Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Grabštejn

http://www.cgf.cz/TournamentDetail.aspx?IDTournament=501037076
akorát ta kvalita hřiště se asi moc nezlepšila ;-) .. greeny na nových jamkách 5,6,7,8,9,10 jsou v horším stavu, hlavně green 5 má část zralou na výměnu :( ..ale tak jako správný golfista si s tím poradíš ...
me jde hlavne o fw, 99% drivu mi odbehlo vzdy az nekam do roughu, uprimne..... Grabstejn mam rad, libi se mi, ale neni to hriste, kam by chteli dobri hraci chodit na takovehle turnaje, pokud to nebude v top kvalite, s delkou 5500m z bilych a par nesmyslnymi jamkami to neni moc atraktivni, neni to mistrovske hriste, uplnou spicku tam nikdy nedostanou :(
 
tak to ti neumím říct, nejsem na takové urovni, aby mi doběh míčku vadil :) .. jinak máš pravdu, ale co se mi na něm líbí je ta parta lidí co se pohybuje kolem, když už nevytváří mistrovské hřiště tak alespon rodinnou atmosféru :) můžeš vyzkoušet a bud příští rok se vrátíš, nebo ne .. :)
 
tak to ti neumím říct, nejsem na takové urovni, aby mi doběh míčku vadil :) .. jinak máš pravdu, ale co se mi na něm líbí je ta parta lidí co se pohybuje kolem, když už nevytváří mistrovské hřiště tak alespon rodinnou atmosféru :) můžeš vyzkoušet a bud příští rok se vrátíš, nebo ne .. :)
ja se vratim urcite, ale vsechny drivy odbehnou do rafu, a nebylo to rukama :D mel jsem 1 trefenou fw ze 13, normalne mam tak 7-10 :)
 
no tak neber do ruky driver :-D ja si tam taky vystačím s 3hybridem nebo 5železem a nebýt mých rukou tak trefuju greeny v regulaci (to že trefuju míček a ten jde o 30m doleva nebo do prava neberu) :) tak přijeď a dáme tréninkové kolo, třeba v sobotu?
 
no tak neber do ruky driver :-D ja si tam taky vystačím s 3hybridem nebo 5železem a nebýt mých rukou tak trefuju greeny v regulaci (to že trefuju míček a ten jde o 30m doleva nebo do prava neberu) :) tak přijeď a dáme tréninkové kolo, třeba v sobotu?
jsem na tom ted casove blede :( vidim to asi az na podzim, az to nebude tak tvrde :)
 
No jó fairway, tam jsem nebyl ... ani nepamatuju ;) ale řekl bych, že zrovna fw jsou na tom docela dobře
 
Na Grabštejně se mi v sobotu líbilo. Byli jsme tam cca 3 roky zpátky, když @kristyna dělala osvědčení. Tehdy tuším to ještě 18tka nebyla. Takže jsem byl zvědav, jaké hřiště bude - a je prima, velké, dospělé, první devítka se mi líbí po jedné hře více. Úžasná je jamka číslo 9, lesní třípar, kde se Týnce povedl první životní birdík (bohužel nešla se mnou, abych to viděl, ale měla radost jak sluníčko - @MartinaX dosvědčí). :)

Hezký zvyk, co mě zaujal - Nearest může hrát v turnaji jen ten, kdo si na sebe vsadí do začátku do kasičky 20 Kč (výtěžek jde na děcka), a jak to hezky fungovalo! @jan.taraba skončil 25 cm od fangle (navrtáno bylo skutečně přísně, na to, že to byl neraest) - leč nevsadil si a tedy nic nevyhrál. Hezký zvyk.

Líbilo, hřiště má své kouzlo! A ten mega oběd po turnaji s kofolou... mňam.

IMG_1831.jpg IMG_1833.jpg IMG_1848.jpg IMG_1849.jpg IMG_1850.jpg IMG_1851.jpg IMG_1822.jpg IMG_1827.jpg IMG_1829.jpg IMG_1844.jpg
 
Na Grabštejně se mi v sobotu líbilo. Byli jsme tam cca 3 roky zpátky, když @kristyna dělala osvědčení. Tehdy tuším to ještě 18tka nebyla. Takže jsem byl zvědav, jaké hřiště bude - a je prima, velké, dospělé, první devítka se mi líbí po jedné hře více. Úžasná je jamka číslo 9, lesní třípar, kde se Týnce povedl první životní birdík (bohužel nešla se mnou, abych to viděl, ale měla radost jak sluníčko - @MartinaX dosvědčí). :)

Hezký zvyk, co mě zaujal - Nearest může hrát v turnaji jen ten, kdo si na sebe vsadí do začátku do kasičky 20 Kč (výtěžek jde na děcka), a jak to hezky fungovalo! @jan.taraba skončil 25 cm od fangle (navrtáno bylo skutečně přísně, na to, že to byl neraest) - leč nevsadil si a tedy nic nevyhrál. Hezký zvyk.

Líbilo, hřiště má své kouzlo! A ten mega oběd po turnaji s kofolou... mňam.

Zobrazit přílohu 5679Zobrazit přílohu 5680Zobrazit přílohu 5681Zobrazit přílohu 5682Zobrazit přílohu 5683Zobrazit přílohu 5684Zobrazit přílohu 5685Zobrazit přílohu 5686Zobrazit přílohu 5687Zobrazit přílohu 5688
Podobný systém mají na Osyčině, kdy si při turnaji vsadíš na svůj HiO, dvacka do kasičky. Zapíšou si tě do notýsku. Když ti HiO padne, vyhráváš to prasátko;) Traduje se tam, že manželka zaúkolovala manžela hodit za ní dvacku do kasičky, při turnaji jí padl HiO a zjistila, že manžel se na to hození dvacky vykašlal a tudíž nic nevyhrála (a ještě jí to stálo útratu na baru):devil: Jo a to prasátko se prostě plní, dokud HiO nepadne.
 
Novinkou v letošní sezóně je Winter Cup 2019-2020 - série devítkových turnajů pro nemrznoucí fanatiky ;) vypsaných ad hoc dle počasí. Startovné 200, fee pro přespolní 400, klobása po hře. Canon start v 10.
Společná kategorie hraje na rány a vítěz se nevyhlašuje. Výsledky jednotlivých turnajů se sčítají a vyhlášení celé série proběhne po dohrání posledního turnaje.
Začínáme tuto neděli.
 
Grabštejn jede, otevřeno celých 18 jamek, 4 greeny po údržbě zavřené - tudíž zimní. Dnes nezvládám, zítra snad osobní návštěva a report.
 
Grabštejn jede, otevřeno celých 18 jamek, 4 greeny po údržbě zavřené - tudíž zimní. Dnes nezvládám, zítra snad osobní návštěva a report.
Super.
Prosím, zeptej se na případný termín Grabmasters, ten jejich web je opravdu "tajuplný" :)
 
Super.
Prosím, zeptej se na případný termín Grabmasters, ten jejich web je opravdu "tajuplný" :)
co jsem cetl, tak dle klasickeho Masters, cili nekdy druhy vikend v listopadu myslim
 
Bude to určitě dřív, můj tajný tip je 13.-16.8. Ale to střílím od boku.
 
Bude to určitě dřív, můj tajný tip je 13.-16.8. Ale to střílím od boku.
Proč zrovna tento termín?
Já bych čekal již něco kolem květnových svátků :)
 
Současný stav na Grabštejně: greeny 2,3,12,14,16 uzavřené ostatní po zapískováni a aerifikaci, fee za polovic nejen pro děti a vojsko. 300 v týdnu, 400 o víkendu.
Přijeďte, je tu nejlíp na světě
 
O rok a půl později po poslední poslední mé recenzi na stejném místě znovu, v rámci Requo Tour (fotky z 24.5.2020). Pár lidí se mě sem tam ptá, jaké to tam je a jestli to stojí za návštěvu. Jsem ovlivněný, mám to tam hodně rád, protože jestli Grabštějn něco má, tak to je to domácí atmosféra. Prostě je to místo, kde je svět ještě v pořádku. Kde, když budete mít tu možnost, účastněte se některého z místních turnajů. S obědem. Pokud nebudete mít očekávání nablískaného top resortu, vypulírovaných kožených sedaček a designové klubovny, nebudete zklamáni. Při hře jen tak a pro neznalé to může být občas zapeklité, kudy kam, uznávám. Hřiště je velké, plnohodnotné, různorodé. A prostě podhorské, bez závlahy, se vším všudy. Nečekejte albíka. Pár přechodů je, blbej a zadýchávací je snad jen jediný a to na jamku číslo 15. Jamky vcelku prostorné, třípar 13. výzva, pokud jsou odpaliště nahoře (teď ještě byly provizorní "dole"). Pár grýnů na slepo, pro mě pocitově docela různorodé, ale já mám tenhle pocit z jamkovišť všude. 🙃

Aktuální stav hřiště - pro mě současně nejlepší, co jsem zatím zažil. Podle mě stojí za návštěvu. A pokud zaregistrujete i ceníkové fee, které je celodenní po-pá 600 a so-ne 800 Kč, tak chtě nechtě musíte, prostě musíte, souhlasit s tvrzením v úvodu "Tady je svět ještě v pořádku", užívat si dne a nehledat chyby.

Díky za to, že si. Viva Grabštejn! Vždy rád přijedu.

F16767EF-9FE4-43B2-8584-081F293BDBC5.jpeg 08ED3761-5C51-446E-ACDA-8F8B490D6C11.jpeg 61C69DCF-C098-4DE0-9606-8128C5978D2F.jpeg 55C4110B-CD6B-4AB7-8ABC-C9159B59FC7C.jpeg
E426D013-CB40-40B8-A518-2F49FB18D616.jpeg 43272159-7E60-41C3-ABFE-2EAA435A95B8.jpeg 2BE7E8F3-98A3-4A37-B584-14B2FA7DBAC0.jpeg D0B874C1-3577-4E2D-A479-FAACD55E918A.jpeg

Užitečné info pro každého návštěvníka: Na Grabštejně se neberou karty, berte si s sebou hotovost!

A poprosím místní účastníky včerejšího turnaje, především ty, co hráli Grabštějn poprvé, nebo ho nehrají pravidelně, aby sami přidali svůj pohled. Ať dáme dalším co nejkomplexnější obrázek.
 
Upraveno:
Dnes poprvé navštíveno. Začnu negativy, to je stav greenů. Polovina je ve špatném stavu, nejvíc si pamatuji 2 a 3, s kolegou jsme nepočítali fakt 9. Přitom ty ostatní vypadaly moc pěkně. Překvapilo mě, že se to tady neobjevilo, kdyz tam proběhl turnaj. A to je z negativ všechno.
Parádní krajina, návrh hřiště super (některé jamky naslepo ale co už, lepší než nějaké pole), většina fairwaí úplně parádních (daleko dražší resorty by mohly závidět).
Kupodivu ani přechody nevadily.
Překvapila jamka na 60m z rohože (myslím č.13), odpaliště je asi ve výstavbě.
Paní na recepci, kafe, občerstvení všechno fajn.
Celkem se mi to moc líbilo a určitě sem ještě pojedu. Stojí to za to. Kdyby se povedlo dát dohromady greeny, bude to pecka.
 
Omlouvám se za pozdní oznámení, ale kdo chtěl ten se přihlásil. Dnes začíná G Open - turnaj započítaný do WAGR i Českého amatérského žebříčku. Třídenní bitva z bílých a modrých. Těším se na vás co přijedete a vy ostatní si užijte Českou Lípu.
[HASH=5]#Grabštejn[/HASH] jede
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom