Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfový trenér - ano, ne, jak vybrat?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Dovolím si založit obecně slušně-kecací téma, jsem zvědav na Vaše názory. Okruhy jsou skorem jasné. Pro příspěvek je možné se držet například těchto bodů:
  • co podle vás musí mít správný golfový trenér?
  • jakou cenu jste ochotni za golfového trenéra platit
  • potřebujete golfového trenéra, proč? nestačí pečlivé samostudium?
  • jakým způsobem golfové trenéry vybíráte?
  • máte nějaký otřesný zážitek, jak by to podle vás vypadat nemělo?
  • ...
Aréna otevřena!
 
Doporučil byste někdo trenéra pro dva handicapovaný (cca 20) hráče ideálně v Hostivaři? http://www.golfhostivar.cz/vyuka-golfu/treneri-new/
Vloni jsme chodili s bráchou k Tomáš Němec a možná je čas na změnu. Díky za Vaše tipy
Případně i nějaké jiné jména z jiných pražských resortů
 
Je to zajímavá otázka na kterou podle mého nelze jednoduše odpovědět. Nehovořím samozřejmě o výkonostním golfu, ale o tom našem. Záleží na kategorii hráče i jeho ambicích. Já osobně si myslím, že trenér má výraznější smysl, pokud můžeš a jsi ochoten do něj investovat čas a peníze. Tím chci říct, že si nemyslím, že chodit k trenérovi 2x za měsíc bude mít nějaký znatelný a udržitelný vliv na kvalitu mojí hry. Na základě dlouholetých zkušeností s argentinským tangem, jehož studium je obdobně nekonečná cesta jako je to u golfu, si myslím, že nejlepší variantou je intenzivní několikadenní kurz a poctivý pravidelný samotrénink. Ten kurz samozřejmě buď úplně individuální, nebo ve velmi malé skupině(a tím myslím maximálně 2-3 lidi). Nezkoumal jsem, jestli se nějaké takové někde nabízejí, protože si myslím, že pokud ano, bude to raketa a nejsem si jistý, že do toho vůbec chci investovat. Ač možná někomu podle některých mých příspěvků připadám golfově velmi ctižádostivý, stále beru golf hlavně jako zábavu.
 
Dovolím si založit obecně slušně-kecací téma, jsem zvědav na Vaše názory. Okruhy jsou skorem jasné. Pro příspěvek je možné se držet například těchto bodů:
  • co podle vás musí mít správný golfový trenér?
  • jakou cenu jste ochotni za golfového trenéra platit
  • potřebujete golfového trenéra, proč? nestačí pečlivé samostudium?
  • jakým způsobem golfové trenéry vybíráte?
  • máte nějaký otřesný zážitek, jak by to podle vás vypadat nemělo?
  • ...
Aréna otevřena!
Výběr golfového ( i jiného) trenéra je velmi složitá záležitost. Samozřejmě záleží na typu potenciálního zájemce. Úplně jiná bude potřeba trenéra při přístupu půjdu si dvakrát ročně pinknout s kamarádem (a je mi jedno, že u toho vypadám jak Jouda), a chci hrát denně v prestižním klubu s partnery...
Co má mít trenér - erudici , empatii, zkušenost, "oko", spolehlivost, ..
Cena- 300,- až cca 10 000,- za hodinu , záleží na lokalitě a jménu trenéra....
Potřebujete? - u běžného vzorku populace samostudium nestačí... Samostudium je pro extrémně šikovné jedince s dostatkem času na zkoumání "slepých uliček"...
Výběr - lokalita (mám ho cestou mezi domovem a prací),
- doporučení. Doporučení můžete dostat z různých zdrojů, je třeba pečlivě zvážit kdo doporučuje a proč..
- cena. Nebudu řešit.
- specializace - dle potřeb...
- nedoporučuji skupinové lekce
Zážitek otřesný? - protahování doby výuky za účelem kasírování
- učení chyb a následné odstraňování .....
- vyfukování cigaretového kouře do tváře klienta...
- předplacení hodin a následné zmizení...
- špatná výuka vedoucí k poškození zdraví klienta...
- nadávky klientovi...
 
Ještě jednu věc bych dodal. Za svou krátkou golfovou karieru (2,5 roku) jsem zkusil 3 trenéry a moje zkušenost je bohužel víceméně analogická se zkušeností se stavebními firmami a řemeslníky. První věta, když je pustíte do domu je vždy: " Ježiši kriste, kdo Vám tohle dělal" Několikrát jsem přitom mohl odpovědět "Vy", což mě malinko naplnilo takovým smutným zadostiučiněním. Zase na druhou stranu jsem se díky tomu naučil spoustu užitečných činností (pohládání dlažby a obkadů, betonování základů, stavění opěrných zdí, stavění plotů, rozvody vody po zahradě, opravy zavlažování, atd.atd..).:p;)
Takže ... Určitě souhlasím, že samostudium je velice zdlouhavé a pracné ale já nikam nespěchám a nepotřebuji nutně k životu single HCP. Když toho náhodou dosáhnu, budu se moct být do hrudi, jakej jsem pašák.:cool::up: Když naopak utratím desítky tisíc za trenéra, budu čekat výrazné zlepšení. Ono se nedostaví, a budu si muset říct že jsem pitomec. A to bych nerad. :p
 
Chtěla bych být dobře finančně zajištěný důchodce. Pak bych si dopřávala pravidelný trénink 1x týdně, dvouhodinovka- první hodina s trenérem, druhá hodina už bez něj, k upevňování získaných "dovedností". (těch pár takto probíhajících tréninků mělo znatelný efekt.) A občas (1x za měsíc?) si s trenérem zahrát celé hřiště. Samostudium u mě nepřipadá v úvahu, nejsem schopná se na sebe " podívat z venku", abych si byla schopná uvědomit jak to přesně prasím....A obecně, bez pomoci z venku - trenéra - se nejsem schopná posunout dál.
 
Já jsem brutální samouk, s trenérem jsem byl akorát při ZK a půl hodiny při přechodu z levé na pravou...:):):). Odehráno mám pět sezón a na hřiště můžu prakticky denně.. A můj skromný názor je že co se učím celou dobu jsem mohl umět za rok.. Jenže peníze jsem prokouřil a propil, tak na trenéra prostě nebylo..:):):). Osobně si myslím že na začátek je potřeba intenzivní kurz v řádu, plácnu, 20 hodin. Prostě se naučit švihat.. No a pak by asi neškodilo jednou za měsíc, co za tu dobu stihnu zanedbávat aby mě hned lísknul holí přes záda a vrátil mě k tomu co je dobře... Asi bych od trenéra nechtěl nějaké brutální změny ve švihu ale spíš takový ty drobnosti který prostě nevím a nevidím.. Třeba dej ty nohy o 10cm dál od sebe, budeš mít větší stabilitu, udrž to zápěstí, hraj to plošší a podobně.. Možná se dá ke všemu dojít sám, ale cesta je to dlouhá a trnitá, a kdo z nás na to má vlastně čas.. A moc u mě neobstojí argument že ten golf mám jen pro zábavu.. ono totiž aspoň u mě je ta zábava daleko větší když to trefím a hraju tam kam chci, než když se motám po hřišti jak bludnej holanďan...:):):)
 
Dokud jsem trénoval, chodil jsem 1-2x měsíčně na hodinu k trenérovi. 1-2x ročně pak s ním 9 nebo 18 jamek. Mezitím i samostatně. Na mou hru to mělo přímo blahodárný vliv. Samozřejmě i v zimě do indooru ve stejné frekvenci.
Měl jsem štěstí na trenéra, ten věděl co s kryplem jako já dělat, uměl poradit jakou drobnost změnit aby to mělo potřebný vliv.

O té doby, co trénink není buď vůbec v mých časových možnostech, nebo se nedostanu k němu (oba jsme změnili působiště), je to velká bída. Půl sezóny mi trvá, než se dostanu tam, co už jsem byl a zlepšování žádné.

Za mě tedy trenér jednoznačně ano.
 
Chodíte někdo trénovat k někomu kdo využívá k lekcím launch monitor? Já se s tím ještě nesetkal, kdejaký anglický youtuber to má a tady nic :)
 
Za svůj život jsem se věnoval mnoha sportům. Sám jsem se naučil eskymácký obrat na singlu, vodní start na WS prkně, skákat na celopéru (horské kolo) . Až ten golf,
ten mě dostal.:( Tady jsem jako samouk totálně selhal a jsem rád, že trenéra mám. Bez něj by to nešlo.
 
Já jsem totální samouk. Trenéra jsem měl jen těsně před a na ZK. Pak jsem potkával až na vyjímky trenéry, co mi osobnostně neseděli, takže jsem se raději rozhodl jít svou vlastní cestou poznání. Spousta naučených chyb, ale také spousta poznání jak to správně trefit. I cesta může být cíl.
 
Chodíte někdo trénovat k někomu kdo využívá k lekcím launch monitor? Já se s tím ještě nesetkal, kdejaký anglický youtuber to má a tady nic :)

koupil jsem si 10 lekcí a trenér mi slíbil že launch monitor (Flightscope) jednou vezme, 10 lekcí fuč a monitor nevzal ani jednou tak jsem si ho koupil sám a používám ho pořád a k němu už nepůjdu, raději se nahrají na mobil a rozeberu chyby sám
 
koupil jsem si 10 lekcí a trenér mi slíbil že launch monitor (Flightscope) jednou vezme, 10 lekcí fuč a monitor nevzal ani jednou tak jsem si ho koupil sám a používám ho pořád a k němu už nepůjdu, raději se nahrají na mobil a rozeberu chyby sám
Radar je jistě dobrá věc, jen je potřebovat co jednotlivá čísla říkají, co je chybou, co její příčinou a jak jí napravit. Jednou týdně trénuji v zimě v Dejvicích a tam radary jsou. Je to jistě varianta, když se nedá trénovat venku. Jinak video a trajektorie míče je dostatečná informace k analýze.
 
Upraveno moderátorem:
koupil jsem si 10 lekcí a trenér mi slíbil že launch monitor (Flightscope) jednou vezme, 10 lekcí fuč a monitor nevzal ani jednou tak jsem si ho koupil sám a používám ho pořád a k němu už nepůjdu, raději se nahrají na mobil a rozeberu chyby sám
Obdivuju..... Jste génius

Chodíte někdo trénovat k někomu kdo využívá k lekcím launch monitor? Já se s tím ještě nesetkal, kdejaký anglický youtuber to má a tady nic :)
Trénuju už 8 let. Ještě jsem nepotkal klienta s takovou konzistencí ran, aby byl monitor odpalu třeba... Je to výborná pomůcka. Není však samospasitelná.

Krom jiného to stojí docela raketu...
 
Upraveno moderátorem:
Obdivuju..... Jste génius
Ivo, to že tomu nerozumíš ty, neznamená že tomu nerozumí nikdo na světě :( Ne genius rozhodně nejsem, ale jsou to jen data, která se dají analyzovat. Ano moc čísel aby jim člověk nerozuměl je rozhodně špatně. Vypíchnu jen dva grafy z mnoha na které se teď soustředím (včerejší trénink, je ještě pořád zima a tělo není úplně v kondici).
2018-03-05-07-49-59-4375878.png

2018-03-05-07-49-53-3366562.png


A ano, launch angle je moc vysoký, snažím se ho stlačit dolů z toho pak vyplývá moc velký rozptyl. Jak? Lekce, trenér, video, youtube... pro mě tedy = poloha míče víc vzadu, nedělat "flick", víc tlačit míč a hlavně grip dopředu atd. Aby nedošlo opět k nedorozumění, pro MĚ je launch monitor hodně důležitý. Občas to peru moc rychle, zvolnil jsem tempo. Carry už mám skoro na "targetu".
 
Upraveno moderátorem:
u obou grafů vodorovná osa je loft hole
 
tak a teď, co z těch čísel plyne? Ne každý má stejnou trajektorii, tudíž i úhel vzletu míče, může být i vliv shaftu, špatného set up, držení, úhlu přiblížení hlavy hole k míči, prostě to nelze generalizovat.
 
tak a teď, co z těch čísel plyne? Ne každý má stejnou trajektorii, tudíž i úhel vzletu míče, může být i vliv shaftu, špatného set up, držení, úhlu přiblížení hlavy hole k míči, prostě to nelze generalizovat.
souhlasím, každý to bude mít jinak a každý bude mít jiný úkol co zlepšit
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom