Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfový trenér - ano, ne, jak vybrat?

Admin note: @mkopcak napomenutí. Téma jsem pročistil, dotyčné foto trenéra včetně nešťastného komentu, byť veřejné dostupné, přesunul do Stoky plus navazující diskuse. Do tohoto vlákna nepatří. Držme ho prosím nadále v odbornější rovině a kvalitách trenérů a jejich výběru a ne v podobě zmíněného bulváru, kam se to díky tvému odlehčenému komentáři pak (bohužel) snadno zvrhne.
 
Upraveno:
Admin note: @mkopcak napomenutí. Téma jsem pročistil, dotyčné foto trenéra včetně nešťastného komentu, byť veřejné dostupné, přesunul do Stoky plus navazující diskuse. Do tohoto vlákna nepatří, držme ho prosím nadále v odbornější rovině a kvalitách trenérů a ne v podobě zmíněného bulváru, kam se to díky tvému odlehčenému komentáři pak (bohužel) snadno zvrhne.

Omlouvám se, původní cíl bylo pobavit zdejší osazenstvo humorem, který jsem objevil. Chápu, že citlivější povahy to mohli vzít jako útok proti trenérské profesi a znevážení jejich práce, což rozhodně nebylo cílem. Trest přijímám a dále budu komunikovat pouze konstruktivně a budovatelsky!
 
Upraveno moderátorem:
Abychom to nasadili zpátky na koleje - @JardaK měl dle mého zajímavou připomínku, že vybírat si trenéra podle promo fotky může jen trouba. Já oponuju, že např. stav hřiště nemáme problém podle pár fotek hodnotit a rozhodnout se tam dle toho jet nebo nejet. Co si o tom myslí ostatní?
 
Ja nikdy nemel trenera po nejakou delsi dobu, spis jsem si ho vzdycky bral v miste, kde sem zrovna v tu chvili “trenoval”. A to sem delal tak, ze sem nejdriv sel sam na driving odpalovat, a pokud tam vyucoval nejaky trener, tak jsem koukal jak pristupuje k lekci. Ani mi neslo tak o ty samotny rady (jejich spravnost beztak ja jako amater prakticky nemam sanci jak overit), jako jak se pri tom vyjadruje a jak se chova. Pokud jsem videl, ze tam klient odpaluje a trener imrvere cumi do mobilu, tak jsem okamzite ztratil zajem a poohlizel se jinde. Ostatne totez platilo i o trenerech ve fitku...
 
Pro mě je fotka trenéra součást PR, tzn. reklamy nabídnout své služby jako každá jiná. Vždy na někoho cílí, někoho má oslovit. Pokud je takové foto výrazně stylizované, hrozí, že někoho to naopak odradí a poohlédne se jinde. Pokud danou osobu znám, je mi pak už její PR zpravidla jedno (ignoruji to) a vnímám to, že je to PR zaměřené jinam. A není to reklama určena mně.

Takže ano, součást mého prvního, zpravidla mylného názoru i výběru může být foto a pokud druhá strana na fotce lidsky "nesedne", tak se poohlédnu jinde, kde na první pohled je vše dle mého pocitu v pořádku - dřív než začnu zjišťovat více, co se týče odbornosti a referencí.

U trenérů na reklamní fotce já konzervativně očekávám serióznost - klidnou civilní fotku, jako do CV. Případně foto z tréninku. A ne stylizované foto jak z modelingového mola - což ale někoho jiného třeba oslovit a zaujmout může. Mě ne a odrazuje mě to s ohledem na službu, kterou poptávám - profesionální trénink golfu.
 
Upraveno:
Pamatuju si to zvláštní mravenčení v žaludku, když táta přinesl domů první notebook, navíc s barevným displayem. Pak když se objevila Nokia s foťákem a pak i použitelný emaily a GPSky v mobilech, první hype kolem iPhonu...

Asi nepíšeme historii hopsáním po měsíci, ale je příjemně povznášející zažít hranice výdobytků dnešní doby.

Třeba tím, že online trénuju přes videohovory z pláže na Djerbě Petra, který je v 500 km vzdáleném Monastiru...

C494BF4F-3A36-441F-927B-B64CB687A1B6.jpeg
E2FD36F2-B5AA-4725-A804-D32066536268.png
 
Dnes po delší době lekce s trenérem.
Pochválil mě, že jsem se posunul
o velký kus dopředu. V závěru mě sice nutil mlátit holí do polštáře , ale když jsem se posunul, tak to asi bude dobrý trenér. Že ? 😜
 
Ne abyste někomu řekli, co při švihu udělal špatně 🤭
DE2E9187-FB13-4CDD-9787-6F77EB45ECF4.jpeg
 
Můj trenér používá TrackMan a já na sebe taky. Jak má ideální švih vypadat to vím, jak se od toho liší ten můj , není problém pomocí TM zjistit. Ihned po odpalu se vidím
na plátně i s hromadou čísel. Většinu už dokonce vím , co znamenají. Na monitoru
si zakreslím pomocné čáry, pak si švih pustím ještě jednou zpomaleně a hned vidím, co dělám blbě. Vzhledem k tomu ,
že se chyby v pravidelných intervalech opakují, vím i jak je odstranit( mám to za ty roky naposlouchané). Jen mě štve,
že když se na jednu věc soustředím, tak
okamžitě zbacám jinou.😏Ale zlepšuje se to. Na některé odpaly se už dá i koukat.
Uvidím, co mi na to za týden řekne trenér.

Dnes jsem vedle monitoru našel tabulky
průměrných hodnot členů PGA podle odpalovaných holí. Zrovna jsem trénoval 9i a když jsem ty svoje s tabulkou porovnal, tak ty hodnoty byly skoro stejné. To jsem trochu znejistěl , pak jsem tabulku kouknul ještě jednou, a byl jsem doma. Hodnoty nepatřili pro pro PGA , ale pro LPGA.😜
 
Znáte někdo lidi, co trénují na Yardu? Jmenovitě z těchto https://golf.yardresort.com/index.php/vyuka ?
Pavel Máj, ten mě učil na začátku a šel jsem s ním i na zelenou kartu. Pak se nějak vytratil do Indie, či kam, a .....
Mě to vyhovovalo, párkrát jsem byl u něj sám, párkrát ve třech. Několik rad mi fakt zůstalo živě v paměti a celkem dost mi pomáhají.
 
Pavel Máj, ten mě učil na začátku a šel jsem s ním i na zelenou kartu. Pak se nějak vytratil do Indie, či kam, a .....
Mě to vyhovovalo, párkrát jsem byl u něj sám, párkrát ve třech. Několik rad mi fakt zůstalo živě v paměti a celkem dost mi pomáhají.
Jojo loni se vrátil a je úplně vyklidněnej jako mnich :D Tak dokáže pomoct i s psychologickou stránkou golfu.
 
Jojo loni se vrátil a je úplně vyklidněnej jako mnich :D Tak dokáže pomoct i s psychologickou stránkou golfu.
No já mám pocit, že říkal, že tam jede ba půl roku. A to tam byl čtyři (či něco takového)? :eek::eek:
A mojí psychologickou stránku golfu by nezvládlo ani 100 mnichů 😢😢
 
A mojí psychologickou stránku golfu by nezvládlo ani 100 mnichů 😢😢

Pomáhají kliky. Za každou ránu nad par jamky deset kliku. Když to vydržíš, určitě to efekt mít bude. Já zhodnotil, že tak osvícený být ještě nemusím. ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom