Green na zahradě

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Neuvazovali jste nekdy nekdo o takovem greenu na zahrade, pripadne treninkovem placku? Asi to nejde udelat jen tak napul, ze sizrochu lepe posekam nachate travnik. :)

Nasel jsem tohle na webu, pekne pekne. Http://www.domacigreen.cz

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Uvažoval. A usoudil jsem, že radši budu chodit hrát než se snažit budovat green.

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Ja tedy pred barakem v lete chipuji... je to vyborny trenink na hriste ala molitorov :D

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
ja jsem se uz nekolikrat presvedcil, ze kdyz me neco bavi a natahnu to domu, tak me to bavit prestane, napr kulecnik

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Dle mého lehce odborného názoru (zatím jsem na hřišti budoval pouze jeden green) není člověk schopen doma vybudovat za rozumných finančních a časových investic green, který by se kvalitou blížil těm na hřištích. Určitě si za relativně málo peněz dokáže pořídit něco, co mu umožní obstojný trénink krátké hry nebo hru z písku. Ale dosáhnout rychlosti a konzistence greenů na hřištích, navíc v kombinaci s neustálou nutností green chránit před chorobami, hnojit ho, zalévat, atd., to dle mého nelze.

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
btw. nedela se nejaka umelotina vhodna pro outdoor putting?

TomasV

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Taky si myslím,že je lepší radši někam zajet než se o to pokoušet doma. Už jen to potřebné vybavení se podle mě cenově vyrovná doživotnímu členství......a to nemluvím o čase, který tím člověk ztráví (jak před vybudováním, tak i po).
A nedej Bůh aby to třeba po dvou letech zničila plíseň - já osobně bych se pak šel asi oběsit na první větev :) 

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
jan řekl:
btw. nedela se nejaka umelotina vhodna pro outdoor putting?
Jasnačka, dyť třeba andventure golf je na tom postavenej. Ale to z hlediska nákladovosti pořízení, postavení a udržování taky nebude uplně zadarmo. A greenu se to opět pouze blíží...

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Ok, j pravda, že je to asi nereálné. Když si prohlédnu, co je potřeba (dle http://www.domacigreen.cz/index.php?id=jak-na-to), tak to by člověk nedělal nic jiného - pominu finance. Beru to tak - že má se člověk starat o jezírko s potůčkem, nebo o green? Asi vyhraje tedy jezírko. 

Btw. tak na trénink čipování asi toho moc potřeba není, samozřejmě bez dojezdu míčku, ale holt dá se trefovat do kbelíku/síťky a trénink z písku, dá se spojit dětské pískoviště s takovým bunkerem? 

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Na trénink krátké hry je dobré mít dostatečný prostor, který rovněž založím kvalitně - písek, rašelina, golfové osivo - a solidní způsob závlahy. Při intenzivnějším tréninku je potřeba počítat s tím, že trávník relativně rychle vymlátím a nový při správné péči vyroste a zhutní za cca měsíc. Tzn. vyhradit si na trénink krátké hry 10 m2 taky nebude uplně správně.

Na bunker stačí správná granulace písku (každé hřiště má jinou) a jistotu, že toho písku je dost (kameny lezou vždy za rok o pár cm nahoru k povrchu).

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Btw. hledal jsem k danému tématu ještě něco, co by mi představu přiblížilo: http://web2.mendelu.cz/af_222_multitext/travy/index.php?N=6&I=1

Nicméně, asi s písku, který se používá pro bunker, se nedají stavět bábovky? Že bych to na chatě spojil, stejně budeme pro prcka dělat pískoviště... tak by mi to ušetřilo prostor. :)

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
To určitě daj Michale, my z něj máme pro malého celé pískoviště:). Btw. zde pár fotek ze stavby greenu, jen tak pro představu...

Přílohy

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: ati

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Ok, pěkný fotky... to asi raději něco kompaktnějšího. Takhle to vypadá skoro až hrozivě nákladně. :)

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Tak aspon ze to dalo hodne prace tu mrchu vytvorit, mam tam bezkonkurencne nejvic trojpatu z greenu v Horehledech..

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Uplne zadarmo to neni no, jen pisku je tam cca 500 m3:). A vzhledem k tomu ze je to nas nejtezsi green, tak to ani neni divny Jardo:).

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Jo, ale stejně se tam dá zahrát easy birdie, jen ne tak často, jak bych si přál...

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
1ka

Klok

Aktivní člen
Jméno
Tomáš
Rok ZK
2014
Klub
CGCPR, Austerlitz
HI (HCP)
5,7
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
K prvnímu příspěvku v tomto vláknu - Uvažoval a realizoval, postupně vylepšuji a rozšiřuji - viz foto.

Je za tím spousta práce, green 5,5 mm, rychlost bude někde kolem 6,5 - 7,5 stop, po válcování kolem 8 - 8,5 . Jen co jsem začal hrát golf, tak je to boj s časem. Jeden den údržba trávníku doma (posekat) a když se ještě chce tak trenink patování nebo chipování. Další den na hřiště.

Údržba mi zabere minimálně hodinu každý druhý den a zhruba 2 hodiny o víkendu navíc. Sekat, zalévat a hnojit, vertikutovat, pískovat, topdressing, válcovat, pročesávat, stříkat proti chorobám, škůdcům, mechům, řasám, ráno stírat rosu, poté co na to vlítnou o víkendu děcka tak srovnat díry :), na podzim vápnit, děrovat vidlema, dutými hroty, dosévat ... a mít radost z toho, že když přijde návštěva a zeptá se "proč máte místo trávníku koberec?"

Je to spíše koníček ...

... za ta léta je už ze mě amatérský greenkeeper!

20170626_175155.jpg

Upraveno:

Dana

Guru fóra
Jméno
Dana
Rok ZK
2015
Klub
Česká Lípa
HI (HCP)
32,7
P/L
Pravák
Značka
Tour Edge, Cobra
19.jamka:
Představení
WITB
K prvnímu příspěvku v tomto vláknu - Uvažoval a realizoval, postupně vylepšuji a rozšiřuji - viz foto.

Je za tím spousta práce, green 5,5 mm, rychlost bude někde kolem 6,5 - 7,5 stop, po válcování kolem 8 - 8,5 . Jen co jsem začal hrát golf, tak je to boj s časem. Jeden den údržba trávníku doma (posekat) a když se ještě chce tak trenink patování nebo chipování. Další den na hřiště.

Údržba mi zabere minimálně hodinu každý druhý den a zhruba 2 hodiny o víkendu navíc. Sekat, zalévat a hnojit, vertikutovat, pískovat, topdressing, válcovat, pročesávat, stříkat proti chorobám, škůdcům, mechům, řasám, ráno stírat rosu, poté co na to vlítnou o víkendu děcka tak srovnat díry :), na podzim vápnit, děrovat vidlema, dutými hroty, dosévat ... a mít radost z toho, že když přijde návštěva a zeptá se "proč máte místo trávníku koberec?"

Je to spíše koníček ...

... za ta léta je už ze mě amatérský greenkeeper!

Zobrazit přílohu 4025
Už to vidím! ;) příští sraz místo hospůdky U Zlomenýho týčka tady a se soutěží v patování :devil:

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom