Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové simulátory

Dovolím si částečně nesouhlasit. S reálnou hrou na hřišti má opravdu málo společného ale na tréning dlouhých úderú je podle mě užitečnej a dobře využitelnej.
 
Ja taky nesouhlasim. Nejsem nijak dobry hrac, ale kdyz sleduji singlisty na platne, tak mi prijde, ze maji nejen dlouhe, ale i kratke udery pod kontrolou - urcite je simulator jednodussi a mnohe ukaze. Jedna z vyhod je, ze na nem treba neprsi, mysleno v te kukani
 
Muzu potvrdit. Manželka se pokouší hrát golf a na simulatoru je to pro mne jednodussi. :) nemusim na ni křičet, že poslala dva stejné míčky do vody, apod :)
Chodim hrat v Liberci do GolfCentra, kde za 200,- mate celodenni moznost bud drivingu nebo simulatoru :)
A trochu se pochlubim, s HCP36 jsem zvladl dohrat Aviara four seasons hriste za 97 ran.
 
Teď po uzavření Erpetu tak vlastně přemýšlím, kde jsou v Praze ještě vůbec FSG simulátory - stejný program jako byl tam. Co já vím, tak byly 2 u pí. Stočesové v Kunraticích, ale tam už je to asi také uzavřeno a potom v Čechii.

Víte ještě někdo o dalších místech/indoorech s těmito simulátory? Ostatní verze mi přijdou naprosto nepoužitelné ke hře
 
Tresnovka nebo golf dejvice
BTW. Zvlastni je, ze me prave FSG pripada uplne nejhorsi a mnohem lepsi je co maji ve stepu nebo bylo v golf arene.
Mas nejaky nazor proc to tak je?
Díky, v Dejvicích je FSG jo?

osobně nemám rád to puttování ze 3 bodů podle vzdálenosti - myslím, že to bylo např ve Stepu. Pak mi přijde, že většina ostatních simulátorů má dál rohožku od plátna a tudíž nelze hrát vyšší rány. Další a největší aspekt je to, že jsem na to za 12 let zvyklý, vyrůstal jsem na tom a navíc všechny soutěže MČR se hrály právě na FSG.
 
taky mi FSG prijde nejhorsi, draw mi to bralo lako slice a neslo hrat mimo smer, puttovani na jakemkoliv simulatoru je k nicemu
 
About golf je téměř dokonalý (simulátor). Máš recht!
ted nevim, jestli to myslis vazne nebo je to ironie
 
Simulátory pouze stimulují iluzi jak vám to jde a jak jste se prodloužili a nevím co ještě, neví někdo kolik nebo kdo z PGA trénuje pravidelně na simulátorech??
 
Simulátory pouze stimulují iluzi jak vám to jde a jak jste se prodloužili a nevím co ještě, neví někdo kolik nebo kdo z PGA trénuje pravidelně na simulátorech??
Odpověď je jednoduchá - všichni

Tak možná, že ne všichni, ale 100% Jadon Day a Jordan Spieth.

A pak i tihle
 
Teď to myslím vyjímečně vážně, about golf měří radarem, lépe vyhodnotí funkci hole a rotaci míče.
FSG má kombinaci infračervené rámy a ION kamera. Akorát ty pravěké verze v Čechii a tak mají jen ty infrarámy a tím pádem jsou méně přesné a neměří hromadu statistiky, co umí ION kamera.
 
To, že se někomu líbí vizualizace a super pocit ze hry , tak se obávám, že 5d simulátor s větrem , vlhkostí , vůní a sklonem snad nikde dostupný v republice není. Že pravidelně anylyzují svoji hru na analyzátorech beru, ale pravidelný trénink když se hraje týden by týden😳😳😳😳
 
ad simulátor, jde o úhel pohledu - podle mě nejde o to "zahrát si", ale udržet a zlepšovat techniku švihu, takže takovej driving s přidanou hodnotou zábavy a pokud mi nelže o tom jak to provádím, tak dobře, pokud to ukazuje nesmysly....takže jsem pro supertechniku 🙂
 
Na začátek musím podotknout,že ač golf hraji velmi intenzivně opravdu dlouhá léta,tak hra na simulátorech a to jakéhokoli typu
nebyla až na nějaké ojedinělé pokusy součástí ani zimní přípravy a ani trénigu.Zima prostě patřila lyžím a někdy hokeji.
Prostě jsem simulátory cíleně nevyhledával a když jsem byl náhodou přizván ke hře,tak jsem úplně dobré výsledky neměl,a to protožejsem k tomu přistupoval jen tak pro zpestření.
A teď k otázce,kterou jsem chtěl zde na foru položit.Je možné,že počítač vyhodnocuje hráče dle jeho povedených ran a dobře volené hráčské strategie a následně mu u dalších ran nadržuje nebo naopak ho zařízne.Popíšu konkrétní případ z dnešní treningové hry na Čechi.
Hráli jsme s @NaBednu hřiště Bay Hill a pětipar kolem jezera oba jsme čipovali z ferveje 25m k vlajce.Zahráli jsem stylově stejně provedené rány SW,které trefily podobné místo uprostřed plátna,a zatím co moje rána skončila 1M od jamky,tak @NaBednu se na skoro rovném grýnu míček zastavil 12m od jamky.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,bylo,že můj čip byl jako třetí ranou po Drivu a slušnou ranou5i.A spoluhráčka,a doufám,že se na mě nebude zlobit,čipovala na grýn 8 ranou po pár nepovedených pokusech z rafů kolem ferveje.A dalším postřehem jsou různé vychytávky,při hře,jako je nastavování směru výhledu.Je možné ovlivnění rány tím,že si nastavíte špatný course managment a počítač Vám ač povedenou ránu vyhodnotí jako nepříliš zdařilou?
Opravdu to není nějaké stěžování na techniku,jsou to jen otázky na znalce tohoto simulátorového prostředí,kteří tu např.hrají soutěže.Za dvě hodiny jsme stačily odehrát "pouze" 11 jamek,protože jsme hráli v tréningovém režimu a dost často se bavily o postoji,držení,typu rány a intenzitě provedení.Ale pořád ve mě přetrvává pocit,že lepšímu hráči simulátor více nadržuje a horšímu to trochu ztíží.

PS. Byla by asi velká náhoda,kdybych se tam někdy nepotkal s @Trenér jako s domácím členem,tak jsme se osobně s Jirkou seznámily a příště možná dojde na hru a pokec.Jinak děkuji @NaBednu za treningovou spolhru,opravdu zajímavá zkušenost.
 

Přílohy

  • IMG_20200105_125410[1].jpg
    IMG_20200105_125410[1].jpg
    73 KB · Zobrazení: 292
  • IMG_20200105_124534[1].jpg
    IMG_20200105_124534[1].jpg
    66,2 KB · Zobrazení: 293
  • IMG_20200105_124525[1].jpg
    IMG_20200105_124525[1].jpg
    65,5 KB · Zobrazení: 310
Upraveno:
A teď k otázce,kterou jsem chtěl zde na foru položit.Je možné,že počítač vyhodnocuje hráče dle jeho povedených ran a dobře volené
hráčské strategie a následně mu další ran nadržuje nebo naopak ho zařízne.Popíšu konkrétní případ z dnešní treningové hry na Čechi.
Hráli jsme s @NaBednu hřiště Bay Hill a pětipar kolem jezera oba jsme čipovali z ferveje 25m k vlajce.Zahráli jsem stylově stejně provedené rány SW,které trefily podobné místo uprostřed plátna,a zatím co moje rána skončila 1M od jamky,tak @NaBednu se na skoro rovném grýnu míček zastavil 12m od jamky.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,bylo,že můj čip byl jako třetí ranou po Drivu a slušnou ranou5i.A spoluhráčka,a doufám,že se na mě nebude zlobit,čipovala na grýn 8 ranou po pár nepovedených pokusech z rafů kolem ferveje.A dalším postřehem jsou různé vychytávky,při hře,jako je nastavování směru výhledu.Je možné ovlivnění rány tím,
že si nastavíte špatný course managment a počítač Vám ač povedenou ránu vyhodnotí jako nepříliš zdařilou?
Vysvětlení je jednoduché - to, že jste hráli ze stejného místa a trefili plátno ve stejném místě ještě neznamená, že jste hráli stejné údery. To značí jen to, že jste měli stejnou směrovou odchylku úderu a stejný startovací úhel. Pro posouzení je třeba ještě vědět, zda míčky dopadly stejně daleko (ne kde skončily).
To, že @NaBednu skončila dále od jamky svědčí o tom, že a) udělila míčku vyšší rychlost (dopadla dále než tvůj b) udělila míčku menší backspin a míček tedy roloval dále než tvůj c) kombinace a+b

SW nezajímá jaký hráč hraje a jaké před tím zahrál údery. Určitě „nenadržuje” nebo naopak „netrestá” za předchozí hru. Stejně tak na to nemá vliv dobrý nebo špatný course management. Nastavení směru nahrazuje zamíření na hřišti. Kam míček skutečně poletí závisí na „kvalitě” úderu - stejně jako na hřišti.
Výpočet letu a trajektorie míčku je počítán na základě rychlosti míčku, startovacího úhlu, úhlu odchylky od přímého směru, zpětných otáček míčku a úhlu osy rotace míčku. Některý SW ještě počítá s tzv. „rozpadem zpětných otáček” a vlivem větru či nadmořskou výškou.
Pokud by sis chtěl vyzkoušet, jak se bude let míčku měnit v závislosti na různých veličinách, tak se koukni sem a nech si to spočítat ;)
Je zajímavé vidět, jak např. ovlivní délku rány startovací úhel.

 
Vysvětlení je jednoduché - to, že jste hráli ze stejného místa a trefili plátno ve stejném místě ještě neznamená, že jste hráli stejné údery. To značí jen to, že jste měli stejnou směrovou odchylku úderu a stejný startovací úhel. Pro posouzení je třeba ještě vědět, zda míčky dopadly stejně daleko (ne kde skončily).
To, že @NaBednu skončila dále od jamky svědčí o tom, že a) udělila míčku vyšší rychlost (dopadla dále než tvůj b) udělila míčku menší backspin a míček tedy roloval dále než tvůj c) kombinace a+b

SW nezajímá jaký hráč hraje a jaké před tím zahrál údery. Určitě „nenadržuje” nebo naopak „netrestá” za předchozí hru. Stejně tak na to nemá vliv dobrý nebo špatný course management. Nastavení směru nahrazuje zamíření na hřišti. Kam míček skutečně poletí závisí na „kvalitě” úderu - stejně jako na hřišti.
Výpočet letu a trajektorie míčku je počítán na základě rychlosti míčku, startovacího úhlu, úhlu odchylky od přímého směru, zpětných otáček míčku a úhlu osy rotace míčku. Některý SW ještě počítá s tzv. „rozpadem zpětných otáček” a vlivem větru či nadmořskou výškou.
Pokud by sis chtěl vyzkoušet, jak se bude let míčku měnit v závislosti na různých veličinách, tak se koukni sem a nech si to spočítat ;)
Je zajímavé vidět, jak např. ovlivní délku rány startovací úhel.

Děkuji @Mirek_62 za dovysvětlení,věděl jsem že tyto vědomosti prostě máš,a tak jako u jiných příspěvků jdeš do úplných detailů,
které dotazujícímu dokáží problém osvětlit.Tak že to byl jen můj pocit,že může simulátor hru i částečně ovlivnit,na základě vyhodnocení přístupu hráče ke hře.Jinak samozřejmě rány hraji na plátno se stejnou precizností a intenzitou jako v reálu a z dnešním
"výsledkem" jsem velmi spokojen,kdy jsem jedenáct jamek zakončil na +5. Opravdu díky za odpověď.:up:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom