Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové simulátory

Dík oběma za radu. Na jaře ji pořídím 😉
 
… po roce užívání tam není téměř nic vidět. Loňskou zimu se na ni hrálo tak 3x týdně ve dvou lidech. Ta co jsem měl předtím byla sice levnější, ale nevydržela vůbec nic.
Podložku po opotřebování na jedné straně lze pootočit o 90°. Tím se životnost výrazně pŕodlouží. Já ji na indooru používám už přes 5 let.
 
K dotazu na podložku bych se připojil. Vlastním Skytrak ale používám ho venku na zahradě. Když jsem stavěl dům, ještě jsem nehrál golf, takže ač bych z půdorysného pohledu prostory měl, chybí mi výška. Zatím mám venku provizorní podložku z gum pod pračku z OBI, překrytou travním kobercem z BRENO. Ten koberec sviňa nic nevydrží. Uvažuji tedy o opravdové podložce. To co se prodává v klasických golfových obchodech mi nepřipadá o moc odolnější. Koupil jsem jednou takový ten malý s "odolným" povrchem. Vrstva koberce vydržela tak 40 ostrých švihů pětkou železem. Stačilo párkrát trošku přidrbnout a mohl jsem ho strhat a nalepit místo něj ten z BRENO. Ten dokonce vydržel dýl.
Popoptej drivingy, občas se dá odkoupit ve slušném stavu.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Uz zminil @Mirek_62, ale ma nekdo realnou zkusenost s Garmin R10? Me tam prijde vtipna ona moznost hrat virtualne na jakekoliv mapicce.
K tomu mozne napojeni na e6 nebo konecne vyuziti tech spuntu co clovek dostane k hodinkam. :)
 
Uz zminil @Mirek_62, ale ma nekdo realnou zkusenost s Garmin R10? Me tam prijde vtipna ona moznost hrat virtualne na jakekoliv mapicce.
K tomu mozne napojeni na e6 nebo konecne vyuziti tech spuntu co clovek dostane k hodinkam. :)
For starters, the Approach R10 measures seven data parameters directly:

  1. Ball speed: the speed of the ball immediately after impact.
  2. Club head speed: the speed of the club head at impact.
  3. Launch angle: of the ball relative to the ground.
  4. Launch direction: right or left of the target.
  5. Club path: the direction the club is moving at impact.
  6. Angle of attack: the vertical angle the club head is moving at impact.
  7. Backswing & downswing times: accuracy of 0.05 seconds.
The R10 derives several other metrics through calculations:

  • spin rate
  • spin axis
  • club face angle
  • observed ball flight range
Pokud je údaj o spinu míčku jen počítán (čti odhadován), tak trajektorie letu míčku nebude přesná. A tak pak se ti může stát, že místo zahraného draw se zobrazí fade (což se ostatně recenzentům běžně stávalo). Navíc i backspin ovlivňuje carry vzdálenost.
Takže za mne pro indoor a SIM hru seriózně nepoužitelné.
Pokud to myslíš se simulátorovou hrou vážně, tak opravdu v současné době je nejlevnější řešení Skytrak nebo Mevo+
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Pokud je údaj o spinu míčku jen počítán (čti odhadován), tak trajektorie letu míčku nebude přesná. A tak pak se ti může stát, že místo zahraného draw se zobrazí fade (což se ostatně recenzentům běžně stávalo). Navíc i backspin ovlivňuje carry vzdálenost.
Takže za mne pro indoor a SIM hru seriózně nepoužitelné.
Pokud to myslíš se simulátorovou hrou vážně, tak opravdu v současné době je nejlevnější řešení Skytrak nebo Mevo+
To co pises je hodne relevantni... nasel jsem nejaka videa, co porovnavaji R10 treba s Optishotem a je tam videt, ze to nechytne i velke silcy... prave diky tomu, ze nezna rotaci.

Na R10 se mi libi universalnost... na druhou stranu v tom simulator modu to nema putting, coz je skoda. Z Phigolfu vim, ze ten putting je to, co micha kartami (byt je to pekelne). Dalsi nevyhoda R10 je, ze ta appka je jen pro telefon a nejde na landscape... tzn. nejaky lepsi simulator setup nelze (celka skoda). Napojeni na e6 je prima, ale ty ceny jsou masakr.

Tzn. zatim se mi libi nejvice optishot a skytrak... jednoduse i diky tomu, vyzaduji nejmene prostoru. Optishot navic lze easy provozovat s nahradami skutecnych micku, coz je do bytu kde asi nebude vse bulletprof vyhoda. Naopak pro garaz setup je to zbytecne.

Zajimave to je... prima jak to zase poskocilo dopredu cele.
 
To co pises je hodne relevantni... nasel jsem nejaka videa, co porovnavaji R10 treba s Optishotem a je tam videt, ze to nechytne i velke silcy... prave diky tomu, ze nezna rotaci.

Na R10 se mi libi universalnost... na druhou stranu v tom simulator modu to nema putting, coz je skoda. Z Phigolfu vim, ze ten putting je to, co micha kartami (byt je to pekelne). Dalsi nevyhoda R10 je, ze ta appka je jen pro telefon a nejde na landscape... tzn. nejaky lepsi simulator setup nelze (celka skoda). Napojeni na e6 je prima, ale ty ceny jsou masakr.

Tzn. zatim se mi libi nejvice optishot a skytrak... jednoduse i diky tomu, vyzaduji nejmene prostoru. Optishot navic lze easy provozovat s nahradami skutecnych micku, coz je do bytu kde asi nebude vse bulletprof vyhoda. Naopak pro garaz setup je to zbytecne.

Zajimave to je... prima jak to zase poskocilo dopredu cele.
Optishot nemá s realitou nic společného, stejně jako Phigolf. Ale jako zábava na večer pro partu kámošů, co normálně golf nehrají asi jo.
A trénovat s pěnovými či lehkými plastovými míčky? Ztráta času.

Patování na SIM je spíš loterie (a to i u dražších jednotek), i Skytrak má patování „doděláno” a není to úplně přesné. Přesnost HLA je v rozmezí 2°, takže pokud bude ta odchylka na maximu 2°, tak u 3m patu už jamku netrefíš.

Musíš si opravdu rozmyslet, co vlastně chceš a očekáváš. Pokud chceš skutečně efektivně trénovat v indooru, tak musíš mít systém, který MĚŘÍ všechny základní parametry míčku. Protože jen to zajistí správný výpočet trajektorie letu míčku.

Jinak pokud by ses rozhodl pro Skytrak, tak by o jednom málo používaném věděl @Vorel 😉
 
Optishot nemá s realitou nic společného, stejně jako Phigolf. Ale jako zábava na večer pro partu kámošů, co normálně golf nehrají asi jo.
A trénovat s pěnovými či lehkými plastovými míčky? Ztráta času.
Ja v tom celkem jasno mam, nejsem vykonostni golfista a jsem dost omezen prostorem (na rozdil od Ladi). :) Mym cilem neni mit doma merici pristroj.
Phigolf mam doma leta a vzdy jsem to mel spise za zajimavost. Obcas jsem to vzal nekam na dovcu... a to vse do doby, nez jsem to vybalil u kamarada na platne. Od te doby to k nemu beru vzdy a stravime s tim mnoho hodin. Je to zabava.
Optishot je za me o moznosti si svihnout fullswing s holi doma... v tom je pro me o hodne dal nez phi (phi teoreticky tez umi i realnou hul, ale...).

Puttovani pro domaci simlator je dulezite, protoze ty zakladni udery u horsich simulatoru se lisi mene nez ve skutecnosti... dava to tomu lepsi herni rozmer, byt to s realitou ma spolecneho velmi malo. Mj. phigolf ma smysl jen pro lidi co hraji golf... negolfista s tim neudela nic. Tam je lepsi vzit Nitendo wii nebo neco na xbox kinnect. A popravde si nepamatuji, ze by tento typ golfu nekdy nekoho bavil.

Tzn. trenovat s penovym mickem ztrata casu asi je... ale zahrat si s nim v podminkach, ktere jiny neumozni za me nikoliv.
 
Je třeba se i zamyslet nad tím, jak moc budu domácí indoor využívat. Ekonomicky to dává smysl při hře (tréninku) alespoň 3x týdně. V opačném případě je asi jednodušší chodit do komerčního indooru (pokud tedy zrovna nejsou zavřené kvůli C-19).
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Je třeba se i zamyslet nad tím, jak moc budu domácí indoor využívat. Ekonomicky to dává smysl při hře (tréninku) alespoň 3x týdně. V opačném případě je asi jednodušší chodit do komerčního indooru (pokud tedy zrovna nejsou zavřené kvůli C-19).
Tez good point. U me je to spise o tom si udelat radost... clovek maka jak blb, tak si proste koupim hracku a treba to chytne decka.
Fakt me mrzi, ze nemam o 1m na kazde strane vice mista. Jak to tak vidim, tak dnes do 100K by sel udelat uz luxusni sim. :) Takto asi usetrim...
 
Jak to tak vidim, tak dnes do 100K by sel udelat uz luxusni sim. :) Takto asi usetrim...
Do 100k se dá vejít (Skytrak, Mevo+) v běžné kvalitě (nevím za co považuješ luxus) a v závislosti na zvoleném programovém vybavení. Ale pokud budeš chtít např. sim sw E6, tak už budeš muset přitlačit 😉

Rozpočet mého indooru - Skytrak 2000$, plátno 400$, podložka 5000 Kč, sítě (boky/strop) 5000 Kč, projektor 5000 Kč, dedikovaný PC 15000 Kč, sim SW Creative3DGolf (vč.190hřišť) 800$.

1E59287A-9C52-4AA2-A002-B755A252EDB6.jpeg
 
Do 100k se dá vejít (Skytrak, Mevo+) v běžné kvalitě (nevím za co považuješ luxus) a v závislosti na zvoleném programovém vybavení. Ale pokud budeš chtít např. sim sw E6, tak už budeš muset přitlačit 😉

Rozpočet mého indooru - Skytrak 2000$, plátno 400$, podložka 5000 Kč, sítě (boky/strop) 5000 Kč, projektor 5000 Kč, dedikovaný PC 15000 Kč, sim SW Creative3DGolf (vč.190hřišť) 800$.

Zobrazit přílohu 27987
Můžeš sem prosím ještě přihodit rozměry tohoto tvého setupu? Díky moc! L
 
Můžeš sem prosím ještě přihodit rozměry tohoto tvého setupu? Díky moc! L
Výška 5m; šířka 3,5m; délka 5,5m
 
Přistála mi upoutávka s prosbou o sdílení od GoflGearu v emailu, tak sdílím zcela výjimečně v tomto tematické vlákně


Konkrétně odkazy na online znění emailu: https://mailchi.mp/9c66ccc89d31/fsmevo-15055805

A screen z webu (nejde mi link na výsledky vyhledávání):

gmevo.png

https://www.golfgear.cz

---

@MarekS. jako zástupce golfgearu je i na Jamce, tak dotazy případně rovnou na něj :)
 
Slevu ma Flightscope celosvětově

E898DF88-9844-4FC2-B9BD-FDBEDBB08717.jpeg
 
Přistála mi upoutávka s prosbou o sdílení od GoflGearu v emailu, tak sdílím zcela výjimečně v tomto tematické vlákně


Konkrétně odkazy na online znění emailu: https://mailchi.mp/9c66ccc89d31/fsmevo-15055805

A screen z webu (nejde mi link na výsledky vyhledávání):

Zobrazit přílohu 33578
https://www.golfgear.cz

---

@MarekS. jako zástupce golfgearu je i na Jamce, tak dotazy případně rovnou na něj :)
Chybí mi tam sleva na PRO balíček. 😉
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom