžiku kdy z vrcholu nápřahu zaberete do švihu? Mě jo ... musím já mít ale ukrutnou sílu. :cool: ;)
 
Jen pro zajímavost novinky v gripech, myslím si, že jediný golf má specifikační vymezení v gripech , jinak už a nebo nikdo z výrobců nejde do střetu s “ gentelmany” , vývoj a pokrok prostě nejde zastavit.


Bohouši, takovýhle gripy na hokejkách (se šroubovicí) jsme si dělali už před 40 lety, jen to bylo z izolačky ;)
 
Vyměnil jsem minulý týden grip na driveru. Vyměnil jsem i shaft. Nic z toho ale nebylo dobrovolně. Už se vám někdy stalo, že se vám zlomil shaft v okamžiku kdy z vrcholu nápřahu zaberete do švihu? Mě jo ... musím já mít ale ukrutnou sílu. :cool: ;)
Jsou tři okamžiky, kdy na shaft působí extrémní síly -
1. přechod z nápřahu do švihu
2. impakt
3. finiš

Takže není divu, že ti to ulítlo při přechodu z nápřahu, a není to o ukrutné síle, ale ukrutně rychlé změně směru švihu ;)
 
Nejlépe by mohl odpověďět trenér vs fitěr = tempo vs materiál. Obecně čím tvrdší materiál tím křehčí a s klesající teplotou tuhne a křehne, potom stačí malé mechanické poškození obzvláště u kompozitových shaftů a malér je na světě .
Dobrý trenér , učí tempo nápřahu pomalu nahoru, tam posečkat a potom pomalu spouštět a zrychlovat , od kolena pustit/prošvihnout do impaktu.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom