Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové simulátory

A nějaké srovnání z tvého pohledu?
Záleží na co to chceš používat.
Krátce:
Skytrak
+ minimální prostorové nároky (co se týče vzdálenosti míčku od plátna či sítě)
+ není třeba mít označené či speciální míčky
- použitelnost prakticky jen v indooru, omezeně na podložce na drivingu, na trávě vůbec
- roční poplatek cca 150€ za možnost používat SIM SW 3. stran
- chybí data o holi (nový Skytrak+ už nějaká data o holi má)
- citlivý na správné nastavení
- prakticky nemožné použít pro levoruké i pravoruké hráče současně

Mevo+
+ použitelný jak v indooru, tak na drivingu či hřišti
+ k dispozici i základní údaje o holi (s balíčkem PRO prakticky všechny potřebné údaje o letu míče i dráze hole)
+ možnost tréninku rychlosti švihu i bez míče jen s holí nebo sadou „Golf Speed Stick)
+ možnost připojení externí kamery snímající švih
- větší prostorové nároky v indooru (min. 2,5m od snímače k míči a 3m od míče k plátnu)
- v indooru pro přesné čtení údajů o spinu nutno používat kovové nálepky na míčku nebo Titleist RCT)
- krátká výdrž vnitřní baterie (řešitelné připojením na externí powerbanku)

Co se týče přesnosti měření, tak jsou oba systémy velmi podobné a téměř se neliší od údajů např. z Trackman)
 
Tohle by se mi na zimu doma fakt líbilo.
Akorát je to teď mimo moje finační možnosti a nemám to kam dát, pokud bych nevyklidil garáž.
Taky mě napadlo pronajmout nějakou místnost někde ve městě a dát to tam a sdílet s podobnými nadšenci jako já, jako formu spoluúčasti, jen zatim neznám ve svém okolí dostatek podobných bláznů co o tom uvažujou.:)
 
Zkoušel jsem to, ale najít prostor kde je

-dostatek místa
-teplo
-bezpečno
-blízko bydliště
-nebudou za to chtít nesmysl

se mi nepovedlo.

Přitom ve dvou, třech lidech už je to i finančně velmi dostupné.
 
Tohle by se mi na zimu doma fakt líbilo.
Akorát je to teď mimo moje finační možnosti a nemám to kam dát, pokud bych nevyklidil garáž.
Taky mě napadlo pronajmout nějakou místnost někde ve městě a dát to tam a sdílet s podobnými nadšenci jako já, jako formu spoluúčasti, jen zatim neznám ve svém okolí dostatek podobných bláznů co o tom uvažujou.:)
Je třeba si uvědomit, že pokud to nemáš „doma", tak budeš na indoor chodit max. 4 - 5 měsíců v roce, zatímco pronájem prostor platíš celý rok. (Ano, zajdu si na indoor i v létě, pokud je delší dobu horší počasí a neláká mne to jet na driving, ale to je spíše výjimečně.)

Pak je třeba si spočítat, kolik za těch 5 měsíců odehraješ hodin. Pokud budeš hrát (trénovat) alespoň 5x týdně, tak to může být ok. Pokud 1x - 2x týdně, pak je otázka, zda není levnější při této frekvenci jít na komerční indoor.
Současně je třeba si dobře rozmyslet, zda ti počáteční euforie a chuť opravdu často hrát (trénovat) vydrží i do dalších let.

Záleží také na tom, jaký LM (launch monitor) použiješ.
Pokud na optické bázi (typicky Skytrak), tak smysluplné využití je opravdu jen na indooru (v omezené míře na zahradě do sítě).
Pokud radarový (Mevo+, Rapsodo MLM2, Garmin R10 ...), tak ty jsou obvykle dobře využitelné i v létě na drivingu.
 
U příležitosti PGA Show má Flightscope zajímavé slevy. Ceny jsou vč. DPH (evropský eshop)

IMG_9428.jpeg
 
Tak jsem prozatím shořel na výšce prostoru - dostanu se na max 275 cm (a i to je na hraně), což je bohužel pro konstrukci skutečně málo. Alternativ je v resortu mnoho, bohužel už vyžadují nějaké stavební úpravy, takže to prozatím jde na vedlejší kolej...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom