Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfový guláš - vzpomínáme na 7 + 1 hřišť :)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jaké golfové hřiště...
  1. jste navštívili jako první v životě a při jaké příležitosti?
  2. vám utkvělo v paměti a proč?
  3. bylo to, které vám nic nedarovalo?
  4. v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? A které naopak tu nejzapeklitější?
  5. má nejlepší kuchyni?
  6. vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký?
  7. už v životě nenavštívíte?
  8. ...byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma?
:)
 
Ad.1. Nová Amerika, lekce Hraj golf změň život
2. Haugschlag - při mém prvním výjezdu s klubem, moje první opravdové velikáááánské hřiště a ještě v zahraničí!
3. Měla jsem tři dny starou zelenou kartu, pokud jsem jamku zahrála pod 10, byl to úspěch, ale na 18 jamce před zraky všech ostatních z klubu se mi povedl paar! Ten potlesk byl super. Jo počkej, to nesouvisí s předešlou otázkou...nikdy mi nic nedaruje hřiště Grosshof a to tam jezdím tak ráda, ale hraju tam šílený šrot. Nevim proč.
4. Nejhezčí první jamka? Nevim...fakt nevim... Docela se mi líbí českolipská, jak to letí dolů z toho kopce...A nejzapeklitější, bože...snad 18 na Alfrédově, myslela jsem, že tam ty hole hodím do tý vody. Edit: když čtu ostatní, dochází mi, že zase jsem neporozuměla otázce - myslíš stále první jamku....zapeklitá...naše na Vrších....drive ještě jakž takž OK (vpravo aut, vlevo to rádo vletí do roští nebo do vody), pak druhá přes vodu na green, ale za ním je celkem blízko out...Umí potrápit.
5.HOŘEHLEDY!!!! (zdravím Mildu)
6. Greensgate, v jednom flajtu celá rodina, krásné počasí, hra jen tak pro radost z toho, že si můžeme zahrát takové hřiště
7. no bohužel tu Novou Ameriku...neměla jsem to štěstí si jí osobně zahrát a mrzí mě to
8. stačilo by mi to naše...ale jinak nevím, ono by se okoukalo a bylo by všední...
 
Upraveno:
mírně upraveno a doplněno:
  1. jste navštívili jako první v životě a při jaké příležitosti? První co jsem viděl na vlastní oči byla Kaskáda Brno, byl jsem se podívat na to jak vypadá tráva na grýnu - nemohl jsem tomu uvěřit (a stal se ze mně trávníkář). První hřiště, kde jsem byl zkoušet driving a puting byla Svratka - firemní akce. První co jsem hrál byly Těšetice u Znojma - po cestě z práce.
  2. vám utkvělo v paměti a proč? Automotodrom Brno, hrát v 90 decibelech je zážitek na celý život. 10 minut rachot a 10 minut klid. Ještě doplním jamku s parem 6 na Penati na Slovensku, kde jsem zahrál par (perfektní zde bylo to, že po 220 m drivu jsem byl na žlutých odpalištích pětiparu na stejné jamce).
  3. bylo to, které vám nic nedarovalo? Ostravice - fyzicky i psychicky velice náročné hřiště. Pak ještě Šilheřovice.
  4. v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? A které naopak tu nejzapeklitější? Nekrásnější 1. jamku má Ostravice s výhledem na Lysou horu, nejzapeklitější Austerlitz - jamka č.1 - dost těžká jamka na začátek hry (voda vlevo a v pravo, dále out po levé straně i za grýnem) a přitom (pokud se podaří) skórovací jamka.
  5. má nejlepší kuchyni? Ostravice
  6. vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký? Panorama Kácov, krásné a suprkvalitní hřiště, životní forma, do poslední jamky +3, nakonec +6, skok do rybníka u klubovny :) ... svoji druhou a třetí hru na tomto hřišti bych ale rád zařadil na třetí místo do bodu 3.
  7. už v životě nenavštívíte? Horal Velké Karlovice - hrůza hratelnost, a Nová Amerika - už neexistuje. Hořehledy podmínečně, jedině až tam bude druhá devítka :).
  8. ...byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma? Augusta National, z domácích Ostravice a Čeladná European Course, případně jakoukoliv 18náctku. Nyní mám 2 hřiště do 35 minut autem a to není zrovna ideál.
 
Upraveno:
  1. jste navštívili jako první v životě a při jaké příležitosti?? Barbora, zelena karta
  2. vám utkvělo v paměti a proč?? Adamstal, nezvykla a uzasna skladba jamek a celkovy design hriste. Obrovske prevyseni jamek a celeho hriste.
  3. bylo to, které vám nic nedarovalo?? Kacov, to nedaruje nikdy nikomu
  4. v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? A které naopak tu nejzapeklitější??? vubec nevim a Silherovice, dlouhy uzky petipar, dogleg s fontanou na dopadovce.
  5. má nejlepší kuchyni?? Docela mi chutná na Kácove, pripadne dole v pivovaru :D
  6. vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký?? Mlada Boleslav, me (zatim) jedine HIO
  7. už v životě nenavštívíte?? Tech je nekolik, Srbsko, Krasny dvur, Hukvaldy, Jihlava, Kšírovka, Burov, Komarno, Tesetice mohl bych pokracovat :D
  8. ...byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma?? YYYYYYYYYYYYYY
 
  1. jste navštívili jako první v životě a při jaké příležitosti? Malevil. Kamarád sebral doma tátovi hole a šli jsme si to zkusit. Chudák táta, kdyby věděl co ty hole zažily. A chudáci zvířata v okolních ohradách, moc míčů se nám do prostoru drivingu nevešlo:).
  2. vám utkvělo v paměti a proč? Mám na tohle blbou paměť, pamatuju si skoro každou ránu na každym hřišti, byť v některých případech bych zapomněl moc rád. Ale hluboko do srdce mám zarytou hru na Gran Canarii na hřišti Bandama (130 let staré hřiště), kde jsem na 1. jamce zavěsil pod dozorem celé klubovny eagle a na druhé birdie, do klubovny jsem přinesl něco kolem 80ti ran.
  3. bylo to, které vám nic nedarovalo? Opět Gran Canaria, tentokrát hřiště Anfi Tauro. Tahle svině je pro mě zakletá, ale já ji jednou dostanu!
  4. v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? A které naopak tu nejzapeklitější? Jednoduché - oboje Hořehledy jamka č.1!
  5. má nejlepší kuchyni? Na žrádlo jsem nenáročný, chutná mi prakticky všude. Jedno z nejlepších jídel dělají dle mého v Hradci.
  6. vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký?Jak jinak než Hořehledy, na 8. greenu se člověk mockrát za život nežení.
  7. už v životě nenavštívíte? Doufám, že takové hřiště nikdy neobjevím, každé má svoje kouzlo.
  8. ...byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma? Ehm...
 
Upraveno:
1. jste navštívili jako první v životě a při jaké příležitosti? Horal Velké Karlovice - byl jsem tam se švagrem, který byl již tehdy aktivní golfista. Mě to ovšem tehdy ještě nic moc neříkalo a ani nebavilo :)
2. vám utkvělo v paměti a proč? Nejvíc asi Burntisland ve Skotsku a Estrella del Mar v Mexiku. Obě hřiště na pobřeží s krásnými výhledy a skvělým layoutem. Burntisland asi i proto, že je to 10 nejstarší hřiště na světě a že tam nikde nebyly vzdálenostní kolíky :D
3. bylo to, které vám nic nedarovalo? U nás určitě Ostravice, v zahraničí Sueno Dunes...to hřiště je prostě záludné a zákeřné :D
4. v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? A které naopak tu nejzapeklitější? Za mě je odpověď stejná na obě otázky - Austerlitz
5. má nejlepší kuchyni? U nás mi chutnalo na Kácově. V zahraničí jednoznačně Marina Golf Course Mazatlan kde měli opravdu luxusní tacos z čerstvých krevet za asi 30kč
6. vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký? Opět Marina Mazatlan, protože sem tam zahrál doposud svůj nejlepší výsledek
7. už v životě nenavštívíte? Radíkov!
8...byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma? Mě by stačilo kdyby konečně otevřeli tu Vinoř, tu nemám ani těch 5 minut...
 
1. Molitorov - kvuli osvedceni, zahral jsem tuzku, ale mel jsem z toho velkou radost. :)
2. La Quinta (ESP) - prvni opravdu pekne hriste, kde jsem hral v dobe, kdy jsem tam efektivne nemel vubec co delat.
3. Albatros me zatim vzdy vypleskal jak maleho haranta. Ale spise to bylo o me blbosti a v dobe kluboveho HCP.
4. Tak to netusim... prvni jamka je vetsinou proste prvni jamka.
5. Cernak i Loreta mi prisly vzdy ok.
6. Posledni velky zazitek mam asi z Kacova... canon start turnaj na tusim #7 Forest. Drive z velkeho prevyseni do pomerne uzke brany, nutnost to poslat na me hodne daleko (180+). Uplne prvni rana dne a poslal jsem to do prostred fw. To mi staci na par let. :D Nebo kdyz jsem konecne zahral druhou pres vodu na Stirine #9.
7. Drive jsem hrimal, ze Botanika ci Carpatia (SK)... ale kdyz nad tim premyslim, tak asi neni zadne takove. Pokud by byla dobra prilezitost ci spolecnost, proc ne. Nicmene to take znamena, ze v danou dobu by fakt neslo jit jinam a nebylo by treba sucho atp.
8. Pysel, Zbraslav, Hostik, Cernak mam rano cca 10-15m, takze na pohodu. To uz spise pesky. :)
 
4. Tak to netusim... prvni jamka je vetsinou proste prvni jamka.

Jak jako netušíš??!!
 
- jste navštívili jako první v životě a při jaké příležitosti? Darovanský Dvůr - Firemní školení, pak driving s trenérem a následně hra na akademii. Za rok jsem už hrál.
- vám utkvělo v paměti a proč? Cihelny - moje golfové začátky.
- bylo to, které vám nic nedarovalo? Zbraslav za velké zimy a vichřice.
- v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? Cihelny. A které naopak tu nejzapeklitější? Kynžvart - odpal přes vodu, vpravo voda, vlevo voda, za greenem voda.
- má nejlepší kuchyni? Černý most.
- vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký? Skotsko, St. Andrews - Old Course.
- už v životě nenavštívíte? Hořehledy.
- byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma? Do 15-ti minut mám 5 hřišť a to mi stačí.
 
1. Akademii v Benátkách při prvních golfových pokusech....z těch normovaných pak Racing K.Vary. Vše ještě před ZK
2. Asi ten Racing ve Varech.....první opravdový hřiště (i když jen devítka), na prvním 3-paru jsem zahrál 5 a říkal si , že ten golf zas není tak těžká záležitost...no, další jamka 5-ti par....17 ran - a bylo po iluzích!
3. Nejspíš Ypsilonka...hodně těžký hřiště, zatím mi pokaždé dalo pěkně za uši.....
4. Nejkrásnější ...těžko říct, asi Albatross s greenem za potůčkem. Nejzapeklitější.... pro mě určitě Malevil - dlouhá, nezáživná, po obou stranách auty - tu rád nemám.
5. Nemohu hodnotit, neb tyto služby nevyužívám (krom turnajů, kde je oběd v ceně - ale to je většinou jednotné menu)
6. Malevil....zahrané první birdie v životě a zároveň pokoření HCP 36 a tím vstup mezi "opravdové golfisty" - na to se nezapomíná.
7. Jednoznačně Motol!....hřiště šílený, marshall arogantní....tam už mě nikdo nedostane!
8. Asi Albatross....ten má pro mě své kouzlo....asi že se tam chodím dívat na ty profíky a pak se cítím taky tak když tam hraju:)
 
Jaké golfové hřiště...
  1. jste navštívili jako první v životě a při jaké příležitosti? Molitorov. Šel jsem rovnou na hřiště hrát se svým bývalým šéfem a hlavně s pocitem, že ten golf přece nemůže být žádná složitost.
  2. vám utkvělo v paměti a proč? Že to složitost je, ale že mě to bude bavit.
  3. bylo to, které vám nic nedarovalo? Dýšina. 1.turnaj, který skončil žádostí o zapůjčení míče na jamce číslo 16, protože už nebylo čím to tenkrát příšerně složité hřiště dohrát...
  4. v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? A které naopak tu nejzapeklitější? Nejkrásnější jedničku asi Olomouc, nejzapeklitěší Ropice
  5. má nejlepší kuchyni? Český Krumlov
  6. vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký? Adamstal
  7. už v životě nenavštívíte? nesmyslný Black River Bernolákovo, v Čechách potom Harrachov.
  8. ...byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma? Ile aux Cerfs (bohužel až Mauritius) včetně podnebí a úžasně vstřícných lidí, kteří se o hřiště i hosty starají.
 
Jaké golfové hřiště...
  1. jste navštívili jako první v životě a při jaké příležitosti?
  2. vám utkvělo v paměti a proč?
  3. bylo to, které vám nic nedarovalo?
  4. v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? A které naopak tu nejzapeklitější?
  5. má nejlepší kuchyni?
  6. vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký?
  7. už v životě nenavštívíte?
  8. ...byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma?
:)

1) Konopiště akademie, komerční turnaj klienta s programem pro nehráče
2) Golf club Goldegg, potřebujete buď cepín, nebo pevná lýtka
3) Dýšina
4) Pěkná první jamka je na Slavkově, taky na Ypsilonce, v cizině je úchvatná 1 na Flamingu v Tunisu http://www.golfflamingo.com/. Těžká mi přijde Dýšina
5) To se strašně mění, hřiště nedrží standard, asi Zell am See https://www.golf-zellamsee.at, nebo Brandlhof https://www.brandlhof.com/en/golf-course/course-information-impressions-data.html, obecně v Čechách buď nesmyslné ceny, nebo plovoucí kvalita /Hořehledly neznám/
6) Zell am See Kitzsteinhorn - nejdelší drive v mým životě, 265 m, už nikdy nezopakováno ani omylem.
7) Asi Tunis, nevím, jestli už nejsem na takový dobrodružství starej. V Čechách mne neoslnila Darová, v Ústí mne vždycky naštve, že v restauraci mají jedno jídlo, za zhovadilost považuju Kunětickou Horu.
8) Protože jakékoli hřiště je nejméně 30 minut cesty z domova, tak jakékoli, ale kdybych se chtěl rozmazlit, tak třeba http://www.eichenheim.com/en/startseite.html
 
Hořehledly neznám

Toto lze omluvit pouze v případě, že v roce 2019 to napravíš!
 
1. Public na Konopišti, šel jsem hrát golf..(jsem si myslel..:):):))
2. Potěším @mkopcak , Hořehledy, první jiné hřiště než Public, při cestě domů a za super fee, žadný Hogo Fogo, naprosto mi to vyhovovalo a hřiště ke mě bylo celkem milosrdný, oproti pozdějším návštěvám..:):):)
3. Zbraslav mi napráskala na Midech, od rána cedilo jak sviň a ne že mě vrátila na zem, ale sprostě se mnou třískla..:):):)
4. Nějak nevím, mám odehraných velmi málo hřišť..
5. Restaurace až na vyjímky nenavštěvuji..
6. Loreta, nejlepší výsledek jak na rány tak stb..
7. Novou Ameriku, protože jsem se tam chystal tak dlouho až není..
8. Já jsem spokojený, mám to sice asi 10min a nejsem si jistý tím doživtím..:):):)
 
1.jste navštívili jako první v živo-tě a při jaké příležitosti? - Autodrom Brno - jako první hřiště ještě bez zelené karty
2.vám utkvělo v paměti a proč? - Penati - krásnější hřiště jsem asi v životě nehrál
3.bylo to, které vám nic nedarovalo? - to jsou v podstatě všechna, ještě jsem nenašel hřiště, které by to za mě odehrálo samo. Jinak asi Kácov
4.v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? A které naopak tu nejzapeklitější? - líbí se mi první jamka na Slapech, naopak nejhorší první jamku má Kácov (River)
5.má nejlepší kuchyni? -Ostravice
6.vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký? - Terasy Ústí - první eagle v životě, 17. jamka, 3. rána ze 100 m in
7.už v životě nenavštívíte? - Myštěves
8....byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma? - jednoznačně Penati
 
mezi černé ovce, potenciálni troly, a já nevím co ještě

To tu je každej druhej. Akce 19. jamky v září je ideální příležitostí!
 
1.jste navštívili jako první v životě a při jaké příležitosti? - Líšnice na zelenou kartu, od tý doby jsem tam nebyl
2.vám utkvělo v paměti a proč? - Navštívil jsem míň hřišť než mám prstů na rukou :D, takže každé mělo svoje kouzlo. Vede Dýšina, Ypsilon a Loreta
3.bylo to, které vám nic nedarovalo? - Albatros, víckrát jsem tam viděl hrát profíky než jsem ho hrál sám. Pak když tam člověk nakráčí s představou, jak se to má hrát, dostane pekelně přes prsty :D
4.v ČR má podle vás nejkrásnější první jamku? A které naopak tu nejzapeklitější? - Tyhle jamky většinou nevnímám :(, první z nervozity, poslední ze vzteku na svůj výkon
5.má nejlepší kuchyni? - Krom turnajů v restauracích nejím, málo času...
6.vám dopřálo nezapomenutelný krásný zážitek? Jaký? - Loreta, hřiště, kde jsem prvně v životě vyhrál něco cenného (skoro i zaslouženě :) )
7.už v životě nenavštívíte? - Zatím mě žádné hřiště tak nevytočilo, to max. můj výkon
8....byste nejraději měli pět minut od baráku s doživotní hrou zdarma? - s 10min na Loretu jsem spokojen, ale nebránil bych se ani jinejm kvalitním 18-kám. Dost mě podle chvály láká to Penati :D
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom